Ponos, prkos i lavlje srce

Mesto za Vaše priče, karijere...
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Athletic Club - Januar 2014.
LIGA BBVA
Слика Слика
Počeli smo I završili ovaj jako naporan mesec utakmicama protiv naših najljućih rivala. Nažalost, nismo bili podjednako uspešni u oba meča. U obe utakmice smo bili mnogo bolji takmičar ali je sreća ponekad jako bitan faktor, što nam je Osasuna pokazala taj dan. Imali smo I Almeriju na konopcima, ali smo propustili da ih nokautiramo. Promašili smo penal, propustili mnogo šansi a primljen gol u 89. minutu mi se čini kao prikladna kazna.
Copa del Rey
Слика
Stigli smo do polufinala! I Granadu I Malagu smo odvalili u prvim utakmicama, tako da revanši bili samo formalnost. Nije mi bilo milo zbog poraza na San Mamesu, naročito jer smo prvi poveli ali sam morao dosta igrača odmoriti, previše smo obaveza imali ovaj mesec. Pretposlednji korak za preskočiti u borbi za 25. trofej Kupa Kralja biće nam Atletiko Madrid, koji je izbacio svog gradskog rivala Real. Drugi polufinalni par čine Viljareal I Barselona.
Transferi
Nikoga nismo prodali! A imali smo ponuda… Barselona, Inter I Monako su se raspitivali za zdravlje Andera Erere, Arsenal za Ikera Muniaina. Posle početnih smešnih ponuda koje sam dobio za njih zacepio sam im kao otkupne cene njihovih klauzula iz ugovora (milijardu evra). Više se niko nije javio.
Doveden je samo jedan momak. Plaćen Liverpulu 6.5 miliona evra. Veliki novac za 16.-ogodišnjaka, veliki rizik, ali video sam kako su neki od kolega menadžera I igrača FM-a napravili od njega strašnog DLP-a pa se I ja nadam istom. Njegovo ime je Pedro Čirivelja.
Još samo dve vesti. Ponuđen mi je produžetak saradnje sa klubom do 2016.-e, što sam vrlo rado prihvatio. Ne sećam se da sam ikada ovako rano dobio novi ugovor, izgleda da se mom šefu sviđa kako radim. A Iker Muniain je dobio veliko priznanje. Proglašen je za Zlatnog dečka za ovu godinu. Kao što svi znate, ova nagrada se dodeljuje najboljem mladom talentu koji je tokom godine pokazao najviše. Nadam se da će momci iz mog kluba I u budućnosti osvajati ovo laskavo priznanje.
IGRAČ MESECA
Ander Herrera

Слика
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
arseNal-serbia
Manager
Поруке: 1063
Придружен: 15 Мај 2012, 17:51
Место: Smederevo
Status: Није на вези

Порука од arseNal-serbia »

Napred soci, kao i uvek imas fantasticne price ..
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

arseNal-serbia пише:Napred soci, kao i uvek imas fantasticne price ..
Hvala druze. Drago mi je sto pratite, nastavljamo dalje sa Baskijcima, bice jos jedan izvestaj veceras cim odigram jos 2 utakmice. :cheers:
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Joj, da, vazne, odlicne vesti.

Слика
Слика
Последње учитавање од Socivar дана 23 Апр 2014, 18:59, учитано 1 пут укупно.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Athletic Club - Februar 2014.
LIGA BBVA
Слика Слика
I to se desilo, prvi poraz na našoj tvrđavi u La Ligi ove sezone. Madriđani su jednostavno prejaki za nas u ovom trenutku. I da nismo desetkovani povredama, teško bismo im se suprotstavili. Ali zato, na ostalim utakmicama je posao vrhunski odrađen, 3 trijumfa na isto toliko utakmica a od toga 2 gostovanja. Za Unaija Lopeza definitivno ima mesta u prvom timu. Nema neke ocene, ali igra dosta dobro. Nije konstantan, ali to je razumljivo sa obzirom na godine (18). Undabarena je takođe dobio šansu na nekoliko utakmica, nije odigrao bogznašta ali ima još kredita.
Ešpanjol je lako savladan, Selta takođe, sa Betisom je bilo povuci-potegni ali najvažnije je da smo upisali nova 3 boda. Muniain kad ne pogađa, asistira, dosta je popravio formu. Za Ereru se intenzivno interesuje Monako ali teško da će doći do njega, iskoristio sam istu taktiku kao I u slučaju Ikera Muniaina, dobio je primetno veću nedeljnu platu, uz ludačku klauzulu za otkup (milijardu evra). Nadam se da je time obezbeđen njihov ostanak u klubu makar još nekoliko sezona!
Copa del Rey
Слика
Eliminisan je Atletiko Madrid!! Sjajna prva utakmica, oduvali smo ih a u drugoj utakmici sam zbog zgusnutog rasporeda izveo gotovo ceo drugi tim. Rizik, ali se isplatio, izgubili smo taman toliko da ne ispadnemo. U finalu nas (šokantno) čeka Barselona. Prilika je to za prvi trofej, pokazali smo da možemo da ih dobijemo. Nadam se da će oni dogurati što dalje u Ligi Šampiona I time nam još malo olakšati.
IGRAČ MESECA
Iker Muniain

Слика
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Dr. Moo
Assistant Manager
Поруке: 766
Придружен: 30 Мај 2012, 19:49
Место: Beograd
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Dr. Moo »

Hocemo nastavak!!
'Za mene su zene zakon. Obozavam rupe u zakonu!' - Per Mertesacker
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Biće, biće, koliko već večeras. :)
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Evo i mene najzad nazad! Odmarao sam od 1. maja, tačnije 31. aprila, proslavio Đurđevdan i konačno ugrabio vremena da odigram malo i FM. Razočaran, gledajući kako plaćenički Siti osvaja titulu u Premijer Ligi, otvorio sam FM i rešio da nastavim gde sam stao sa Lavovima iz Baskije. Ali, pre nego što vam pokažem kako smo prošli u martu, prvi youth intake otkako sam uzeo Bilbao!!
I bilo je... OK, pretpostavljam. Par talentovanih klinaca, ali nijedan se za sada ne izdvaja kvalitetom. Nije bilo nijednog super regena. Ništa, moramo raditi sa onim šta imamo. Razvijaćemo ove momke, nadam se da će makar jedan od njih opstati i zaigrati u prvom timu.
Слика
Слика
Слика
Последње учитавање од Socivar дана 11 Мај 2014, 17:17, учитано 1 пут укупно.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Athletic Club – Mart 2014.
LIGA BBVA
Слика
Слика
Dosta utakmica odigrano, protiv timova koji su potencijalne mine ako se podcene. Mi smo prošli solidno. Imali smo naporan period kada smo trebali da odigramo tri utakmice u 8 dana ali na to treba da se navikavamo jer, ako se ništa nepredviđeno ne desi, igraćemo Ligu Šampiona sledeće sezone.
Granadu opet nismo uspeli da savladamo u ligi. Sačuvali smo njihov odličan napadački tandem, trio Laport-San Hose-Gurpegi je odradio lavovski posao. Sa druge strane, Aduric je Boga oca promašio.
Ostali smo netaknute mreže i protiv Valensije. Da, i ja sam bio začuđen. Laport, posle kikseva na početku sezone, počinje da izrasta u finog štopera. Čak je postigao i pobedonosni gol na ovom meču.
Utakmice protiv Viljareala i Hetafea odlučili su prekidi. Ibai Gomez je postigao sjajan gol iz slobodnog udarca (njegov drugi ili treći takav ove sezone), kasnije je sjajno istrčao kontru a na kraju i namestio gol Laporti. Njegov najbolji meč u sezoni. Sa Madriđanima nemamo sreće, i Hetafe nas dobi. Jedan korner im je bio sasvim dovoljan.
Pobeda protiv slabašnog Elčea je bila samo zagrevanje pred Atletiko Madrid. Činilo se da ćemo opet pasti pred klubom iz prestonice, kada je Atletiko poveo. Sudija je delio kartone šakom i kapom a prvi igrač koga je isključio je bio Arda Turan. Posle toga smo mi došli sebi, izjednačili, imali još sijaset šansi za totalni preokret ali ih i sve propustili. Baksuz. Inače, završili smo utakmicu bez isključenja, ne znam kako, sa obzirom da je čak 7 ili 8 mojih igrača dobilo kartone.
IGRAČ MESECA
Aymeric Laporte

Слика
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Athletic Club - April 2014.
LIGA BBVA
Слика Слика
Slabija igra ali odlični rezultati. Otaljavali smo posao protiv Levantea I Malage, moji momci iz napada su očigledno uzeli par dana slobodno, pa je Ejmerik Laport morao da ih odmeni. A onda, spektakularne 3 utakmice. Pobeda rezervista protiv gotovo najjačeg tima Barselone (igrali Valdes, Montoja, Bartra, Injigo Martinez, Džordi Alba, Maskerano, Inijesta, Buskets, Mesi, Neimar I Fabregas) me je zaista oduševila, odmarao sam sve prvotimce pred finale Kupa a moji momci su me još jednom prijatno iznenadila. Posle pomenutog finala odigrali smo još protiv Sevilje… I oduvali ih!
Copa del Rey
Слика
Da!! Da, da, da!! Osvojili smo ga!! Jeste Barsa izvela slabiju postavu nego u našem meču u ligi pre samo par dana ali to ne umanjuje naš veliki uspeh. Prva sezona, prvi trofej! Nije moglo bolje…
IGRAČ MESECA
Ibai Gomez

Слика
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
fmmaestro
Newgen
Поруке: 48
Придружен: 24 Окт 2011, 16:50
Место: Alibunar
Status: Није на вези

Порука од fmmaestro »

Svaka cast na osvojenom kupu :claping:
Prica je veoma zanimljiva i prati se :asome:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadzerska soba '14/Managers Room '14”