Kako do boljih regena - Youth intake

Lakše snalaženje kroz FM
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Kako do boljih regena - Youth intake

Порука од Dule93 »

Želja svakog od nas je da dobije regena od 5 zvezdica, talenta koji može da postane novi Ronaldo, Mesi ili bar da ima trenutni kvalitet da može da služi kao izmena u prvom timu.

Mladi igrači dolaze u naše klubove jednom godišnje, tzv. regeni, i prolaze kroz naš omladinski sistem.
Слика
Kako da dođem do boljih igrača?

Igrači koji dođu u vaš klub će se razlikovati u potencijali ali možete uraditi nešto da bi dobijali kvalitetnije igrače. Ovo zavisi na reputaciji kluba i kvalitetu trenažnih objekata koje posedujete.

Najbitnije pri razvoju sopstvenih igrača, po redu važnosti, su:
1. Junior Choaching
2. Youth Recruitment
3. Koji deo stručnog štaba se brine o dovođenju mladih igrača
4. Scouting network/knowledge
5. Youth facilities

Слика
Sada ću preći sve ove stavke i objasniti kako utiču na stvaranje igrača.


Junior coaching - Increase Current Ability of Regens produced

Junior coaching, po mom mišljenju , je među najboljim stavkama za stvaranje mladih igrača.Junior coaching je stavka koja govori koliko kvalitetno su igrači ( deca ) trenirani u mlađim kategorijama pre nego što su se pridružili U19. Trošeći više novca na Junior Coaching osigurava te da kvalitet mladih igraca raste, i bude sličniji kvalitetu igrača u rezervnom timu ili čak izmenama u prvom timu čime dobijate manju potrošnju vremena za njihovo usavršavanje radi priključivanja prvom timu.

Nivoi Junior coaching od najmanjeg do najvišeg su:

- Minimal
- Basic
- Adequate
- Average
- Good
- Excellent
- Exceptional


Unapređenje Junior coaching se dogovara sa upravom, često će takav predlog biti prihvaćen ali zavisi od kluba, da li je okrenut proizvodnji sopstvenih igrača ili dovođenju gotovih.
Слика

Youth recruitment - Increase Potential Ability of Regens produced


Regrutovanje mladih igrača predstavlja sa kolike teritorije dolaze igrači u vašu akademiju.Može varirati od lokalne teritorije do celog sveta.

Što je ta teritorija veća postoji veća šansa da dobijete igrače sa velikim potencijalom. Razliciti novoi, od najlošijih do najboljih, su :

- Limited
- Basic
- Fairly Basic
- Average
- Above Average
- Established
- Well Established
- Extensive


Kao što je napomenuto na početku teksta, za poboljšanje ovog dela je bitna reputacija kluba. Klub kao što je Donji srem nikada neće imati Youth recruitment kao Zvezda, jer imaju različitu reputaciju.
Слика
Head of Youth development - The Importance of Backroom Staff

Sve što treba da znate o direktoru omladinske škole je objasnio Manda u tekstu koji možete naći na sledećem linku:

Код: Изаберите све

http://serbian-fm.net/head-of-youth-development-direktor-omladinske-kole-vt10598.htm
Youth Facilities - Better Youth Training Facilities

Trenažni objekti za mlade se ogledaju u terenima, teretanama i svemu ostalom gde mladi igrači treniraju. Dobri uslovi će omogućiti igračima da se brže i bolje razvijaju i povećaće verovatnoću da igrač dosegne svoj potencijal. Za menadžere koji vole da kreiraju mlade igrače ova stavka bi trebalo da bude bitnija od Training facilities odn. terena i ostalih objekata za trening seniora. Bolji uslovi za trening mladih igrača će uticati i na samu reputaciju kluba, što vam daje uslov da unapredite ostale bitne stavke za razvoj igrača.

Scouting Network and Scouting Knowledge

Skauting je veoma bitan za povećanje igrača koji uspešno prođu kroz vašu akademiju i pojave se u U19 timu. Skauting prevashodno služi za traženje igrača koji bi unapredili naš prvi tim ali takođe se povećava i scouting knowledge, odn. znanje o igračima i fudbalskoj sceni u zasebnim regionima ili zemljama. Što je Scouting Knowledge veći postoji veća verovatnoća da će te dobiti regena iz neke od stranih zemalja.
Znanje o drugim zemljama se može povećati i ukoiliko dovodite strance u stručni štab jer oni obično imaju visoko znanje o fudbalu o svojim zemljama.
Слика
Слика


Zapamtite da mlad, talentovan igrač neće uspeti bez pravilnog treninga, utakmica i sl. To važi i za igrače sa manjim potencijalom koji radom mogu prevazići svoje mogućnosti.


Nadam se da smo vam pomogli, Vaš SFM. :cheers:

Credits:
Special thanks to Passion 4 Football Manager who allow translation.
Последње учитавање од Dule93 дана 20 Окт 2013, 20:37, учитано 4 пута укупно.
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Bravo Dule, odlican rad.

Zna se ko ti je poslao ss-ove :zelenko:
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Ne svidja mi se ovo. Ja bih pre to ovako poredjao:

1. Youth Recruitment
2. Scouting network/knowledge
3. Affilates
4. Koji deo stručnog štaba se brine o dovođenju mladih igrača
5. Youth facilities
6. Junior Choaching

Kada sam vodio Junajted imao sam gomilu mnogo dobrih regena. Po dolasku u klub, treneri za mlade igrace su bili na vrhunskom nivou, youth facilities, junior coaching, ma sve je bilo top. A dobrih regena, nigde! Onda sam doveo gomilu skauta, JPA i JPP su bili prosecni, ali vecina je imala visok determination i adaptability, sto je po meni bilo najbitnije. Imao sam nekih 30 skauta, i svakome sam rucno podesavao zadatke, pokrivali su ceo svet. Plus, bio sam jako uporan da imam partnerstva sa kul klubovima. Kada mi je world knowledge stigao do nekih 60-65%, i kada sam u affiliates semi imao Partizan, Lok.Moskvu, Paok i Maccabi, dobrih regena je bilo gomila, i tu mislim na igrace od po 4 i 5 zvezdica. Da napomenem i to da je stizalo dosta regena iz Srbije, Rusije, Grce i Izraela.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

1) Tri ubedljivo najbitnija faktora i to bas po sledecem redosledu:

- Head of youth development
- Junior coaching
-Youth recruitment

Sve otalo je samo dodatni plus. Provereno 100%
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Kako da poboljsam youth recruitment? Dosao sam do Championshipa, sve sam digao na skoro pa maksimalu, ali ovo nikako ne mogu. Kad god sam pokusao da prosirim scouting range, nisu mi dozvolili, a znam da je ovo povezano sa tim
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Zavisi od uprave, smaraj ih kad god mozes, jednom ce prihvatiti.
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Ma kakvi, evo 2020.-a godina, kad sam usao Championship, tu su mi sami dozvolili da skautujem samo po evropi, ostalo corak. Jel postoji neki drugi nacin da se poboljsa youth recruitment? Nije vrag da mogu da dobijam solidne regene samo ako igram premier ligu?
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Ne znam da postoji, uprava odlucuje o tome tako je malo verovatno da moze.
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

U prvoj sezoni sa Seltikom sam dobio samo 1 sa 3 zvezdice ostali su imali 2 i manje...
HOYD je dobar, junior coaching i recruitment je za 1 manje od maximuma. Youth facilities je great, sad ce jos malo da se upgrade zavrsi... Scouting knowlegde mi i ne treba msm posto su to samo igraci iz Skotske...

Imate li neki predlog i sta vidite kao problem...
Sé un hombre
Пошаљи Одговор

Повратак на “Tutorijali '14/ Tutorials and How to play FM '14”