Yugoslavia

Mesto za napravljene lige, klubove i druge korisne dodatke i pomagala.
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

SlobaGrobar пише:Uvažen je tvoj predlog, ali ako po Manceu bude zimski kup po nekom Hrvatu ili Bosancu ide nacionalni kup i isto tako super cup jer sam ja prema svima jednak i ne bi bilo fer da stavim nazive trofeja po Manceu, Tirnaniću i kome već a da nema naših komšija tu. :)

Uzeto je i to u predlog, ali i ovo za nagrade igračima i sl.
Zar nisu svi jugosloveni nema nacinalnosti svi pod jednim grbom i zastavom :) Mislim da nagrade trebaju da se dodeljuju tako sto za najboljeg strelca naziv bude S.Santrac (najbolji strelac Ju lige na listi vecnoj) ili po takvim nekim parametrima. Njabolji igrac Ju lige nagrada D.Dzajic najbolji golman npr V.Beara najbolji trener npr. M.Miljanic, T.Ivic, najbolji asistent lige S.Susic itd.
A kup je ipak u svakoj zemlji najmasovnije i nacionalno takmicenje tako da je potrebna univerzalna licnost koja ce uz naciv kupa. Mislim da dr Andrejevic je najpogodnije ime.

Код: Изаберите све

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B8%D0%BB%D0%BE_%D0%90%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B5%D1%98%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%9B
Zimski kup je revijalnije takmicenje ali bi moglo da ponese naziv po tregicnom Manceu u znak secanja.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Neko moje mišljenje je da ne treba žive stavljati pod te nagrade i takmičenja :xD: Da ne izbaksuram nešto pu, pu daleko bilo :cheers:

E sad.. imaš li predlog za nazive takmičenja? Umesto ovo Universal, Gazprom, Raiffaisen i sl. dakle liga?
Корисников грб
akalicanin
Newgen
Поруке: 33
Придружен: 18 Авг 2012, 16:46
Место: Beograd
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од akalicanin »

maxim_tsigalko пише:Mislim da nagrade trebaju da se dodeljuju tako sto za najboljeg strelca naziv bude S.Santrac (najbolji strelac Ju lige na listi vecnoj) ili po takvim nekim parametrima.
Za ovo se potpuno slazem. Kao i da nazivi nagrada ne budu po legendama koje su zive.
topboy
Youth Team Coach
Поруке: 54
Придружен: 02 Нов 2011, 18:19
Место: Subotica
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од topboy »

Iz čiste dosade, uz malo research-a za Utopiju ,ovo su igrači povratnici I klubovi u kojima su se proslavili pre odlaska u inostranstvo:

Partizan: Savić, Ljajić, Mitrović, Nastasić, Jovetić, Ivan Obradović, Rukavina, Raća Petrović, Danko Lazović, Smiljanić, Lazar Marković, Sulejmani, Simon Vukčević, Zoran Tošić, možda I Cleo.
Zvezda: Vidić, Žigić, Luković, Tomović, Ninkov, Biševac, Basta, B. Janković, Lekić, F. Đuričić, Mijailović, F. Đorđević, Milivojević, D. Tošić, Vujadin Savić, Uroš Ćosić.
Vojvodina: Stepanov, Kačar, Kahriman, Tadić, Krasić, Brkić, Medojević, Danijel Aleksić, Meleg, Miroslav Stevanović.
OFK BGD: Bane Ivanović, Kolarov, Krstičić, Ignjovski, Rajković, Baša.
Rad: Pejčinović.
Radnički KG: Filip Kostić.
Spartak Subotica: Vojo Ubiparip.
Dinamo ZG: Modrić, Badelj, Mandžukić, Kovačić, Lovren, Vrsaljko, Vida (mada on može I u Osijek), Jedvaj, Ćorluka, Cesar, Eduardo.
Hajduk Split: Strinić, Ivan Perišić, Nikola Kalinić, Danijel Subašić, Josip Radošević, Jelavić, Pletikosa, Ibričić, Ante Vukušić, Srna
Željo: Džeko, Semir Stilić, Ervin Zukanović, Armin Hodžić.
Shkendija: Agim Ibraimi, Ferhan Hasani.
Mogren: Luka Đorđević, Marko Bakić, Petar Grbić.
Borac BL: Ognjen Vranješ.
RNK Split: Ante Rebić.
Slaven Belupo: Mato Jajalo, Igor Bubnjić.
Šibenik: Ermin Zec, Danijel Georgievski.
NK Zagreb: Emir Spahić.
Vardar: Tričkovski.
Sutjeska: Mirko Vučinić, Poleksić.
Domžale: Handanović, Haris Vučkić, Andraž Kirm.
Gorica: Tim Matavž, Birsa, Bojan Jokić.
Celje: Robert Koren.
Maribor: Josip Iličić, Armin Bačinović, Luka Krajnc, Etien Velikonja, Robert Berić, Rene Krhin, Elid Džinić.
Olimpija: Jan Oblak, Anton Zlogar.
Koper: Aljaz Struna.

Jel bi mogao u Utopiji da staviš da Jugoslavija podnosi zahtev za domaćinstvo EURO-a ili Svetskog Prvenstva?
Последње учитавање од topboy дана 12 Јан 2014, 11:39, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Imam mnogo posla. Organizujem neki TeamWork i još neka takmičenja pa i pišem nešto dosta sam zauzet ovih dana, a paralelno sa tim izbacujem razne dodatke i zaista sam u škripcu sa vremenom.

- Danas treba da testiram i izbacim Čehoslovačku
- Sutra da testiram i izbacim Sovjete [a imam još mnogo posla]
- Juga izlazi za dva dana,a treba napraviti ove izmene pa raditi i na V2 odnosno V3 od kojih isto očekujem BOOM! :D
- Radim na Makedoniji koju sam već trebao da završim [veliki dao posla je završen, napravljeni svi stadioni i klubovi sa bojama klupskim, ali opet ima još DOSTA posla]

Tako da je meni baš zanimljivo :D Sreća pa je raspust inače ovom brzinom nikada ne bih završavao..

Ima dakle kod Juge sledeće izmene:
- Imena takmičenja i nagrada
- GOŠK par liga gore [igra previše nisko]

Ako ima još neko neki predlog tu sam :poz: Mora da bude perfektno. Takođe danas od Juge izbacujem još par skrinova.

Topboy Legenda siiii! :D Hvala , skratio si mi vreme tražeći, pogotovo u večitima biće još nekih igrača, ali sve ću odraditi što si napisao!
Последње учитавање од Sloba дана 12 Јан 2014, 11:34, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Daj čehoslovačku, taman da ubijem vreme dok FM postane igriv.
Nadam se da nećeš nabudžiti nagrade, reputaciju i ostalo.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Biće danas. Savete sam dobijao od od onih koji prate Češke i Slovačke lige [još jedan dokaz koliko se ovakav dodatak sličan ili isti čeka] te sam po tome i radio. Ima oko 10k promena. Istočni Nemci oko 2k, Sovjeti oko 50-60k i Jugoslavija do 45k će imati..

Najgore od svih prolaze Istočni Nemci. Tu je najmanja zainteresovanost, za ostala tri dodatka se ljudi interesuju [Juga naravno najviše kod nas jer je na ovim prostorima, na moje isto iznenađenje Čehoslovaci su popularniji od Sovjeta]. :D

U svakom slučaju trudim se i drago mi je da su 90% pozitivni utisci kod svih dodataka. :)
topboy
Youth Team Coach
Поруке: 54
Придружен: 02 Нов 2011, 18:19
Место: Subotica
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од topboy »

Pogledaj jedino za manje klubove, tu nisam imao "bazu podataka" :)
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Hvala u svakom slučaju. :D V.3 je iznenađenje. :D Videćete... samo da znate da je u retro fazonu i da nema veze sa igračima. :cheers:
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

Slazem se sa vama ali nagrada za najboljeg igraca definitvno bi tebala da nosi naziv D.Dzajic jer je proglasen za igraca veka na prostoru Juge, neka je ziv i zdrav! Ivic za trenera, za golmana Vladimir Beara, strelac Santrac, Bora Kostic itd. Samo kup da se zameni mesto Mancea - Andrejic ili neko drugo zvucno ime. Mance Zimski kup.
Ja sam prethodnih dve godine pravio YU utopiu dodatak tako da ti mogu pomoci i nadovezacu se na onaj spisak sto je topboy postavio za V2 verziju, ako ti je to potebno.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ajde. Bilo bi korisno svakako. Videću to za Džajića, al malo mi glupo jer je čovek živ i zdrav [hvala Bogu] :xD: al eto možda napravim izuzetak. :) Slažem se da je bio možda i najbolji igrač u Ju svih vremena..
topboy
Youth Team Coach
Поруке: 54
Придружен: 02 Нов 2011, 18:19
Место: Subotica
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од topboy »

Hoće se moći voditi reprezentacija?
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Naravno, naravno.

Seniori, do 21 godine i do 19 godina. :)
topboy
Youth Team Coach
Поруке: 54
Придружен: 02 Нов 2011, 18:19
Место: Subotica
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од topboy »

SlobaGrobar пише: E sad.. imaš li predlog za nazive takmičenja? Umesto ovo Universal, Gazprom, Raiffaisen i sl. dakle liga?
Odaj priznanje najuspesnijim firmama ex-YU, tipa Gorenje, Kraš, Podravka...
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Aj videću to uglavnom. Prekosutra oko 18ch izlazi tj tada postavljam. :D

Elem.. vidim da niko nije napisao, ali...... znam da će i to mnoge zanimati. Srb, Hr.. su i dalje aktivne uprkos svim gradovima, klubovima, stadionima, regionima koji su pod zastavom Juge..

Kreirani su novi klubovi sa reputacijom 1 u tim državama. Države isto imaju reputaciju 1. Kreiran je po jedan grad i jedan stadion. Uzimam za primer Cg.

Nacionalni [Mne] - stadion
Montenegro - grad

Videćete uglavnom sve. :D
Последње учитавање од Sloba дана 12 Јан 2014, 13:40, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
insomniac_cro
First Team Coach
Поруке: 221
Придружен: 26 Сеп 2013, 21:55
Место: Split
Status: Није на вези

Порука од insomniac_cro »

Kakav mance???
Kup Maršala Tita

Nego nije mi jasno ovo oko nacionalnosti i reprezentacija
To ce sjebat dozivljaj, jer nemozes izbacit postojece reprezentacije.

Bolje bi bilo da je ovo tip regionalne lige nego državne (svi igraci koji imaju neku od 7 ex-yu nacionalnosti spadaju pod domace igrace za ligu - ostal isu stranci) a repke yuge nema.

Oce ovo izac u Steam workshop?
Последње учитавање од insomniac_cro дана 13 Јан 2014, 13:28, учитано 1 пут укупно.
Dropbox signup (dodatnih 500 MB free)
https://db.tt/iowuLCtr
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ko god zna bolje neka napravi ovo i dobija pivo od mene. Drago mi je da je 85-90% pozitivna razmišljanja i da dobijam pohvale i iskrene sugestije.

Hvala.

p.s. Uskoro će biti Ex-Yu Winter Cup pravim i to igra se u zimskoj pauzi..
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

IZVINJAVAM SE ZA DUPLI POST, AL JEDNA NAPOMENA:

POSTOJI realna mogućnost da pomerimo sve granice i da izbacimo Srbiju, Hr, BH, Slo, MKD, Cg iz zemalja mogućih u odabiru što niko pre nije uradio.. naravno.. predstoji nam VELIKI posao za to a NAČIN postoji i ako je malo komplikovan!
Последње учитавање од Sloba дана 13 Јан 2014, 14:31, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

SlobaGrobar пише:IZVINJAVAM SE ZA DUPLI POST, AL JEDNA NAPOMENA:

POSTOJI realna mogućnost da pomerimo sve granice i da izbacimo Srbiju, Hr, BH, Slo, MKD, Cg iz zemalja mogućih u odabiru što niko pre nije uradio.. naravno.. predstoji nam VELIKI posao za to a NAČIN postoji i ako je malo komplikovan!
mislim da je to nemoguce odraditi jer u igi mora da posto drzave sa ex ju prostora. jedina sansa je da se odradi kao sto si vec napomenuo da se svede tim drzavama sve na minimum tako da ostanu marginalizovane.
topboy
Youth Team Coach
Поруке: 54
Придружен: 02 Нов 2011, 18:19
Место: Subotica
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од topboy »

Slobo, ne igram vec danima, cekam Utopiju. Samo pun gas :ole:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Editor fajlovi i razni dodaci '14/ Editor files and misc add-ons '14”