Yugoslavia

Mesto za napravljene lige, klubove i druge korisne dodatke i pomagala.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Rodjak, Nema. Samo liga za uzrast do 19 godina.

Danijel_CH, Igrači koji nisu igrali za Ju klubove neće igrati ni na ovom dodatku.
Rodjak
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 27 Окт 2010, 01:41
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Rodjak »

Hm bice problem odrzavati igrace da budu match fit
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

Pogledao sam dosta je zanimljivo. Moji predlozi za doatak je da postoji Rezervni tim ili B tim. Da li je finansijska moc klubova veca (budzet godisnji i transfer budzet) ili su samo dugovi brisani? Ako je vec UTOPIJA onda su i treneri mogli da budu vraceni da predvode klubove u reprezentacije npr. Muslin-Zvezda, Katanec-Olimpija, Milanic-Maribor, Vulic,Bilic-Hajduk, Bazdarevic-Zeljo, Susic-Sarajevo, Bajevic-Velez, Kranjcar-Dinamo,Gracan-Osijek,Osim-Partizan,Antic-Jugoslavija, itd.
I da jos nesto a to je grafika: logo drzave, liga, kupa, zimskog kupa i superkupa ako bi moglo da se odradi. Imam dosta slika iz prethodnih fm-a pa ako je neko vican da preuzme i da to sredi.
Последње учитавање од maxim_tsigalko дана 16 Јан 2014, 14:54, учитано 1 пут укупно.
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Slazem se.

Ubaci Ibru u Radnik Bijeljina, tamo bi igrao da nije rata bilo.


BTW u kojoj je ligi Radnik?
topboy
Youth Team Coach
Поруке: 54
Придружен: 02 Нов 2011, 18:19
Место: Subotica
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од topboy »

Radi sve kako treba. Za sada sam u "experimentalnoj" fazi, ali ovo što sam video je više nego dobro. Svaka čast, Slobo ;)
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Izvinjavam se na kašnjenju, ovako će izgledati improvizovana Jugoslovenska retro liga. :D

Слика

Partizan je Jugoslovenska Armija [preimenovan]
Dinamo preimenovan u Građanski
C. zvezda je SK Jugoslavija
BSK je OFK

OFK i zvezda su ugašeni nakon čega su nastavili ovi klubovi dok je Partizan kao i Dinamo preimenovan. Ilirija je Olimpija itd.

Opširno će biti danas kada postavim.
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

Slobo hoces li da odradis nesto od ovih dodataka tj update od ovih predloga za Utopiju V2!?
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Zvaničan odgovor na to biće predveče. Treba duža analiza i poduži odgovor a nemam vremena trenutno. :)
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Слика
SS:

Код: Изаберите све

http://share.pho.to/4a2xw[/center]
Nakon prve dve verzije Jugoslavije stiže Vam i treća pa tako dobijate još veći izbor da igrate ono što volite. Prvo je izašao dodatak koji nosi naziv Ex-Yu Nations Cup, kup u kojem igraju šest bivših država između sebe za najboljeg u regionu! Potom je na red došao UEFA East Gazprom League za sve klubove iz Istočne Evrope. Posle toga usledila je serija dodataka pod Jugoslovenskom zastavom. Jugoslavija sa 12 igrivih liga, 3 kupa, reprezentacijom.. zamišljena Jugoslavija sa povratnicima u matične klubove poput Modrića i Jovetića i ova sada treća verzija je u retro stilu gde donosimo nešto sasvim novo..

Tu su klubovi koji su nekada postojali, a sada se zovu drugačije ili su ugašeni. SK Jugoslavija je sadašnja FK Crvena zvezda. BSK Beograd je sadašnji OFK Beograd. Jugoslovenska Armija je sadašnji Partizan. Torpedo je Sarajevo. Ilirija je Olimpija. ŽAK je sadašnji Spartak iz Subotice.

Specifičan je i sistem bodovanja. Dva boda se dobija za pobedu, a jedan za nerešen.

Kao i u tadašnje vreme i "danas" sam stavio čudan sistem igranja. U Drugoj Saveznoj Ligi se igra po dvokružnom bod sistemu u ligi od 10 klubova. Liga se potom deli na dva dela od po pet ekipa nakon čega se igra jednokružan bod sistem u dve grupe od po pet ekipa. U Prvoj Saveznoj Ligi postoji 8 ekipa. Igra se po dvokružnom bod sistemu. Prvak regularnog dela sezone je direktno izborio plasman u polu finale, a ekipe od 2-6 mesta se kroz četvrtinu finala bore za polu finale. Zadnji iz lige ispada. Postoje i dva kup takmičenja. Kup i Super Kup Jugoslavije. Kup se sve do polu finala igra jedna utakmica, a u polu finalu dve. Finale kupa kao i jedan meč super kupa se igraju na JNA.

Tu je i reprezentacija Jugoslavije koju čine svi igrači sa primarnom i sekundarnom srpskom, hrvatskom, makedonskom, slovenskom, bosanskom i crnogorskom nacionalnošću!

Uskoro iz naše radionice možete očekivati i Ex-Yu Winter Cup koji će se poput kupa za reprezentacije igrati u zimskoj pauzi.
Dodatak ubaciti na lokaciju my documents/sports interactive/football manager 2014/editor data

Слика

Код: Изаберите све

http://www.multiupload.nl/XQ4GEJXU81[/center]
Последње учитавање од Sloba дана 17 Јан 2014, 17:01, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

ee Sloba , oce li biti za onu prvu verziju (normalnu) sredjen prelazni rok ,npr. Vulicevic u Partizan , Trajkovic u Partizan itd .. :)
Proud to be a Gooner ! <3
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Do Vam donosi SI patch 14.3.0 i sa njim imaćete sve sređeno.
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

SlobaGrobar пише:Zvaničan odgovor na to biće predveče. Treba duža analiza i poduži odgovor a nemam vremena trenutno. :)
Mozes li mi odgovoriti na predjasnje pitanje koje sam ti postavio?
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

maxim_tsigalko пише:Pogledao sam dosta je zanimljivo. Moji predlozi za doatak je da postoji Rezervni tim ili B tim. Da li je finansijska moc klubova veca (budzet godisnji i transfer budzet) ili su samo dugovi brisani? Ako je vec UTOPIJA onda su i treneri mogli da budu vraceni da predvode klubove u reprezentacije npr. Muslin-Zvezda, Katanec-Olimpija, Milanic-Maribor, Vulic,Bilic-Hajduk, Bazdarevic-Zeljo, Susic-Sarajevo, Bajevic-Velez, Kranjcar-Dinamo,Gracan-Osijek,Osim-Partizan,Antic-Jugoslavija, itd.
I da jos nesto a to je grafika: logo drzave, liga, kupa, zimskog kupa i superkupa ako bi moglo da se odradi. Imam dosta slika iz prethodnih fm-a pa ako je neko vican da preuzme i da to sredi.
Smatram da je nepotrebno ubaciti rezervni tim iz razloga što ni u jednoj sadašnjoj državi on ne postoji. Partizan ima Teleoptik, Dinamo Lokomotivu, C. zvezda ima Sopot. Dobar predlog, ali mislim da je bespotrebno imati tri tima. Jedino da ubacim umesto u-19 da bude u-21 ili u-23.. :)

Brisani su dugovi, finansije klubovima nisam povećavao osim Sarajeva koji imaju bogatog vlasnika.

O trenerima sam razmišljao kao i nekim članovima uprave. Mogao bih to da odradim.

Rekao sam već da grafika ne zavisi od mene. :D Operisan sam od grafike skroz xD. Ako neko hoće da radi neka ga. A kolega kod mene na forumu nema vremena za bilo šta zbog privatnih obaveza.
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

SlobaGrobar пише:
maxim_tsigalko пише:Pogledao sam dosta je zanimljivo. Moji predlozi za doatak je da postoji Rezervni tim ili B tim. Da li je finansijska moc klubova veca (budzet godisnji i transfer budzet) ili su samo dugovi brisani? Ako je vec UTOPIJA onda su i treneri mogli da budu vraceni da predvode klubove u reprezentacije npr. Muslin-Zvezda, Katanec-Olimpija, Milanic-Maribor, Vulic,Bilic-Hajduk, Bazdarevic-Zeljo, Susic-Sarajevo, Bajevic-Velez, Kranjcar-Dinamo,Gracan-Osijek,Osim-Partizan,Antic-Jugoslavija, itd.
I da jos nesto a to je grafika: logo drzave, liga, kupa, zimskog kupa i superkupa ako bi moglo da se odradi. Imam dosta slika iz prethodnih fm-a pa ako je neko vican da preuzme i da to sredi.
Smatram da je nepotrebno ubaciti rezervni tim iz razloga što ni u jednoj sadašnjoj državi on ne postoji. Partizan ima Teleoptik, Dinamo Lokomotivu, C. zvezda ima Sopot. Dobar predlog, ali mislim da je bespotrebno imati tri tima. Jedino da ubacim umesto u-19 da bude u-21 ili u-23.. :)

Brisani su dugovi, finansije klubovima nisam povećavao osim Sarajeva koji imaju bogatog vlasnika.

O trenerima sam razmišljao kao i nekim članovima uprave. Mogao bih to da odradim.

Rekao sam već da grafika ne zavisi od mene. :D Operisan sam od grafike skroz xD. Ako neko hoće da radi neka ga. A kolega kod mene na forumu nema vremena za bilo šta zbog privatnih obaveza.
Ok.Hajde odradi menadzere,trenere i asistente klubova prvih dveju liga.Rezervni ili B tim je bitan jer timovi sad imaju preko 30ak igraca i nemaju gde da igraju a nemaju svi filijale tako da je to ozbiljan problem.Molim te objasni mi ako finansije nisu menjne kako klubovi da zadrze ove "velike" igrace sa velikim platama a pritom da jos budu finansijski sposobni da dovedu neko pojacanje.Ako nisi zainteresovan za update ovih podataka rado bih uradio ja uz tvoju saglasnost.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Biću prezauzet zbog škole narednih nedelja (malo sam popustio xD). Imaš dozvolu uz samo da napišeš da si radio uz moju saglasnost preko ovog fajla, ništa više [moram zbog foruma da štitim autorska prava]. Ali dozvolu imaš. :)
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

Ovako. Preko ovog fajla promenio bih:
- trnere, meneadzere i asistente u prvoj i drugoj ligi
- finansijski pojacao klubove (kako bi bili konkurentni i zadrzali najvece zvezde u klubu)
- napravio rezevne timove za svaki klub jer sada klubovi imaju po 30ak igraca pa da bi svi odrzavali formu jer nemaju svi filijale
- sredio transfere jos nekim igracima kako bi sto vise njih igralo u Jugoslaviji
- pokusao da sredim grafiku za yUtopiu
To bi bilo to odprilike, ako se slazes!?
Последње учитавање од maxim_tsigalko дана 18 Јан 2014, 09:27, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Slobodno. :cheers:
Zvezda
Youth Team Coach
Поруке: 59
Придружен: 05 Мај 2011, 15:10
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од Zvezda »

U kojoj verziji FM-a je najbolje ispala ta YU liga?
Odigralo se više sezona, sejv ne puca, nema funkcionalnih problema, novonastale države ne postoje?
Postoje li ex yu lige i za starije menadžere od 2010?
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

- Sejv ne puca. Testirano.
- Države i dalje postoje [Srb, Hr, BIH..] ali radi se na otklanjanju toga.

Zavisi da li voliš realniji odnos danas ili zamišljeno sa npr. Vidićem u zvezdi. Po meni V1 je najbolja jer je "default" :)

Postoji i za ranije menadžere, ali nemam linkove.
Zvezda
Youth Team Coach
Поруке: 59
Придружен: 05 Мај 2011, 15:10
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од Zvezda »

Ma okej, za ovu verziju, verujem da je dobra (ali je nova) :D
Mislim na proverene?
Dugo nisam igrao nove verzije i kada odigram, brzo batalim. Meni je FM 07 (koji i danas igram) najbolje izdanje menadžera (nakon 01/02). S tim da ima dve velike (možda i tri) mane: srpska liga ima tupavi Terzićev plej-of i plej-aut (naravno, pravila se ne mogu promeniti), nema ograničenja za strance (što je meni bezvezno) i ako postoji inaktivna zemlja Jugolslavija, koju znam da aktiviram, ali ne znam da inaktiviram ostale zemlje, a da to fercera :)
Pošto nisam igrao nove, zanima me koji je menadžer od 2010 najbolji (ima li negde anketa i mišljenja?) i gde to YU liga najbolje funkcioniše ;)
Пошаљи Одговор

Повратак на “Editor fajlovi i razni dodaci '14/ Editor files and misc add-ons '14”