[FM14] Zonske lige Srbije (by Karna)

Mesto za napravljene lige, klubove i druge korisne dodatke i pomagala.
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

[FM14] Zonske lige Srbije (by Karna)

Порука од Karna »

ZONSKE LIGE SRBIJE 2014
by Karna
Слика

Zonske lige Srbije Vam omogucuju da igrate 4 nivo srpskih liga koji sadrzi 8 divizija i 4 nova kup takmicenja. Naravno, aktivacijom ovih liga mozete igrati i srpske lige tj 3 nasu ligu.

Ovaj fajl sadrzi u sebi Media Pack i Data Update (malo noviji od onog koji je vec dostupan za download) koji sam napravio i izbacio ranije, tako da ako pokrenete ovaj fajl, nema potrebe da pokrenete i dva vec pomenuta.


O Fajlu:
- Liga je testirana 35 sezona na holiday
- Liga je kompatibilna sa 14.1.4. verzijom FM-a. Na 14.1.3. liga nije testirana zbog editor data crash-a koji se pojavljuje na toj verziji igre

Promene:
- Mogucnost igranja sa klubovima iz srpskih liga (Srpska liga Vojvodina, Beograd, Istok, Zapad)
- Mogucnost igranja sa klubovima iz zona (8 liga)
- 4 nova kupa u kojem ucestvuju timovi iz Srpskih liga i Zona (sa simbolicnom finansijskom nagradom za finaliste).
- Podesena pravila za sve lige Srbije
- Red Star je promenjeno u Crvena zvezda
- Nazivi nasih liga su sada ispravni
- Datumi u Kupu Srbije su ispravljeni da budu tacni
- Nazivi Lige Sampiona i Evropa Lige su sada ispravljeni
- Dodati klubovi i stadioni koji fale
- Ubacen history za Zonske lige
- Podeseni svi stadioni i finansije radi sto realnijeg dozivljaja
- Odradjen je manji research kod postojecih igraca i osoblja. Oni su prebaceni u prave klubove.
- Mesanje klubova je svedeno da minimum, ali s obzirom da se to desava i u stvarnom zivotu, nije greska.

Bagovi:
- Iz nekog razloga editor nece da prepozna da su ukljucene registracije u ligi, pa tako u JSL necete morati da registrujete igrace.


Dodaci:
Kao sto sam napomenuo gore, ovaj fajl u sebi ima 2 dodatka:
1. Serbian Media Pack:

Код: Изаберите све

http://serbian-fm.net/serbian-media-pack-2014-by-karna-vt10656.htm
2. Serbian Data Update:

Код: Изаберите све

http://serbian-fm.net/serbian-data-update-2014-by-karna-vt10687.htm
Ukoliko zelite zasebno da ih imate, posetite date linkove.

Uputstvo za Steam Workshop download/instalaciju:
- Nakon klika na link ispod, kliknite na Subscribe
- Upalite vas FM2014
- Odaberite opciju DOWNLOADS pa u desnom gornjem uglu STEAM WORKSHOP
- Sacekajte par minuta da se ucita (deluje kao da se igra blokira, ali to je zbog grafike u FM-u)
- Trebalo bi da vam se otvori automatski u tabu "Subscribed" (ako ne, kliknite na Subscribed tab)
- Odaberite Serbian Zone Leagues i u donjem desnom uglu kliknite na Install
- Nakon toga procedura je ista kao i svake godine -> Kada odaberete New Game, otvorite Editor Data Files i stiklirajte Zonske Lige.

Uputstvo za regularnu instalaciju:
- Skinuti faj kopirajte/otpakujte u
C:\Users\<username>\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2014\editor data

ako nemate folder editor data, sami ga kreirajte.


Screenshots:
Слика Слика Слика Слика

Слика Слика Слика Слика

Ako naidjete na neki bag, mozete prijaviti u ovoj temi ili putem komentara na Steamu.

DOWNLOAD
(from Steam Workshop)
DOWNLOAD
(Regular Download)
UZIVAJTE!!!
:cheers:
Последње учитавање од Karna дана 29 Нов 2013, 02:52, учитано 3 пута укупно.
Корисников грб
Alexandar_81
World Class Manager
Поруке: 5161
Придружен: 24 Окт 2010, 15:53
Место: Leskovac
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1 Wide
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Alexandar_81 »

Bravo brate karna prevaziso si samog sebe! Odlican ti je ovaj patch! Mozda bolji i od mog! SVE POHVALE! Ipak opet treba da razmislis o onome da mi pomazes u editor delu :zelenko:
▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad, kreni hrabro sad za crno-belu slavu!
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

jel radi na 14.2.2 ?
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Nisam testirao, ali trebalo bi da radi na svim verzijama posle 14.1.4 bez problema.
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

imam ovu grešku

Слика
Rossobianco
World Class Manager
Поруке: 3468
Придружен: 24 Окт 2010, 14:08
Место: Jagodina
Status: Није на вези

Порука од Rossobianco »

Jedino sto mi pada na pamet je da imas jos neki dodatak koji prepravlja zonske lige.
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

imao sam pre ali sam ga obrisao odavno, tu je samo ovaj

Слика
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Možda zbog pirata.
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

ma nije, radi mi lepo ono alexandar što je pravio

a i da je do pirata ne bi nikakva greška pisala verovatno, ovde piše konkretno šta je u pitanju
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Ja sam ih sad probao kod mene i rade normalno...

Ovu gresku koju tebi prijavljuje je prijavljivao svima na 14.1.3. verziji, ali je to vec u 14.1.4 ispravljeno i radi normalno. Ako nemas oridjiji, moguce da su neki fajlovi u leku ostali od 14.1.3 verzije pa to pravi problem.
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

moguće to onda
becokralje
Newgen
Поруке: 24
Придружен: 25 Дец 2013, 21:27
Место: kula
Status: Није на вези

Re: [FM14] Zonske lige Srbije (by Karna)

Порука од becokralje »

Karna пише: - Podesena pravila za sve lige Srbije
- Mesanje klubova je svedeno da minimum, ali s obzirom da se to desava i u stvarnom zivotu, nije greska.
- Iz nekog razloga editor nece da prepozna da su ukljucene registracije u ligi, pa tako u JSL necete morati da registrujete igrace.

Ako naidjete na neki bag, mozete prijaviti u ovoj temi ili putem komentara na Steamu

Prvo da kazem- svaka cast na trudu ali...

-mislim da imate gresaka u pravilima. npr u vojvodjanskoj ligi zapad je podeseno da ispada 5 ekipa a to nije tacno. takodje je podeseno da iz obe vojvodjanke lige ulazi 4 ekipe u visi rang a zapravo ulazi 3. isto je i za srpsku ligu istok. podeseno je da ispada 4 a zapravo je 3. takodje i disciplinska pravila za srpske i zonske lige nisu tacna

-mesanje klubova je dosta veliko i nije kao sto pise u najavi. jeste da ima mesanja u stvarnom zivotu ali to bude samo po koji klub da bi se popunile lige. ovde vec posle prve sezone ima dosta klubova u pogresnim ligama. npr u vojvodjanskom istoku ima 6 klubova sa prostora beograda vec druge sezone

-registracija radi u editoru jer znam da sam je podesavao i radila je pa ste verovatno nesto zaboravili na ovom fajlu.

sad nisam siguran da su sve bagovi ovde ali eto prijavljujem to sto sam primetio.
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

1. Sto se tice ispadanja, podeseno je onako kako je bilo prosle sezone. Svake sezone se zbog ovoga ili onoga promeni po neko pravilo, pa je najbolje da sto se tice ispadanja koristim pravila od prethodne sezone.

Promocije su uradjene na slican nacin s tim sto se umesto baraza izmedju liga, igra se baraz izmedju klubova u samoj ligi.

Disciplinska pravila su podesena kao u JSL i PLS, ne znam samo kako u nizim ligama one mogu da se razlikuju al dobro. Ako znas pravilo napisi pa cu ispraviti.

2. Mesanje klubova postoji, ali sam ja ligu testirao 35 sezona i mozda je eventualno za to vreme 15ak klubova bilo u pogresnoj ligi, a kasnije sam sam i sam igrao ovaj fajl do 2020 i tu je bilo mesanje proporcionalno gore pomenutom testiranju.

3. Registracije za JSL meni nece da rade. Ima jedna tj 2 stvari koje treba da se urade ali jednostavno nece, a necu previse da gubim zivce oko toga. Ako znac foru, reci.

:cheers:
becokralje
Newgen
Поруке: 24
Придружен: 25 Дец 2013, 21:27
Место: kula
Status: Није на вези

Порука од becokralje »

promocija i relegacija je ista svake godine ali se pomera zbog ekipa koje ispadnu iz viseg ranga. posto to nije moguce u napraviti u fm-u onda bi bilo realno napraviti onako kako bi trebalo da bude a ne da iz vojv lige istok ispada 2 a iz zapada 5???
prosle sezone je bila reorganizacija prve lige pa je zbog toga ovakav slucaj u nizim ligama

takodje u ovom fajlu baraz se igra izmedju klubova iz iste lige kao sto si napisao a treba da bude izmedju drugoplasiranih ekipa iz 2 lige.

disciplinski prekrsaji nisu isti za sva takmicenja u srbiji. u nizim ligama je suspenzija posle svaka 2 zuta kartona i mozes da odlucis u sledece 2 nedelje kad ces da je odradis(znam da ovo drugo ne moze da se namesti)

sto se mesanja tice-probao sam fajl i dosta klubova igra pogresne lige vec druge sezone. zao mi je sto nisam okacio sliku da vidis. znam da je to tesko podesiti ali me nervira. pusticu ponovo na holiday pa kacim slike kasnije.

sto se registracije tice-moram naci fajl koji sam radio pa ti javljam ali moze sigurno da se namesti
Корисников грб
somi_kac
Newgen
Поруке: 16
Придружен: 02 Дец 2011, 23:02
Место: Kać
Status: Није на вези

Порука од somi_kac »

Jasno mi je da neke stvari ostaju od ranije i ne mogu da se srede (kao na primer mesanje ekipa po ligama)...
Ali imam jedan problem. Krenem sa zonaskom ekipom i samo 7 igraca hoce da mi dodje, od databaze sa 16.000 igraca. Ne zezam se, samo 7. Cak ni oni igraci bez ugovora, ili sa amaterskim ugovorima u nizim ligama nece ni da pregovaraju sa mnom!
Koja je svrha igranja, onda?!
:banned:
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Jel srpski igrači ili stranci?
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Ja sam igrao sa Radnickim sa novog Beograda 5, 6 sezona i nisam imao problem sa tim.

Sta ti je namesteno u search filteru?
Корисников грб
somi_kac
Newgen
Поруке: 16
Придружен: 02 Дец 2011, 23:02
Место: Kać
Status: Није на вези

Порука од somi_kac »

Ovako:
- Verzija 14.2.2, original
- Databaza velika, dodati svi igraci iz Srbije, svi igraci iz Crne Gore, i igraci bazirani u pojedinim africkim zemljama. 16000 igraca u bazi.
- Start game: Srbija, Zonske lige (nista vise).
- Liga: Vojvodjanska liga zapad, klub "OFK Jugovic Kac".
Kada odem na Search, i otkacim realistic target filter, pojavi mi se samo 7 imena, mislim da su svi igraci Kabela (na laptopu mi je FM, nije kod mene). Ja mislio problem sa skautingom, pa zato ostalih nema. Odem u okolne nizeligaske amaterske klubove koji su 5. ili 6. liga, od 40 igraca NI JEDAN nece da dodje...
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Sad sam na poslu. Kad dodjem kuci provericu kako radi kod mene i sta bi moglo da bude.
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Ako sam te dobro razumeo, tebi ovde prikazuje samo 7 igraca?

Слика
Пошаљи Одговор

Повратак на “Editor fajlovi i razni dodaci '14/ Editor files and misc add-ons '14”