FC Parma (Official Thread)

Zajednički igramo sa istim timom i delimo svoja iskustva.
Корисников грб
A.Boghossian
Manager
Поруке: 1121
Придружен: 05 Нов 2010, 03:15
Место: Parma, Italy
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

FC Parma (Official Thread)

Порука од A.Boghossian »

Слика
FK Parma je italijanski klub, iz istoimenog grada, učesnik Serije A. Utakmice igraju na stadionu Enio Tardini, kapaciteta 27,906. Krstaši nikad nisu osvojili titulu u ligi, najbliži su bili u sezoni 1996/97. kada su završili na drugoj poziciji. Osnovani decembra 1913. godine, u tekućoj sezoni slave stogodišnjicu. Parma je član čuvene sedmorke italijanskog fudbala poznate kao "Sedam sestara", koji još čine - Juventus, Inter, Milan, Roma, Lacio i Fiorentina.

Iako do devedesetih godina nisu igrali zapaženu ulogu na fudbalskoj sceni, Parma po uspesima u Evropi drži četvrtu poziciju u italijanskom fudbalu, odmah iza Juventusa, Milana i Intera. U poslednjih dvadeset godina, kroz ekipu je prošao veliki broj igrača koji su kasnije napravili velike karijere, i predstavljaju ikone svetskog fudbala: Tafarel, Bufon, Frej, Kanavaro, Tiram, Kouto, Sensini, Bađo, Veron, Nakata, Ortega, Zola, Krespo, Asprilja, Mutu, Adriano, Stoičkov, Kijeza, Inzagi, Milošević... Ako si spreman da sedneš na klupu Žutoplavih iz Emilija Romanja regije, moraš znati da nastavljaš niz velikih imena koja su vodila ovaj klub poput: Ćezare Maldini, Arigo Saki, Daniel Pasarela, Zdenjek Zeman, Nevio Skala, Karlo Anćeloti, Ćezare Prandeli, Klaudio Ranieri, Hektor Kuper, Roberto Donadoni...

Da će Parma izaći iz začaranog kruga Serija B, C, D, ograničenog uglavnom finansijskim problema u koje su često upadali, moglo se osetiti krajem osamdesetih godina. Ćezare Maldini je uveo Parmu u Seriju B 1984, međutim, ponovo godinu kasnije igrala se Serija C. Tim je preuzeo Arigo Saki, koji je vratio Parmu u Seriju B, i 1986 povratnici su zamalo stigli do te dugo čekane Serije A. Tri boda manjka ostavila su Parmu bez elite, ali i bez trenera, Saki je preuzeo Milan, s kojim je nakon toga osvojio sve što može, dvaput.

Na Seriju A čekalo se sve do 1990 godine, kad je pod vođstvom Nevia Skale tim konačno isplivao iz nižih liga. U klub ulazi Parmalat i 'sugar daddy' Tanzi, koji klubu daje čvrstu finansijsku potporu, i rezultati su ubrzo došli. 1992. Parma osvaja svoj prvi trofej, Kup Italije. Odmah zatim i prvi internacionalni trofej, Kup Pobednika Kupova, protiv Antverpa, na Vembliju. UEFA Superkup, može. Da odbrane evropsku titulu, sprečio ih je Arsenal koji je u čuvenom meču 1994. godine pobedio sa 1:0. Sledeće godine, 1995. Parma osvaja Kup UEFA, a isti uspeh ponavlja još jednom 1999. kada osvaja i svoj drugi Kup Italije. Uspeh na terenu pratio je i uspeh na poslovnom planu, pa je tako u trenutku transfera iz Parme u Lacio, Krespo, najbolji strelac kluba svih vremena, postao najskuplje plačen igrač na svetu. Poslednji bljesak Parma je napravila 2002. godine, kada je osvojila svoj treći trofej u kupu, ali je i prvi put od ulaska u Seriju A završila ispod šeste pozicije na tabeli. 2004. Parmalat kao firma propada, i vuče za sobom fudbalski klub, koji i pored svih sportskih uspeha nije uspeo finansijski da opstane među velikanima. 2005. Parma prvi put završava bez evropskog takmičenja, nakon četrnaest uzastopnih godina, a četiri godine kasnije, Parma se vraća u Seriju B. Godinu dana kasnije, Tomazo Đirardi koji je preuzeo vlasništvo nad klubom 2007. i sprečio totalnu propast kluba, ekspresno vraća tim nazad u elitu, i sve priprema kako bi u jubilarnoj sezoni Parma ponovo zaigrala u Evropi. Nažalost, taj san ostao je nedosanjan za samo jedno mesto na tabeli, ali u Parmi, gradu od 150 000 stanovnika, sa jednakim žarom se navija za tim, kao i kad je bio jedan od najpopularnijih u Evropi, kao i kad je igrao niže italijanske lige. Sve što je potrebno za Krstaše je - nasledi Donadonija, na stogodišnjicu kluba pokori Kalčo i donesi trofej Serije A po prvi put na Tardini!
Слика

Слика
Datum osnivanja: 16. Decembar 1913.
Titule: 3 kupa italije, 1 superkup italije, 2 uefa kupa, 1 superkup evrope, 1 kup pobednika kupova
Prognoza medija: 7. mesto
Budžet: 4.000.000 - 4.700.000€
Balans: 10.631.699€
Krediti: 91.000.000€

Igrački kadar:
Слика
Zvezde tima:
Antonio Mirante
Слика
Слика

Gabriel Paletta
Слика
Слика

Antonio Cassano
Слика
Слика
Mlade nade:
Mory Kone
Слика
Слика

Nicola Sansone
Слика
Слика

Alberto Cerri
Слика
Слика
1. Sa kojom formacijom/formacijama igrate?
2. Koje su najbolje formacije za tim na početku igre?
3. Kakva taktika najviše prija vašem timu?
4. Koje su vaše timske instrukcije, kakvi treninzi?
5. Kako ste zadovoljni igračkim kadrom, koji igrači su okosnica tima, koji predstavljaju budućnost?
6. Koliki, po vama, treba da bude roster (broj igrača koji konkurišu za prvi tim) da bi izneli celu sezonu kako očekujete?
7. Koja su prirodna interesna područja za skauting igrača, i timska i vaša?
8. Koja je vaša transfer politika?
9. Koja su, po vama, potencijalna pojačanja?
10. Kako ste zadovoljni zatečenim osobljem, ko su najistaknutiji pojedinci?
11. Ko bi bio najbolje pojačanje za vaš stručni štab?
12. Kako planirate razvoj kluba, koja su vaša očekivanja i planovi u narednih 3-5 sezona?
13. U koje sektore kluba treba ulagati i po kojem planu to radite? (ne odnosi se na igrački kadar)
14. Kakve su finansije kluba i kako ih održavate?
Последње учитавање од A.Boghossian дана 26 Окт 2013, 00:40, учитано 1 пут укупно.
buffon, thuram, benarrivo, sensini, cannavaro, fuser, baggio, boghossian, veron, chiesa, crespo
Корисников грб
TSG
World Class Manager
Поруке: 4557
Придружен: 11 Нов 2010, 18:47
Место: Banja Luka
Status: Није на вези

Порука од TSG »

Definitivno ću odigrati jedan sejv sa Parmom, zgotivio sam ih mnogo. Takođe imaju odličan sastav.
Корисников грб
Denny
Manager
Поруке: 1695
Придружен: 07 Мај 2011, 13:47
Место: Niksic
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Denny »

Gotivim Parmu još od vremena kada su igrali Adriano, Mutu, Hidetoši Nakata, Savo Milošević, i ostala družina.... :cheers:
Dionisos88
Newgen
Поруке: 3
Придружен: 30 Сеп 2013, 13:35
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Dionisos88 »

Ja sam poceo danas sa Parmom. Ako bi stavio tvoju taktiku da vidim kako bih poceo?
Корисников грб
A.Boghossian
Manager
Поруке: 1121
Придружен: 05 Нов 2010, 03:15
Место: Parma, Italy
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од A.Boghossian »

ja ti predlažem da probaš 4-4-2 ili 4-3-3 i to ovako:

442:
GK mirante - DR cassani - DC lucarelli - DC paletta - DL gobbi - MR biabiany - MC gargano - MC parolo - ML obi - SC cassano - SC amauri
GK pavarini - DR rosi - DC felipe - DC benalouane - DL mesbah - MR marchionni - MC - acquah - MC munari - ML - valdes - SC sansone - SC okaka
+ kone, galloppa, palladino

4-3-3:
GK mirante - DR cassani - DC lucarelli - DC paletta - DL gobbi - DMC gargano - MC parolo - MC galloppa - AML sansone - AMR biabiany - SC cassano
GK pavarini - DR rosi - DC felipe - DC benalouane - DL mesbah - DMC acquah - MC munari - MC - valdes - AML palladino - AMR marchionni - SC amauri
+ kone, valdes, okaka

to su ti postavke s idejom da nikog ne prodaješ/kupuješ na početku.
buffon, thuram, benarrivo, sensini, cannavaro, fuser, baggio, boghossian, veron, chiesa, crespo
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Evo i ja krenuo sa Parmom ,ali planiram igrati 4-2-3-1 moju omiljenu ujedno i najbolju formaciju na FM 14 ... Nego koga na pocetku dovesti treba mi MC i AMC budzet 4 M :fanman:
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Imam problem sa napadacima nikako da zabijaju golove :S ... Igram 4-3-3 ,counter balanced nekad promenim protiv slabijih ekipa na attacking i rezultati su jako dobri , no protiv slabijih ekipa kada sam favorit izgubim cesto a timove poput Intera,Napoli,Lazia,Fiorentine,Milana pobedim ili izvucem X ... Cassano mi je najiskusniji i najbolji igrac u ekipi sta da mu stavim ? Na trequaristi jedan gol i to iz penala , Amauri 3 gola :xD:
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Eto ga zavrsih prvu sezonu ,bez otkaza zahvaljujuci zadnjih nekoliko meceva ... Dugo sam trazio pravu taktiku i nasli smo je pred kraj sezone i ostvarili nevjerovatan ucinak ... da ne duljim evo vam slike , znate onu slika govori vise od 1000 rijeci ..

Prva dio sezone , Serie A

Слика

Drugi dio sezone , Serie A ... Kao sto vidite mnogo bolja druga polovina sezone ...

Слика

Tabela Serie A , da smo igrali protiv slabijih ekipa upola kao protiv ovih jaci otisli bi sigurno u Evropu ,ali taktiku sam dugo pravio :S

Слика

U kupu smo rano ispali , jednostavno nismo mogli ..

Слика

Sto se tice transfera ,nisam mnogo kupovao a i nisam imao cime ,ipak sam stedio za sledecu sezonu i one koje nam dolaze ... Benayoun je trebao biti glavno pojacanje ,ali pored brojnih povreda igraca MC pozicije , Mario Pugliese je sve prijatno iznenadio , zaista nevjerovatan igrac ...


Слика

i za kraj finansije na kraju sezone ...

Слика
Корисников грб
A.Boghossian
Manager
Поруке: 1121
Придружен: 05 Нов 2010, 03:15
Место: Parma, Italy
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од A.Boghossian »

bravo, za koju si se taktiku na kraju odlučio? ko ti je najbolje igrao?
buffon, thuram, benarrivo, sensini, cannavaro, fuser, baggio, boghossian, veron, chiesa, crespo
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

DR DC DC DL
MC DMC MC
AMR AML
ST

Najbolji mi je bio Nicola Sansone , Cerri i Pugliese su se nenormalno poceli razvijati ,nikad mi se ovako neko nije razvio za jednu sezonu :D Pored Sansonea Jaime Valdes i Marco Parolo su bili najbolji igraci ... :) Upravo sam krenuo sa drugom sezonom , i pobedio posle prodzetaka Citadellu u kupu ,pripreme nisu lose odigrane ,a doslo je nekoliko igraca pa se jos nisu ni uigrali ,no zakao sam dosta prijateljskih mislim da ce biti ova sezona nasa i idemo u Evropu !
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
A.Boghossian
Manager
Поруке: 1121
Придружен: 05 Нов 2010, 03:15
Место: Parma, Italy
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од A.Boghossian »

Parma je jedna od ekipa sa najviše igrača pod ugovorom na početku. Raj za menadžere trgovce. Glavna stvar je komunikacija sa upravom i borba da se što pre dobije što veći procenat od prodaje za dalje transfere (uspeo dvaput pre januara), kao i povećanje budžeta za transfere (uspeo u decembru). Dodatni keš može da se obezbedi preko budžeta za plate i oslobađanjem nekih od igrača koji su u klubu na pozajmici. Već u zimskom prelaznom roku moguće je napraviti čak i duplo jaču ekipu od one sa kojom se počinje.

Pošto sam se odlučio za formaciju GK DR DC DC DL DMC MC MC AMR AML SC, prvi višak igrači koje sam prodao bili su DML Gobbi 250k i DMR Rosi 2.5M. Raskinuo sam pozajmicu sa ML Obi, nekoliko igrača sam poslao na pozajmice (Mendes, Bajza, Janković..) neke prodao na co-own (Okaka 1M, Haraslin 1M) i sporazumno raskinuo ugovor sa MC Galloppa koji je skoro do kraja tekućeg ugovora povređen.

Novac sam uložio u odbranu, mladi reprezentativac DL Murru je došao na levog beka, desno na rezervu sam prebacio štopera Benalouane. Doveo sam još jednog mladog reprezentativca, DC Rugani, koji je odmah prosleđen na pozajmicu. Ključni igrač i najveće pojačanje u ovom prelaznom roku je DC Balanta. Za podršku na sredini, na pozajmicu je došao Gojko Kačar.

Tim za prvi deo sezone izgleda ovako: Mirante, Cassani, Balanta, Paletta, Murru, Gargano, Munari, Parolo, Biabiani, Sansone, Amauri.

Bonus igrač je Cassano, kog lično ne volim, pa sam ga šetao po pozicijama AMR, AML, SC, u zavisnosti od potreba. Drugi razlog da Amauri bude prvi špic, a ne Cassano, je što veza Amauri/Okaka/Cerri obezbeđuje tri generacije napadača sličnih karakteristika pa na toj poziciji ne razmišljam o pojačanjima na duži period.

Najviše problema imao sam očekivano u odbrani. Paletta je povređen prvih par meseci, tu su i novi igrači, ali već od novembra i to je profunkcionisalo odlično. Biabianija (14-6-2) sam maksimalno iskoristio kao jednog od najbržih igrača u igri, Sansone (16-4-5) se odlično razvijao, a sredinu je uglavnom držao Parolo (18-4-5). Amauri je odigrao (10-8-1), a Cassano (18-5-8). Polusezonu sam završio na sedmom mestu, najviše zbog crne serije 1-2-5 u periodu septembar/oktobar.

U januaru, otišao je Biabiani za 3.2M (bio je co-own), meni dosta, ali ne navijačima i upravi. Ostatak keša sam obezbedio raskidom pozajmice sa Garganom, kao i Kačarom, slanjem Benalouanea na pozajmicu i prodajom mladog SC Bonelli. Pojačao me je DMC/MC Jorge Enriquez, a na desnog beka došao je Sebastien Corchia, čime sam zatvorio kompletnu zadnju liniju na duži period. Doveo sam AMR Frantisek Rajtoral, i promenio taktiku (zbog čega sam i odlučio da menjam brzinu za tehniku na krilu). DMC je postao AMC, pa je i Cassano dobio svoje mesto.

Tim za drugi deo sezone izgleda ovako: Mirante, Corchia, Balanta, Paletta, Murru, Enriquez, Parolo, Rajtoral, Cassano, Sansone, Amauri.

Do kraja sezone jurim Ligu Evrope, nadam se Ligi Šampiona.
buffon, thuram, benarrivo, sensini, cannavaro, fuser, baggio, boghossian, veron, chiesa, crespo
Корисников грб
A.Boghossian
Manager
Поруке: 1121
Придружен: 05 Нов 2010, 03:15
Место: Parma, Italy
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од A.Boghossian »

Krajnje neočekivano, vicešampion u prvoj sezoni.

Слика

Najbolji igrači: Parolo 33-7-5-7.32; Paletta 27-1-1-7.21; Cassano 34-13-13-7.16; Sansone 31-7-10-7.16; Balanta 40-4-1-7.06.

Stiže prelazni rok, valja se pripremiti za Ligu Šampiona, a Parma pod ugovorom ima 294 igrača. Zezanje ne prestaje. Pokreni svoj sejv...

:poz:
buffon, thuram, benarrivo, sensini, cannavaro, fuser, baggio, boghossian, veron, chiesa, crespo
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Fenomenalno ja sam prestao igrati ni sam ne znam zasto , krenuh sa PSV imaju sjajnu ekipu .. Nego da se vratim na temu , jel mozes dati SS taktike i timskih instrukcija :rugalica:
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
A.Boghossian
Manager
Поруке: 1121
Придружен: 05 Нов 2010, 03:15
Место: Parma, Italy
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од A.Boghossian »

neće ti to mnogo pomoći, imam dosta individualnih instrukcija, kako po pozicijama globalno, tako i za određene igrače...

Слика

...instrukcije isto u toku meča menjam u zavisnosti od otvaranja, mada najveće prevage su mi donosile izmene. vidiš na ss koliko ih je bilo
buffon, thuram, benarrivo, sensini, cannavaro, fuser, baggio, boghossian, veron, chiesa, crespo
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

hahahahaha dobar ti naziv taktika :xD:

Nego znaci ,player instructions ti je najzasluznije za ovo mesto ... jbg ja to nikad ne postavljam jer mislim da nema nekih vaznosti ali eto zajebao sam se ... ako ti nije mrsko da bar ssove player instructionsa okacis :P ?
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
petarda
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 26 Авг 2011, 12:02
Место: Novi Sad
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од petarda »

U mom sejvu ( stigao do V sezone ) Parma igra odlicno sa Donadonijem. Fura svoju 3-5-2 formaciju i koliko sam ispratio Kalco u IV sezoni su bili #2 a trenutno su #1 par kola pre kraja i imaju oko 5 bodova prednosti. I to uz neki bolestan stat , tipa 1-2 poraza ukupno. 99% da ce osvojiti titulu. Eto moze se sa Parmom ( bar AI ) i to titule.

Sve hocu da krenem sa Sampom ili Parmom ali cekam neki normalan patch :( povrede, ofsajdi, ponisteni golovi su me demoralisali totalno
Корисников грб
Oggi
First Team Coach
Поруке: 304
Придружен: 14 Јул 2013, 18:16
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Oggi »

A.Boghossian, aj baci ss od igrackih instrukcija,da vidim po kojem principu se to radi,da uradim za ove moje iz Zvezde
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

aj i meni trebaju pa ako ti nije mrsko :fanman: :rugalica:
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
A.Boghossian
Manager
Поруке: 1121
Придружен: 05 Нов 2010, 03:15
Место: Parma, Italy
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од A.Boghossian »

a to je opet uvezano jedno s drugim.. npr

desni bek:
Слика

jer ima dobar centaršut, a ispred njega krilo igra široko, pa često kombinuju po strani, seče jedan, seče drugi (ima gets into opposition area i runs with ball often istrenirano). a ako se otvori odbrana, dubinska lopta radi posao, dal na sc ili aml. ako ti je po zvezdinom, to su skorije uspešno igrali basta-janković, odnosno ninkov-lazetić. kod mene su to corchia-ocampos (koji je izabran za igrača godine u seriji a u drugoj sezoni).

levi bek:
Слика

e, on istrči s loptom po strani i posle igra uglavnom kratak pas na mc ili na aml, ko bolje isprati (ima knocks ball past opponents istrenirano).

levo krilo:
Слика

on za razliku od desnog seče ka unutra (ima cuts inside i places shoots istrenirano), odvlači beka unutra, otvara stranu za mog beka da istrči, što mu je i u instrukcijama, pogotovu ako ga čuva neki sporiji srednjak. kreativci, tehničari, pa mogu da driblaju, bude slobodnjaka, penala, a imaju i više slobode u kretanju, jer ako se stvori rupa dok je lopta na suprotnoj strani, onda onaj desni bek može da crossuje from deep, pošto je krilo roamovalo from position.

da ne kačim dalje, manje više je sve povezano, plus moraš naći igrače sa adekvatnim atributima za to što si zamislio da se igra.

e, da, recimo napadač:
Слика

pošto su igrači različitih profila igrali poziciju, onda sam svakom pojedinačno nameštao instrukcije, tipa cerri je target man, cassano igra f9, mitar je af...

u drugoj sezoni sam osvojio titulu, a za treću imam čak 90M budžet za transfere. :smeker:
buffon, thuram, benarrivo, sensini, cannavaro, fuser, baggio, boghossian, veron, chiesa, crespo
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Svaka cast :cheers: :D
Proud to be a Gooner ! <3
Пошаљи Одговор

Повратак на “Vodič kroz timove & zajednička igra '14 / Team guide & Teamwork '14”