FK Partizan (Official Thread)

Zajednički igramo sa istim timom i delimo svoja iskustva.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Gotova je i peta sezona. Moze se reci sa sasvim pristojnim uspesima. Titula je odbranjena bez velike muke, opet je usledio poraz u finalu kupa Srbije, ovoga puta od Rada, golom u 90om minutu. Po prvi put smo prosli grupe u Ligi Sampiona, posle izuzetno teske grupe, nastavili smo put sve do 1/4 finala kada je Real Madrid bio prejak, sve u svemu za mene je veliki uspeh i to 1/4 finale, posle 1/4 finala Lige Evrope i proslogodisnjeg 1/2, ovo je samo znak da idemo na bolje.

Transferi:
Слика
Ove sezone se dosta pazarilo i po svotama, ali se i prodavalo, dovedeni su najbolji igraci iz Srbije koji su zeleli da predju u nas klub, ali i par odlicnih regena. Za pocetak sledece sezone na free nam dolaze od zvucnijih imena Lucas Ocampos, Bruma i Younes Belhanda.

Evropa :
Слика
Ulazak u grupe LS se nije dovodio u pitanje, samo je bilo pitanje koga cemo izvuci u grupi. Ni manje ni vise, nego Barselonu i Juventus, treci protivnik je bio iz Birmingema Aston Vila. Odigrali smo jako i tvrdo u grupi i zauzeli fantasticno prvo mesto ispred Juventusa. Sledeci protivnik je bio Stutgart, stari duznik koji nas je pre dve sezone izbacio iz 1/4 LE. Osveta je pala, 0-0 u Nemackoj i pobeda u Beogradu 2-1. Naredni protivnik mocni Real iz Madrida, prvo poluvreme prvog meca smo izdrzali, a onda je krenulo rasulo, za 45 minuta primili smo 4 gola, i san o prolasku dalje se rasuo na komade. U Madridu nista bolje, Real je igrao
taman koliko mu i treba i usledio je poraz 2-1. Okvirno gledano zadovoljan sam uspesima u Evropi.

Prvenstvo :
Слика
Ista meta, isto odstojanje. Partizan je opet uzeo titulu sampiona Srbije, 10ak kola pre kraja prvenstva se znalo da ce titula nazad u vitrine novog, starog sampiona. Uvek je neminovan pad forme u prolecnom delu, zbog zgusnutog rasporeda, ali iako tanka klupa, izdrzala je sve nedace.

Igraci koji su obelezili sezonu :
Слика
Najbolji igrac Srbije za tekucu godinu, reci su suvisne.
Слика
Zvezda u usponu, fenomenalni igrac iz Argentine koji je bio temelj naseg kluba.
Слика
All round igrac, zahvalan da zahvalniji ne moze biti, moze da igra sve u napadu, odlicno je i pocinjao, a i pokrivao rupe u timu.
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
Pedja26
First Team Coach
Поруке: 410
Придружен: 20 Сеп 2011, 16:22
Место: Vrsac
Status: Није на вези

Порука од Pedja26 »

Svaka cast za pobede u LS.Aj stavi SS Danila Pantica,vidim da si ga prodao za male pare,meni se odlicno razvija.
Слика
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Ja sam za Danila dobijao 6-7 miliona posle prve sezone, al meni je igrao i razvijao se. Naravno, nisam ga prodao :D
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Pedja26 пише:Svaka cast za pobede u LS.Aj stavi SS Danila Pantica,vidim da si ga prodao za male pare,meni se odlicno razvija.
Nije mi igrao, samo u kupu :

Слика
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

:wtf:
Zivkovic i Pavlovski :fanman:
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
ericvencani
First Team Coach
Поруке: 368
Придружен: 10 Феб 2012, 17:11
Место: Vencani
Status: Није на вези

Порука од ericvencani »

Ovako sam ja odradio prvi transfer period u Partizanu :
Слика

Sastav za prvu sezonu je sledeci:
Слика
Слика
It's not just a game, its' our life !
markomw
Newgen
Поруке: 20
Придружен: 31 Мај 2011, 01:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од markomw »

U 4. sezoni sam sa partizanom, imam dobre rezultate, ali mi igraci( Zivkovic, Pavlovski, Djurdjevic) ne napreduju nesto posebno. Posto planiram da krenem ponovo, bilo bi dobro da neko da neki savet za trening ( nista nisam dirao, eventualno kad mi neko od trenera posavetuje nesto)
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Koju taktiku koristite za Partizan i koje timske instrukcije ? :fanman:
Proud to be a Gooner ! <3
markomw
Newgen
Поруке: 20
Придружен: 31 Мај 2011, 01:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од markomw »

Sa jacim timovima igram 4 1dm 2cm 2if i S drop deeper, lower tempo, retain possesion, shorter passing, play narrower

A protiv boranije 4 1dm 2w 1am i 2s, higher up, offside trap, hit early croses
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Слика

Dakle, krenuo sam po drugi put na ovom FM sa Partizanom. Ne igram sa najnovijim transferima. To mi je potpuno bezveze i ne volim, već sam koristio default bazu.

Trenutna transfer politika je takva da sam prevario i Đurića i sve ostale lopove zajedno. Skoro 9M € sam dobio od transfera, a u tim nije uloženo ni 500k €.

Ipak, sada imam na stolu i ponudu za Kojića u kešu direktno da mi daju 1.6M €. Ako prihvatim, a za manje od 10 dana zbog Evrope moram dovesti izuzetno kvalitetne igrače.

Naime, prodao sam oba standardan štopera, Stankovića i Ostojića, Stepanov ima prelom noge, i ostaje mi samo Obradović. Ne mogu da nađem dva jeftina, a kvalitetna štopera pa jurim jednog trenutno. Sale Ilić odlazi na leto, ali se zamena neće tražiti. Imam par kvalitetnih igrača tu. Napadač mi bar jedan dobar treba, a i po mogućstvu još jedan igrač na bilo kojoj poziciji gde imam manjak zamena, ali da donosi na kvalitetu. Takođe, Petrović je solidan golman, ali mi treba nešto bolje, ali to ću odložiti za leto.

Слика

Pa tako moj tim trenutno ovako izgleda:

Слика

Definitivno se radi na pojačanjima, do evropskog proleća je jako malo ostalo, a protivnik je ozbiljan...

Слика

Слика

Слика

Prvi deo sezone je prošao bez problema. Dominiralo se ligom, a stvorena je velika prednost u odnosu na C. zvezdu, dok tu i Vojvodina preti. Ipak, dobio sam i Vojvodinu i C. zvezdu u međusobnim susretima. Da nisam imao problem sa povredama i da sam imao pravog golgetera u ekipi, verovatno bih dobio svaku utakmicu u ligi.

Слика

Слика

Слика

Слика

Kad je Kup u pitanju dosta se kombinovalo pa je i epilog ovakav. Šta da se radi. Lak žreb nisam iskoristio jer sam kao prioritet stavio ligu i Evropu. Ipak, i dalje nisam poražen kad je u pitanju 90 minuta pa je tako skor posle prvog dela sezone u srpskom fudbalu, 13 pobeda i 5 nerešenih.

Слика Слика

Слика

Ako se izuzme dvomeč sa Mariborom, u Evropi smo igrali i više nego dobro. Uspeli da prezimimo i sada šta nam Bog da!

Vardar je izbačen bez većih problema i sa dve pobede. Protiv Elfsborga je odigrano onoliko koliko je bilo dovoljno za siguran prolaz. Protiv Maribora vodili smo 2:0 i primili 2 gola u nastavku, dok smo u revanšu u prvih pola sata doživeli pravi brodolom.

U grupi EL smo igrali iznad svačijih očekivanja. Uz dve pobede i tri nerešene, te samo jedan i to nesrećan poraz bili smo ozbiljna konkurencija svima i tako uz Dinamo K. prošli u nokaut fazu EL gde nas čeka slavni Milano.

Videćemo šta će biti dalje, ali realno je da smo veliki autsajderi u odnosu na Milano. To ipak, ne znači da ćemo popustiti, već ćemo dati sve od sebe da pružimo veoma jak otpor Italijanima.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Nisam imao puno vremena za igru zadnjih dana jer sam bio i bolestan i visoku temperaturu sam imao, ali da predstavim kako je završena prva sezona.

Слика

Čudo je se dogodilo. U jednom trenutku Vojvodina je imala i sedam i osam poena prednosti. C. zvezda je se jako približila i u jednom trenutku me i prestigla. Izgubio sam derbi sa čak 4:1 i priznajem boli, i to jako, ali biće bolje.

Dva kola pred kraj bilo je 5 razlike za Vojvodinu, a onda u predzadnjem Vojvodina odigra 0:0 sa Spartakom a u zadnjem izgubi od zvezde sa 1:0 iz penala u 87 minutu i ja naravno dobijem obe utakmice i osvojim titulu zbog boljeg međusobnog skora.

Bila je ovo cena neuigranosti, ali ipak smo na kraju izašli kao pobednici. Kup je pripao Spartaku iz Subotice.

Слика

Ovakav izgled imaju transferi za ovu sezonu. Moram reći da sam zadovoljan. Imam i više nego kvalitetan tim za grupe Lige Šampiona. Nadam se da ću ući u elitu ove sezone.
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Ko pocinje a ima problem sa stoperima, moj prvi pik je Nosrati -kidac. Za samo 200k se moze dovesti. U novoj bazi, tacnije sa novim transferima, tu je i onaj poznati stoper Grk, koji nema ugovor ni sa kim. Mozda je tu i otpocetka, nisam siguran. U svakom slucaju, sa tom dvojicom, Trajkovicem i Obradovicem kao nuzna zamena, po meni reseno pitanje stopera za 2 sezone osim ako ne iskoci neki bolji. Bekovi su ok, Petrovic je isto ok zamena za Volkova a Vulicevica po potrebi mogu menjati i Nosrati i Obradovic bez problema. Time je resena odbrana a stavio sam ovo jer vidim a i znam da mnogi kubure sa odbranom.
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Dakle, jesenji deo prvenstva je zavrsen. Posle sjajnog pocetka, i u mojim ocima i glavi sjajne taktike, usledio ja neverovatan pad u igri i neverovatno losi rezultati. Kombinovao sam, pravio druge taktike ali sve mi je dzabe bilo. Uvek se nasla Barsa 2 ili Bayern 2 sa imenom Jagodina, Cukaricki, Radnicki...

Ali, ipak sam pronasao onu pravu taktiku. Bar dok se oni ne odluce da im vise ta taktika ne odgovara, i nekako, uz mogu reci sjajnu igru, zavrsismo mi kao jesenji prvaci! :ole:

Слика

Transfer period je prosao onako kako sam ja zeleo, tacnije, prodao sam one koje sam zeleo i doveo takodje one koje sam zeleo.

Слика

Kvalifikacije za ligu sampiona smo odigrali nikad bolje. Imali smo srece sa zrebom u play off-u i tu smo bez problema prosli u grupe! Jedino pravo iznenadjenje za mene je kako smo lako savladali M. Tel-Aviv. Cak 6-0 kod kuce. Bio sam ubedjen da je to prava taktika i postava. Posle toga nam je zapala ubedljivo najteza grupa u kojoj iskren da budem nisam ocekivao ni bod iz 6 utakmica.

Слика

U ligi smo krenuli lepo, a onda, katastrofa. Da se ne ponavljam odozgo, na kraju smo se sastavili i poceli smo da igramo.

Слика

Sto se tice kupa Srbije, za sad ide bez problema a uglavnom igram sa rezervnim igracima.

Слика

I na kraju, ekipa sa kojom sam odigrao ovu polusezonu:

Слика

Nadam se mnogo mirnijoj zavrsnici sezone, naravno u nasu korist!
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Слика
Слика
Слика

Sa Partizanom i na 14.3 da se odigra konačno i nešto ozbiljnije u ovom trenutku kada je FM u pitanju. Do sada sam igrao dva puta po četiri sezone, ali sam se tu zaustavljao kada je ovaj FM u pitanju. Da napomenem, mada se neki odavde sećaju te moje karijere i verzije igre FM 2012 (ne sećam se da li sam nešto previše postovao tada ovde). Tada mi je na kraju desete sezone Lazar Marković doneo Ligu Šampiona, osvojio sam sve što je se moglo osvojiti. To je nezaboravni sejv. Vejland, Džabur, Horn, Adams, Benaboura i ekipa su pokorili Evropu. Neka se sada tako nešto ponovi...

Слика

Dosta je zarađeno oko transfera. Da sam hteo zaradio bih možda i oko 50M €. Ali ipak za prodaju nekih mladih igrača još nije vreme. Partizan i na FM pokazuje zašto je naša fudbalska škola najbolja sa ovih prostora i iznad svih ostalih zajedno.

Слика

Na polusezoni u ligi i ne stojim baš najbolje. Devet poena zaostatka za zvezdom i derbi koji je na JNA završen rezultatom 1:1. Ipak, verujem da ću osvojiti titulu na kraju sezone.

Слика

Nacionalni kup je meni važno takmičenja i borba za taj trofej je važna kao i za svaki drugi. Igrao sam u nekim trenucima i opuštenije ali na kraju cilj je ostvaren, a to je plasman u polufinale tog takmičenja. Tamo me čeka večiti neprijatelj, a drugi polufinalni par čine Vojvodina i Zemun.

Слика

U Evropi je odigrano i više nego dobro. Ispali smo u kvalifikacijama za Ligu Šampiona na gol u gostima. U Ligi Evrope smo grupu u konkurenciji Brage, Zultea i APOEL-a završili kao prvi. Sada sledi dvomeč sa Salzburgom. Njima prepuštam ulogu favorita.

Слика

Od ponuda poput ove ne mogu da živim. Ali sve ih odbijam. On može da napusti klub, ali za neku prihvatljiviju cenu. Recimo 60-80M €. Isti slučaj je i sa Pantićem gde je Real baš uporan, ali 3M € ne mogu da plate njegov budući talenat. Njegova "realna" cena za koju može da napusti klub je negde oko 50M €. Ima još igrača, mladih naravno. Da mogu ceo prvi tim da sastavim od njih i možda bih bio i šampion države, ali u Evropi zbog neiskustva ne bih ništa posebno napravio. Iskreno.. tako velike cene im stavim, ali će moći da idu i za manje ukoliko u ugovor se ugradi opcija da Partizanu ide 50% od sledećeg transfera.
Последње учитавање од Sloba дана 20 Апр 2014, 19:35, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Meni Andriju niko nije trazio ali su mi Ninkovica trazili za oko 8, 9 miliona. Kada smo se dogovorili da to bude 10 miliona, pogledao sam njegove atribute i rekao jok.
Ne znam sta se desava u ovom "najnovijem" update-u, non-stop mi traze Sasu Ilica i Zivka Zivkovica. Naravno, za smesne pare.
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Nije me dugo bilo jer sam vec uveliko u drugoj sezoni, ali da pocnem.
kao sto sam se i nadao, tako se i desilo. Mnogo mirnija zavrsnica prvenstva uz to da me je Spartak mnogo dobro pratio. Otpocetka do samog kraja sam uvek bio "samo" na plus 8 od njih. Evo i tabele:

Слика

Vec u pocetku prolecnog dela sam poceo da se bojim, izgubili smo, ali posle toga, sve je islo kao po loju:

Слика

A najbolju utakmicu koju smo odigrali u prolecnom delu a mozda i u celoj sezoni je bio upravo derbi:

Слика

Sto se tice kupa.. KUP JE NAS!!! Na jedvite jade, sramotno lose izdanje u svakoj utakmici ali smo ga ipak osvojili:

Слика

A evo i samog finala, gde smo imali mnogo mnogo, ponavljam, mnogo srece:

Слика

Pred kraj evo i transfera:

Слика

A na kraju, evo i pobednicke ekipe:

Слика
dakic
Youth Team Coach
Поруке: 109
Придружен: 28 Нов 2010, 10:34
Место: kragujevac
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од dakic »

planiram da krenem da vodim partizan jel moze neko da mi slika taktiku sa kojom da pocnem i instrukcijama,i koje treninge da koristim za mlade igrace?unapred hvala
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Zar ti to nije malo glupo? Probaj pa kako ti bude islo ti javi. Ako imas problema bice ti prosledjena pomoc.
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Opet me nije bilo dugo, to je zato sto sam vec pred kraj trece sezone a za ovo nikako da nadjem vremena, doduse, bio sam dugo odsutan.

Dakle, druga sezona je protekla ovako:

Слика

Sve je krenulo lepo, usao sam u ligu sampiona preko najtezeg moguceg rivala Celtic a! Igrali smo zapanjujuce dobro u obe utakmice. Iako je rezultat kod kuce bio 0-0 a tamo 1-1 bili smo bolji bar 10 puta bolji. Bukvalno mi nisu prisli golu. Posle toga smo dobili najtezu mogucu grupu kao i prve sezone. I tu sam opet otpisao sebi sve bodove ali smo ipak uspeli do pobedimo u jednoj utakmici kod kuce i to protiv Real Madrid a.

Слика

Sto se tice same lige, tu stvari u prvoj polusezoni i nisu bile u najboljem redu, kao ni u drugoj. Cigani su igrali kao navijeni. Bukvalno su dominirali iako im je ostao isti tim kao prosle sezone gde su bili ocajni. Jesenji prvaci su bili upravo oni sa 7 bodova vise od nas. Bez obzira na to, bio sam siguran da cemo ih stici. Tako je i bilo. Ali usledio je novi sok - taman kada smo im se priblizili na bod igrali smo derbi i otkinuli su nas sa 4:2. Ni tada se nismo predali i uspeli smo da ih prestignemo pa nam je bila potrebna pobeda za titulu cak 4 utakmice pred kraj prvenstva! Da bi stvar bila jos zanimljivija, naravno, izgubili smo prve tri utakmice. Mojoj nervozi nije bilo kraja. Ostala je ta jos jedna potrebna pobeda da bismo osvojili titulu. Igrali smo protiv Donjeg Srema i dobili smo 4-1 kao da se nista nije desilo. E sad, to se ovde ne vidi jer mi je puko taj sejv, odigrao sam jos pola prelaznog roka pa sam morao sve to da ponovim!!! U drugom slucaju sve islo mnogo lakse:

Слика

Kup smo opet osvojili. Opet na misice ali smo bar u finalu zablistali:

Слика

Transferima sam bio u potpunosti zadovoljan. Poceo sam da stvaram tim takav da nema otpadaka, losih igraca. U trecoj sezoni ce izgledati jos bolje kao i rezultati.

Слика

San mi se ispunio i doveo sam svog idola - Pablo Cesar Aimar!

Слика

Ovog igraca sam doveo za dzabe i zaista je pokazao razliku na terenu pogotovo jer mi je bas takav igrac i trebao:

Слика

Doveden je jos jedan moj idol i odlican igrac!

Слика

Ova gore pomenuta trojka proradice tek sledece sezone. Cleo je jos i rasturio sezonu ali je jos bolji sada! Anan, neprikosnoven. Aimar mi je u senci Pantica ali se uvek nadje kao odlicna izmena. Moram da pomenem trojicu igraca, mladih igraca koji su mi glavni na terenu. Pantic broj jedan. Neverovatno se razvio i pokazuje neverovatne igre. Zivkovic - odlican! Da nije polomio nogu i bio odsutan 6 meseci bio bi nuklearna bomba. On mi je bio najtrazeniji igrac do tad. i na kraju tu je Ninkovic. Odlican igrac isto ali ne pokazuje svoj pun potencijal jer ga guram na levo krilo, u svakom slucaju ni tu nije los a i njega mi traze non stop.

Idemo u nove pobede!
Пошаљи Одговор

Повратак на “Vodič kroz timove & zajednička igra '14 / Team guide & Teamwork '14”