Formacije bez krila

Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Kako spreciti problem na krila? Uvek se primaju golovi sa krila kada igram 4-1-2-1-2, pa cak i sa 5-2-1-2.
Sé un hombre
CikaUnke
Newgen
Поруке: 2
Придружен: 04 Мар 2014, 14:15
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од CikaUnke »

Zavisi kakvu odbranu imaš, i od protivničke formacije. Npr, ako protivnik mnogo centrira, ima jakog i visokog TM, a ti niske i brze štopere, isteraj odbranu dalje od gola, TM je slab van 16m, i postavi da ti bekovi uvek pritiskaju protivnička krila. Ako protivnik ima IF na krilima, neka ih odbrana tera da igraju dalje od gola, tj da igraju slabijom nogom... Dosta ti zavisi od protivnika...
paramecium
Newgen
Поруке: 16
Придружен: 24 Нов 2012, 13:16
Место: vedra neba
Status: Није на вези

Порука од paramecium »

Evo i neka moja proba taktike sa Real Sociedad-om ove godine bez ofanzivnih krila:
Слика
U pitanju je 3-3-3-1 taltika koju sam vidjao da igra Meksiko. Rezervne varijante su 3-4-2-1 sa 2 DM-a kad se brani i cuva rezultat, i 3-3-2-2 kada napadam. Timske instrukcije i raspored na terenu vidite na SS-u. U principu taktika se pokazala jako dobro u pripremama (2 neresena, 3 pobede). Role mogu da se menjaju, ali najbolje funkcionise sa 2 am-a koja su na suport, i jedan na attack, a napadac je neka uloga koja osim realizacije moze da rasiri odbranu i omoguci ofanzivnim veznjacima da dejstvuju iz drugog plana (Advanced forward, False nine ili Deep lying forward). Takodje pomaze se ima neka uloga na DM koja osim dobre defanzive, odlicno barata loptom (Deep lying playmaker ili regista). Tako se ima veci posed i stvara vise sansi. Mozda najbitnija pozicija u timu. Takodje pomaze da jedan defanzivac igra BPD-a. Od trojke defanzivne, centralni stoper je od pomoci ako je na ulozi cover, da skuplja lopte koje idu iza ledja odbrane. I na kraju AM-ovima dodati obavezno tighter marking da bi se vise vracali nazad.
Корисников грб
Branko95
Youth Team Coach
Поруке: 172
Придружен: 25 Авг 2011, 16:53
Место: Beograd
Has thanked: 5 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од Branko95 »

Ja licno ne mogu da igram bez krila, ali kad igram sa timovima gde nema krila obicno taktika mi bude 4-1-2-1-2 sa kratkim pasevima i retain possession. cm jedan ball wining a drugi box to box, dm anchor ili deep playmaker u zavisnosti od tipa igraca.
Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

tanke14 пише:Kako spreciti problem na krila? Uvek se primaju golovi sa krila kada igram 4-1-2-1-2, pa cak i sa 5-2-1-2.
Guraj krila dalje od gola sa OI, zajebi weaker foot i te gluposti... Znaci levo na show to left a desno na show to right... I nikako closing down jer ce da te unakaze njihovi bekovi...
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Treba napraviti 442 box
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Gagi пише:Treba napraviti 442 box
Koje bi role stavio za DM-ove i MC-ove? Pitanje je koje role najbolje pokrivaju bokove kad CWB odu naprijed...
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Ne bih držao oba dm na d. Možda ovako nešto

rga, dlp-s ili bmw-s na dmrc, da dl gađa far post, dr near, možda smanjiti crossing i dodati direktne pasove njemu?, roam mrc-u

Слика

Napadači po defaultu imaju uključen HUB, dodati frc moves into channels i to je to

šta znam, vredi probati

mislio sam da metnem b2b na mlc, ali mi se ne sviđa što ima čoveka iza
Последње учитавање од Gagi дана 31 Авг 2014, 20:04, учитано 6 пута укупно.
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Misliš da bi Regista dovoljno dobro pokrivao desnog beka? Ili to očekuješ od CMa u ovoj postavci?

Zanimljiv ti odabir napadačkih rola, zašto baš CF?
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

zato što drže loptu, mogu da kreiraju napad, ali i da sačekaju vezne igrače

a ne znam za registu, koristio sam ga par puta samo, možda mu u PI dodati close down more
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”