Formacije bez krila

Корисников грб
laza95
Manager
Поруке: 1875
Придружен: 11 Јул 2011, 10:55
Место: Kladovo
Status: Није на вези

Formacije bez krila

Порука од laza95 »

Ima li neko da igra bez krila?
Kakva su iskustva?
Koju tacno formaciju koristite?
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Ja volim da igram bez krila.
Igrao sam 4-1-2-1-2. Nazalost nisam je usavrsio. Rezultati solidni, ali nisam bio zadovoljan. mogu kasnije da okacik sliku ako hoces.
Корисников грб
laza95
Manager
Поруке: 1875
Придружен: 11 Јул 2011, 10:55
Место: Kladovo
Status: Није на вези

Порука од laza95 »

Ja sam u ovom fm najvise uspeha imao kada sam igrao bez krila.
Uglavnom je to bilo sa tri pozadi i dva cwb. Ako sam imao anchor mana i dva centralna vezna (deep lying plej i b2b), svi stoperi su imali "X" duznost, dok ako sam igrao sa tri u liniji u veznom redu (deep lying plej, bwm i b2b) centralni stoper mi je bio cover. Ako sam se mucio da prenesem loptu amc je bio Trakvertista, iz razloga sto se izvlaci nazad i trazi loptu, dok je inace standardna rola bila Am-attack. Napadac poacher. Odbrana mi je bila na deepu ali sam igrao presing. I tacno tu na 25-30m od gola uzimala se lopta. Zbog ofanzivne uloge i look for overlap bekovi su se pridodavali napadu i zbog drill croses centrirali na prvu gde poacher moze da iskoristi brzinu, a u slucaju da preleti am-attack ima ta utrcavanja u dubinu pa moze i on da "zakuca" po potrebi. Dosta golova sam dao zbog odlicne saradnje amc i st, dupli pasevi i nesebicnost. Jos sam od timskih instrukcija imao narrow sto je i logicno s obzirom na formaciju koju sam koristio. To je otprilike sistem igre sa kojim sam imao uspeha na ovom "ef-emu". :)
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Lazo brate otkud ti?
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
laza95
Manager
Поруке: 1875
Придружен: 11 Јул 2011, 10:55
Место: Kladovo
Status: Није на вези

Порука од laza95 »

Zalutao malo. :D
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Bez krila samo 3-5-2 tj transformacija iz 5-3-2 u pomenutu formaciju sa wing bekovima. Kod mene to ide odlicno u ofanzivi dok malo skripi u defanzivi ali je verovatno problem sto nemam bas kvalitetne cd-e.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Jebi ga, 3-5-2 nije bas formacija bez krila. Sve zavisi od rola koje das igracima na spoljnim pozicijama. Moju 3-5-2 formaciju je fm registrovao kao 5-3-2 jer sam igrao sa WB-ovima. Ali im je rola bila namestena na attack, imali su dosta slobode i dosta su vukli loptu i driblali. Bili su brzi sa zadovoljavajucim centarsutom i driblingom 15 i 17 ako se dobro secam i imali su daleko ofanzivnije zadatke od klasicnih wing bekova. I po instrukcijama koje sam im postavio ne bi mogao da ih razlikujes u ofanzivi od AM wingera. Forsirao sam dosta napade po desnoj strani pa je taj wb imao 20+ asistencija i 5+ golova po sezoni. Mogao bi da ih okarakterises kao najbitnije karike u timu.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

JA tu formaciju obozavam i volim da igram sa njom, evo bas sad pisao u zvezdinoj temi da planiram da se vratim na tu formaciju ali imam top igrace na krilima pa ne znam sta da radim u pm. U svakom slucaju ne znam da li je Laza mislio bez klasicnih krila AML/R ili uopste da nema igrace po bokovima sto mi ej malo nerealno jer ce ga ubijati ekipe sa krilnim formacijama. Koliko sam primetio, tu se i najvise stvara visak u igri po bokovima, tako da to nije bas najbolje.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Tu se sad stvara prostor za razna tumačenja, da li je 4-4-2 flet igra sa krilima ako su ti mrl vajd midfilderi? Jeste ti imaš tu neke igrače na bokovima, ali oni nisu krila, nemaju istu funkciju.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Pa to, sve zavisi od rola koje im dajes. Ja sam jednom uspeo da napravim 4-6-0 sa 2 napadaca. Iskreno ne mogu da ti dam apsolutno nikakav savet za formacije bez krila jer nikad nisam znao da igram tako. Bilo je trofeja i pobeda ali fudbal koji su moji igraci igrali je bio daleko od onoga sto sam ja zeleo da igraju. Mozda bi bilo bitnije da ti daju savete u vezi odbrane. Sirio sam veznjake na stranu u fazi odbrane ali onda bi vreme transformacije iz napada u odbranu bilo previse ocajno, brzo su se gubile lopte. Ekipe koje su igrale sa krilima i sa visokim presingom su me plodile bez imalo problema.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
petarda
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 26 Авг 2011, 12:02
Место: Novi Sad
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од petarda »

Probaj 4-1-2-1-2 da igras ali postavi to na sledeci nacin:

gk

dc dc
cwb dmc cwb

mc mc

amc

st st

Znaci bekove pomeri gore i pokusaj tako. Igram tako uz standardnu 4-1-2-1-2 ( i to u ovom FM ) dok inace je moje vidjene fudbala old school i 4-2-4 sa krilima obavezno. No, ova taktika ako se usavrsi i nadje balans zaista stvara ozbiljne rezultate i probleme svakoj ekipi.
Kod mene konkretno DMC je anchor. AMC mi igra po potrebi. Nekad Enchage, nekad Att.Midd, nekad play..
Napadaci su mi F9, oba
i igram na kontrolu i odlicno ide za sada. Dobar posed, jako mnogo suteva i clear cut chances.
Malo eksperimentisi, probaj. Zavisi kakve igrace imas.
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Мени савршено ради 4-3-2-1 јелка (са 3 МС-а, 2 АМС-а), много често се дешава да нападач извуче оба штопера са собом, неко од ова 2 АМС-а се једноставно убаци и излази сам пред голмана. Бекови ми играју огромну улогу, иако су на DR и DL, имају ролу СWB, и имају гомилу асистенција и ситуација кад излазе искоса 1 на 1 са голманом. Против свих екипа сам доминантан, дешава се и против најјачих да имам статистику шутева 20-ак према 2, 3, али су обично сви шутеви које имају ССС (вероватно због тога што ми је одбрана високо постављена, али када бих је повукао, не бих могао толики посед лопте да остварујем). То ми је проблем једини, што колико год стварао прилика и био доминантан у поседу лопте, знам да ће се врло вероватно десити једном или два пута ни из чега створити одличну шансу. Ал не могу да кажем, одлични су резултати.

Иначе то овако изгледа:

gk

сwb, dc (c), dc (x), cwb

bwm (d), dlp (s), mc (d)

ap (s), t

af
Последње учитавање од bubi.ue дана 31 Јул 2014, 18:05, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
petarda
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 26 Авг 2011, 12:02
Место: Novi Sad
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од petarda »

bubi.ue пише:Мени савршено ради 4-3-2-1 јелка (са 3 МС-а, 2 АМС-а), много често се дешава да нападач извуче оба штопера са собом, неко од ова 2 АМС-а се једноставно убаци и излази сам пред голмана. Бекови ми играју огромну улогу, иако су на DR и DL, имају ролу СWB, и имају гомилу асистенција и ситуација кад излазе искоса 1 на 1 са голманом. Против свих екипа сам доминантан, дешава се и против најјачих да имам статистику шутева 20-ак према 2, 3, али су обично сви шутеви које имају ССС (вероватно због тога што ми је одбрана високо постављена, али када бих је повукао, не бих могао толики посед лопте да остварујем). То ми је проблем једини, што колико год стварао прилика и био доминантан у поседу лопте, знам да ће се врло вероватно десити једном или два пута ни из чега створити одличну шансу. Ал не могу да кажем, одлични су резултати.

Иначе то овако изгледа:

gk

сwb, dc (c), dc (x), cwb

bwm (d), dlp (s), mc (d)

ap (s), t

af

Da, sljaka i ta sasvim fino. Ja igrao sa A.Vilom to i prolazilo ladno i Premijer ligi. Posle isprobavao u Dinamu Kijev i isto se pokazalo odlicno ( 2 Lige Evrope ). Samo sto sam ja igrao sa wg/dwg + mc + wg/dwg ne sa 3 MC.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Nedostatak kvalitetnih regena na amrl me naterao da furam formacije bez krila ove god. Eto i mene u ovom klubu.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Почео и ја 5-3-2 са либером.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Sa kojim klubom?
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Pun k***c regena kao profi krila ima :yesko:
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Gagi пише:Sa kojim klubom?
Penja enkarnada.
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Igram sa Interom 5-3-2, ja je zovem Van Gaal. 3 stopera, dva wb sa cwb rolom, 2 mc (dlp-d,b2b), AMC-AP, a u napadu P i F9. Solidna je kad su raspolozeni igraci, kad nisu i nije bas nesto. 4-1-2-1-2 nikako ne mogu da je napravim da valja, ako igram protiv ekipe sa krilima sve ode u propas'!

Parma me je dva puta osurila a igrali su sa taktikom 4-1-2-2-1 ali ova po dva igraca su mc i amc(ne krila). Probacu je u par meceva u novoj sezoni da vidim kako ce se pokazati...
Sé un hombre
CikaUnke
Newgen
Поруке: 2
Придружен: 04 Мар 2014, 14:15
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од CikaUnke »

Uvek igram bez krila, kroz sredinu (samo tako i znam). :D
Meni se najbolje pokazala 4-1-2-1-2, dobra mi je i 4-2-1-1-2
Obe na Counter, much higher tempo, exploit middle, more direct passing, pass into space, hit early crosses, play narrower, hassle opponents, tighter marking, stay on feet
Igra se jako brzo, posed 35-45%, defanzivno, kontranapadi..
Bitna je jaka odbrana, kreativan amc, brzi napadači. Mogli bi i bekovi da budu dobri finišeri, jer će često ispadati u gol šanse ako je neki "sporiji" napad..:D
4-1-2-1-2:
gk(d)
fb(a), cb(x), cb(x), fb(a)
a(d)
dlp(s), dlp(s)
tq(a) ili ap(a)-zavisi od tima do tima, i od karakteristika amc
p(a), p(a)

4-2-1-1-2:
gk(d)
fb(a), cb(x), cb(x), fb(a)
dpl(d),dpl(d)
ap(a)
ap(a)
p(a), p(a)
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”