NAPOLI

atza02
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 10 Јун 2014, 00:50
Место: Leskovac
Status: Није на вези

NAPOLI

Порука од atza02 »

Poceo sam od skoro da igram fm, treba mi neka taktika i instrukcije za NAPOLI.
paramecium
Newgen
Поруке: 16
Придружен: 24 Нов 2012, 13:16
Место: vedra neba
Status: Није на вези

Порука од paramecium »

Postoje 2 opcije igranja sa ekipom Napolija. Prva je 4231 sa 2CM ili 2 DM igraca. Moze i 451 sa DM, 2CM, AML i AMR. Sve te opcije vezni red i napad napolija zadovoljava. Izbor igraca u tom delu terena je odlican. Tako da mozes da kombinujes kako ti mislis da treba. Problem ostaju Zuniga i Madjo, koji najbolje rade na desnoj strani kao RM ili RWB Pozijcije.
Druga opcija jeste neka formacija 3322, sa 2 WB na obe strane. Ili 32212. Tu problem onda nastaje sa malim brojem stopera u rotaciji, i sa time da ce neki ofanzivni igraci morati da greju klupu.
Problem koja ekipa Napolija ima po meni su bocne pozicije u odbrani i nedovoljno dobar partner za Albiola u odbrani. Enrike, Fernandez i Britos su dobri, ali ipak slabiji igraci.
Tako da zavisi sta ti se vise svidja od formacije. Ako ides na 4231, onda gledaj levog beka i stopera da dovedes, a da prodas Zunigu. Ako hoces sa 3 stopera i 2 WB-a, onda ti trebaju 2-3 stopera i jedan LWB. Mozda da prodas nekog od ofanzivaca (Pandev npr).
Ja licno ti preporucujem 4231 siroko ili 451, da iskoristis potencijal u napadu preko bokova i da pojacas odbranu sa levim bekom i stoperom. Sto se tice taktike, gledaj da bude balansirana. Mentalitet Standard, moze Control protiv slabijih ekipa i fluidna igra. Sto se tice timskih instrukcija, igraj shorter passing, be more expressive, raom from possition i allow wider players to swap position. Vecina ofanzivnih krila Naplija ima odlicno kretanje bez lopte, i moze podjednako dobro da igra na AML i AMR pozicijama. Kreativni su i mogu da ugroze gol iz drugog plana. To po meni treba iskoristiti. Sto se tice CM pozicija, to treba da ti budu uloge DLP, BWM ili CM. Igraci koji mogu da pokriju ofanzivne vezne, a to napoli ima u svom timu.
Takodje valja igrati Shorter Passing, i biti strpljiv. Take a Breather i Retain Possesion su dobre instrukcije za ovakav stil igre.
Sto se tice odbrane, igraj povucenije (Drop Deeper) i Stand of Opponent. Dopusti odbrana da se formira. Jeste ovo mozda defanzivnije nego sto treba, ali ekipa napolija ima neke igrace koji su dosta agresivni, igraju prljavu igru i imaju problema sa temperamentom. To nekada moze da donese prevagu, ali isto tako moze da donese veliki broj suspenzija zbog kartona.
Sto se tice instrukcija i uloga u ekipi, ne igraj uvek isto. Pravi nekada male korekcije. Npr, ako igras sa protivnikom koji na bokovima ima bekove koji su sporiji od tvojih krila, onda idi na exploit the flanks ili exploit the middle ako su stoperi jako spori. Takodje mozes da menjas tempo u utakmici, u zavisnosti sa kime igras i kakav je rezultat. Ako vodis, uspori, ako gubis, pojacaj tempro.
I na kraju savet. Iguain i Hamsik su alfa i omega ekipe. Iguain za golove, a Hamsik za organizaciju. Mada obojica da daju asistenciju ili daju gol. Njih cuvaj sto je vise moguce, jer oni donose prevagu, i nemas vise od ta dva igraca sa tako jakim karakteristikama.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”