Presing

Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Presing

Порука од maxim_tsigalko »

Koje su opcije potrebne da budu ukljucene kako bi se igrao presin po citavom terenu u toku utakmice? Ranije je postojala jasna opcija o presingu i intezitetu a u ovom fm toga vise nema!
Корисников грб
Kloppo
Youth Team Coach
Поруке: 167
Придружен: 12 Нов 2013, 22:07
Место: Uzice
Status: Није на вези

Порука од Kloppo »

Hassle opponents?
"Ja ne trpim dosadan fudbal, moj tim je nešto sexy" Jürgen Klopp
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ne može samo hassle opponents. Igrati presing nije jednostavno, dobar presing sastoji se iz kombinacije rola igrača i timskih instrukcija.

Hassle opponent, moraš da podigneš defanzivnu liginu gore, a kada to uradiš ne bi bilo loše da uključiš i ofsajd zamke, tight marking je potrebno, da bi ti igrači u svakom trenutku bili pored protvnika.

Što se tiče rola, bilo bi dobro da ti je bar jedan štoper na stopper roli, jer on onda iskače ispred defanzivne linije da preseče pas. Bilo bi dobro da ti jedan vežnjak bwm-s, jer će on tada visoko pritiskati protivničke vezne igrače.

To bi bila neka osnova, ostala podešavanja zavise od same taktike i protivnika.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

a kako da napadacka linija (napadaci i krila) dmah pritisnu zadnji liniju protivnika da se ne dozvoljava da kreira napad lagano kroz pas iz zadnje linije? i da pitanje kako da se iskljuci presing tokom utakmice kad ne zelite vise da idete na tu takticku opciju?
sevilja
Newgen
Поруке: 3
Придружен: 05 Окт 2014, 10:44
Место: serbia
Status: Није на вези

Порука од sevilja »

Kako da igram control odnosno da imam posed lopte i da nebude imam rupe u odbrani
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

maxim_tsigalko, Mislim da su jasno kreatori igre stavili da to ne bude tako jednostavno podesiti. Sem toga, zamisli da ti igrači trče 90 minuta za protivnikom u stvarnosti. Nakon 35 minuta osrednje ekipe, a do 60 ove jače bi gubile utakmice službenim jer bi svi pali od umora. Ne bi mogli ni da hodaju.

Smišljeno je to tako. Možeš određeni presing. Presing tokom cele utakmice je možda i moguć ali... ti ne preporučujem to.

sevilja, Odgovorio sam ti u onoj drugoj temi.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”