>>> Alavanja '14 Masterpiece <<<

Da li ste imali uspeha sa ovom taktikom?

DA
17
53%
NE
15
47%
 
Укупно гласова: 32

Корисников грб
C.RONALDO7
Manager
Поруке: 2135
Придружен: 31 Јан 2011, 23:43
Место: SRB (SD) - ITA
Status: Није на вези

>>> Alavanja '14 Masterpiece <<<

Порука од C.RONALDO7 »

Prošle godine pravio sam pauzu što se tiče deljenja i predstavljanja taktika, da budem iskren sebično sam čuvao jedno remek delo, pa mi je posle bilo bezveze što ga nisam objavio, tako da ove godine vraćam se na stare staze. Kao što mnogi već ovde znaju da ne kačim taktike ako nisu baš dobro istestirane i ako nema nadprosečnih rezultata, naravno tako je i ovog puta. Počeću uobičajeno od slike formacije i timskih instrukcija, zatim ću predstaviti instrukcije igrača, kao i preporučene igrače, onda podešavanja prekida i treninga, nakon toga slede rezultati i na kraju preostaje samo da postavim link za preuzimanje taktike + bonus pakovanje filtera za svaku poziciju. Pa da krenem redom:

FORMACIJA I TIMSKE INSTRUKCIJE
Слика

Primećujete da je postavka igre veoma ofanzivna kao i timske instrukcije, visok presing uz povećanu kreativnost igre, dok u fazi kada protivnik ima loptu igrači vrše prekidanje akcija ostajući na svojim nogama. Very fluid/overload + 3 špica uz ofanzivne bekove garantuje dosta golova i veći posed lopte u odnosu na protivnika, čak i protiv jačih u gostima, dok je rizik od primanja golova sveden na minimum dobro složenim instrukcijama igrača.

GK
Golman je klasičan goalkeeper/defend kome je pridodata opcija da kratkim dodavanjima upošljava svoje odbrambene igrače koji će dalje razvijati akciju.

WBL
Jedan od najbitnijih šrafova u taktici, bar se to statistički tako pokazalo, videćete kasnije, dakle prava radilica na terenu, kako u napadu tako i u odbrani, complete wing back/attack kome sam odredio da dodaje kratko ali i da češće centrira ka napadačima.

DCL/DCR
Oba štopera imaju iste instrukcije, osim za prekide, znači klasični central defender/defend koji takođe forsiraju kratke pasove i obojica markiraju što bliže protivniku, takozvano usko markiranje.

DR
Desni bek, takođe veoma bitan faktor, ne toliko kao levi ali tu negde, i ima najviše instrukcija od svih ostalih, u osnovi je wing back/attack ali bek koji malo dribla, malo šutira, pozicioniran je bliže štoperima ali kad dobije loptu onda trči u širinu i često je ubacuje ka napadačima, ima povećan broj riskantnih dodavanja koja ugrožavaju protivničku odbranu, pored svega toga vrši jači presing, oštriji je pri kvarenju napada protivnika, vrši usku markaciju kao i štoperi, i uglavnom zadržava svoju poziciju, ne odstupa od nje.

DM
Defanzivni vezni je half back/defend, poluštoper sa smanjenim brojem riskantnih dodavanjima i strpljivom pas igrom.

MCL
Levi vezni je ball winning midfielder/support koji direktnim i riskantnim dodavanjima upošljava svoje napadače ili šutira iz daljine kad god mu se ukaže dobra prilika.

MCR
Desni vezni je nominalno glavni organizator igre, advanced playmaker/support koji isto radi kao i levi vezni što se tiče dodavanja, a u odbrani je nešto oštriji pri prekidanju akcija.

STCL
Stigli smo i do napadača, prvi u nizu je defensive forward/support koji dosta odstupa od svoje pozicije, pomaže sredini, dribla mnogo ali malo šutira iz daljine.

STC
Srednji napadač, ubodna igla u navali, advanced forward/support kome je pridodata opcija da zadržava poziciju i da riskantnim potezima baca u vatru saigrače.

STCR
I na kraju povučeni desni napadač, deep lying forward/attack kome su uključena kratka dodavanja, odstupanje od pozicije i trčanje sa loptom u širinu, samim tim širi igru, oslobađa prostor ostalim napadačima i popunjava prazninu na desnom krilu jer desni bek ne ide tako često napred.

Toliko o tome, a sad slika sa preporučenim igračima.
RECOMMENDED PLAYERS
Слика

Da napišem i koju reč o prekidima, naime slobodnjaci idu na bližu stativu kao i korneri s leve strane, dok su korneri s desne ostavljeni na default mixed, a auti su na brzinu da se što pre lopta vrati u igru.
PREKIDI
Слика

Stigli su na red i rezultati, taktika je testirana sa nekoliko klubova, Inter, Bordeaux, Arsenal, Bayern, Tottenham, Dortmund, Queens University, sve to uglavnom sa prethodnim pečom, i na kraju sa Evertonom na 14.3 verziji, taj sejv je bio ključan da se odlučim da okačim ovu taktiku. Neću mnogo da smaram sa slikama, kačiću uglavnom tabele, jednu do dve omiljene utakmice, ponegde i više, i statistike zapaženih igrača, iz nekih sejvova ne mogu da otvorim utakmice iz prvih sezona jer sam već odigrao par sezona.

INTER
Слика
Media Prediction 4th
Tabela 2013/14 / Derby della Madonnina / Italian Cup Final / Tabela 2016/17 / Gabriel Silva / Sebastien Corchia

BORDEAUX
Слика
Pri kraju druge sezone sa Interom, dobijao sam razne ponude da vodim druge klubove, od Sitija, Bajerna, Arsenal, Olimpika iz Marseja, ali kad je stigla od Bordoa koji je bio u zoni ispadanja poželeo sam da prihvatim i sačuvam ih od ispadanja, što sam i uradio, da bih sledeće sezone dosta pojačan osvojio Ligue 1 i French Cup.
Tabela 2015/16 / Bordeaux vs Lyon / French Cup Final / Yassine Benzia

ARSENAL
Слика
Kad sam završio sezonu sa Bordoom opet je stigla ponuda Arsenala, igralo mi se u najjačoj ligi a Moyes nikako da dobije otkaz pa sam prihvatio Arsenal, pa i bolje njih nego City. :) I nisam još završio započetu sezonu sa njima, pri kraju sam.
Tabela 2016/17 / Arsenal vs Man Utd / Alvaro Negredo

BAYERN
Слика
Iz Intera sam prešao i u Bayern, bili su u krizi, Dortmund je sa Simeoneom dominirao u Bundesligi dok je Klop vodio Real Madrid, pa sam ih preuzeo, Interu su uplatili 4.8M funti da bi me doveli. Osvojio sam Bundesligu i Euro Cup, ali nesrećno ispao iz nacionalnog kupa.
Tabela 2017/18 / 55 Shots / Bayern vs Dortmund 8:1 / Flawless Victory / Euro Cup Final / David Alaba

DORTMUND
Слика
Media Prediction 2nd, ali osvojena liga, Super kup, nacionalni kup, i izgubljena Liga šampiona u ravnopravnom finalu od prejakog Čelzija.
Tabela 2013/14 / Barca vs Dortmund / Dortmund vs Barca / German Cup Final

TOTTENHAM
Слика
Media Prediction 6th
Tabela 2013/14 / Fixtures

QUEENS UNIVERSITY
Слика
Osvojio sam drugu ligu kao klub kome je predviđen donji deo tabele, media prediction 9th, i stigao do finala nacionalnog kupa koje sam izgubio, detaljniji izveštaj biće u menadžerskoj sobi, za sada samo tabela.
Tabela 2014/15 / Priča

EVERTON
Слика
Neverovatna sezona, media prediction 7th, a osvojio sam titulu i kup, ali nesrećno izgubio u trećoj rundi Capital One kupa zbog ranog crvenog kartona.
Tabela 2013/14 / Everton vs Inter / Man City vs Everton / Everton vs Arsenal / Everton vs WBA / 27 Apr Title / FA Cup Victory / Leighton Baines

Mislim da je i više nego dovoljno što se tiče rezultata, a o individualnim priznanjima neću ni da govorim. Dobijao sam i ponude nekih reprezentacija, a vodio sam samo Englesku i Italiju, sa Englezima osvojio svetsko prvenstvo 2018. tako da taktika odlično radi i sa reprezentacijama, na prethodnim menadžerima to često i nije bio slučaj. Zanimljivo je što mi je sa Dortmundom već u novembru ponuđen novi ugovor, a sa Evertonom početkom decembra. Da napomenem da će vam se ponekad dešavati da izgubite iako ste statistički bolji ili jednaki (npr. Everton vs Man Utd), pošto ova taktika kao što ste i videli nije mnogo defanzivna tako da će protivnik imati ponekad i više cc šansi od vas, ali to će uglavnom biti protiv jačih protivnika u gostima. Win ratio pri vođenju jakih klubova je oko 80%, srednjih oko 70 i slabijih oko 60%. Često sam na početku utakmica postavljao drugačiju formaciju, na primer vraćao sam spoljne špiceve na amc pozicije, ili levog beka vratim nazad a desnog postavim na wbr, ali posle 10-15 min. igre učitam ponovo ovu taktiku, istripovao sam se da tako malo zbunjujem protivnika. Dimenzije terena uglavnom stavljam na minimum, i ne koristim OI, dok treninge i još neke obaveze prepuštam asistentu.
Staff Responsibilities First Team / Staff Responsibilities Club

I na kraju konačno linkovi za preuzimanje taktike i filtera za pozicije.
Download Alavanja '14 Masterpiece
Taktiku ubaciti u Documents\Sports Interactive\Football Manager 2014\tactics.
Download Alavanja '14 Masterpiece Filters
Fajl raspakovati u Documents\Sports Interactive\Football Manager 2014.
Želim vam mnogo uspeha sa taktikom, uživajte.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Vrlo lepo predstavljanje taktike, obimno i maksimalno istestirano. Tu su i filteri i vrlo kreativna preporuka za igrače na svim rolama, zaista vrlo fino prezentacija.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Како боде очи ово.
Корисников грб
Pinki
SFM Hall Of Fame
Поруке: 3307
Придружен: 08 Нов 2011, 15:06
Место: Republika Srpska
Status: Није на вези

Порука од Pinki »

Fino predstavljeno, bez zamjerki.

A taktika je zanimljiva. Nije moj ukus, previše zanemaren vezni red. Srce ekipe a svi na support ili defend.
Корисников грб
BajkePK
Newgen
Поруке: 22
Придружен: 21 Апр 2012, 04:13
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од BajkePK »

Krenuo sam sa PSG, pa ti javim kako ide :)



P.S. Koristim tvoje taktike za fm 12 :winner:
FORMULA JE VOLJA!
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ronin »

Taman za UniaoMadeiru da izvucem iz njih 100% mogucnosti i sacuvam fotelju. Javljam utiske.
pajsercina
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 14 Апр 2014, 10:55
Место: Pajser
Status: Није на вези

Порука од pajsercina »

Dobra taktika ako zelis da budes najuren iz ekipe :) Prepravi tamo taktika za sve timove i reprezentacije osim za Radnicki Nis :D
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

I Lids Junajted se ne sastavlja sa ovom taktikom, mozda je odradjena samo za tehnicke klubove tj igace.
pajsercina
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 14 Апр 2014, 10:55
Место: Pajser
Status: Није на вези

Порука од pajsercina »

A bezi imam najbolje igrace u nasoj ligi i jedva sam iznad zone ispadanja ... Deli me jedan bod :( Verovatno ne radi na ovom pechu...
Корисников грб
C.RONALDO7
Manager
Поруке: 2135
Придружен: 31 Јан 2011, 23:43
Место: SRB (SD) - ITA
Status: Није на вези

Порука од C.RONALDO7 »

I ja sam primetio da na novom peču ne radi baš kao i na prethodnom, Evertonu je očigledno legla, mada izgleda da joj ipak treba dorada, pa ne bi bilo loše da mi pošaljete te sejvove sa Lidsom i Radničkim pa da napravim update ako se slažete? Ne čusmo kako je radila za PSG i Madeiru. U svakom slučaju hvala svima na kritikama.
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

evo fajla za lids junajted

Код: Изаберите све

https://mega.co.nz/#fm/sgJCkRIB

Код: Изаберите све

http://www.sendspace.com/file/03hylu
Корисников грб
C.RONALDO7
Manager
Поруке: 2135
Придружен: 31 Јан 2011, 23:43
Место: SRB (SD) - ITA
Status: Није на вези

Порука од C.RONALDO7 »

Ok, skinuo sam, pogledao, biće sređeno ovih dana, ali čekam i taj sejv sa Radničkim zbog testiranja.
kvrgicm
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 01 Јул 2011, 00:00
Место: Zmajevo
Status: Није на вези

Порука од kvrgicm »

Uzeo sam Granadu i poceo sa ovom taktikom i prvu sezonu sam zavrsio kao cetvrti,sto je bilo super,ali u drugoj ne mogu da se sastavim,ne znam sta im se desava,a i doveo sam par dobrih pojacanja.
pajsercina
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 14 Апр 2014, 10:55
Место: Pajser
Status: Није на вези

Порука од pajsercina »

E jbg ja sam obrisao sejv i krenuo sa drugom taktikom i drugim timom :( Isterali me i odlucio sam da krenem belgijsku ligu :D
Sandman993
Newgen
Поруке: 2
Придружен: 23 Мар 2014, 03:40
Место: krusevac
Status: Није на вези

Порука од Sandman993 »

Zasto mi jebeni igraci ne klizaju i ne uzimaju loptu nego gledaju druge igrace? :) glupe li igrice. :OOOOOO
Корисников грб
C.RONALDO7
Manager
Поруке: 2135
Придружен: 31 Јан 2011, 23:43
Место: SRB (SD) - ITA
Status: Није на вези

Порука од C.RONALDO7 »

Zbog instrukcije stay on feet, a to da je igrica glupa ove godine se apsolutno slažem, nikad gora, žali Bog pare, nadam se da će sledeća biti neuporedivo bolja, a ako ne počeću i ja kao neki da igram starije serijale. Što se tiče ove taktike, već 10-ak dana radim na njenom poboljšanju, najviše sa ovim poslatim sejvom Lidsa, napravio sam tri dobre verzije, ali zamislite vi da u Capital kupu protiv Sitija u gostima testiram taktiku ponavljanjem utakmica i od 20-ak puta dobijem 15-ak, sačuvam je naravno i krenem dalje, u ligi nije bilo nekih problema, par kikseva ali ništa strašno, zacementirano prvo mesto, osvojim taj Capital kup protiv Čelzija u finalu, i onda mi dođe opet Siti u gostima ali u FA kupu, opet ja sačuvam sejv pre tekme da bih testirao, ali kita, od 20-ak sam dobio 3-4, i pitam se u čemu je stvar, mada sam se već par puta uverio da je igra govno, pogotovo ti silni i česti pečevi, debilan ME i tako još neke stvari koje izluđuju, koje me teraju na to da batalim FM skroz, online sam batalio jer host može da mi preuzme profil i snimi moju taktiku bez problema kad nisam u igri, i posle je koristi ili predstavlja kao svoju, debilizam totalni, tu opciju obavezno ukinuti u sledećoj verziji.
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

i sta bi ne mozes nista da urads? definitivno ne radi na ovom patchu! sto se mene tice ovo je najgori fm u istoriji, taktike i slajderi su najgori moguci cak i ne funkcionise zadata komanda u taktici.
Корисников грб
DaniloMilosevic
Newgen
Поруке: 47
Придружен: 19 Окт 2014, 12:21
Место: Pancevo
Status: Није на вези

Порука од DaniloMilosevic »

Isprobao sam taktiku u ekipi Crvene Zvezde, za dve godine 2 titule i jedno izgubljeno finale u kupu (ali na penale) u evropi, 2 puta po grupama, jednom liga evrope u prvoj sezoni kada sam Trabzon pobedio 0 : 5, i ispao sam odma posle grupa, a u ligi sampiona se nisam proslavio po grupama, posto sam dobio jaku grupu. Sto se igraca tice Stoperi Lazic i Arauho za 2 godine odlicni, Bekovi Vesovic i Mladenovic (Dzoni) takodje odllicni, srednji red takodje, u napadu su se pokazali na pocetku samo Kasalica na DF, Dauda na AF, Lazovic kada se oporavio na DLF . :ole:
Zbog cega sam se odlucio da koristim ovu taktiku a ne standardnu, 4-5-1 ili 4-3-3, previse napadaca u jednoj ekipi, cak i krilni igraci koje sam imao u timu mogli su da budu napadaci nisam ih koristio samo na poziciji AF, Mrdja mi se nije snasao na poziciji AF, Pecnik je dobro igrao DLF dok je Lazovic bio povredjen. Sada sam krenuo sa Benfikom da igram, posto isto imaju dosta krilnih igraca koji igraju napad kao i napadace. :gunman:
Последње учитавање од DaniloMilosevic дана 23 Окт 2014, 10:03, учитано 1 пут укупно.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”