Football Manager 2014 Tutorial: Kreiranje taktike

Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Imaš previše instrukcija, neke ne idu zajedno. Stavi neke osnove, npr. 3 instrukcije pa polako uz njih dodaj, mada realno više od 5/6 i ne trebaju.
Bajke
First Team Coach
Поруке: 251
Придружен: 09 Јул 2011, 22:35
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Bajke »

Kao sto sam ti rekao, lower tempo i dirrect ne mogu ici zajedno, takodje skinuo bih tighter marking da ti igraci ne bi previse ispadali sa pasevima u prostor. Ali kao sto ti je i Dzajo rekao, imas previse instrukcije, ogranicavas previse igrace, gledaj neke nebitnije da skines, ja se isto slazem da oko 6, 7 je skroz dovoljno da se lepo igra, iako moze i sa mnogo manje. Kod ovih taktika sto si skinuo, ne vidim nista kontradiktorno, meni ono lepo izgleda, sta je tebi konkretno tu kontradiktorno pa da prodiskutujemo...
If you heard the bullet, you are still alive.

"Me, 2012. new era" :)
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

Pa evo konkretno u prvoj hassle opponents push higher up i very fluid kao sto si mi i sam
savetovao ne idu sa timom kao sto je Radnicki a to u ove dve utakmice koje sam probao
ne da idu nego je fenomenalno.
U drugoj mi nekako defensive i fluid ne idu,dok push higher up i tighter marking opet po
tvom misljenju ne idu sa radnickim.Do ovg menadzera nisam imao problema sa taktikom
ali mi je ovo sve komlikovano i ne razumem bas najbolje.Meni nije problem da igram sa
taktikom koju sam skinuo ako ona radi ali bih vise voleo da sam kreiram taktiku. ,Zato mi je
potrebna pomoc da razumem neke stvari.
Bajke
First Team Coach
Поруке: 251
Придружен: 09 Јул 2011, 22:35
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Bajke »

Pa ako ide fenomenalno ne mora da znaci da je konkretno do toga... Moze da bude dosta drugih faktora, ali ti to mozes slobodno da stavis kad igras protiv nekog losijeg tima, ali stavi to protiv vecitih i videces ishod... Fluid i defensive je ok, tu nema niceg nelogicnog... Za ovo isto dole sto si rekao za higher up i marking opet kao prva i druga recenica koje sam napisao. Moze tebi lepo to da ide protiv Novog Pazara kod kuce npr, ali protiv Partizana u gostima - tesko...
Takodje sve zavisi na koji nacin igraju protivnici, ako se forsiraju brzi napadaci i lopte u prostor onda nikako push higher up i te stvari da ne nabrajam. Ali ako tim igra na nekog brdjana od 2 metra i na njegovu glavu onda i moze to lepo da bude, verovatno si ti zakacio nesto od ovoga pa ti je krenulo jer protiv dobrih, brzih napadaca i iole solidne ekipe to nece ici :cheers:
If you heard the bullet, you are still alive.

"Me, 2012. new era" :)
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

Pa videcu kako ce da bude u nastavku.Ono sto pise u objasnjenju fetisove taktike je da je
izmedju ostalog imao velikih uspeha sa venecijom koja po meni nista nije bolja od radnickog.
A plus je to sto on kaze da igra sa ovom prvom njegovom stalno a drugu koristi kad cuva rezultat.Cak ima jedan screnshots protiv inera na strani pobeda 2-0.
Inace nisam znao da ne valja da se stavlja vise od 5-6 instrukcija,jer sam izbacio neke posle tvojih saveta ali sam je negde pravio po onome kako bih voleo da moja ekipa igra.
I jos nesto kod instrukcija za igrace da li stavlajte nesto posto ja nemam predstavu sta bih mogao da stavim i sta je dobro i korisno sa mojom taktikom a sta ne valja?
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

PI ti zavise od taktike pa do samog igrača. Ne možeš nekom drvu da staviš da trči u prazno ili da dribla. Podesi Ti kako treba, posle ako ti neka pozicija škripi, probaj neka PI podešavanja.

Što si tiče funkcionisanja taktike. Možeš ti da napraviš taktiku koja će funkcionisati u 80% slučaja. Opet, sa tih 20% ćeš imati problem. Ja sam napravio solidnu taktiku, gde sam vezao više od 15 utakmice bez poraza. Posle mi dođe ekipa koja je iz 23/24 kola imala 9 bodova i odigrali smo 0:0. Jednostavno, ta taktika nije ''legla'' protiv te ekipe i gotovo. Zato treba imati i jednu rezervnu, kada ne ide ona glavna, probaš onu drugu.
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

Pa ja sam jedino stavio golmanu da dodaje loptu odbrani i moj plejmejker da sutira cesce.
Ovo ostalo nisam bio siguran sta kome da stavim,ali cu eksperimentisati pa cemo da vidimo.
Sto se tice taktike ja ne ocekujem da dobijem svaku utakmicu ili da makar u prve 2-3 sezone
osvojim titulu jer znam da to nije realno cak ni za igricu.Mene jedino nervira to sto kad udju u seriju sve lose sto moze da se desi desi se.Ajde protim timova iz lige i nekako ali protiv timoka
u kupu sam jedva prosao sa 1-0.Mozda je to zbog previse instrukcija ne znam videcemo kako
ce to dalje da se odvija.Hvala svima na pomoci,valjda cu konacno da pronadjem pravu taktiku.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”