FM Vodic za opsti trening

Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

FM Vodic za opsti trening

Порука од neme93 »

FM Vodic za opsti trening

Слика
Dok individualni trening sluzi za usavrsavanje odredjenih atributa igraca koji su potrebni za specificnu poziciju ili specificnu rolu, na opsti trening se moze gledati kao na timski trening, gde ceo tim radi na poboljsavanju istih ocena koje su bitne sa vas stil igre i vasu taktiku.

Tim ce trenirati po jednu nedelju za izabrani tip iliti fokus treninga. Postoji ukupno sedam tipova opsteg treninga sa pet razlicitih intenziteta za iste, u rasponu od veoma slabog do veoma jakog intenziteta.

Mi cemo vam objasniti svih sedam tipova opsteg treninga i pomoci vam da maksimalno iskoristite ove opcije. Rezultati naravno, nece doci odmah, ovo su "investicije" na duze staze.

Opsti trening-Fokusi:

Svi igraci u vasem klubu radice opsti trening, i on ce oduzimati minimum 50% vremena u njihovom rasporedu treninga. Pravim izborom opsti treninga, vasi igraci mogu dosta napredovati, ne samo individualno, vec i u skladu sa vasom fudbalskom filozofijom i taktikom.

1.1) Balanced

Ovaj tip opsteg treninga ce pomoci igracima da rade na svim ocenama ispod napisanim. Tim ce raditi na mnogim aspektima igre, i iako to ne izgleda previse produktivno, ovo je odlican tip treninga za mladje igrace jer je bitno da se tim mladim igracima istovremeno razvijaju i psihicke i tehnicke ocene.

1.2) Fitness Training

Fitnes trening je najbitnija trening kategorija u fazi priprema. Pripreme se odrzavaju najcesce od jula, do sredine avgusta, zavisno od lige.

Fitnes trening se fokusira na sve fizicke ocene igraca, kao sto su:

Acceleration, Agility, Balance, Jumping, Natural Fitness, Pace, Stamina, Strength. Takodje, povecanje ocene Work Rate nije strano uz ovaj rezim rada.

1.3) Tactics Training

Tactics trening je bitna kategorija pre pocetka sezone. Takticki trening kod igraca razvija njihovo takticko razumevanje same igre. Savet je da se za takticki trening odlucujete nakon drasticnih promena u filozofiji igre, to jest taktici.

Takticki trening razvija neke od najbitnijih ocena kod igraca. Psihicke ocene su krucijalne za sve pozicije, i za sve role, a evo gde takticki trening pomaze:

Anticipation, Composure, Concentration, Decisions, Team Work.
Слика
1.4) Ball Control Training

Ako igrate napadacki fudbal, mudro bi bilo forsirati ovaj tip treninga. Kontrola lopte je jako bitna za napadace i igrace veznog reda. Takodje, defanzivcima bi se uz ovaj tip treninga povecavale ocene Technique i Heading, a generalno sve sto se uz ovaj trening povecava je:

Dribbling, First Touch, Heading, Technique i Flair.

1.5) Defending Training

Defanzivni trening radi iskljucivo na defanzivnim atributima. Pomaze defanzivcima, i zadnjim veznim, ali generalno moze biti dobar trening pre utakmica sa jakim rivalima, jer kad se susretnete sa jednom Barselonom, definitivno vam ne bi bilo na odmet da su napadaci vezbali tackling i positioning. Defanzivni trening radi na sledecim ocenama:

Marking, Tackling i Positioning

1.6) Attacking Training

Kada igraci odu na Attacking Training, vezbaju na jednom od najbitnijih aspekata u fudbalu, pas igra. Igraci kojima najvise odgovara ovaj trening su AMC, AML/R, ST. Takodje, ne bi skodilo ni vasim bekovima i zadnjim veznim da malo rade na pasu i centarsutu.

Za menadzere koji vole da igraju napadacki fudbal, preporucujemo da se ovaj tip treninga najvise forsira. Ovaj tip treninga najvise se fokusira na sledece ocene:

Crossing, Finishing, Long Shots, Passing, Creativity, Off the ball

1.7) Team Cohesion

Kohezija je jako bitna. Ako trebate da ukomponujete ekipu, bolje bi bilo da to radite u pripremnom periodu. Zato se ovaj tip treninga preporucuje pre pocetka sezone. Kohezija najvise poboljsava odnose izmedju igraca kao i njihovo razumevanje ostalih saigraca. To je nesto sto zelite da bude istrenirano do maksimuma.

Takodje, ako u januarskom prelaznom roku dovedete dosta igraca, ili se gomila igraca vrati sa odmora, ili gomila igraca ode, ovo je trening rezim koji zelite da primenite. Kohezija je jako bitna, igraci se bolje slazu, moral raste, bolje se uklope. Sa jacim moralom dolaze i snaznije performanse na terenu. Naravno, tim ce se uhodati i samim igranjem utakmica.

Timski moral mozete nadgledati u delu Assistant Managers Team Talk feedback, kao i to kako da li se igraci uklapaju.
Слика
Последње учитавање од neme93 дана 20 Нов 2013, 16:12, учитано 1 пут укупно.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
kraguj92
Youth Team Coach
Поруке: 83
Придружен: 04 Авг 2011, 17:05
Место: kragujevac
Status: Није на вези

Порука од kraguj92 »

Odlicno objasnjenje,hvala puno... Samo kada bi mogao da objasnis, kojim intezitetom da se gura trening u toku sezone?
Корисников грб
kiba
World Class Manager
Поруке: 3915
Придружен: 29 Мар 2012, 18:00
Место: Niš
Status: Није на вези

Порука од kiba »

Svaka cast! :cheers:
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

kraguj92 пише:Odlicno objasnjenje,hvala puno... Samo kada bi mogao da objasnis, kojim intezitetom da se gura trening u toku sezone?
Znas kako, sve zavisi od broja utakmica. Ako igraju jednu tekmu u toku nedelje, volim da ih isilim najstrasnije, ako igraju dve ili vise, onda neka zlatna sredina.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
Jovan
Assistant Manager
Поруке: 637
Придружен: 09 Апр 2011, 13:47
Место: Beograd
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Jovan »

kraguj92 пише:Odlicno objasnjenje,hvala puno... Samo kada bi mogao da objasnis, kojim intezitetom da se gura trening u toku sezone?
Ja obicno drzim high, eventualno smanjim na average pred kraj sezone kada imam zgusnut raspored.
Корисников грб
Kloppo
Youth Team Coach
Поруке: 167
Придружен: 12 Нов 2013, 22:07
Место: Uzice
Status: Није на вези

Порука од Kloppo »

lepo i jednostavno objasnjeno, svaka cast :)
"Ja ne trpim dosadan fudbal, moj tim je nešto sexy" Jürgen Klopp
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: FM Vodic za opsti trening

Порука од Filip991 »

neme93 пише: Timski moral mozete nadgledati u delu Assistant Managers Team Talk feedback, kao i to kako da li se igraci uklapaju.
Kako da dodjem do ovoga? :zelenko:
Корисников грб
Gymbro
Youth Team Coach
Поруке: 163
Придружен: 09 Мар 2012, 21:04
Место: Niksic/Podgorica
Status: Није на вези

Порука од Gymbro »

Uđeš na profil Ass menadžera.
Madrid1911
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 07 Јун 2014, 18:24
Место: Zagreb
Status: Није на вези

Порука од Madrid1911 »

Za Barcu bi bilo najbolje da se stavi traning ball control ili da mjenjam malo to malo attacking? :) :poz:
Корисников грб
markic
Assistant Manager
Поруке: 728
Придружен: 05 Нов 2010, 14:01
Место: Beograd
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 time
Status: Није на вези

Порука од markic »

Cini mi se kolko sam primetio, da kod tactics treninga takodje rastu ocene za prekide, penalty taking, free kick taking, corners :yesko:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”