FM14: Team Instructions

mikoexclusive
First Team Coach
Поруке: 266
Придружен: 07 Апр 2013, 19:29
Место: Rudo
Status: Није на вези

Порука од mikoexclusive »

tanke14 пише:Odlican tut samo 1 pitanje... Da li je bolje koristiti much higher tempo od higher tempo kad igras na kontre?
Lower tempo. Do sada sam imao dosta uspjeha na taj način.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Moze se u primeni pokazati kao uspesno, ali pravilo je da se u kontra-napadima koristi brzi tempo. Opet ponavljam, nje ni to tako jednostavno, ne moze se koristiti isto u svakoj ekipi. Za brzi tempo potreban je dobar raspored igraca, izvanredan prvi dodir, anticipacija, kretanje, kreativnost, pas, brzina,... ako za to nema uslova u timu, treba razmotriti usporavanje tempa. Moze se kvalitetna kontra organizovati i uz strpljiviju igru, tako da much higher tempo ne preporucujem nikome, pa cak i sa najjacim sastavima, prevelika je to kocka. Brzi tempo uz los pas i kretanje navodi na samo jednu stvar - gresku, a to je ono sto ti ne treba u kontri, bilo je govora o opasnostima koje nastaju kada se presece kontra napad, odbrana je tada najranjivija.
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Pa da zavisi od toga kakva je ekipa...losija ekipa ce uz brzi tempo dosta i gresiti u kontri, a bolja nece...a isto je bitno da imas u napadu igrace koji su brzi od zadnje linije odbrane protivnika...
Inace jedino mi je run at defence malo nelogicno da to znaci da ce da driblaju protivnike...mislio sam da se odnosi samo na utrcavanje iza ledja protivnicke odbrane??
Последње учитавање од srbinho дана 26 Дец 2013, 13:44, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Run at defence znači da će igrači pokušavati driblingom da probijaju odbranu protivnika. Upotrebljavaš onda kad protivnik igra stand off, odnosno ne markira čvrsto tvoje igrače i brani prostor, pa nema prostora za pas koji bi napravio šansu za gol.
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Aha ..ocigledno sam lose preveo engleski sa fm-a...tnx
Корисников грб
A.Boghossian
Manager
Поруке: 1121
Придружен: 05 Нов 2010, 03:15
Место: Parma, Italy
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од A.Boghossian »

Play Wider – pomoću ove instrukcije, vaši igrači će igrati šire i po bokovima. Najbolje je da koristite ovo ukoliko igrate sa krilima i ako hoćete da igrate napadački fudbal.

Play Narrower – ako koristite usku taktiku(bez krila) ili hoćete da vam je odbrana kompaktna, onda iskoristite ovu mogućnost. Pomoći će vašem timu da drži odbranu i da ne izlazi previše, čime će protivnik imati problema da probije po bokovima.


zar nije ovo obrnuto? recimo exploit the flanks + play narrower daje dobre rezultate. samim tim što igraš sa krilima, nema potrebe ići i play wider. nisam siguran, ali play wider i široka formacija čine da se ekipa razvuče ko slina i bude dosta ranjivija kroz sredinu (pogotovu ako je bez dmc formacija). s druge strane, ako je formacija dmc mc mc amc, to je već usko, tu treba play wider da se razdvoje ti igrači na sredini, a i u napadu ako su dvojica, play wider će otvoriti prostor za tog amc, nema logike stavljati play narrower ako se već igra bez krila.
buffon, thuram, benarrivo, sensini, cannavaro, fuser, baggio, boghossian, veron, chiesa, crespo
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Mudro zboriš, to jeste tako. Iako nema greške u opisu instrukcija, u primeni je mnogo drufačije stanje. Ja na primer igram usku formacija i stavljam play wider da bi se malo raširili, jer mi se pri plaz narrower svi skupe u sredinu i nema igre kroz gužvu. Ovako stavim exploit the middle i igram kroz sredinu ali sa šire postavljenim igračima i imam prostora za kombinovanje.
Корисников грб
A.Boghossian
Manager
Поруке: 1121
Придружен: 05 Нов 2010, 03:15
Место: Parma, Italy
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од A.Boghossian »

nema greške u opisu instrukcija, već u savetu kad bi koju instrukciju trebalo primeniti. :ass:
buffon, thuram, benarrivo, sensini, cannavaro, fuser, baggio, boghossian, veron, chiesa, crespo
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Ni savet nije nužno pogrešan, već njegova primenljivost zavisi od situacije, odnosno od formacije i taktike.
yoske
Newgen
Поруке: 47
Придружен: 06 Јул 2011, 01:15
Место: Novi Beograd
Status: Није на вези

Порука од yoske »

Samo da ti se zahvalim jer si mi puno pomogao sa ovim! :cheers:
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Meni nije jasno ono sto pise da team instruction ne utice na igrace koji imaju postavljeno player instruction.. Jel to znaci da oni ne prate uopste team instruction ili si mislio na to da se njima ne menja nista sto se tice player instruction a bez obzira sto smo mi menjali team inst...?
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Verovatno se radi o tome da kada staviš TI direct passing a igraču staviš PI short passing, pre će ''poslušati'' PI nego TI. Nije da će potpuno igrati po svome.
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Dobro, to sam i ja pretpostavio, al fala.
Корисников грб
Nemanja.
Youth Team Coach
Поруке: 122
Придружен: 23 Јул 2011, 15:07
Место: Звездара
Status: Није на вези

Порука од Nemanja. »

Overload и шта ти бог да. Притискати противника, грувати по ногама, црвене картоне набијати ко од шале...једино тако на овом 14,3,0 печу има резултата, по принципу даш 5 примиш 4.
MarkoDeFacto
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 26 Јан 2011, 20:32
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од MarkoDeFacto »

"Run At Defence – pomoću ove instrukcije, vaši igrači će probati da predriblaju protivnike i tako stvore šansu ili za sebe ili za saigrača."


Da li si siguran u ovo?
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

To je to. Uključujući ovu instrukciju, tvojim napadački orijentisanim(a i onim na support dužnostim a na krilu, kao vingerima) igračima se povećava run with ball, te će uglavnom odbranu napadati direktno, driblinzima. U kombinaciji sa, recimo, pass into space, moći ćeš i da dobro iskoristiš utrčavanja tih igrača iza odbrambene linije. Uglavnom, ovo aktiviraš kada naspram tvojih ofanzivaca imaš fizički tanke defanzivce, sa slabijim defanzivnim atributima(najvažnije tacklingom) i kada hoćeš da zaobiđeš građenje igre i proigravanje kroz odbranu.
mikoexclusive
First Team Coach
Поруке: 266
Придружен: 07 Апр 2013, 19:29
Место: Rudo
Status: Није на вези

Порука од mikoexclusive »

Ako imate dobre driblere u napadu, dobra kombinacija je play wider (da raširiš protivničku odbranu) + run at defence (da tvoji dribleri lakše probiju dobranu).
Shogunzr
Newgen
Поруке: 2
Придружен: 26 Мај 2014, 14:38
Место: Zrenjanin
Status: Није на вези

Порука од Shogunzr »

Svaka cast lepo objasnjeno :cheers:
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Play out of defense mi je nejasno - odbrambeni igraci nece izbacivati loptu kad god je oduzmu vec ce pokusati da grade napad? Ili ce raditi sve to isto samo sto ce usporiti tempo igre (koliko god da je podesen)? Dakle utice li na tempo igre ili se drze timskog tempa?
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”