SFM Assistant manager

Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Ne bih ni ja rekao da je problem u igraču, De Jong čak i ne deluje loše po atributima, morao bi da izgura ovakvu sezonu sa 20 i više golova. JA trenutno igram sa TM na attack, i imam odličnu saradnju, osim što postiže golove, čovek mi i asistira često, zato što imam neke inside forwarde na bokovima. Nemoj dirati krila ako ti igraju dobro, sve dok pobeđuješ-dobro je, makar ti špic i ne davao golove uopšte. Možeš i da pogledaš šta bi mogao da popraviš u treningu, možda da ubaciš neki preferred move, pa da više učestvuje u igri. Najviše možeš tako da uradiš, kroz gledanje mečeva i uviđanja onog što on radi pogrešno, a zatim i popravaljanje toga.
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Ma ne rotiram ih toliko, ova druga 2 napadača povremeno igraju i na krilima kad moram da se krpim zbog povreda. A ni ne pobjeđujemo više, sezonu smo očajno priveli kraju, nakon onoliko pobjeda evo šta je uslijedilo:

Слика

Što se tiče De Jonga, možda da probam da ga odučim od ovoga da igra leđima prema golu?

Слика

Do kraja sezone De Jong je dao još 2 gola, istina većinu utakmica posle Bayerna je vodio asistent jer je bilo jasno da smo ostali bez titule, ispali smo iz LŠ od Citya, a teško da smo mogli ispasti iz prva 3. Tako da sam jedva čekao samo da završim ovu mučnu sezonu. Sad ću da vidim koliko mogu da se pojačam na DMC i MC, htio bih da pokušam sa 2 špica da igram, a opet imam dobra krila... 4-2-4 bi bilo previše ofanzivno, probaću da pravim novu formaciju i sve.
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

To je dobro za support role, da igra leđima okrenut golu. Znači, ako planiraš igru sa dva špica, to ti može biti dosta korisno za dobar tandem. Ako će igrati sam u špicu, to je sranje potez, i može imati dosta veze sa njegovom neefikasnošću.
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Слика

Jel valja ovako za Partizan ... Ovo je ista ona taktika sa Parmom sa kojom sam osvojio Seriu A u 3 sezoni ... Nije bas najbolje krenulo 3 prijateljske 3 poraza :S :D Bi li sta ovde menjao ili da dodam nesto za player instructions ?
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Mnogo je ovo napadačkih zaduženja, a i rola za control igru. Ako hoćeš da igraš to, sa ovim instrukcijama, fale ti IF umesto vingera, i svima support role, uključujući i ap-a.
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Ne znam koga bih na IF , da li bi moglo Balanced - Attacking , ili nesto drugo ?
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Слика

Moze li ovako nesto , samo sto bi Jojic isao na AML IF ,dok dodje ... dolazi na pozajmicu samo :D
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Ne moraš da odstupaš od 4231, ja sam ti rekao šta ti je onde falilo za control mentalitet. Ako hoćeš attacking, onda ti više odgovara ona priča sa vingerima. U ovoj durgoj imaš i kontradiktorne instrukcije, retain posession i higher tempo ne bi trebli zajedno. Moraš da probaš, ne mogu ti ja pomoći puno ovako na slepo. U onoj 4231 ćeš jednostavnom promenom sa attack na support zaduženja am-ovima, i promenom krila sa vingera na if/support(možeš da probaš i da ostaviš na jednoj strani vingera a na drugoj If) dobiti posed i usaglasiti igru sa postavljenim control mentalitetom.
Stefan
Manager
Поруке: 1988
Придружен: 25 Окт 2010, 17:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stefan »

Pozdrav ljudi,

Igram sa Werderom iz Bremena i nikako mi ne ide.Poraze redjam kao na traci,odbrana mi je busna kao svajcarski sir,dok sredina kao da ni ne postoji.Da ne pisem dalje, evo slika:

Taktika:

Ovo je trenutna taktika
Слика
U prva tri kola taktika je izgledala malo drugacije jer sam igrao sa 3 MC (AP(A),BWM(D) i BBM(S)) medjutim rezultata nije bilo jer smo izgubili sva tri meca i primili cak 8 golova,sto i nije tako lose s obzirom na broj prilika protivnika.Smatrao sam da ce biti bolje ako pomerim BWM na mesto zadnjeg veznog kao neka vrsta pomoci mojoj odbrani jer je ono sto je ona pruzala bilo katastrofalno.U tim utakmicama bekovi su ispadali kao od sale,zato sam i ukljicio opciju Drop Deeper ali mi ni to nije pomoglo.

Ali nikakva vajdu nisam imao od toga,jer krecu porazi Nirberg 4:1,Hofenhajm 5:1,Frajburg 1:0 i na kraju kao slag na tortu poraz od Dortmunda 7:0.Igram menadzer vise od 10 godina ali se niko nije iziveo na meni kao Borusija na tom mecu.Izmedju meceva protiv Frajburga i Dortmunda je bila neka mini serija pobeda protiv Menhengladbaha u kupu 3:2 i Herte u ligi 5:2.
Слика
Tabela sve govori,primiti 27 golova za 8 kola,iskreno se tome nisam nadao.
Слика
Imam solidan igracki kadar,koji je po mom misljenju sposoban za sredinu tabele.Para za transfere nemam,jer je klub u dugovima,tako da mi je ovo sve sto imam do zime.

Prva postava je najcesce izgledala ovako:
GK

Слика

DR

Слика

DC

Слика

Слика

DL

Слика

DM

Слика

MC

NA AP rotiram Koo-a i Hunta koga sam i koristio na krilu dok je Elia bio povredjen,dok Makiadi na svojoj poziciji nema zamenu.

Слика

Слика

Слика

AMR

Слика

AML

Слика

ili

Слика

AF

Слика
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Izbaci hit early crosses i pass into space ako hoces da igras na dodavanja. Takodje probaj da dizes odbranu protiv jacih i probaj if na support, i umesto BWM mozda A. Jer ako BWM i uzme loptu tesko da ima kome da doda ako ti je AP na attack. Mozda da stavis DLP.
Stefan
Manager
Поруке: 1988
Придружен: 25 Окт 2010, 17:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stefan »

madness пише:Izbaci hit early crosses i pass into space ako hoces da igras na dodavanja. Takodje probaj da dizes odbranu protiv jacih i probaj if na support, i umesto BWM mozda A. Jer ako BWM i uzme loptu tesko da ima kome da doda ako ti je AP na attack. Mozda da stavis DLP.
Hvala na savetu. Izbacio sam hit early croses i pass into space,dok cu za pocetak da AP stavim na support.Ja sam mislio da te lopte pokupi BBM jer koliko sam ja razumeo on je spona izmedju napada i odbrane :)

Ali ne znam sta sa odbranom da radim,poprilicno lose deluje,a jos na red nisu dosli ovi glavni timovi.Probacu ovo sto si predlozio pa sta bude.

I da prvi put mi se desava da imam problema sa team talkom.Sta god da im kazem to negativno deluje na njih.Cak mi se i kod pojedinih igraca pojavilo da ne mogu da pomognem timu jer imam manjak iskustva(moj slobodan prevod,nisam se setio da uslikam).Reputaciju sam prilikom kreiranja kao i uvek stavio na Automatic.
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Probaj da ih ne preopterecujes sa team talkom, vidi kakvi su po licnosti ti igraci. Ako su professional vecinom onda ih ne moras puno gnjaviti, ako su ambiciozni onda teraj sto vise, ako nisu nista pozitivno onda teraj iz kluba. BWM jeste spona ali njegov zadatak je da uzme loptu i da je zadrzi dok ne vidi slobodnog igraca kome treba da doda. Ako si stavio da ti AP ide na attack onda cim tvoj BWM uzme loptu ovaj krece u napad bez da ceka da mu BWM prvo doda. Ankor man je bolji ako ti DM nije dobar tehnicar. Kreiraj 3 identicne formacije sa razlicitim ulogama i tim instukcijama, gledaj da ti se sve uigra pa onda menjaj izmedju te 3, menjaj 2 ako treba a trecu ne diraj dok ti se jedna od ove dve ne uigraju. I nemas ti pravog AP na MC, probaj tog korejanca na DLP, a Ignjovskog na A ili DM.
Stefan
Manager
Поруке: 1988
Придружен: 25 Окт 2010, 17:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stefan »

Vazi,tako cu i uraditi,javljam rezultate :cheers:
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Samo da se javim da sam konačno riješio muke sa Gladbahom, u novoj sezoni igramo zaista odlično, napadači i dalje nisu prvi strijelci ekipe, ali mi ova kombinacija mc i st na AP i F9 daje zaista odlične rezultate. Samo u ligi na 17 mečeva, dali smo 50 golova, a još bolja stvar, odbrana je primila samo 9 uz 11/17 CS-a. Takođe MC sam promjenio sa DLP na BTB i na to mjesto doveo Goretzku, mislim da je to takođe značajno uticalo na poboljšanje igre u oba pravca.
Evo kako sada izgleda taktika:

Слика

Слика

Protiv jačih ekipa igram slično postavku samo na kontre umjesto kontrole, i bekove stavim na support umjesto attack.

Kako je ekipa igrala možete vidjeti u temi koga trenutno vodite. A evo i rezultata nekih mečeva gdje se vidi koliko smo konačno dominantni :)

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
Dure_ns
First Team Coach
Поруке: 216
Придружен: 09 Мар 2012, 20:38
Место: London
Status: Није на вези

Порука од Dure_ns »

Igram sa Atalantom,i imam problem sa napadacima.Ni odbrana nije savrsena ali napad mi je najveci problem.Previse su pasivni u napadu,taktika ovako izgleda :

Слика

Napadaci su Livaja,German Denis,i Alberto Cerri,ali on retko kad ulazi,vise ga planiram za buducnost.Da li je problem u igracima ili je do taktike.Ako jos nesto primetite da ne valja recite da menjam. :cheers:

Edit: Ne treba ipak,vezao sam 6 poraza odjednom i odlucio da prekinem sejv...
Последње учитавање од Dure_ns дана 08 Феб 2014, 20:19, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Tu sredinu nemas, prakticno igras sa 7 odbrambenih i 3 napadaca. BBM je cesce u defanzivi ukoliko te protivnici tim dominira, on se prilagodjava situaciji. Probaj sa krilima na support ili napadacu stavi DLF ili F9 i CM na support.
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Слика

Ja moze li bilo kakva pomoc :S Toliko mi se igra FM ,ali neda mi ova jebena taktika kad me dobiju Norwich i Soton jedva dobijem Grasshoppers i Crystal Palace i to me ubiju u sutevima :S Ne znam sta da stavim ,da budem dominantan protiv ovih slabijih ekipa bar J***m ti :S i sta da stavim u player instructions , moze pomoc brzo :P
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Lepo to izgleda, iskljuci sve player instrukcije ako imas i stavi rigid jer imas dosta definisane pozicije igraca, a i Arteta nije HB, probaj nesto drugo. Okaci SS nekog meca sa tim slabijim ekipama, kao i statistiku i Average positions, imas u analizi meca.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Sa ovim igračima koji su ti trenutno u prvi jedanaest tešo možeš da napraviš dobro izbalansiranu formaciju. Fali ti jak vezni, radnik, ovde su ti sve smai kreativci. Sa njima jedino Fabregasa da gurneš na false nine u špic, Artetu na dlp-a sa mc-a, i Vilšira na cm/attack. To je daleko od najbolje varijante, meni je Vilšir ubedljivo najbolje igra na levom IF-u i am/supportu. Razmišljaj i polako i o izbacivanju Artete iz sastava, uvrsti nekog box to boxa umesto njega, nekog fizički dominantnog igrača i imaćeš mnogo više opcija pri kreiranju taktike.
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Слика

Recimo da probam nesto ovako ? Ozilu sam stavio slobodu kretanja i sit narrower , BBM S su Jack i Ramsey zamena za njega , Artetu nikako da izbacim al evo dodje Bender :D
Proud to be a Gooner ! <3
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”