SFM Assistant manager

Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Bendera možeš i na defensive midfielder/defend. Probaj, sa dva pleja bi trebalo da imaš više poseda, nešto bi trebao da dobiješ. Obrati pažnju i na defnazivnu liniju, možda ih treba spustiti malo, +ne znam da li ćeš imati problema.
biljan
Newgen
Поруке: 3
Придружен: 27 Феб 2014, 20:33
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од biljan »

Treba mi pomoc oko taktike. U ligi sam dobar ali primam dosta golova pa bih hteo to da promenim a u ligi sampiona nikako ne mogu da dobijem nikoga ovo mi je vec peta sezona i uvek ispadnem iz grupe. Sta ne valja i sta da menjam?

Слика

Instrukcije: su mi retain possesion,shorter passing,exploit the middle,push higher up,play narrower,hassle opponents,higher tempo
Instrukcije igraca nisam dirao uopste i treba mi pomoc i oko toga takodje.
Hteo bih da igraju napadacki i brzo ali da takodje imaju posed lopte i dominiraju,i da se odbrana dovede u red da prima sto je manje moguce golova.
Hvala unapred!
Последње учитавање од biljan дана 27 Феб 2014, 21:25, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Stavi drugačiju sliku, jer je previše mala. Ništa se ne vidi.
Možda da izbrišeš instrukcije, pa da polako dodaješ i probaš kako koja utiče na igru.
biljan
Newgen
Поруке: 3
Придружен: 27 Феб 2014, 20:33
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од biljan »

evo slika valjda sam uspeo da je povecam

Слика
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Napad ti je potpuno odsečen. Nisam koristio ništa slično, ali onog pleja možda na support.
Takođe, jednog AMC-a, promeni mu ulogu, zavisno kako će se ponašati na terenu. ili probaj onog napadača na F9 ili trekvartistu.
biljan
Newgen
Поруке: 3
Придружен: 27 Феб 2014, 20:33
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од biljan »

Hvala ti probacu nesto od toga onda i kombinovacu instrukcije dok ne nadjem dobru pa se javljam ako opet ne uspem nista.
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Mozda sam malo dosadan ali sta da se radi , sa Arsenalom sam uzeo sve pa sam krenuo sa Nottinghamom ... Sada bih zelio igrati 4-4-2 ovu taktiku sa njima ,ali i povremeno protiv jacih 4-4-3 ili 4-2-3-1 videcemo ,... Nego kakva je ova ,dali bi trebalo sve funkcionisati kako treba ? :D :P

Слика

:fanman: :ole: :xD:
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Verovatno neće, ali je ti stavi na proveru pa vidi kako će ići. Problem je što je previše ofanzivna, barem prema snazi Foresta u Čempionšipu. Verovatno ćeš morati da spustiš krila na mr/ml pozicije i na support role, ovako imaš previše napadača u ekipi. Play out of defence će ti vrlo slabo raditi sa ovakvom postavkom, otprilike: golman/štoper/bwm i gubljenje lopte. Drop deeper i plaz wider takođe nisu najbolja rešenaj, mislim da ti s eneće dobro pokazati. Možda i grešim, zato kažem da proveriš i da vidiš kako radi i popraviš šta fali. Mislim da ti je generalno loš pristup postavljanju taktike, odmah napraviš gomilu instrukcija i upleteš se u mnogo komplikovaniju taktiku za uređivanje. Taj proces treba da ide obrnuto, staviš par instrukcija i kasnije dodaješ one za koje misliš da će ti doneti rezultat. Ukoliko se dogodi da ne funkcionišu, znaćeš do čega je i lako ćeš srediti. Ovako, ako s enađeš u problemima sa igrom, nećeš znati od čega pre da kreneš.
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Ma to sam ja nesto pokusavao jer sam nasao neku tatkiku na netu sa kojom je jedan lik uzeo LP s Galatom u prvoj sezoni ... Tu taktiku sam koristio i za Arsenal i u prvoj sezoni osvojio LP i BPL , u drugoj sve ... Imao i rezultate popu 3-0 vs City ,4-0 vs LPool , 4-1 vs Barca , 2-0 vs Real M , 4-0 vs PSG itd ...

Код: Изаберите све

http://www.dodaj.rs/f/1w/u0/1VGmcOVS/nottingham-forest-tactic.png
evo ti ta taktika pa me cudi kako sa ovim doci do svega toga i to mi se nije nesto puno uigravala o.O

a sada sam izmenio instrukcije i postavku pa da probam neesto ovako da li ce ovo funkcionisati ? :D

Код: Изаберите све

http://www.dodaj.rs/f/46/GE/2Di3jjbh/nottingham-forest-tactic.png
:xD:
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Nece ni ova izgubih sve J***m ti :S Imas li ti kakav predlog za taktiku i formaciju :/ :P
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

u ch?

3-4-3, sa liberom, wm-s na krilu. btb i dlp-s u sredini, i tm-s i dva poacher-a.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Leva strana nabudžena, desna stoji prazna.
kao što sam već rekao, postavi normalnu(klasičnu) formaciju, kreni bez instrukcija(kako TI tako i PI) i dorađuj redom.
Ako hoćeš gotovo taktiku, onda jbg, skini i piči.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Rekoh ti i gore, možemo da probamo da napravimo pristojnu taktiku ako krenemo postupno da je izrađujemo. Znači, za početak: dobro pregledaj ekipu, utvrdi prednosti i mane tima a zatim i zaključi u kojoj bi formaciji mogao da izvučeš maksimum iz tog igračkog kadra. Potom ćemo pokušati ovde da ti pomognemo da u toj formaciji izgradiš taktiku koja će doneti rezultate. Strpljenje je ključna stvar, ništa ne dolazi odmah, možda si i tu taktiku koju si koristio prerano otpisao kao lošu.
serafim
Newgen
Поруке: 25
Придружен: 08 Јул 2011, 02:55
Место: Kraljevo
Status: Није на вези

Порука од serafim »

E,ovako,je l' moze mala pomoc ili u najmanju ruku dobronameran savet ? :poz:

Evo je taktika koju koristim i instrukcije

Слика

Слика


Zanima me vase misljenje o taktici,sta bi moglo da se promeni,ako treba uopste nesto da se menja ? U sustini najvise me nervira sto se protiv slabijih ekipa izdrkavaju a protiv jacih igraju kao papani najgori ?

P.S. Izvinjavam se ako velicina slike ne bude kako treba, ne postavljam toliko cesto. :cheers:
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Ako je suditi po prosečnim ocenama igrača, ovo tebi funkcioniše vrlo dobro. Ukoliko imaš problem s ajačim ekipama, probaj da napraviš nešto drugačiji pristup u igri sa istom, ili makar sličnom formacijom. Ono, neće protiv svakog raditi uža igra, sa visokom odbrambenom linijom i pasovima u prostor. Skautiraj protivnika, vidi imaš li mogućnosti za tavku igru, i ponesi se u skladu sa rezultatima skautiranja. Eto, možda prva misao koju sam uhvatio je spuštanje bekova na dl/dr pozicije sa istim rolama, i povlačenje amc-a na mc poziciju, sa eventualnim dodavanjem makar jedne defanzivne role u veznom redu.
serafim
Newgen
Поруке: 25
Придружен: 08 Јул 2011, 02:55
Место: Kraljevo
Status: Није на вези

Порука од serafim »

Ok,hvala mnogo,probacu i ovo. Imam jos jedno pitanje, da li bi bilo pametno kada npr. jurim rezultat protiv slabijih ekipa, staviti WB-ove na CWB Attack ? I ako to stavim da li ima potrebe da drugim igracima menjam role ?
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Dovoljno je da ih staviš na attack dužnost, ne menjajući rolu. Ja igram sa wb/attack, vrlo su prisutni u napadu.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Sto da ih stavi na attack, kada ima problem sa jacim ekipama, pa ima samo jednog igraca defanzivnog u vezi. Kada vidim ofanzivne bekove, odmah mi je asocijacija da DMC i makar jedan MC moraju imati neku defend rolu, da zatvaraju rupe.
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

serafim пише:Imam jos jedno pitanje, da li bi bilo pametno kada npr. jurim rezultat protiv slabijih ekipa, staviti WB-ove na CWB Attack ?
Vladar пише:Dovoljno je da ih staviš na attack dužnost, ne menjajući rolu. Ja igram sa wb/attack, vrlo su prisutni u napadu.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Videh da nema problem sa slabijim ekipama, a ako ima, po mojoj logici ja bih izbacio te wbl wbr umrle pozicije, i stavio igrace na ml i mr, i mozda povukao DMC na DC ball playing. Posto je poznato da slabije ekipe ne mogu da se snadju sa 4 i vise igraca na sredini, gde su bocni igraci ofanzivno orjentisani, zajedno sa igracem na AMC poziciji.
Jusqu'ici tout va bien…
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”