SFM Assistant manager

Корисников грб
Gymbro
Youth Team Coach
Поруке: 163
Придружен: 09 Мар 2012, 21:04
Место: Niksic/Podgorica
Status: Није на вези

Порука од Gymbro »

Vlada_88_pfc пише:Imam za to kombinaciju ali isto sam siguran da cu biti tanak u odbrani,moram da vidim jos sta bih mogao. :)
Pošto si htio Murinja, gdje ti je box to box? Kakav je to Murinjo bez takvog igrača, vidiš kako šeni za Matićem :D
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Vlada_88_pfc пише:Vladar,brine me praznina koja ce ostajati u odbrani,pogotovo iza 2 mc-a.Sta mislis sta bi od timskih instrukcija bilo najpogodnije?Da li mozda igrati narrow i direktne pasove?Mislio sam mozda i vise kreativnosti?Oba mc-a bih stavio defanzivnija,advanced play nisam ni mislio ostaviti.Mozda bih trebao bekovima staviti tight marking jer nece imati previse pomoci od krilnih igraca?
Ne žuri sa stavljanjem timskih instrukcija, same će se vremenom nametnuti one koje mogu da ti unaprede igru. Mišljenja sam da moraš da rizikuješ kada vodiš Partizan, naravno, ne uvek, ali jednostavno pronađi pravi balans, skautiraj, vidi protiv koga može da prođe igra po krilima kod koga ne. Tebi je jedan mc na defend zaduženju, drugi na support(dlp je, neće ni ići puno napred), tako da tu imaš sasvim solidnu podršku odbrani. Ofanzivna ti je formacija, nema tu puno izbora. Najbolje izletanja bekova brani još jedan dc, pošto se ta linija širi kada tri štopera rade posao. Druga varijanta je dmc, on pokriva štopersku liniju, sprečava kretanje između linija, slabije radi za bekove. Nikako tigh marking, to stalvjaj kada imaju samo jednog igrača naspram sebe na strani koju brane i kada je taj igrač fizički slabiji. I tada to radiš u OI, dakle nikako to u PI. Od krila na amr i aml ne možeš da očekuješ puno u odbrani, jedino d aih spustiš na mr i ml. Ako ih opteretiš nekim markiranje na ovim pozicijama, gubiš ubojitost na kontra-napadima. I da, oko štopera... Ne formiraj tu centralnu bekovsku liniju prema profilu igrača, već prema onoe što dobijaš od tih rola. Znači, nemoj stavljati stopera i kavera samo zato što imaš dva štopera kojima najviše odgovaraju te role. Ovde imaš simetričnu formaciju, oba štopera na cd/defend su ti prvi izbor, ukoliko ti to ne funkcioniše onda razmisli o menjanju.
Gymbro пише:Pošto si htio Murinja, gdje ti je box to box? Kakav je to Murinjo bez takvog igrača, vidiš kako šeni za Matićem
Ne radi box to box rola kako treba na ovom FM-u, upropastili su je zato što je bila neprikosnovena na prošlom. Preporučio bih ja nju prvo da to nije slučaj. Prema mom iskustvu, pošto obožavam box-to-box, najbolji supstitut je cm/attack sa get further forward i uklučenim roamingom.
Последње учитавање од Vladar дана 07 Апр 2014, 17:40, учитано 1 пут укупно.
Vlada_88_pfc
Youth Team Coach
Поруке: 132
Придружен: 01 Феб 2011, 09:01
Место: Pancevo
Status: Није на вези

Порука од Vlada_88_pfc »

Vladar, Hvala,mozda cu probati jednog mc-a da spustim na dm-a ako ovo ne bude funkcionisalo,razmisljam da spica stavim da bude poacher,mozda mi je to naj u kombinaciji sa attacking md?
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Nemaš potrebe za poacherom ako ti Af radi dobro. Ako menjaš formaciju na 41131 onda već imaš uslova za neke druge stvari, ali o tome ako zaista primeniš tu ideju.
Vlada_88_pfc
Youth Team Coach
Поруке: 132
Придружен: 01 Феб 2011, 09:01
Место: Pancevo
Status: Није на вези

Порука од Vlada_88_pfc »

Sta mislis o tempu?Za sada sam ostavio na defaultu.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Sporiji ti nudi sigurnost, manje grešaka u pasu i generalno oprezniju igru, što rezultira manje opasnim napadima. Bržim tempom igraš kada juriš rezultat, preskačeš strpljivo građenje napada i nastojiš da što pre dođeš do završnice akcije. Mislim da moraš da imaš uigrane obe opcije da bi balansirao između ta dva stila kako treba. Ja se ne opredeljujem ni za jedno ukoliko sam zadovoljan igrom, mada ja uvek počinjem sa balanced/standard, a i moja formacija ima svoje osobine.
Последње учитавање од Vladar дана 07 Апр 2014, 18:09, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Serž
Newgen
Поруке: 15
Придружен: 11 Апр 2014, 15:24
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Serž »

E, ovako ljudi. Na prošlom fmu sam i uspeo nekako da napravim te dve bielsine varijacije taktike, sa 3 i sa 4 igrača pozadi u odbrani, ali sad je fm promenjen, pa je malo istripovanije za pravljenje taktike.

Elem, šta odlikuje Bjelsine timove? Ludački podignuta odbrambena linija, konstantno vršenje visokog presinga, čvrst napadač, vraćanje zadnjih veznih na štopere jer on voli tu sigurnost u pasu i od igrača skroz pozadi. da li će igrati sa 3 ili 4 igrača u zadnjoj liniji, određuje to sa koliko će ga napadača protivnik napasti. on voli da ima jednog igrača više u odbrani u svakom trenutku, tako da ako protivnik napada sa dvojicom, on će igrati sa tri igrača pozadi i ako protivnik napada sa jednim, bjelsa će igrati sa dvojicom. bekovi i krila se moraju dobro razumeti, jedan bek će biti sigurno cwb, držaće širinu, dok će krilo sa njegove strane više ulaziti u sredinu i pomagati napadaču koji je kod bjelse mahom target man (ljorente, aduriz). bek sa druge strane će više ulaziti u sredinu i pridodavati se u samoj završnici čak, a njegovo krilo će prodirati po boku i držati širinu. to je to koliko sam ja uspeo da zaključim.

uploadovaću taktiku da ne bih za svakog igrača ponaosob slikao individualne instrukcije, pa ako neko ima neku sugestiju ili pomoć, bio bih više nego zahvalan.

Код: Изаберите све

http://www.sendspace.com/file/rdv4pa
e, sad, meni je jako interesantna simeonova taktika sa atletikom ove sezone, ali nisam siguran da bih umeo fino da je skinem i mislim da bi mi tu trebala pomoć. tako da ako je neko od vas drugara i taktičara raspoložen da pomogne jadnom malom meni, pa imao bi moju zahvalnost i pregršt piva što virtuelnih što ril lajfovskih.

sportski pozdrav :)
Последње учитавање од Serž дана 15 Апр 2014, 15:14, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Dure_ns
First Team Coach
Поруке: 216
Придружен: 09 Мар 2012, 20:38
Место: London
Status: Није на вези

Порука од Dure_ns »

Poceo sam da igram sa Sampdorijom,i napravio sam ove dve taktike:

Слика

Ovu bih koristio protiv jacih timova,znaci defanzivnija igra sa kontranapadima.

Слика

Ova je protiv slabijih timova,sa kojom bih napadao,kontrolisao igru.

Jel moze neko da pogleda taktike i da mi kaze da li treba da se menja nesto,posto sam se pogubio u ovom manageru,nikako da napravim dobru taktiku. :cheers:
Sapinto
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 12 Апр 2013, 13:50
Место: Modrica
Status: Није на вези

Порука од Sapinto »

Slika

Evo taktike moje. Inace nije losa ali vjerujem da moze dosta da se sredi jer mi tim sobzirom koliko je dobar i ne igra bas najbolje. U Srbiji osvojim titulu, ali ne bas lagano. A u Evropi nista
Borko1989
First Team Coach
Поруке: 463
Придружен: 10 Дец 2011, 15:36
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Borko1989 »

Moze pomoc oko instrukcija
Слика
mikoexclusive
First Team Coach
Поруке: 266
Придружен: 07 Апр 2013, 19:29
Место: Rudo
Status: Није на вези

Порука од mikoexclusive »

Andre Ayew igra mnogo bolje kao winger!
Borko1989
First Team Coach
Поруке: 463
Придружен: 10 Дец 2011, 15:36
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Borko1989 »

mikoexclusive пише:Andre Ayew igra mnogo bolje kao winger!
Ok promenicu :)
thug
Youth Team Coach
Поруке: 83
Придружен: 12 Јан 2011, 17:45
Место: Kikinda
Klub koji vodite: Newcastle United
Formacija: 4-2-3-1
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од thug »

Pozdrav ljudi, imam problem sa ovom taktikom, obozavam ovaj sistem, 4-2-3-1, ali nikako da usviram sve da funkcionise besprekorno. Naime imam problem sa ekipama koje zele loptu (tottenham, arsenal, southampton). Dosta golova primam posle prekida, i iz kontri.
Слика Mucim se i sa nekim manjim klubovima, tipa hull i norwich. Protiv nekih ekipa prebacim mentality na control.
I hteo bih da vas pitam, sta kazete igracima kada vrsite izmene? Moji se svi skenjaju i osecaju da mi nedostaje kredibiliteta. Sta god da im kazem.
Последње учитавање од thug дана 07 Јун 2014, 16:33, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Probao sam taj sistem, nisam uspeo.
spustio sam amc na dmc/regista, potpuno drugacija ekipa je igrala.
ovo sto se skenjaju moze biti do tvoje reputacije.
Bajke
First Team Coach
Поруке: 251
Придружен: 09 Јул 2011, 22:35
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Bajke »

Ne bih ogranicavao igru samo na middle, hassle i drop deeper obicno ne idu zajedno.
Kazi im assertive i ono you have faith...
If you heard the bullet, you are still alive.

"Me, 2012. new era" :)
Fergi
Newgen
Поруке: 3
Придружен: 11 Јул 2011, 11:24
Место: u Srbiji
Status: Није на вези

Порука од Fergi »

Primam dosta golova a i ne postizem ih mnogo.

Слика

Слика
Слика
Слика
Слика
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

To je zato sto ti je ekipa slaba, a furas attacking. Jos, ne mozes na attacking da stavis stand off i stay on feet... Tu taktiku koju ti igras(ja je zovem jelka) mi nikad nije nesto donela, nju koristis samo u nekim posebnim prilikama protiv odg. taktike...
Npr. bilo koja ekipa sa 4-4-2 bi te osurila protiv te taktike...
I kad igras ovakvu taktiku najbolje je da stavis krila na IF, i iskljuci play wider jer je nepotrebna...
Sé un hombre
Djole
Youth Team Coach
Поруке: 72
Придружен: 11 Дец 2010, 15:04
Место: Novi Beograd
Status: Није на вези

Порука од Djole »

Imam pitanje u vezi player instructions za AF.
Formacija je 4-2-3-1
imam iza napadaca AP, W, IF a iza njih BWM i BBM. Dok je bio Poacher rasturali su, medjutim otkad sam ga prodao imam problema jer mi trenutno nijedan Poacher ne odgovara, pa bih da pitao koje instrukcije da dam za AF(attack)
Hvala unapred, poz
Последње учитавање од Djole дана 30 Авг 2014, 20:14, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Nema veze što baš ne odgovara. Probaj i dalje sa poacherom. Ako odgovara ta roka taktici, profil igrača neće biti od velikog značaja.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Moves into channels
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”