SFM Assistant manager

Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Veruj mi da su wbr/wbl role itekako efikasne, i kod mene, a i kod drugih vrlo dobro rade. Ovde sam mu predložio to da ne bi menjao rolu, on je pitao za situaciju u kojoj juri rezultat. Sad, dolaze u obzir i mr/ml pozicije, ali to pomeranje menja taktiku, ovako na istom nivuou uigranosti dobija ofanzivnije role.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Rade one dobro kada imas dva ol raund vezna igraca, a i da su ti bekovi izuzetno dobri i u gore i dole transformaciji, poslednji put sam na '08 igrao sa tim rolama. Razumem te, logicno je da ce ici A umesto S ili D kada juri rezultat. Rekoh po meni menjanje pozicije tih igraca dovodi do vece verovatnoce hvatanja i okretanja rezultata nego na samoj promeni role bekova.
Jusqu'ici tout va bien…
serafim
Newgen
Поруке: 25
Придружен: 08 Јул 2011, 02:55
Место: Kraljevo
Status: Није на вези

Порука од serafim »

Ako sam dobro ispratio, dobro bi bilo da pokusam u tim situacijama, 3-4-1-2 ? Govorim o ovoj situaciji kada bih bekove povukao na mr/ml ?
developer
Youth Team Coach
Поруке: 58
Придружен: 16 Дец 2010, 00:25
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од developer »

Da li Target Manu postaviti Hold position ili Roam from possition? I zasto :D

Stavio sam ga svi njega gadjaju pa ono, pitam da li je bolje 1 ili 2 ocpija
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Nikada nisam stvljao targetu uključen roaming, ako pričamo o klasičnom targetu, u špicu. Ranije sam to radio akada držim targeta na krilu, pa hoću da usmerim igru na njega, ali ne verujem d aje to ovde slučaj. Hold position je nekako opcija koju bi target trebao da ima već postavljenu, pošto s enjegov posao zna, i očekuje se da deluje u granicam tih zadataka. Dakle, bolji je rezon da saigrači uvek znajugde da ga traže nego da im luta po terenu.
Vlada_88_pfc
Youth Team Coach
Поруке: 132
Придружен: 01 Феб 2011, 09:01
Место: Pancevo
Status: Није на вези

Порука од Vlada_88_pfc »

Sta mislite kada je najbolje koristiti instrukciju Stand Off Opponents?Ja kontam da bi mozda najefikasnije bila kada bih se opredelio za taktiku baziranu na kontra napadima,gresim li?
mikoexclusive
First Team Coach
Поруке: 266
Придружен: 07 Апр 2013, 19:29
Место: Rudo
Status: Није на вези

Порука од mikoexclusive »

Ja koristim Stand Off Opponents kad branim rezultat u finišu meča.
Vlada_88_pfc
Youth Team Coach
Поруке: 132
Придружен: 01 Феб 2011, 09:01
Место: Pancevo
Status: Није на вези

Порука од Vlada_88_pfc »

Da li bi mi neko pomogao da napravim Celsijevu taktiku?Tacnije fudbal koji forsira Murinjo.
Последње учитавање од Vlada_88_pfc дана 07 Апр 2014, 11:12, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Naravno. Igraš baš sa Plavcima ili sa nekom drugom ekipom. Postavi sliku taktike onako kako ti zamišljaš da treba pa ćemo početi da radimo na njoj.
Vlada_88_pfc пише:Sta mislite kada je najbolje koristiti instrukciju Stand Off Opponents?Ja kontam da bi mozda najefikasnije bila kada bih se opredelio za taktiku baziranu na kontra napadima,gresim li?
Ne mora da znači. Ja nekako sa više uspeha kreiram kontre kada pritisnem, ali to je već do snage tima. Upravo to i treba da imaš u vidu. Stand off ti je koristan kada od igrača očekuješ da stoje u fromacijski utvrđenom obliku i da se brane ne narušavajući taj oblik(obrati pažnju na OI pri ovome, closing down i tight marking značajno remete stand off instrukciju). Na primer, ako se braniš protiv fizički dominantnijih igrača, rezonuješ da je logično da ih ne pritiskaš, pošto će tako bez ikakvih problema pobeći od tvojih odbrambenih. Zato stavljaš stand off, i čekaš ih na prostoru na kom su tvoji igrači mnogo komforniji za odbrambenu intervenciju. Sa tim u vezi, idealno, ovo se koristi kada igraš povučeniju zadnju liniju, iz prostog razloga što iza nje nema prostora za proigravanje, te je opasnost od stvarnaja šansi pasom iza leđa odbrane redukovana. Međutim, automatski daješ protivniku više vremena za građenje napada, neke ekipe će beskrajno obilaziti oko šesnaesterca i testirati tvoje strpljenje sa stand off igrom. Takođe, trebaće ti marking, positioning i anticipation atributi kroz celu liniju odbrane da bi funkcionisala kako treba u stand off-u.
Последње учитавање од Vladar дана 07 Апр 2014, 11:44, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Milan2303
Youth Team Coach
Поруке: 129
Придружен: 25 Авг 2013, 00:40
Место: Nis
Status: Није на вези

Порука од Milan2303 »

Pozdrav, narode! :)
Igram sa Bukovikom, krenuo neki LLM i sada stigao do JSL. Imam problem sto mnogo golova primam u poslednje vreme. Resio sam da 'ocistim' dosadasnju taktiku i u zimskoj pauzi napravim nesto novo. Igram 4-2-3-1 i to necu da menjam. Ajde postavljacu SS-ove igraca i uloge koje mislim da im postavim.

Слика
Mislim da ga stavim kao full back na automatic.

Слика
Najslabija karika. Isto cu kao i sa ovim odozgo, FB automatic. Za njih dvojicu mi treba pomoc oko individualnih instrukcija. Shoot less often, Dribble less, Fewer risky passes i Shorter passin mi deluju kao dobre opcije.

Слика
Слика
Stopere cu kao Central defender na defend. Inace sredio sam kornere da idu na Marinkovica i pokazalo se kao fenomenalno resenje.

Слика
Njega mislim da stavim na 'Deep lying playmaker - support' posto mislim da bi mi dobro dosao kao veza izmedju odbrane i napada.

Слика
E njemu nemam pojma koju ulogu da dodelim! Tu mi je potrebna pomoc kako najbolje da ga iskoristim.

Слика
Слика
Krila su mi dobra i s obzirom na to da obojica imaju ST kao sekundarne pozicije, verovatno cu ih staviti na Inside Forward. E sad, support ili attack?

Слика
Слика
E sad, kako da organizujem ovu dvojicu? Beganovic je na AMC a Bajic na ST. Koje uloge da im dam kako bi najbolje saradjivali?

Слика
Shouts sam mislio ovako da sredim e sad, ocekujem sugestije i kritike od vas. Gde gresim u odbarni i kako da poboljsam napad?

Uzgred, Mentality/Fluidity su mi trenutno Standard/Balanced. Jel bolje da i tu promenim nesto?

Unapred hvala i izvinite zbog predugackog posta. :poz:

EDIT: Zaboravih taktiku da postavim. :slap:
Слика
Последње учитавање од Milan2303 дана 07 Апр 2014, 12:33, учитано 1 пут укупно.
Vlada_88_pfc
Youth Team Coach
Поруке: 132
Придружен: 01 Феб 2011, 09:01
Место: Pancevo
Status: Није на вези

Порука од Vlada_88_pfc »

Igram sa Partizanom,treca sezona je u pitanju,zmiska pauza.E sad imam taktiku 41221 koja fino funkcionise ali bih hteo probati nesto drugo,tj Murinjov fudbal jer ga obozavam.Kontam da bi postavka na terenu trebala izgledati ovako?

Код: Изаберите све

http://www.dodaj.rs/?3e/4L/dhTzjiR/2/fk-partizan-beograd-tact.png
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Milan2303, Hassle opponents i drop deeper meni ne pristaju ovde, opredeli se za jedno, ili izbaci oba. Za igrače nemoj dirati individualne instrukcije, što ih manje ima to bolje, pogotovo kad asu ti nešto tanji igrači. Jedan od ove dvojice mora d ati bude plej, ne može enganče da ti bude jedini u igri. Vidi ko će ti se bolje pokazati, meni na oko deluje dobro i ovaj što ne znaš šta ćeš sa njim. Za krila ćeš morati sma d auočiš na kojem se zaduženju bolje ponašaju, a zavise i od špica, tako da te igre posmatraj kao celinu. Bajića si lepo rešio target menom, ovaj drugi je nedefinisan, možda bi mu dlf legla. Njihovo partnerstvo mora da ti bude za attack i support zaduženjem, gledaj da ih tako upariš.

Vlada_88_pfc, meni ovo ne izgleda loše, s tim što bih umesto advanced pleja na mc-u, stavio dlp-a na suport. Mada, s obzirom da vodiš Partizan može i da ti prođe ova ofanzivnija varijanta. Mislim da imaš prostora za kocku, guraj bekove napred i ova krila će ti raditi bolje, to je sigurno ako ih dobro postaviš. Malo je to zeznuto, nema više move into channels za vingere, tebi bi to radilo posao s aofanzivnim bekovima. Probaj, ako ne bude funkcionisalo, prebaci ih na IF, probaj nekako da ih skloniš sa boka. Attacking midfielderu menjaj zaduženja, kada ti treba ofanzivnija postavka slobodno stavi attack, trebalo bi odlično da sarađuje sa napadačem.
Корисников грб
Milan2303
Youth Team Coach
Поруке: 129
Придружен: 25 Авг 2013, 00:40
Место: Nis
Status: Није на вези

Порука од Milan2303 »

Hvala puno! :cheers: Verovatno cu da izbacim Hassle opponents jer su mi stoperi malo sporiji pa mislim da bi mi dosta duvala promaja pozadi ako ne stoje 'dublje'. :) Ajde javicu se uskoro kako ide. Idu prijateljske pa tu imam prostora da isprobam. :zelenko:
Корисников грб
Gymbro
Youth Team Coach
Поруке: 163
Придружен: 09 Мар 2012, 21:04
Место: Niksic/Podgorica
Status: Није на вези

Порука од Gymbro »

Meni se nekako čini da ti za Hassle opponents ponajviše treba dosta igrača sa dobrom staminom, inače će ti pocrkati.

Možda zbog toga primaš toliko golova pred kraj.

Mada sad kapiram da nisi mislio na kraj tekme već onako, u poslednje vrijeme :slap:
U svakom slučaju, prva rečenica stoji.
Последње учитавање од Gymbro дана 07 Апр 2014, 14:49, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

I to je tačno, upravo zbog toga ja na tu instrukciju ne gledam kao na stalnu primenljivu, već samo u određenim situacijama.
Корисников грб
Gymbro
Youth Team Coach
Поруке: 163
Придружен: 09 Мар 2012, 21:04
Место: Niksic/Podgorica
Status: Није на вези

Порука од Gymbro »

Vladar пише:I to je tačno, upravo zbog toga ja na tu instrukciju ne gledam kao na stalnu primenljivu, već samo u određenim situacijama.
Skoro sam počeo da (stvarno) cepam FM, tako da sam tek na početku 3. sezone sa ManUTD (2 lagane titule, pri čemu sam na transferima igrača zaradio), te ne mogu iz iskustva sa FM14 davati baš neko mišljenje o tome kako voditi slabije ekipe (to tamo kasnije, kada pređem na Nottingham Forest...), ali više ovako, na osnovu godina i godina iskustva :D

Spomenuh, jer sa ManUTD Hassle Opponents koristim kao stalnu instrukciju, koju kasnije, obično kada je jasno da ću pobijediti, mijenjam.
Mislim da je to možda i najvažnija instrukcija za moju taktiku, koju ću negdje u toku sedmice postaviti na glavnoj temi o taktikama, čisto da čujem druga mišljenja, jer uvijek može bolje, a ovdje ima pametnih glava :zelenko:

Dugo mi je vremena trebalo da prežalim Inside forward na AMC poziciji, tj. kako da to odradim sa Shadow Striker, pa sam sad možda na dobrom putu :D
Vlada_88_pfc
Youth Team Coach
Поруке: 132
Придружен: 01 Феб 2011, 09:01
Место: Pancevo
Status: Није на вези

Порука од Vlada_88_pfc »

Vladar,brine me praznina koja ce ostajati u odbrani,pogotovo iza 2 mc-a.Sta mislis sta bi od timskih instrukcija bilo najpogodnije?Da li mozda igrati narrow i direktne pasove?Mislio sam mozda i vise kreativnosti?Oba mc-a bih stavio defanzivnija,advanced play nisam ni mislio ostaviti.Mozda bih trebao bekovima staviti tight marking jer nece imati previse pomoci od krilnih igraca?
Последње учитавање од Vlada_88_pfc дана 07 Апр 2014, 15:40, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Gymbro
Youth Team Coach
Поруке: 163
Придружен: 09 Мар 2012, 21:04
Место: Niksic/Podgorica
Status: Није на вези

Порука од Gymbro »

Jes' da si pitao Vladara, ali nećeš se naljutiti :D

Ako te brine prostor iza MC, možeš igrati sa kombinacijom Stopper - Cover na DC, ovaj prvi jak i skočan, da skida visoke lopte, ovaj drugi brz, da kupi šta prođe...

Konkretno tu pomaže Stopper, jer će ići malo bliže, ka tvojim MC.
Последње учитавање од Gymbro дана 07 Апр 2014, 15:50, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Milan2303
Youth Team Coach
Поруке: 129
Придружен: 25 Авг 2013, 00:40
Место: Nis
Status: Није на вези

Порука од Milan2303 »

Gymbro пише:Meni se nekako čini da ti za Hassle opponents ponajviše treba dosta igrača sa dobrom staminom, inače će ti pocrkati.

Možda zbog toga primaš toliko golova pred kraj.

Mada sad kapiram da nisi mislio na kraj tekme već onako, u poslednje vrijeme :slap:
U svakom slučaju, prva rečenica stoji.
Eto vidis, to nisam znao... :D Ma imam mali milion situacija gde sam primao golove pred kraj utakmica. Eto i razloga zasto... :slap: Kapiram sad kako da koristim ovu instrukciju. Hvala. :cheers:
Vlada_88_pfc
Youth Team Coach
Поруке: 132
Придружен: 01 Феб 2011, 09:01
Место: Pancevo
Status: Није на вези

Порука од Vlada_88_pfc »

Imam za to kombinaciju ali isto sam siguran da cu biti tanak u odbrani,moram da vidim jos sta bih mogao. :)
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”