Uloge igrača

Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Uloge igrača

Порука од zele »

Novi FM donosi više novih rola/uloga. Imate dilemu koju ulogu da dodelite vašem igraču? Stavite u ovoj temi ss igrača i taktike pomoćićemo Vam.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Olja
World Class Manager
Поруке: 3197
Придружен: 28 Окт 2010, 23:21
Место: Obrenovac
Status: Није на вези

Порука од Olja »

van persiju šta god da stavite rezultat je isti - :gunman: :gunman: :gunman:
I used to go missing a lot... Miss Canada, Miss United Kingdom, Miss World...
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Порука од Filip991 »

hoce li biti neki tutprijal sa karakteristikama i objasnjenjem za te nove pozicije?
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

biće uskoro objašnjenje novih rola.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Cira95
Newgen
Поруке: 25
Придружен: 10 Апр 2013, 20:57
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Cira95 »

e pozdrav. Ja igram fm14 i imam par pitanja? Igram sa zvezdom, i imam problem sa odbranom, stoje u mestu, nece presing, grese u odbrani. Stavio sam hassle oppenent, marking... ali i dalje nece nista. Kruze oko protivnika al nikako da pridju? Sta da radim?
Последње учитавање од Cira95 дана 02 Нов 2013, 20:51, учитано 4 пута укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

ovo je više za neku taktičku diskusiju, a ne konktretno vezano za uloge igrača. Ali da ti odgovorim.

Kakve su ti uloge deffanzivcima?
Jesi li stavio push higher up?
Da li ti je ekipa uigrana?
Kakve su greške u pitanju?
Igraš li sa ofsajd zamkama?
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Cira95
Newgen
Поруке: 25
Придружен: 10 Апр 2013, 20:57
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Cira95 »

zele пише:ovo je više za neku taktičku diskusiju, a ne konktretno vezano za uloge igrača. Ali da ti odgovorim.

Kakve su ti uloge deffanzivcima?
Jesi li stavio push higher up?
Da li ti je ekipa uigrana?
Kakve su greške u pitanju?
Igraš li sa ofsajd zamkama?
Kako mislis uloge, msm stavio sam na defend, cb ako se ne varam
Stavio sam nesto slicno u fm14, high temo, hassle opponent... sve za presing
Uigrana je
Greska je u tome sto protivnici prolaze kroz moje igrace i uzimaju mi loptu, a ja ni da pridjem i pokusam
Ne igram ofsajd zamke, previse rizicno
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Uloge ili role, cd-defend ili cd-stopper, razumeo?


Jel ti štoperi previše zadržavaju loptu? Pošto igraš sa zvezdom i imaš prilično jadne štopere predlažem ti da koristiš LD. A za uloge izaberi, ako hoćeš da ti igraš igra malo iza linije pa da skuplja sve što prodje onda stavi cover, a ako hoćeš da ti igrač izleće da seče loptu pre neko što je protivnik primi onda stavi stopper.
Kakva ti je postavka veznog reda, kome ti štoperi mogu da odigraju loptu?


Ako hoćeš presing moraš da staviš push higher up, a ako staviš to, onda nije loše da staviš i offside trap, jer ti odbrana stoji visoko. Možeš da probaš da staviš i stuck in, to znači da kažeš igračima da više klizaju, da igraju oštrije, doneće ti malo više faulova i možda koji karton, ali će napadati.
Pre meča na opposition instrucion probaj da podesiš da njihove ofanzivne igrače bolje čuuvaju tight marking always i takling hard.

Slobodno se igraj, probaj nešto, pa ako ne ide iskljuuči to, pa probaj nešto drugo.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Cira95
Newgen
Поруке: 25
Придружен: 10 Апр 2013, 20:57
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Cira95 »

hvala na odgovoru, pokusacu :D A koristim kovacevica od zadnjeg veznog, levo milunovic, ofanivni vezni ninkovic, desno pecnik, sto se tice veznog reda
Последње учитавање од Cira95 дана 02 Нов 2013, 23:59, учитано 2 пута укупно.
rajs5
First Team Coach
Поруке: 313
Придружен: 03 Апр 2012, 09:38
Место: Crvenka
Klub koji vodite: AC Milan
Formacija: 4:3:3
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од rajs5 »

Igram sa Milanom formaciju 4:3:1:2.
1. Na koju poziciju AMC ili ST i koju Rolu da stavim El Shraviju?
2. Koje Role su najbolje za napadace Balotelija, Matrija, Pacinija, Robinja?
3. Koje Role da stavim bekovima?
4. Koje Role i Duty DC-ovima?
5. Team Instructions?
Последње учитавање од rajs5 дана 04 Нов 2013, 11:11, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Miloshbg
Youth Team Coach
Поруке: 63
Придружен: 29 Дец 2010, 16:42
Место: Belgrade, Serbia
Status: Није на вези

Порука од Miloshbg »

Igram sa Parmom i imam problem sa Cassanom, lik se ne vidi u igri, maksimalna ocena mu je 6.2 nebitno da l igrao 4-3-2-1, 4-4-2 ili 3-5-2 (u sve tri taktike su mi krila izvucena gore i rola im je inside forward). Kad igram sa dva spica, igrac pored njega mi je target man (Amauri) koji igra odlicno. Koju rolu staviti Cassanu, sta uraditi da taj covek uradi nesto korisno za tim...?
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

daj ss-ove, ali ako igraš sa kasanom kao polušpicem probaj da ga koristiš kao traktoristu (traquerista).



Za sve kojima treba nešto, pogledajte prvi post. Dajte ss-ove, igrača, taktike i instrukcija. Ja niti mogu, niti hoću da zamišljam šta i kako igrate, a ne pada mi na pamet da ulazim svaki put u fm i da gledam igrače. Pomozine nama, da bismo mi mogli bolje i brže da pomognemo vama.

Hvala.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Cira95
Newgen
Поруке: 25
Придружен: 10 Апр 2013, 20:57
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Cira95 »

Ti si otvorio ovu temu i ti si admin. Ako ti neko trazi pomoc pomozi mu, ili mu reci da neces da mu pomognes i da te boli uvo, a ne da ignorisete poruke. Ja sam izneo svoj problem i nisam ga resio, a ima jos likova koji su trazili pomoc, a nisu dobili ni jedan odgovor...
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Postavljajte ss-ove pa cemo vam pomagati. I ne znam sta ti lupetas, ovde je svima odgovoreno, osim rajsu, koji je ustvari trazio celu taktiku. Ziv bio :cheers:
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Cira95
Newgen
Поруке: 25
Придружен: 10 Апр 2013, 20:57
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Cira95 »

Vidi post SFM assistant manager i videces da nisam dobio odgovor. Izneo sam svoj problem, ukoliko neko zna neka mi pomogne znacilo bi mi
Последње учитавање од Cira95 дана 08 Нов 2013, 22:38, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

dečko ti si tražio neku pomoće, ali bez da probaš taktiku. Nego, aj da ti napravim nešto pa da se igraš. Umseto da pokušaš neke od savete, ti si pristao da ti dam moju taktiku. I još si imao drskosti da ponovo pitaš kada ću ti je okačiti. A lepo piše u prvom postu teme, nećemo vam napraviti taktiku, ali vam možemo dati savet. Ti si savet dobio, ali nisi ga isprobao. Šta da ti radim, jebiga.


Poenta menadžera nije da ti dobiješ jednu taktiku i sa njom da peglaš, nego je prava čar igre da dodješ do dobre taktike. Probaš nešto, vidiš ne ide, pa probaš nešto drugo, opet ne ide, dobiješ otkaz, promeniš klub, ili počeneš novi sejv pa probaš opet, pa vidiš škripi odbrana, pa promeniš nešto i tako dan i noć, i na kraju dobiješ pobedničku taktiku, ali ovaj put je ona samo tvoja, ponosiš se time. Mi smo tu, samo ako vam ponestane kvalitetnih ideja šta da uradite. I kada vam damo savet, to ne garantuje 100% uspeh, ali bilo bi lepo da taj savet isprobate, ako ste ga već tražili.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
petarda
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 26 Авг 2011, 12:02
Место: Novi Sad
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од petarda »

Mozda je ovo offtopic ali da pitam - kada se logujem na steam, pojavi mi se neki workshop gistro i tu mi se skidaju neki skinovi, taktike neke... nemam pojma gde i u koji folder to sve ide...
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Da, to je novina. Ako hoćeš da skineš nešto ideš na subscribe, pa uđeš u FM, pa klikneš na FM ikonicu u igri (menubar), pa downloads (otvoriće se kao steam prozorčić), pa na subscribed, install. Samo će se instalirati u my doc.
Cira95
Newgen
Поруке: 25
Придружен: 10 Апр 2013, 20:57
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Cira95 »

Ja sam procitao sve postove i uradio sam sve sto si ti rekao, i pokusavao razne kombinacije, a tvoju taktiku si sam ponudio, i ja bi tu taktiku samo iskoristio da uporedim sa svojim drugim kombinacijama gde gresim, sta nije uredu sa mnom. I jos nesto ako je drskost izneti svoje misljenje i stav, onda sam drzak kako ti kazes. A ne znas da vec 3 dana cekam na odgovor, ulazim na vas sajt i ako mi se stalno pojavljuje error i moram da ucitam po 100 puta.
Pozdrav ;)
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Cira95 пише:Ja sam procitao sve postove i uradio sam sve sto si ti rekao, i pokusavao razne kombinacije, a tvoju taktiku si sam ponudio, i ja bi tu taktiku samo iskoristio da uporedim sa svojim drugim kombinacijama gde gresim, sta nije uredu sa mnom. I jos nesto ako je drskost izneti svoje misljenje i stav, onda sam drzak kako ti kazes. A ne znas da vec 3 dana cekam na odgovor, ulazim na vas sajt i ako mi se stalno pojavljuje error i moram da ucitam po 100 puta.
Dobrodošao si da pitaš sve što te zanima , samo moraš da ispostujes neke osnovne elemente zdrave konverzacije. Isto trazim i od admin i mod tima kada je u pitanu interakcija sa korisnicima. Dakle, veruj da fizicki nismo bili u mogucnosti da pomognemo ne 3 dana nego 10 dna zbog problema sa serverom, ja sam licno ostavio 20 ak poruka da odgovorim ljudima, ni jednu nije ucitao forum.

Imaj razumevanja.

Sada je sve ok i tu smo ako bilo sta treba.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”