Uloge igrača

Ducha85
Newgen
Поруке: 7
Придружен: 27 Јан 2011, 17:59
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Ducha85 »

mislio sam da otvorim posebnu temu za ovo jer me TOLIKO iritira, ali igram po pravilima pa cu ovde izneti problem a to je JBN WIDE TARGET MAN na krilu?? Moze li mi neko objasniti ovu novotariju, posebno kroz igrace... Po stranim forumima sam procitao da je za Vitinha i Lamelu najbolje da igraju WIDE TARGET MAN a FM Scout koji to potvrdjuje i cak daje njima dvojici na toj poziciji cak 2 do 3 cela boda rejtinga u odnosu na druge pozicije, a oni mukice HEADING I JUMPING imaju po minus 36!!???!! I kako ja njima da sad stavim WTM, a sa druge strane kako i da im ne stavim kad sam pogledao toliku razliku u rejtingu na skautu, j**bo me skaut sto sam ga i pogledao, samo mi baca rovce.. Nadam se da ce mi neko pomoci.. Hvalaa
mikoexclusive
First Team Coach
Поруке: 266
Придружен: 07 Апр 2013, 19:29
Место: Rudo
Status: Није на вези

Порука од mikoexclusive »

Ja sam Lamelu forsirao AMR-IF-A, tako jedno 6-7 sezona, ali frajer nije imao pojma. Prosječna ocjena oko 6.79. Na kraju sam ga uvalio Man UTD-u za 60M.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Ducha85 пише:mislio sam da otvorim posebnu temu za ovo jer me TOLIKO iritira, ali igram po pravilima pa cu ovde izneti problem a to je JBN WIDE TARGET MAN na krilu?? Moze li mi neko objasniti ovu novotariju, posebno kroz igrace... Po stranim forumima sam procitao da je za Vitinha i Lamelu najbolje da igraju WIDE TARGET MAN a FM Scout koji to potvrdjuje i cak daje njima dvojici na toj poziciji cak 2 do 3 cela boda rejtinga u odnosu na druge pozicije, a oni mukice HEADING I JUMPING imaju po minus 36!!???!! I kako ja njima da sad stavim WTM, a sa druge strane kako i da im ne stavim kad sam pogledao toliku razliku u rejtingu na skautu, j**bo me skaut sto sam ga i pogledao, samo mi baca rovce.. Nadam se da ce mi neko pomoci.. Hvalaa
Rola Wide Target Man je idealno zamišljena na st poziciji, na krilu. Pošto sumnjam da mnogi koriste taktiku koja podrazumeva to mesto, rola na neki način gubi na značaju, spuštajući se na aml ili amr. Ja je nisam puno koristio, u par navrata sam eksperimentisao nešto, sa podeljenim utiscima, tako da ti ne mogu preneti detlajnija iskustva, već većinom ono što bi u teroji ta uloga trebala da predstavlja.
Kao i običan target man, i ovaj jasno ispunjava taj koncept ciljanog čoveka, i sa njim u igri, uglavnom će tvoji igrači nastojati da loptu češće upućuju ka njemu. To je nešto u čemu ja prvenstveno vidim prednosti ove role. Imaš jakog igrača koji može da iznese tu rolu, želiš da lopta bude što više kod njega, možeš mu staviti wtm. Važnije od skoka i igranja glavom je su ocene za snagu i balans. Od ovog čoveka ćeš očekivati da zadrži loptu po prijemu, zagradi i pričeka situaciju za odigravanje saigračima. Dakle, ne mora nužno biti visok, ukoliko preferiraš igru kratkim pasovima, lopta će ka njemu najčešće ići u noge. Napadaće direktno na čuvara, protivničkog beka, i uvek tražiti prostor za ubacinje između protivničkog beka i štopera. To mu je slično rolama vingera i If-a. Ukoliko imaš čoveka koji je jak skoku, možeš i na njemu da izgradiš roli, samim tim i modifikuješ igru ekipe. Staviš da ga gađaju sa svih strana, i dobiješ nekog Kujta iz Liverpula pod Rafom Benitezom, na primer. Štagod izabrao, znaj da i dalje imaš pitanje partnerstva u napadu, i da pored wtm-a, moraš da imaš i centralnog napadača sa kojim će ovaj sarađivati. Ove možeš pročitati još nešto o roli Wide Target Man-a:

Код: Изаберите све

http://serbian-fm.net/football-manager-2014-uloge-igraa-a-8-novih-rola-vt10909.htm#297556
Ducha85
Newgen
Поруке: 7
Придружен: 27 Јан 2011, 17:59
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Ducha85 »

E hvala puno...Malo je jasnije!!
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Порука од Набеђен »

Која је права улога за Лазара Марковића на крилу?
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Winger attack
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
petarda
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 26 Авг 2011, 12:02
Место: Novi Sad
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од petarda »

Vladar пише:
Ducha85 пише:mislio sam da otvorim posebnu temu za ovo jer me TOLIKO iritira, ali igram po pravilima pa cu ovde izneti problem a to je JBN WIDE TARGET MAN na krilu?? Moze li mi neko objasniti ovu novotariju, posebno kroz igrace... Po stranim forumima sam procitao da je za Vitinha i Lamelu najbolje da igraju WIDE TARGET MAN a FM Scout koji to potvrdjuje i cak daje njima dvojici na toj poziciji cak 2 do 3 cela boda rejtinga u odnosu na druge pozicije, a oni mukice HEADING I JUMPING imaju po minus 36!!???!! I kako ja njima da sad stavim WTM, a sa druge strane kako i da im ne stavim kad sam pogledao toliku razliku u rejtingu na skautu, j**bo me skaut sto sam ga i pogledao, samo mi baca rovce.. Nadam se da ce mi neko pomoci.. Hvalaa
Rola Wide Target Man je idealno zamišljena na st poziciji, na krilu. Pošto sumnjam da mnogi koriste taktiku koja podrazumeva to mesto, rola na neki način gubi na značaju, spuštajući se na aml ili amr. Ja je nisam puno koristio, u par navrata sam eksperimentisao nešto, sa podeljenim utiscima, tako da ti ne mogu preneti detlajnija iskustva, već većinom ono što bi u teroji ta uloga trebala da predstavlja.
Kao i običan target man, i ovaj jasno ispunjava taj koncept ciljanog čoveka, i sa njim u igri, uglavnom će tvoji igrači nastojati da loptu češće upućuju ka njemu. To je nešto u čemu ja prvenstveno vidim prednosti ove role. Imaš jakog igrača koji može da iznese tu rolu, želiš da lopta bude što više kod njega, možeš mu staviti wtm. Važnije od skoka i igranja glavom je su ocene za snagu i balans. Od ovog čoveka ćeš očekivati da zadrži loptu po prijemu, zagradi i pričeka situaciju za odigravanje saigračima. Dakle, ne mora nužno biti visok, ukoliko preferiraš igru kratkim pasovima, lopta će ka njemu najčešće ići u noge. Napadaće direktno na čuvara, protivničkog beka, i uvek tražiti prostor za ubacinje između protivničkog beka i štopera. To mu je slično rolama vingera i If-a. Ukoliko imaš čoveka koji je jak skoku, možeš i na njemu da izgradiš roli, samim tim i modifikuješ igru ekipe. Staviš da ga gađaju sa svih strana, i dobiješ nekog Kujta iz Liverpula pod Rafom Benitezom, na primer. Štagod izabrao, znaj da i dalje imaš pitanje partnerstva u napadu, i da pored wtm-a, moraš da imaš i centralnog napadača sa kojim će ovaj sarađivati. Ove možeš pročitati još nešto o roli Wide Target Man-a:

Код: Изаберите све

http://serbian-fm.net/football-manager-2014-uloge-igraa-a-8-novih-rola-vt10909.htm#297556
** Odlicna stvar ukoliko imas dobrog igraca. Za mene licno nista novo jer sam ja masovno u ranijim FM koristio igrace na AML/AMR da mi budu TARGET MAN. Npr. Ronaldinjo mi je svojevremeno razbijao na AML/AMR kao target man ( pass to feet npr ) Uvek sam preferirao brze i tehnicki potkovane igrace na toj poziciji ako cu mu vec dati opciju target man-a. U ovom FM, hmm..recimo dobar izbor bi bio C.Ronaldo, mozda Aguero, T.Kroos, T.Muller...
Nisam izmislio toplu vodu ali ako sam iole pomogao drago mi je :poz:
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

kako bi igrao desnonogi igrač na ML kao winger/support?
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Možda bi bilo bolje da staviš wm-s, jer on više ulazi u sredinu.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

Imam malu nedoumicu vezanu za rolu i instrukcije dmca.Kako da ga ubedim da ide na levo?
Formacija 451 se ne pretvara u 4231 tako lako kao na trinaestici. U trinaestici mi je slicna formacija bila samo je dmc lepo u igri isao levo.
Pakuje mi se mnogo blizu desnog mc i tu mi je glavno zagusenje u igri. a treba mi levo da se rasiri igra kako valja i da se zatvori rupa koja ostaje iza levog mc koji je ap-a sa roam from position.
Svasta samo pokusao, al da mu J***m nanu, ne da mrdne otale. Imate li vi neku ideju.



Слика
Последње учитавање од Juvenino86 дана 18 Апр 2014, 17:20, учитано 2 пута укупно.
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ne valja ti slika. Opravi.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

Samo malo upravo to radim
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

koja ti je rola na levom mc-u? Verujem da si probao stick to position.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

Levi mc je ap a sa roam from position, i prokletim cut inside, koji ja mrzim iz dna duse, al ovde radi poso.
Dmc je reggista koji vec ima hold position, ali i prokleti usrani jebeni cut inside. Koje role imaju opcije za onemogucavanje cut inside. Treba mi ko lebac da mogu da iskljucim tu usranu opciju a po defaultu je na skoro svim veznim pozicijama Kao sto vec skoro dve godine govorim, cut inside je bezvredan ako nije u prefered moves.
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
acaludak
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 26 Јун 2012, 21:26
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од acaludak »

Pozdrav svima, jedno pitanje samo: Da li bi neko od iskusnijih igraca mogao da napravi taktiku koja bi odgovarala taktici Diega Simeonea sa kojom trenutno igra Atletiko Madrid? Bio bih mu veoma zahvalan... :poz:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”