Uloge igrača

Корисников грб
stoka_pvo
Manager
Поруке: 1888
Придружен: 07 Нов 2010, 16:38
Место: Jabuka, Pancevo
Status: Није на вези

Порука од stoka_pvo »

Nisam, te 2 uloge nikad nisam gotivio, pogotovo complete... mislis da bi mogao dobro da odigra i na advanced npr?
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Ja msm da bi mogao lagano... CF je nesto po meni slicno kao DLF samo igra i odbranu(kada je support), mnogo mi se dopada ta rola, doduse treba imati igraca za nju :)
Последње учитавање од tanke14 дана 04 Јан 2014, 10:39, учитано 1 пут укупно.
Sé un hombre
Корисников грб
Tuck
First Team Coach
Поруке: 357
Придружен: 12 Мај 2012, 13:41
Место: Kruševac/Beograd
Status: Није на вези

Порука од Tuck »

Nicusor Stanciu, najbolja rola na MC-u, ja ga stavio na AP, ali mi se nesto ne pokazuje bas?
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

On je više igrač za am pozicije, ali ako baš moraš na mc-u da ga forsiraš, onda ap/attack ili cm/attack.
Последње учитавање од Vladar дана 30 Јан 2014, 15:02, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Tuck
First Team Coach
Поруке: 357
Придружен: 12 Мај 2012, 13:41
Место: Kruševac/Beograd
Status: Није на вези

Порука од Tuck »

Ma na AMC-u je solidan, i tamo pika AP, ali na MC-u nikako da se prilagodi AP. Hvala, videćemo šta će biti.

Koja je najbolja rola za Rikija Alvareza na AML?
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Možda neki If, iako je levonog, to se pokazalo kao dobro na ovom FM-u. Druga opcija bi opet bio ap, ili vinger, mada je dosta spora mrcina za vingera. Možda čak i WTM, to je egzotečno.
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Koje poenta stavljati AP na krilo? Sta on to moze da napravi na krilu sto ne mogu IF i W?
Tu rolu nikad ne stavljam jer ne znam ni sta bi on radio na krilu i koga bi razigravao tu sem auta i kornera...
Sé un hombre
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Koje poenta stavljati AP na krilo? Sta on to moze da napravi na krilu sto ne mogu IF i W?
Tu rolu nikad ne stavljam jer ne znam ni sta znaci, koga bi razigravao tu sem auta i kornera...
Sé un hombre
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Računaš na to da ap obavlja ulogu pleja, na bilo kojoj poziciji. U slučajevima kada imaš sporog igrača na toj poziciji, role IF i vinger gube smisao. Otuda, stavljaš ap i dobijaš igrača koji se nudi kao opcija i pokušava da iskreira napad sa boka. Dakle, nema utrčavanja iza odbrane, direktnog napadanja i driblanja bekova, zato što ne poseduje brzinu za to. Takođe, tvoji igrači će uvek tražiti pleja da mu dodaju loptu, dakle, igru će usmeravati ka njemu. Ukoliko on poseduje kvalitet, to znači da pokušavaš maksimalno da ga iskoristiš, odnosno da će lopta što više biti kod njega. Ja to volim da ubacim kada mi treba posed, i kada nemam drugog pleja u ekipi. Sa attack zaduženjem će napadati i direktno sa boka, i raditi dosta onog što rade vingeri i IF-ovi.
Корисников грб
Dr. Moo
Assistant Manager
Поруке: 766
Придружен: 30 Мај 2012, 19:49
Место: Beograd
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Dr. Moo »

Giroud,Vela,Jese?
Najbolje uloge?
'Za mene su zene zakon. Obozavam rupe u zakonu!' - Per Mertesacker
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Dr. Moo, pa pogledaj koje im pisu tamo. Giroud moze da igra TM,AF po meni. Vela moze sve sem TM, a Jese samo uloge pleya znaci DLF,F9,CF/s...
Sé un hombre
Корисников грб
Dr. Moo
Assistant Manager
Поруке: 766
Придружен: 30 Мај 2012, 19:49
Место: Beograd
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Dr. Moo »

tanke14, pa umem ja da procitam, ali pitam vas za misljenje gde su se vama najbolje pokazali
'Za mene su zene zakon. Obozavam rupe u zakonu!' - Per Mertesacker
Корисников грб
katal0nac
Newgen
Поруке: 8
Придружен: 03 Сеп 2012, 17:10
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од katal0nac »

Koju rolu da stavim runiju i persiju kada igraju zajedno u napadu??? Probao sam jako puno kombinacija i nikako da pocnu da daju golove... igram 4-4-2 taktiku,attack,balance,sa cm(def),ap(s),mr,ml(w/s). Svaku loptu kada dobiju upropaste je! Ili los pas ka saigracu ili sut iz daljine... Ne znam sta vise da im radim...
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Imas pricu From "Glasgow to stars" u menadzerskoj sobi, ja sam je igrao i sa Manchesterom. RVP stavi poachera a Runiju stavi F9. I igraj ofanzivnije, jak je Manchester. Mozes da igras ofanzivno i protiv najvecih ekipa kod kuce, u gostima protiv istih igraj na kontre...
Sé un hombre
Корисников грб
katal0nac
Newgen
Поруке: 8
Придружен: 03 Сеп 2012, 17:10
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од katal0nac »

Hvala na brzom odgovoru!!! Pokusacu :cheers:
Корисников грб
Ivan 96
Assistant Manager
Поруке: 757
Придружен: 27 Окт 2010, 08:44
Место: Begaljica
Status: Није на вези

Порука од Ivan 96 »

Draxler, Meyer, Boateng? Sva trojica bi mi igrali na AMC, ali nisam siguran za role, posto nisam nikad igrao tu formaciju... Znaci formacija bi bila 4231 sa tri AMC.
Huntelar bi bio u napadu, njega cu verovatno na P ili TM supp
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Ivan 96, ne TM support nego attack. Na supportu ima samo da smeta AMC...

Meyer - AP
Boateng - AM
Draxler je los za tu poziciju bolje ga stavi levo...
Sé un hombre
Корисников грб
Convict
First Team Coach
Поруке: 429
Придружен: 29 Нов 2010, 09:21
Место: Montenegro,Serbia
Status: Није на вези

Порука од Convict »

Imam jednu dilemu u vezi taktike, ako moze neko pomoc: Imam igrace kojima najvise odgovara formacija 4-2-3-1 sa dva MC-a, jedan defanzivniji, jedan kao neka podrska, mozda DLP ili MC-support. Krilnim igracima najvise odgovaraju uloge IF, imam i par dobrih AMC-ova koji mogu da igraju i kao Trequartista i AMC i kao AP. U napadu su glavonje koji mogu samo kao Target man da igraju. E sad, kako ja to da uklopim u zeljenu 4-2-3-1 formaciju, tj koje uloge da stavim igracima, tj. kako da im podijelim defend, support i attack instrukcije da bi ta formacija funkcionisala koliko-toliko korektno? Ne morate mnogo detaljno, to cu pokusati kroz meceve i timske instrukcije da uklopim, samo mi treba savjet oko uloga igraca?
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Probaj da postaviš izbalansiran vezni red, recimo ovako:

-dva mc-a nešto defnazivnija, ako imaš uslove za to, nek budu dlp support(defend kada je teži meč i protiv amcova) i bwm/defend, ili makar cm/defend. Može čak i dlp i btb, ako imaš nekoga ko može da odigra box-to-box.

-amc, nek ti bude am support, krila postavi prema igračima, ono iskoristi maksimum. Ako imaš jednog kome najviše leži IF, stavi mu to, ako drugom više odgovara winger, nek ide winger. Ukoliko ne stavljaš pleja na krilnu poziciju, ne treba puno da brineš o njihovom uticaju na igur, oni su uglavnom tu da probijaju i individualnim kvalitetom završe posao.

-špic može target man/attack. Ovde čak i ne moraš nužno visokog čoveka da stvaljaš, onog tipičnog targeta, može i niži lik sa dbrom anticipacijom, kretanjem i završnicom.
Корисников грб
Convict
First Team Coach
Поруке: 429
Придружен: 29 Нов 2010, 09:21
Место: Montenegro,Serbia
Status: Није на вези

Порука од Convict »

U tebe sam se i nadao covece :cheers: Hvala jos jednom, poz
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”