TAKTIKA - generalna diskusija

milosmilos
Newgen
Поруке: 24
Придружен: 14 Сеп 2013, 20:52
Место: Pozarevac
Status: Није на вези

Порука од milosmilos »

i ja imam isti problem 4-2-3-1 formacija mi odlicno ide,ali 4-4-2 katastrofa :/
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Probajte postaviti igru za 4-4-2, ali jednog napadača spustiti na AMC i staviti mu SS ulogu. Ja igram tako i onaj na SS ubija koliko dobro igra. Svaku sezonu mi to jedan od najboljih igrača(a promenio sam možda 4/5 igrača). Napadač mi igra TT.
milosmilos
Newgen
Поруке: 24
Придружен: 14 Сеп 2013, 20:52
Место: Pozarevac
Status: Није на вези

Порука од milosmilos »

Код: Изаберите све

http://www.imageupload.co.uk/images/2014/03/12/FK_Crvena_Zvezda_Beograd_Tactics_Team.png
milosmilos
Newgen
Поруке: 24
Придружен: 14 Сеп 2013, 20:52
Место: Pozarevac
Status: Није на вези

Порука од milosmilos »

tako igram :) da igram onda sa AMC I FC
SS I AF-A?
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Ja imam kombinaciju SS na AMC i Trekvartista na FC. Probaj ako hoćeš tako. Uostalom prati ponašanje napadača pa probaj i druge kombinacije.
Samo ne očekuj od napadača puno golova, jedino ako si dominantan u ligi. On će više služiti kao igrač koji primi loptu i povuče se malo nazad i onda ili uposli ovog na AMC ili izbacuje wingere iza odbrane. zato je i trekvartista. F9 i DLF nisu funkcionisali dobro.
Probaj tako a ukoliko ti zafali opcija u napadu probaj onog na ML da staviš takođe na W/attack kako bi pružao dodatnu opciju u napadu.
Još jedna stvar. Meni FC i AMC nisu '' jedan ispod drugog'' nego npr. FCL(znači, malo u levo) a SS mi je na AMCR(nije direktno u centru nego malo u desno).
Javi kako ide. :)
milosmilos
Newgen
Поруке: 24
Придружен: 14 Сеп 2013, 20:52
Место: Pozarevac
Status: Није на вези

Порука од milosmilos »

Код: Изаберите све

http://www.imageupload.co.uk/images/2014/03/12/FK_Crvena_Zvezda_Beograd_Tactics_Team-2.png
milosmilos
Newgen
Поруке: 24
Придружен: 14 Сеп 2013, 20:52
Место: Pozarevac
Status: Није на вези

Порука од milosmilos »

Код: Изаберите све

http://www.imageupload.co.uk/images/2014/03/12/Crvena_Zvezda_v_BATE_Overview_Overview.png
Rezultat formacije ,probacu i ovako sa AMC SS I FC T-A
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Ako ti funkcioniše ovako nemoj da menjaš. Prvo pravilo, nemoj nikad da kopiraš nečije instrukcije u tvoju taktiku. Imaš drugačije igrače, drugačije timske i igračke instrukcije, drugačije protivnike ,itd... Ako ti šljaka ovako i zadovoljan si onda ne menjaj ništa. Jedino da u nebitnim utakmicama isprobaš i druge kombinacije, čisto da imaš alternativu ako nekad ne ide.

Još jedna stvar. Kada kopiraš sliku, iskoristi ono IMG dugme i tamo ubaci link. :)
milosmilos
Newgen
Поруке: 24
Придружен: 14 Сеп 2013, 20:52
Место: Pozarevac
Status: Није на вези

Порука од milosmilos »

HEHE OK :)
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Mene zanima koje timske instrukcije da im sstavim.
Uloge igraca i ne kombinujem previse. Prvo slabi su igraci, drugo, imam 2 tipa napadaca. Target man i Poacher. Igrao sam 2 utakmice protiv slabijih protivnika sa tom formacijom i blago receno puko sam. U 2 utakmice napravio sam dve sanse. Posle toga sam promenio na jednog napadaca i dobili smo 6 utakmica za redom. Problem je u tome sto nemam veliki izbor igraca a povrede se redjaju pa cu u jednom trenutku morati da igram sa 2 napadaca.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

delboy пише:Mene zanima koje timske instrukcije da im sstavim.
Kakav fudbal sa 4-4-2 zelis da igras?
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Napadacki, sa dugim loptama.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Ne mogu da ti pomognem, prezirem duge lopte.
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Ni ja nisam ljubitelj al nekako ne znam kako drugacije kada su u pitanju 2 napadaca I krila...
mikoexclusive
First Team Coach
Поруке: 266
Придружен: 07 Апр 2013, 19:29
Место: Rudo
Status: Није на вези

Порука од mikoexclusive »

Može li neko da mi objasni šta je u stvari ovaj Shadow Striker? Evo igram već 14 sezona i još nisam nikad imao pravog igrača za tu ulogu, pa je nisam ni koristio.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

delboy пише:Ni ja nisam ljubitelj al nekako ne znam kako drugacije kada su u pitanju 2 napadaca I krila...
Pa kao sto se igra 4-4-2 u slucaju kada imas 2 napadaca gde je jedan brzi, a drugi jaci. Gde imas brza i prodorna krila da ubijaju po boku i katuju, ali ta krila nisu na AMR i AML, jer onda ne igras 4-4-2. Znaci logicno igras kratke pasove i sporu igru, ako zelis kontrolu ili igras direktne lopte i brzu igru ako hoces napadacki fudbal. S tim sto moras i PI da namestis, nije sve u postavci igre i TI, eto ukratko.
mikoexclusive пише:Može li neko da mi objasni šta je u stvari ovaj Shadow Striker? Evo igram već 14 sezona i još nisam nikad imao pravog igrača za tu ulogu, pa je nisam ni koristio.
To ti je neka lazna 10ka, znaci covek koji vrsi presing na zadnje veznog igraca koji je plej i odbranu isto. Dolazi iz dubine, kada ti tim ima loptu u napadu odmah se transformise u drugog napadaca, a nekako mi i deluje kao povuceniji drugi napadac slicno gao Defansive Striker. Potrebno je da ima zavrsnicu, prijem lopte, naslucivanje, work rate i odlucnost po meni do sada sto sam primetio. Tipovi igraca za tu poziciju su nesto tipa Micu i Runi.
Jusqu'ici tout va bien…
REDREXXX
Newgen
Поруке: 33
Придружен: 04 Феб 2012, 22:31
Место: Vranje
Status: Није на вези

Порука од REDREXXX »

Код: Изаберите све

http://www.rezultati.com/utakmica/0MFUDOPn/#postave;1
ovom taktikom veceras bazel dobio u gostima sa igracem manje okrenuo rezultat i proso dalje pa me interesuje moze li neko da mi pomogne da ovo prenesem na fm
JF_Vranje
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Nešto slično sam igrao pre par godina sa Apolonom, imalo je svoje prednosti. Možemo da probamo, postavi formaciju, prilagodi timu izbor mentaliteta i vidi kako će funkcionisati, pa ćemo onda prodiskutovati o rolama.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Uspeo neko da sastavi 4-1-2-1-2 sa poslednjim pečom?
Корисников грб
nemasoft
Newgen
Поруке: 39
Придружен: 25 Јул 2011, 11:50
Место: Novi Sad
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од nemasoft »

Zanima me samo da li je moguce u taktici 4-2-4 igrati sa False Nine i target men kao STC zajedno ? :)
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”