TAKTIKA - generalna diskusija

Корисников грб
Sarma
Youth Team Coach
Поруке: 165
Придружен: 18 Окт 2011, 21:32
Место: Ljubljana
Status: Није на вези

Порука од Sarma »

@Rambo - ja bih možda razmislio o play wider, iovako je dovoljno široka formacija, ne znam da li treba dodatno širiti. Takođe, lično, nikad nisam igrao exploit the flanks i slično, nikada nisam ograničavao igru na samo jedan deo terena, mada razumem ukoliko je razlika između krila i sredine veznog reda velika. Probaj oba krila da furaš kao winger attack. Igrači se mnogo ubacuju u sredinu, kao da je inside forward i daju dosta golova.
Igraš visoki presing, razmisli o offside trapu. Allow wide players to swap...nadam se da ti krila imaju dobar off the ball movement, inače će samo trčati po terenu.
Lično, uvek igram jedan tip dodavanja, čak i kada igram kaunter, odnosno shorter passing. Ako je slabija ekipa, passing ne diram, već kroz control/counter igrači sami definišu način dodavanja. (Na primer ja igram shorter, ali kad dam counter, plus shorter, bek uzme i zvekne loptu do mc-a, ovaj do krila i gol u tri poteza).

Run at defence je u principu dobar, ako imaš dobre igrače. Gledaj malo meč, da li ti igrači gube loptu često kad driblaju? Ako da, ugasi ovo i dodaj loptu.

Prva mi je nekako previše napadačka...attacking, fluid, higher tempo...ugasi možda ovaj higher tempo. Kod counter taktike imaš lower tempo, što ne ide baš sa counter (trudiće se da uspore igru, a i da naprave kontru). Imaš get stuck in, koji nije loš, samo pazi na kartone, ako ih dobijaš previše, ugasi to.

To je onako na brzinu...možda par opisa utakmica, kako primaš golove i slično?
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

Pa neke stvari sav vec promenio na savet jednog clana ovog foruma.Sad je malo bolje ali uglavnom primam golove ili preko krila(narocito levog) ili posle prekida.Bas protiv Partizana
sam primio gol posle prekida,moj igrac pogresio i dali mi sa peterca .
Последње учитавање од rambo05 дана 02 Јун 2014, 11:31, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Jedno kratko pitanje. Kako da naucim igrace da stopostotne sanse iskoriscavaju, desava mi se da imam i po 9 stopostotnih sansi ali da ne uspem da pobedim, retko kad i X izvucem. Napadac ima finishing 16, trebalo bi da nesto od toga sutne u gol, a ne pored gola ...
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Da trenira ono sranje places shots ili kako vec.
Корисников грб
rojkovac7b
Youth Team Coach
Поруке: 114
Придружен: 15 Мај 2013, 21:50
Место: obr
Status: Није на вези

Порука од rojkovac7b »

imam pitanje za menadzere koji su igrali klasicnu 4-4-2 formaciju, koja kombinacija im se najbolje pokazala za 2 centralna vezna i isto tako za 2 spica?
dvoumim se da li da stavim ap (s) - bwm (s) ili bbm (s) - bwm (d) ili (s)... a spicevi su mi af (a)- tm (s)

attacing i flud je mentalitet.

i da li koristite pojedinacne instrukcije za igrace neke?
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Zavisi koji tim vodis, ako cesce napadas, mozes da stavis ap na support i bwm ili cm na defend. Ne znam kako su ti krila organizovana, pretpostvljam da vingeri sljakakju po bokovima, tako da ti treba cvrsca sredina, na primer dlp umesto ap, a da jednog od dvojice napadaca stavis na neku rolu koja pomaze veznom redu, tipa dlf support, ili mozda i trequartista ako imas takvog.
Meni se kao najbolji napadacki tandem pokazala tm attack i dlf support kombinacija, ali tu je vazno da uklopis odgovarajuce profile igraca.
Rolu box-to-box ti ne bih preporucio u formacijama sa dva centralna vezna, pogotovo kada nemas pleja. To forisraj kada imas trougao u vezi, tada radi odlicno. Ovako bi mi imalo smisla samo ako igras neku taktiku u kojoj prepustas igru protivniku i cekas na prilike za kontra napade.

Poojedinacen instrukcije ukljucuj postepeno, jednu po jednu, i to one koje odgovaraju igracima na tim mestima, tako ces najlakse utvrditi sta funkcionse.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

rojkovac7b пише:koja kombinacija im se najbolje pokazala za 2 centralna vezna i isto tako za 2 spica?
Vezni BWM(d) - AP(s)
Napadaci P(a) - TM(s)
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Порука од milpar »

Код: Изаберите све

https://drive.google.com/file/d/0BzSSulAQ6-95aEZoNjRvS01nOVk/edit?usp=sharing
ЈЕ л' може неко да види у чему је проблем са тактиком, првенствено са одбраном. Ево већ трећи сејв у 3 лиге да ми се дешава да првих неколико утакмица издоминирам, да ми противници гола не дају, а онда да ме Стеауа добија (ја сам Челси, рецимо). И играчи се много трипују, голмани маше лопте, чиста лопта им се одбија од главу па у гол, одбрамбени маши чист клизећи. Да ли је то до апдејта (14.3.0 имам) или нешто друго не знам.
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Hitno mi treba pomoc.

Neka mi neko pokaze svoju ofanzivnu 4-1-2-2-1 taktiku, na ovom FM nikako da se povezem, svaka ekipa igra lose na njoj! Ili mi bar dajte neke smernica, kako treba igrati sa tom formacijom, koji stil fudbala...
Sé un hombre
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Ako pretrazis forum siguran sam da ces naci brdo slika sa tom taktikom.
Ne zaboravljajte da postoji i opcija search.
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Citao sam 100x sve teme kako se pravi taktika, ali teorija i igrica nisu isto...
Sé un hombre
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Pa ti si tražio taktiku a ja sam ti rekao da ima gomila slika sa tom taktikom.
Npr. ovde imaš celu taktiku:

Код: Изаберите све

http://serbian-fm.net/fetish-taktika-unione-venecija-5-sezona-7-trofeja-vt11450.htm
Pored toga, ako upišeš u search dobićeš brdo tema gde se o njoj pričalo.
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Ajde sad samo jedna stvar; koju god da taktiku igram s 4 igrača u obrani, 90 % golova primam zbog lopte između mog stopera i beka. Što god sam pokušavao, apsolutno ništa se ne mijenja.

Uvijek isti scenarij; sve izgleda ok, svi protivnički igrači su pokriveni i onda jedan od njih pod pritiskom opali through ball na to mjesto i moj bek odjednom nije svjestan da protivnik stoji metar od njega i da kreće utrčavati u taj prostor. Sljedećih 4-5 sekundi bek još uvijek nije svjestan što se događa i tek krene kad je njihov igrač već primio loptu.

Jesam ja lud ili je to problem ovog ME?
Последње учитавање од shirajzl дана 24 Авг 2014, 23:13, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Isti problem imam.
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

Ajde ja da pitam... Taktika za Pjulisa? Neko? Čovek ako se dokopa jake ekipe ubija boga...
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Za Pulis-a je lako...

4-4-2
kontra
rigid
krila pune kazneni sa centarsutevima
mozda bpd da gadja tm
Sé un hombre
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Нема тактике за Пјулиса, можеш само случајно да га победиш.
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Mislio sam da trazi njegovu taktiku...

A da bi ga pobedio moras imati mnogo jacu ekipu ili mnogo srece :D
Sé un hombre
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”