TAKTIKA - generalna diskusija

Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Vrlo moguće i vrlo smisleno, postavi sliku taktike da bi detaljnije prodiskutovali.
Последње учитавање од Vladar дана 29 Мар 2014, 04:15, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Gymbro
Youth Team Coach
Поруке: 163
Придружен: 09 Мар 2012, 21:04
Место: Niksic/Podgorica
Status: Није на вези

Порука од Gymbro »

Tik'al пише:To ti je neka lazna 10ka, znaci covek koji vrsi presing na zadnje veznog igraca koji je plej i odbranu isto. Dolazi iz dubine, kada ti tim ima loptu u napadu odmah se transformise u drugog napadaca, a nekako mi i deluje kao povuceniji drugi napadac slicno gao Defansive Striker. Potrebno je da ima zavrsnicu, prijem lopte, naslucivanje, work rate i odlucnost po meni do sada sto sam primetio. Tipovi igraca za tu poziciju su nesto tipa Micu i Runi.
Meni se Runi tu nije baš snašao, iako sam u početku mislio da može.
Sa druge strane, Felaini mi je zvijezda tima kao SS...
Bajke
First Team Coach
Поруке: 251
Придружен: 09 Јул 2011, 22:35
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Bajke »

Ljudi jedno pitanje vise vezano za statistiku...
Naime, kako je moguce da Reina koji je na pozajmici iz Liverpula u Napoli ima od 19 odigranih utakmica samo 4 utakmice gde je "ista" odbranio. Kad to kazem, mislim na shoots saved sto je odmah u statistici stavljeno pored primljenih golova. Nije mi jasno to nimalo jer je na svim utakmicama bilo barem par suteva u okvir gola (on target). Kako je moguce da sut on target koji nije bio gol, nije prosao pored gola, nije udario precku/stativu i nije bio izblokiran ne bude odbrana? Kad sam uporedio mog golmana Sirigua koga sam doveo iz PSG-a, on na svakom mecu ima barem 2 odbrane, to je najmanje sto je imao, najcesce je po 4, 5... Dok ovaj ima samo na 4 meca od 19 ista odbranjeno. Na primer mec protiv Rome kad je Napoli igrao, Reina ima 0 shoots saved, ocenu 8.0 i nije primio gol iako je Roma uputila 4 suta u okvir gola (shoots on target).
Hvala unapred.
If you heard the bullet, you are still alive.

"Me, 2012. new era" :)
developer
Youth Team Coach
Поруке: 58
Придружен: 16 Дец 2010, 00:25
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од developer »

Ne znam da li mogu to ovde da postavim, ali neka admini pomere ako ne moze, trebaju mi testeri za taktiku, ne vise od 2,3 ljudi, mislim da sam je fantasticno uklopio, na jednu, dve sezone, ako neko hoce javite se plz, znacilo bi mi :)
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Bajke пише:Ljudi jedno pitanje vise vezano za statistiku...
Naime, kako je moguce da Reina koji je na pozajmici iz Liverpula u Napoli ima od 19 odigranih utakmica samo 4 utakmice gde je "ista" odbranio. Kad to kazem, mislim na shoots saved sto je odmah u statistici stavljeno pored primljenih golova. Nije mi jasno to nimalo jer je na svim utakmicama bilo barem par suteva u okvir gola (on target). Kako je moguce da sut on target koji nije bio gol, nije prosao pored gola, nije udario precku/stativu i nije bio izblokiran ne bude odbrana? Kad sam uporedio mog golmana Sirigua koga sam doveo iz PSG-a, on na svakom mecu ima barem 2 odbrane, to je najmanje sto je imao, najcesce je po 4, 5... Dok ovaj ima samo na 4 meca od 19 ista odbranjeno. Na primer mec protiv Rome kad je Napoli igrao, Reina ima 0 shoots saved, ocenu 8.0 i nije primio gol iako je Roma uputila 4 suta u okvir gola (shoots on target).
Hvala unapred.

Zaista ne znam u čemu je tu problem, iskren da budem, nikad nisam ni zalazio u statistiku golmana, ali mi deluje kao da se to samo statistički loše obračunava, verujem da gledajući te utkamice možeš da vidiš da je imao dosta više odbrana od tih navedenih. Ne znam da li je moguće i da skin poremeti to, pa se to grafički ne prikazuje kako treba.

developer пише:Ne znam da li mogu to ovde da postavim, ali neka admini pomere ako ne moze, trebaju mi testeri za taktiku, ne vise od 2,3 ljudi, mislim da sam je fantasticno uklopio, na jednu, dve sezone, ako neko hoce javite se plz, znacilo bi mi
Može i ovde, na mestu je. Uvek možeš i da je istestiraš tako što ćeš je koristiti u različitim klubovima i ligama, stavljajući igru na odmor i pustiš da se simulira do kraja sezone. Nije reprezentativno kao kada bi igrao, ali opet je nešto.
Последње учитавање од Vladar дана 02 Апр 2014, 17:08, учитано 1 пут укупно.
Bajke
First Team Coach
Поруке: 251
Придружен: 09 Јул 2011, 22:35
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Bajke »

Ne znam ni ja veruj mi. Nije do skina jer nemam skin, igram po ovom default-u. Eventualno ako si mislio bas na taj default. Ali vise bi mi bilo jasno da nema ni na jednoj utakmici nikakvu odbranu, pa da kazem, to je neki bag ili tako nesto, nego negde ima i to bas na utakmicama gde je ekipi bilo najteze (teski protivnici), pa su trpeli dosta suteva. Od 19 meceva, 15 je da nema nijednu odbranu... Stvarno cudno, doduse ne bih ni ja zalazio u statistiku da nisam morao da se odlucim koga da zadrzim od ta 2 golmana.
Ali hvala ti u svakom slucaju...
If you heard the bullet, you are still alive.

"Me, 2012. new era" :)
developer
Youth Team Coach
Поруке: 58
Придружен: 16 Дец 2010, 00:25
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од developer »

Bajke пише:Ne znam ni ja veruj mi. Nije do skina jer nemam skin, igram po ovom default-u. Eventualno ako si mislio bas na taj default. Ali vise bi mi bilo jasno da nema ni na jednoj utakmici nikakvu odbranu, pa da kazem, to je neki bag ili tako nesto, nego negde ima i to bas na utakmicama gde je ekipi bilo najteze (teski protivnici), pa su trpeli dosta suteva. Od 19 meceva, 15 je da nema nijednu odbranu... Stvarno cudno, doduse ne bih ni ja zalazio u statistiku da nisam morao da se odlucim koga da zadrzim od ta 2 golmana.
Ali hvala ti u svakom slucaju...
Si zainteresovan da testiras taktiku ? :zoro: :rugalica:
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Bajke, pregledaću ja po svom sejvu ima li takvih slučajeva pa ću ti javiti kad ispitam.

Developeru, možeš da postaviš taktiku ovde, ali ne mogu da ti obećam neko temeljno testiranje, vreme mi ne dozvoljava. Uklučio bih je možda u par mečeva, da vidim šta se zbiva, eventualno ti izneo svoje utiske, ništa više od toga ne mogu d aobećam.
Bajke
First Team Coach
Поруке: 251
Придружен: 09 Јул 2011, 22:35
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Bajke »

Vazi vladar
Developer, postavi taktiku pa cu videti mozda da je ukljucim u moj tim nekako...
If you heard the bullet, you are still alive.

"Me, 2012. new era" :)
developer
Youth Team Coach
Поруке: 58
Придружен: 16 Дец 2010, 00:25
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од developer »

Koju hoces, imam sa :

1. Target Man & Copl Forward
2. Ins Forw - Winger - DLP
3. Ins Forw - Winger - F9

sve funkcionisu bas dobro ali trebaju mi ljudi :)
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

developer пише:Koju hoces, imam sa :

1. Target Man & Copl Forward
2. Ins Forw - Winger - DLP
3. Ins Forw - Winger - F9

sve funkcionisu bas dobro ali trebaju mi ljudi :)
Predstavi taktike slično ovome:

Код: Изаберите све

http://serbian-fm.net/-alavanja-14-masterpiece-vt11368.htm
Siguran sma da će se ljudi javiti sa rezultatima. Ovako kad napišeš da imaš neke taktike, jbg, ništa ne znamo o njima.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Lepo ti je predložio Džajo. Predstavi nam taktiku, siguran sam da ćeš dobiti testere samo zbog dobre prezentacije. Ako ti treba bilo kakva pomoć, javi.
Корисников грб
Gymbro
Youth Team Coach
Поруке: 163
Придружен: 09 Мар 2012, 21:04
Место: Niksic/Podgorica
Status: Није на вези

Порука од Gymbro »

Evo da i ja bacim moju taktiku pred ljude, pa da čujem pitanja, sugestije, želje i čestitke.

Vodim ManUTD, pa taktiku i gledajte kroz prizmu vođenja jake ekipe.

Prije svega, slika osnovne taktike, kao i 2 dodatne, koje služe samo da mi ekipa ostane 100/100 upoznata sa taktikom kada MC postane drugi DM, jedan AMC postane AMR/L ili kada se odlučujem između Drop Deeper/Push Higher Up odnosno Shorter Passing/More Direct Passing, mada je ovo poslednje rijetkost, u 99% utakmica idem sa Shorter Passing.

Prva:
Слика

Druga:
Слика

Treća:
Слика

Kao što sam već rekao, druga i treća taktika u suštini služe samo za otvaranje novih varijacija prve taktike, u zavisnosti od protivnika, rezultata, igrača na terenu i sl. te ću u ostatku teksta govoriti samo o prvoj taktici.

G(D), CWB R/L (A), CD (X i C), A (D) se ne mijenjaju, DLP (S i D, kako kad) u 90% slučajeva ostaje, tj. ponekad promijenim u AP (S) ako igram protiv nekog fenjeraša, dok 4 napadačke pozicije mijenjam u zavisnosti od igrača na terenu.
Najčešća postava te 4 je kao na prvoj slici, tj. sa jednim AP (A), dva SS (A) i jednim CF (S).


Cilj...
...ove taktike je da ofanzivna četvorka ima što više Key Passes, kao i što ujednačeniji (i što veći :D) broj golova i asistencija. Takođe, posao krila odrađuju 2 beka, pa i ne čudi statistika sa sledeće slike:

Слика

Upravo zbog napadački orijentisanih bekova, potreban je Anchor Man, bez obzira što bi možda konkretan DM bio bolji za neku drugu rolu.

Hassle Opponents zahtjeva dosta Stamine u ekipi, prije svega na bekovima (Look For Overlap) i DM, dok Shorter Passing uz Higher Tempo za napadačku četvorku traži dobar First Touch.


Eto, za kraj samo deviza ove taktike, kroz motivacioni govor menadžera idola:

Слика

Šta ja sad treba, ovaj mi dao gol, razumeš, ovaj ovaj ovaj ova pičketina razumeš, šta sad treba? Treba da se povučem, je l' tako? Ma nemoj, ja to ne verujem u to povlačenje, pazi to je priča samo za neke nabeđene menadžere. Kakvo je to povlačenje? Ti čim si jednom počeo da igraš napadački, napadaćeš dok god postojiš jebo te...
Последње учитавање од Gymbro дана 10 Апр 2014, 00:48, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Gymbro
Youth Team Coach
Поруке: 163
Придружен: 09 Мар 2012, 21:04
Место: Niksic/Podgorica
Status: Није на вези

Порука од Gymbro »

I evo, u okviru drugog posta, nekoliko primjera šta ovom taktikom želim postići.

Код: Изаберите све

https://www.youtube.com/watch?v=UNthclboeUk

Код: Изаберите све

https://www.youtube.com/watch?v=9TGhb7y36lw
Слика

Слика

Слика


:cheers:
Последње учитавање од Gymbro дана 10 Апр 2014, 00:49, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Meni se u prve dve ne dopada to što su ovi na am pozicijama odsečeni od veznog reda, svi su napadači. Dobro, tu je plej, ali je i on sa attack zaduženjem, nekako mi to deluje previe izolovano. Average positions sa nekoliko mečeva bi verovatno mogao da pokaže to. Inače, lepo izgrađeno, dosta lopti završava kod ovih napadački orijentisanih igrača, verovatno je vrlo lepo gledati takav fudbal. Instrukcije, a i mentalitet i fluidnost su postavljeni tako da je nemoguće zamislite da se ovo igra sa nekim tanjim timovima. Svejedno, rezultati izgledaju dobro, svaka čast.
Корисников грб
Gymbro
Youth Team Coach
Поруке: 163
Придружен: 09 Мар 2012, 21:04
Место: Niksic/Podgorica
Status: Није на вези

Порука од Gymbro »

Vladar пише:Meni se u prve dve ne dopada to što su ovi na am pozicijama odsečeni od veznog reda, svi su napadači. Dobro, tu je plej, ali je i on sa attack zaduženjem, nekako mi to deluje previe izolovano. Average positions sa nekoliko mečeva bi verovatno mogao da pokaže to. Inače, lepo izgrađeno, dosta lopti završava kod ovih napadački orijentisanih igrača, verovatno je vrlo lepo gledati takav fudbal. Instrukcije, a i mentalitet i fluidnost su postavljeni tako da je nemoguće zamislite da se ovo igra sa nekim tanjim timovima. Svejedno, rezultati izgledaju dobro, svaka čast.
Da, to bi bio problem (mada lako rešiv, samo AMC ide na S umjesto A kao što je ovdje) da ne igraju Kagawa na AMC i Rooney na CF (obojica Comes deep to get ball), pri čemu je Verratti ovaj MC plej kojem stavljam Direct Passing a ima i PPM da pokušava dugim loptama.
To najčešće koristi kada bek proleti sam po krilu, tako da Verratti sa svojim odlukama, tehnikom, pasom + zaštićen sa 20 snagom Wanyama-e gazi.
Doveo sam ga za, čini mi se 13 milki.
Последње учитавање од Gymbro дана 10 Апр 2014, 23:22, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Taj potez značajno menja stvari, bar što se napada tiče. Jesi li naletao na snažnije timove, koji uspevaju da te pritisnu jače, kako izgleda kada se braniš duže na meču? Stvaljaš li neko mrakiranje ovima na am pozicijama da pomognu odbrani ili ih pustiž da čekaju lopte na svojim mestima?
Корисников грб
Gymbro
Youth Team Coach
Поруке: 163
Придружен: 09 Мар 2012, 21:04
Место: Niksic/Podgorica
Status: Није на вези

Порука од Gymbro »

Vladar пише:Taj potez znacajno menja stvari, bar što se napada tice. Jesi li naletao na snažnije timove, koji uspevaju da te pritisnu jace, kako izgleda kada se braniš duže na mecu? Stvaljaš li neko mrakiranje ovima na am pozicijama da pomognu odbrani ili ih pustiž da cekaju lopte na svojim mestima?
Osvojio sam dvije titule, prošetao se, na pocetku sam trece, 9-2-1 mi je skor, tako da mi miriše i na treću titulu.
Prve sezone sam u LŠ ispao od Reala u 1/2 finalu (izgubio 2:1 u gostima i pobijedio 4:3 na svom terenu, mada sam vodio 3:1 i 4:2), a sledeće sezone ispao od Celsija u 1/4 finalu (pobijedio 2:1 u gostima, izgubio 3:1 na svom terenu...Jebi ga, kada De Gea doda loptu Lukaku iz cista mira, nije ni cudo). To je posebno iritantno, jer sam ih odmah nakon toga u prvenstvu tukao 2:0.

Ovi na AM pozicijama imaju Tight Marking + Move Into Channels, dok ostale instrukcije zavise od toga ko je na toj konkretnoj poziciji, jer ih dosta rotiram i tokom same utakmice.

E sad, moja odbrana se zasniva na konstantnom pritiskanju protivnika, tako da ne dolazim u situacije da se dugo branim u klasičnom bunker smislu.
Baš ću malo pregledati rezultate, naročito ove sezone, pa se javljam sa zapažanjima.
Takođe, biće i slika sa prosječnim pozicijama, to mi je jedan od glavnih prozora kada pratim utakmicu :)

Edit:

Evo baš sledeća utakmica je bila protiv Čelsija...

Слика
Слика
Слика


Zanimljivo je pogledati i treći pogodak kroz ove dvije slike:
Слика
Слика

Eto, toliko od mene, vidim da sam već previše slika okačio, ubagovah sve :lol:

Ima li ovdje negdje spoiler opcija, pa potrpam slike u njih...nešto ne mogu da je nađem?
Последње учитавање од Gymbro дана 10 Апр 2014, 23:20, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Gymbro
Youth Team Coach
Поруке: 163
Придружен: 09 Мар 2012, 21:04
Место: Niksic/Podgorica
Status: Није на вези

Порука од Gymbro »

Još jedna jača utakmica sa ovom taktikom:

Слика
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

Како браните корнере? Уби ме игра из прекида, увек неко остаје сам, или се нађе генијалац да да аутогол.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”