TAKTIKA - generalna diskusija

Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Puškom. :) Šalim se, mene najvise brine to sto mi na prvoj stativi , bek koji je pkriva, nikako da istrci i odnese loptu koja ide na metar ispred njega. Ako se tunadje neki protivnicki a obicno se nadje to je uvek problem, ili gol ili sansa bruka. Probao sam da stavim tu jednog viseg fudbalera medjutim isti je rezultat. Sad sam poceo da stavljam coveka da brani izvodjenje kornera pa sam tu malo skrenuo putanju lopte prema drugoj stativi ili prema penalu. Inače sa ostalim prekidima nemam nekih problema, mn marking igracima, dvojicu da prihvataju eventualne kontre i fino ide.
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

Default taktika je 4231 sa mc-ovima, ladno :slap: , a ja se tri dana jebavam sa zadnjim veznim :nasty: , izgoreli dabogda programeri u SI-ju. :nasty: :xD:

Lele, kako ce ovo trsenje da bude od menagera :punker: :knight:
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
jovan98
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 29 Сеп 2013, 11:31
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од jovan98 »

Zanima me da li ce igrac biti vise napadacki opredeljen i agresivniji ako bude npr. FB(s) sa attacking timskim mentalitetom ili ako bude FB(a) sa control timskim mentalitetom? Svaka pomoc bi mi mnogo znacila.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Zavisi i od ostalih instrukcija, ali u ovom slučaju, nema prevelike razlike, napadačka dužnost na kontrol mentalitetu tima je otprilike ista kao i support rola na napadačkom mentalitetu tima.
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

Razočaravajuće, moram da kažem. 2012 je što se treninga i taktike bila savršena Da su nastavili da razvijaju taj koncep bilo bi super, ovako očekujem da će sledeći menager biti nadridebilan u ova dva segmenta.
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
serafim
Newgen
Поруке: 25
Придружен: 08 Јул 2011, 02:55
Место: Kraljevo
Status: Није на вези

Порука од serafim »

E ljudi, treba mi vase cenjeno i strucno misljenje na temu - koja je taktika najbolja za suprotstaviti 4-4-2, onaj ravnoj, klasicnoj ? :cheers:
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

od kako su postavili najnoviji update unistili su igricu! da li je ovo moguce? pa ovo se meni desava vec 3 sezona sa lidsom. igra nikad gora, jednostavno bilo kakva promena slajdera i komandi koje dajes ne prenosi se na terenu. sutiras po 30ak puta na gol a oni 1 od 1 daju gol i tako u vise od 10 utakmica tokom sezone! smece mrtvo!!!
mikoexclusive
First Team Coach
Поруке: 266
Придружен: 07 Апр 2013, 19:29
Место: Rudo
Status: Није на вези

Порука од mikoexclusive »

Po difolt podešavanjima, odbrana stoji na ivici polukruga na centru, što je ekstremno visoko i rizično. Ja im onda stavim Drop deeper, ali ništa se ne menja! Moj golman ispucava loptu i na centru se moja odbrana nadskače sa njihovim napadačima! Glupost teška!
Super Pipo
Newgen
Поруке: 44
Придружен: 02 Апр 2014, 18:58
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Super Pipo »

imam problem sa kornerima daju mi golove ko ludi ... na jednoj utakmici od 4 gola 3 sam primio iz kornera, onda sam promenio taktiku kod kornera i opet sam primio jedini gol posle istog

dajte mi neki savet ili taktiku koja valja :D
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

mikoexclusive пише:Po difolt podešavanjima, odbrana stoji na ivici polukruga na centru, što je ekstremno visoko i rizično. Ja im onda stavim Drop deeper, ali ništa se ne menja! Moj golman ispucava loptu i na centru se moja odbrana nadskače sa njihovim napadačima! Glupost teška!
Ti bi trebao da uključiš golmanu pass to defender. Odbrana se tada spušta dole da primi loptu.Ako ti je uključen hassle oponent i tighet marking odbrana će ti biti visoko bez obzira na drop deeper.
Super Pipo пише:imam problem sa kornerima daju mi golove ko ludi
daj sliku kako ti izgleda postavka kod defanzivnih kornera.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Super Pipo
Newgen
Поруке: 44
Придружен: 02 Апр 2014, 18:58
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Super Pipo »

prvih nekoliko sezona nisam imao problema sa kornerima, barem ne u tolikoj meri, ali ovu poslednju sezonu sam nesto malo muljao sa set pises i onda rupa u tom segmentu... ne znam kako mi je izlgedala odbrana u tom trenutku nesto sa bekovima na obe stative i pun sesnesterac igraca, sam promenio sad ovako Слика
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ne volim da koristim mnogo man mark, za to ti trebaju jako dobri igrači, uglavnom one igrače koji imaju heading, jump reach, positioning, marking i koji imaju visinu stavim na mark tall players, najčešće su to dva dc-a i dmc, ostalale samo vratim nazad, ako imam još jednog kvalitetnog u skoku, njega stavim da čuva prostor(mark six yard box). Izrazito niske igrače i slabe u skoku vadim iz 16m(obično ih ostavim napred, one sa dobrim first touch stavim na ivicu 16m) i uvek gledam da na obe stative imam po igrača koji ima bar preko 10 heading i jump reach(zato kad tražim bekove bitnije su mi ocene za skok nego za crosing).
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Super Pipo
Newgen
Поруке: 44
Придружен: 02 Апр 2014, 18:58
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Super Pipo »

zele пише:Ne volim da koristim mnogo man mark, za to ti trebaju jako dobri igrači, uglavnom one igrače koji imaju heading, jump reach, positioning, marking i koji imaju visinu stavim na mark tall players, najčešće su to dva dc-a i dmc, ostalale samo vratim nazad, ako imam još jednog kvalitetnog u skoku, njega stavim da čuva prostor(mark six yard box). Izrazito niske igrače i slabe u skoku vadim iz 16m(obično ih ostavim napred, one sa dobrim first touch stavim na ivicu 16m) i uvek gledam da na obe stative imam po igrača koji ima bar preko 10 heading i jump reach(zato kad tražim bekove bitnije su mi ocene za skok nego za crosing).
sad sam odigrao utakmicu i bas sa ovakvom taktikom sto je gore na slici, to je inace prvi put da je koristim, i iz 9 kornera koliko su imali protivnici nisam primio gol, iako su dosta bolje plasirani od mene na tabeli, doduse dobio sam ih 4-2 al nema to veze sada. bas sam gledao heding i dzamp ric igracima iz odbrane i to mi je u sustini jedna od boljih karakteristika... videcu da ako mi ne bude radila ova taktika malo primenim nesto od ovoga sto si mi napisao.

hvala :cheers:
mikoexclusive
First Team Coach
Поруке: 266
Придружен: 07 Апр 2013, 19:29
Место: Rudo
Status: Није на вези

Порука од mikoexclusive »

Primjetio sam da se po FM forumima provlači priča o neophodnosti 2-3 taktike. Navodno, protivnici će vrlo brzo provaliti onu tvoju 1 taktiku i nećeš je više moći korisiti. Mislim da je to glupost! Ja već 10 sezona igram sa potpuno istom taktikom protiv svih protivnika i osvojio sam brdo trofeja! Niko još nije uspio da smisli neku protiv-taktiku!
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Koliko bi bilo funkcionalno da u paru imam limited defendera/defend i central defendera/defend? U poređenju npr. sa CD/D+CD/D.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Džajo, sasvim normalno, ja često tako igram, jer nemam dva krštena štopera. :slap: Kad imaš defanzivca sa lošim mentalnim ocenama, uvek je bolje da mu staviš LD umesto CD.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Ovaj lik:

Слика

mada, ovo mi je možda i najbolji DC, pa je možda bolje da stavim oba štopera na limited.
:xD:
Bajke
First Team Coach
Поруке: 251
Придружен: 09 Јул 2011, 22:35
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Bajke »

Ja forsiram oba stopera da budu na cover... Malo da se povuku i deeper defensive line, play narrower i onda golove primas samo iz kornera :slap:
If you heard the bullet, you are still alive.

"Me, 2012. new era" :)
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

Pozdrav,ako moze mala pomoc.Igram nasu ligu sa radnickim 1923 i do pred kraj prve polusezone je sve islo kako treba.Medjutim zadnja 3-4 kola sam izgubio sve utakmice i evo na pocetku drugog dela se nastavlja 3 utakmice 3 poraza.Ja iskreno za ovu prvu sezonu nisam ni ocekivao vise od sredine tabele i nije mi problem da tu na kraju zavrsim.Ali sam do tih poraza pred kraj polusezone bio od 1-3 mesta i igrao odlicno i odjednom ne znam sta se desilo.Moral u ekipi je odlican tako da nije do toga,taktike su uigrane skoro do kraja.Ja osim od zvezde i partizana nisam primao mnogo golova a sad na svakoj utakmici najmanje po 2 a stoperi su mi isti.Evo i mojih taktika pa pogledajte ko se bolje razume da li postoji neki problem u nima ili je nesto drugo u pitanju.Слика[/img]
Слика[/img]
Слика[/img]
Prva taktika je nova od ove polusezone a druge dve koristim od pocetka,s tim sto poslednju koristim najcesce.
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

Финални Bulletproof2014-V451врло фино ради, али мора као и обично физичка доминација пре свега, све остало после.
Слика
Very fluid Atacking

Код: Изаберите све

http://www.4shared.com/file/qpF32wELba/Bulletproof2014.html
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”