TAKTIKA - generalna diskusija

Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

TAKTIKA - generalna diskusija

Порука од Orthodox »

Слика
Kako i samo ime kaže, ovde možemo diskutovati generalno o taktikama u FMu i onomoe sta vam se svidja a sta ne u novom serijalu.

Licno meni nedostaju slajderi. Kada npr podesim drop deeper, prosto nemam predstavu koliko je to deeper dublje pa mi to malo remeti psihicki mir.

Sa druge strane, igrajuci igru, cini mi se da su doradili sam efekat instrukcija na igru. Tako mi se sada cini da je mnogo naredbodavnije u igri sve sto se oznaci kao zeljeni pravac igre.
Слика
Sto se tice instrukcija igraca, neke uloge kod pozicija ne dozvoljavaju neku instrukciju pa mi je to zapalo za oko kao nesto sto mi nije bas kako bih voleo. Za primer uzimam napdaca koji ima rolu Target mena. Njemu nije u opciji da zadrzi lptu u nogama dok stignu saigraci, dok Advance fowardu jeste. Tu malo gubim pravo da kreiram ulogu igraca kako se meni svidja ali dobro. kao i kod timskih instrukcija i individualno se pokazuje, bolje odrazava na igru sada zatada instrukcija, pa tako ako se igracu naredi da ostane siroko ''stay wide'' tesko da ce ikako uci u kazneni prostor osim u bas posenim situacijama.

Da cujemo i Vas, kako se vama svidja ovaj segment igre i kakva su vasa zapazanja. kojom taktikom igrate i sta korisistite od instrukcija i kako kreirate taktiku vasem timu?

Takodje, dajte zapazanja kako se zadate instrukcije odrazavaju na vasu igru i ako neko posebno voli ovaj deo igre, podelite neki video sa utakmice uz timske instrukcije, individualne , pa da svi zajedn pogledamo :cheers:
Последње учитавање од Orthodox дана 17 Окт 2013, 13:29, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

I naravno, nemojte da Vam je dosadno ako vam je potrebna pomoc oko oog dela igre. Pitajte , a puno toga vam je objasnjeno i u video blogu SI-a o ovom segmentu igre.
Корисников грб
aleksandar1989
Newgen
Поруке: 7
Придружен: 01 Нов 2010, 13:06
Место: Obrež
Status: Није на вези

Порука од aleksandar1989 »

Target manu ne mozes da izaberes opciju da zadrzi loptu u nogama, jer se to vec podrazumeva za njegovu ulogu. Zato ne moze da se klikne. Dok advanced forwardu to nije u ,,opisu posla", ali mozes da mu kazes da radi i to.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

aleksandar1989 пише:Target manu ne mozes da izaberes opciju da zadrzi loptu u nogama, jer se to vec podrazumeva za njegovu ulogu.
Pogledaj u toku igre 3d tu ulogu i vidi da li ce je zadrzati, dok kad stavim Mirosavljevicu u Napretku rolu Advance i ukljucim to, onda se to i vidi u toku utakmice.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Mislim da je to do toga. Ako miš ostaviš ne nekog od sivih instrukcija, videćeš da će pisati unavailable for position selected.
Корисников грб
alokin
First Team Coach
Поруке: 410
Придружен: 19 Дец 2010, 00:55
Место: Skopje, Makedonija
Klub koji vodite: FC Bayern Munchen
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Status: Није на вези

Порука од alokin »

aleksandar1989 пише:Target manu ne mozes da izaberes opciju da zadrzi loptu u nogama, jer se to vec podrazumeva za njegovu ulogu. Zato ne moze da se klikne. Dok advanced forwardu to nije u ,,opisu posla", ali mozes da mu kazes da radi i to.
Истото го мислење го имам и јас... некои од опциите се подразбираат ( би требало автоматски да ги прави играчот). Примерот со улогата target man, би требало да ја држи топката, другите опции кој ги имаш на располагање би требало да се надополнување на стандардните кои му следуваат со улогата. Секако што ќе прави самиот играч и како ќе се однесува ќе зависи и од неговите оценки :) Колку самиот играч е квалитетен.
Сеуште е рано, треба подетално и подобро да се разгледаат сите можности.

Што се однесува околу тактиката, новиот начин на подесување... не е лош, направено е колку може да изгледа по-просто, полесно, по-прегледно. Меѓутоа имам и чуство како да ми недостига нешто :smajli1:
Don't You f.y.r.o.m. ME, Call Me By My Name Say Macedonia
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

aleksandar1989 пише:Target manu ne mozes da izaberes opciju da zadrzi loptu u nogama, jer se to vec podrazumeva za njegovu ulogu. Zato ne moze da se klikne. Dok advanced forwardu to nije u ,,opisu posla", ali mozes da mu kazes da radi i to.
:yesko:

Prošle godine sam kukao kad su promenili treninge, pa ih posle hvalio, a sad će izgleda biti isti slučaj i sa instrukcijama. Slajdera više nema, ali ima dovoljno opcija. Zele je napisao da nema referentne tačke, i u pravu je, ali možda sami treba da je primetimo - kao menadžeri u RL. Sada više vremena treba posvetiti utakmicama, pa se razmišljam da se prebacim sa extended na comprehensive.
Корисников грб
beranac86
Youth Team Coach
Поруке: 131
Придружен: 26 Јун 2011, 13:23
Место: CG
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од beranac86 »

Suvise komplikovano ove godine za taktiku, nikako da se snadjem. Kako da priblizno podesim nacin na koji igra Jirhen Klop?
Корисников грб
hostile_bg
Manager
Поруке: 2335
Придружен: 20 Окт 2011, 21:46
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од hostile_bg »

beranac86 пише:Suvise komplikovano ove godine za taktiku, nikako da se snadjem. Kako da priblizno podesim nacin na koji igra Jirhen Klop?
Gledaj njegove utakmice :yesko:
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

4-2-3-1, balanced - counter, pass into space, higher tempo, hassle opponents

gk-d, dc-d, dc-d, wbr-s, wbl-au, bwm-d, dlp-s, if-a, if-a, adp-s, af-a

aml: if-a (dribble more, roam)

amr: if-a (get further forward, roam)

amc: adp-s (shoot more often?), možda enganche

dl: wbl-au (cross more often, cross far post)

dr: wbr-s (cross aim centre)

fc: af-a (dribble less?, moves into channels)

To je sa Aubumejangom. Ako igraš sa Kubom, onda W-Supp, levo Rojsu dodaj get further forward.

U svakom slučaju imaš dosta opcija, čačkaj i vidi šta je najbolje.
Последње учитавање од Gagi дана 19 Окт 2013, 12:45, учитано 4 пута укупно.
Корисников грб
Olja
World Class Manager
Поруке: 3197
Придружен: 28 Окт 2010, 23:21
Место: Obrenovac
Status: Није на вези

Порука од Olja »

meni se čini da te instrukcije samo štetu čine. evo ja bez instrukcija izgubio slučajno tri utakmice po 1:0 (šutevi na gol 76:1, 89:1 i 347:1 za mene :xD: ) čim sam uzeo da nešto pametujem počeli i oni da pametuju po terenu i adio mare :nasty:
I used to go missing a lot... Miss Canada, Miss United Kingdom, Miss World...
Корисников грб
Markic91
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 01 Нов 2011, 23:07
Место: Pancevo
Status: Није на вези

Порука од Markic91 »

moze neko da mi napravi taktiku za monako, ja ne mogu jos da se snadjem u ovom novom menadzeru :P hvala unapred:D
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ne može, mi smatramo da nije etički praviti taktike da bi neko drugi pobedjivao. Ali možemo ti pomoći da napraviš taktiku.


Postavi sve u ovoj temi.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Smrdza
Newgen
Поруке: 12
Придружен: 15 Окт 2012, 10:22
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Smrdza »

Ovo je vec 5 menadzer kako igram 4-5-1 i toliko je dobra da ne mogu da je promenim iako me je iskreno smorila ali se malo plasim da necu moci tako dobro da skockam taktiku sa drugim rasporedom igraca na terenu. Uglavnom igram sa Zvezdom jedinom i u trecoj sezoni trofej u ligi sampiona je na dohvat ruke a najkasnije u 6-7 sezoni osvajam.
Evo kako to izgleda:

gk-sweeper keeper (defend)

dr-full back (attack)
dcr-ball playing defender (stopper)
dcl- isto kao drc
dl- isto kao dr

dmc-deep lying playmaker (support)

mcr-box to box midfielder
mcl-advanced playmaker (attack)

amr-advanced playmaker (attack) ili u zavisnosti od ocena i prirodne pozicije stavljam winger (attack) i inside forward (attack)
aml-isto kao amr

stc-advanced forward (attack) ili complete forward (attack) ali kompletnog moram da sacekam par sezona jer u Zvezdu ne mogu odmah da dovedem tako dobro i kompletnog spica

Control
Fluid
Roam from position
Short passing
Deep Defensive line
Odugovlacenje-trosenje vremena
Mnogo igraca se prikljucuje napadu gotovo svi
Closing down more
Wide
Exploit the Wings

Mozda vam deluje kao smaracka taktika ali golovi i sanse samo prste. Mnogo srece mi je donela ova taktika. Igraju bas onako kako sam namestio. Svrsavam na njihove akcije, stvarno nisu normalni kako peglaju da ne kazem kao barsa... barsu ne gotivim pa me malo i nervira sto nikako da promenim ovu taktiku koja po igri bas podseca na cuvenu blaugranu.
Корисников грб
A.Boghossian
Manager
Поруке: 1121
Придружен: 05 Нов 2010, 03:15
Место: Parma, Italy
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од A.Boghossian »

look for overlap, ne kao timska instrukcija, već samo na jednoj strani terena... kako?
buffon, thuram, benarrivo, sensini, cannavaro, fuser, baggio, boghossian, veron, chiesa, crespo
Корисников грб
petarda
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 26 Авг 2011, 12:02
Место: Novi Sad
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од petarda »

Nema slajdera? Znaci taktike iz FM13 nece raditi na FM14, logicno? F*ck, a taman sam nasao mamara taktiku u FM13 :lol: Za mene koji pratim meceve na " samo komentaru " opciji bice ovo zanimljivo iskustvo...

btw, da li neko zna jel grafike iz FM13 rade na ovom novom? Kits, Logos, Facepacks itd?
Корисников грб
stallion
Youth Team Coach
Поруке: 98
Придружен: 15 Сеп 2012, 10:29
Место: NBG
Status: Није на вези

Порука од stallion »

ja postavio logos , za sada sve ok
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

petarda пише:btw, da li neko zna jel grafike iz FM13 rade na ovom novom? Kits, Logos, Facepacks itd?
Radi sve.

Inače, počeh da muvam butam oko taktike, pa se prejebem pa se iskljucim. Ono blaženstvo. Niti igraju ali i ne greše, znači ništa Onda shvatim od ekipe magaraca ne možeš da praviš ekipu konja i tako i jeste. Bez ijedne instrukcije , samo taktika podešena formacijiski ide odlično. U toku tekme, zadam neku komandu, ono utiče. Kažem udahnite, ćuvajte loptu i niko dres da ne isprlja...oni mirno, tiho, parkiran autobus, svima lepo. Onda udarim Much higher tempo i Overlap - pa kad se sjurim ka golu protivnika, ako munem , tad ga munem realno. Svidja mi se ovo, dobro radi.

A i kod igrača, lpayer instruction, provalih da baš slepo poštuju zadatak, ko japanci kamikaze. Kažem Markoviću upališemiauto Marjanu da se stikuje pored aut linij i da tamo nosi cesto loptu. Kako to zadam, on ko Forest Gamp, ide, mesa, ne da nikom loptu, cini mi se van stadiona ce da istrci sa njom.

I jos nesto - toliko se tripujem na formaciju 5-3-2 ili 3-5-2 kako vam lepse sa ona dva WB.a koji drze kompletnu liniju i nista...ne mogu da se opicim. Ne daj Boze da se salim pa da kad vodim 3,4:0 stavim promenu formacije pa namestim to...cini mi se 11:3,4 gubim lagano u 5 minuta eksperimenta. E sad me zanima jel igra neko tu fomraciju uopste sa Wingovima?
Корисников грб
petarda
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 26 Авг 2011, 12:02
Место: Novi Sad
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од petarda »

Orthodox пише:
petarda пише:btw, da li neko zna jel grafike iz FM13 rade na ovom novom? Kits, Logos, Facepacks itd?
E sad me zanima jel igra neko tu fomraciju uopste sa Wingovima?
Igrao ja u Championship Manager 1996/1997 sa Liverpulom :D
Корисников грб
A.Boghossian
Manager
Поруке: 1121
Придружен: 05 Нов 2010, 03:15
Место: Parma, Italy
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од A.Boghossian »

Orthodox пише:I jos nesto - toliko se tripujem na formaciju 5-3-2 ili 3-5-2 kako vam lepse sa ona dva WB.a koji drze kompletnu liniju i nista...ne mogu da se opicim. Ne daj Boze da se salim pa da kad vodim 3,4:0 stavim promenu formacije pa namestim to...cini mi se 11:3,4 gubim lagano u 5 minuta eksperimenta. E sad me zanima jel igra neko tu fomraciju uopste sa Wingovima?
niko. samo ti, i zbog tebe svi mi što vodimo zvezdu trpimo jer su nam bekovi na wingove podešeni... :nasty:
buffon, thuram, benarrivo, sensini, cannavaro, fuser, baggio, boghossian, veron, chiesa, crespo
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”