TAKTIKA - generalna diskusija

Корисников грб
Sarma
Youth Team Coach
Поруке: 165
Придружен: 18 Окт 2011, 21:32
Место: Ljubljana
Status: Није на вези

Порука од Sarma »

KosWonderkid#11 пише:kako me jebe ovaj FM s taktikama to je strasno ! :S Uzmem Arsenal i gubim od West Hama , boze sacuvaj :S Jel moze neko pomoci oko taktike da pobedjujem timove poput Cardifa i West Hama sa 3 i vise razlike :P a vamo Celzi Junajted da pobedim bar 1 razlike :D :ole: :xD:
Evo ja da ti kažem posle 2 sezone sa Arsenalom.
NE MOŽE! Sve jebene moguće i nemoguće taktkike sam probao. Ubijem PSŽ, Čelzi, Siti...ubijem...onda mi dođe WH, Cardif, BRAJTON JEBENI!!! i usere mi se sa svoja 3 i po šuta u život, eto. Ne može i to je to.
Sve sam probao, sveeeee, aaaaaa.
4-5-1
4-1-4-1
4-2-3-1 (amlrc)
4-3-2-1 (dmcmcmc amlr)
Bekovi winger, complete, support, attack, krila winger, krila inside forward, ne može jebiga.
Mislim da sam i sa dva špica probao. Špica, target, poacher, F9...
Spora igra, brza igra, drži loptu, pusti loptu, drill, visoka odbrana, duboka, offside, bez offside, control, attacking, fluid, balance, rigid, very fluid...čak sam u jednom moemntu igrao taktiku sa 13 team instructiona, ubijao sam ljude od života, ubijao..gola nismo mogli da ubodemo pa da je bio duž cele one golaut linije.

Ovaj fm samo pokazuje da ne može da se igra svaki meč isto i da mora da se radi analiza, da se meč trening usaglašava protiviniku i slično.

Dakle, od tekme do tekme prilagođavaj igru, analiziraj protivnika, gledaj mu prošle mečeve ako treba. Sam postavljaj oppostion instructions na osnovu svojih zaključaka i slično.

Ovo sve traži puno vremena. Ja već razmišljam da po update-u otvorim 3,4 save-a i da svaki dan odigram po jednu tekmu, možda dve, pa da negde do sledećeg fm-a završim ta 3,4 sejva sa po jedno 3,4 sezone.
Последње учитавање од Sarma дана 19 Феб 2014, 20:35, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

sad kontam , moras citavu utakmicu gledati , svaku , jebavati se , nije to to da sastavis taktiku kao u fm 12 jednu nista ne menjas 7 sezona i dignes trofej LS sa Partizanom ... ja jedva nadjem vremena da upalim fm ,a da citavu utakmicu gledam i menjam postavke i to je vec ne moguce ... ipak je ovaj fm PREREALAN ! ;)
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Težak je FM. :yesko:
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Ma najtezi do sad ... ja ne znam kako sam uspio sa Parmom u 3 sezoni osvojiti Serie A :D Sada cu lepo pregledati one Vladarove tutorijale o taktici i vidjeti u prijateljskim sta valja a sta ne , pa ubacivati i izbacivati nesto ... Najvise mi se svidja igra Pepa u Bayernu igraju fantasticno, posed lopte na nivou a protiv slabijih klubova po 5-0 , protiv slicnih klubova po 2-0 :) :fanman:

EDIT : Evo sklapljao sam nesta vise od pola sata :D Evo

Код: Изаберите све

http://www.dodaj.rs/f/3Z/1f/1pfHCyo5/arsenal-tactics-team.png
taktike , valja li sad .... evo za 3 dana pripremne utakmice pa cemo videti gde koci :D
Последње учитавање од KosWonderkid#11 дана 20 Феб 2014, 19:33, учитано 1 пут укупно.
Proud to be a Gooner ! <3
milosmilos
Newgen
Поруке: 24
Придружен: 14 Сеп 2013, 20:52
Место: Pozarevac
Status: Није на вези

Порука од milosmilos »

Da li je nko probao da napravi taktiku trenera Stojanovica?
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

:haa: :haa: :haa:
Последње учитавање од markohn22 дана 03 Мар 2014, 15:55, учитано 1 пут укупно.
И душа и тело, све је црно бело...
milosmilos
Newgen
Поруке: 24
Придружен: 14 Сеп 2013, 20:52
Место: Pozarevac
Status: Није на вези

Порука од milosmilos »

GD-D Bajkovic
WB-S Petkovic
CD-D Pavicevic
LD-D Kelhar
FB-S Mijailovic
HB-D Gogic
BWM-S Kovacevic
DLP-S Milijas
AP-A Lazovic
IF-S Pecnik
AF-A Mrdja
ovo je neko moje vidjenje i analiza utakmice sa Jagodinom.Ma da ja nisam neki majstor za taktike :lol:
Последње учитавање од milosmilos дана 03 Мар 2014, 16:00, учитано 1 пут укупно.
vboba89
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 02 Мар 2014, 15:12
Место: Arilje
Status: Није на вези

Порука од vboba89 »

Evo i ja malo da doprinesem ovoj zajednici srpskih menadzera sa nekom od mojih taktika.Koliko vidim svi preferiraju taktiku sa 4 odbrambena igraca ja vise volim sa 5 igraca evo moje taktike koju koristim i u fm 13 i fm 14jer igram oba dva menadzera.

GK-defend
FB-attack
CD-stoper
CD-cover
CD-stoper
FB-attack

DLP-support
BWM-support
IF-support
IF-support
P-attack

Style-very fluid,Strategy-control
Pasing-direct,creative freedom-more expressive,closing down-press more,tackling-default,marking-zonal,crossing-default,roaming-more roaming.

Play offside-yes
target man-STC run onto ball

Sa ovom formacijom sam proslu sezonu zavrsio na trecem mestu sa Svonsijem u premijer ligi sada trenutno zapocinjem drugu sezonu pa cu da javnem na polu sezoni kako se formacija drzi i u drugoj sezoni.A da zamalo da zaboravim treba koristiti i work ball into box,hassle opponents,get stuck in.
Последње учитавање од vboba89 дана 07 Мар 2014, 14:37, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Порука од milpar »

Слика

Слика

Имам проблем са нападачима. Испробао сам у доста клубова формацију и увијек шкрипи та позиција. Баш лоше играју, ријетко давају голове, оцјена, у већини случајева, 6.2-6.5. Па ако може помоћ... :)
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Prva formacija ima nekoliko kontradiktornih timskih insturkcija, treba ispraviti i to pošto igra napadača ne zavisi samo od njegove uloge i ocena, već i od igre čitave ekipe. Uglavnom, mislim da ti je target man/attack u ovoj formaciji gore mnogo srećniji izbor od DLF/attack. Probaj tu rolu bez dodavanja ikakvih instrukcija igraču i odluči se kakvu taktiku hoćeš da igraš, ova ti ne liči ni na šta.
Последње учитавање од Vladar дана 07 Мар 2014, 16:55, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Порука од milpar »

Можеш ли ми само рећи које су у контрадикцији, пошто сам баш детаљно, и уз ваш туторијал правио тактику, тако да сам мислио да је добра. Пробао сам да мијењам роле, али није ишло ништа. Шта знам, са овом формацијом сам релативно добар био, једино, ето, што нападачи нису функционисали да ваља.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Igraš push higner up i stand off oopponent. Znači da podižeš liniju visoko a ne pritiskaš protivnika, logično bi bilo da praviš neki pritisak kada već igraš visoku odbranu. Uz stand off opponents ni tight marking ne ide. Kao ni get stuck in. Higher tempo i retain possession takođe najčešće ne rade dobro zajedno. Play wider znatno otežava short passing. Stick to positions ti verovatno ni ne funkcioniše uz sve druge instrukcije, ponajviše ovu be more expressive.
milosmilos
Newgen
Поруке: 24
Придружен: 14 Сеп 2013, 20:52
Место: Pozarevac
Status: Није на вези

Порука од milosmilos »

Слика
Последње учитавање од milosmilos дана 08 Мар 2014, 02:16, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Ovde je sa rolama i instrukcijama sve u redu, barem ovako, na slici. Možda će ti ovaj tight marking malo izvlačiti liniju napred i pomerati poziciji u zavisnosti od toga sa kim igraš, ali ne bi trebalo puno da te remeti. AKo primetiš da gubiš oblik previše često, isključi tu instrukciju i podešavaj tight marking u OI. Play out of defense bi možda mogao da napravi problem. Instrukcija je dobra, ali ne znam koliko joj pogoduje položaj igrača na terenu, tj. ne znam koliko su daleko ovi na am pozicijama i imaš li vezu sa ovima na mc pozicijama. Ti već igraš kratak pas, a play out of defence dodatno skraćuje dužinu pasa svima na defend rolama(tebi su oba vezna na defend, pri čemu rola bwm dodatno skraćuje pas), tako da obrati pažnju na povezivanju te dve linije tima. Ja nisam zadovoljan kako radi instrukcije koje povlače odbranu duboko u svoje polje, tako da bi možda mogao i o tome da razmisliš ako budeš imao problema u defanzivi, a lako ćeš ih primetiti ako ih bude.
milosmilos
Newgen
Поруке: 24
Придружен: 14 Сеп 2013, 20:52
Место: Pozarevac
Status: Није на вези

Порука од milosmilos »

Znaci zato mi prodju nekad duge lopte,prelete mi odbranu lako..A primetio sam i ovo da mi grese u pasovima,da li je dobro da ukljucim veznim igracima direktna dodavanja ? imam jos dve taktike koje isto igram,pa bi mogao i tu da mi pomognes :) hvala na savetima
milosmilos
Newgen
Поруке: 24
Придружен: 14 Сеп 2013, 20:52
Место: Pozarevac
Status: Није на вези

Порука од milosmilos »

Слика

Слика
Последње учитавање од milosmilos дана 09 Мар 2014, 00:13, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Šta si ono rekao? Sudaraju ti se igrači?
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
milosmilos
Newgen
Поруке: 24
Придружен: 14 Сеп 2013, 20:52
Место: Pozarevac
Status: Није на вези

Порука од milosmilos »

ma ima kad su bls blizu jedan drugom..
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Ljudi, pomagajte.
Evo igram vec 5. sejv i nikako ne mi ne ide kada igram sa 2 napadaca.
Koje intrukcije da stavim, filozofiju? Formacija je inace uglavnom ili 4 4 2 ili 4 4 2 diamond (wide)
Sa formacijama sa jednim napadacem nemam problema.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Igraj sa jednim napadačem onda. :xD:

Jbg, sve zavisi kakve su ti instrukcije i role u ekipi. Sa krilima bih uvek jednog stavio na npr. Targeta i možda DLF, jednog od dvojice na support a drugog attack. To je neko moje viđenje.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”