TAKTIKA - generalna diskusija

pista111
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 09 Нов 2012, 19:17
Место: herceg-Novi
Status: Није на вези

Порука од pista111 »

Najveci je problem kao sto kazes da mi treba defanzivniji pristup mnogo prilika stvaraju protivnici.Problem mi je vezni red da nema Hamsika nzm sta bi bilo,krila funkcionisu odlicno.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Kako ti funkcioniše amc rola? Možda bi mogao za pčetak da probaš sa defanzivnijim bekovima, ne znam koliko ti napadu doprinosi ovaj ofanzivni levi? Ako nema nekogbitnog pomaka, onda bi možda trebalo razmisliti o omeranju Hamšika na amc poziciju, a na mc-a staviti nekog defanzivnijeg igrača. TI imaš Behramija u timu, probaj da napraviš dva pristupa igri, jedan ofanzivniji-za slabije protivnike i utakmice na domaćem trenu i jedan defanzivniji-za gostovanja i teške protivnike. U ofanzivnijoj vraijanti bi mogao i da napraviš manje izmene i na postojećoj taktici, tipa ukloniš par instrukcija, dodaš neke korisne(doći ćemo i do toga), povučeš malo bekove i slično...dok bi na defanzivnijoj mogao da upariš Behramija i Simaa za početak, dok eventualno ne kupiš nekog kvalitetnijeg, mada imaš i Kleverlija u rotaciji.
Vrlo fin sastav imaš, možeš od njih dosta da izvučeš, u to sam uveren.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

stavio si na fluid, što je dobro kod ovako ofanzivnih formacija, ali nemaš dovoljno defanzivaca. Kako ti protivnik stvara šanse? Kroz sredinu, po bokovima? Primaš li mnogo golova iz kontre? kontam da te kontre baš ubijaju, jer ti mnogo igrača ode napred.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
pista111
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 09 Нов 2012, 19:17
Место: herceg-Novi
Status: Није на вези

Порука од pista111 »

Iz kontre i poslije prekida..Korneri,Slobodni...
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

samo malo defanzivniji bekovi i bićeš ok, Kod kornera ti ne možemo mnogo pomoci, jebiga malo čačkaj tamo podešavanja i sve one sa boljim headingom vrati nazad, a one loše stavi napred ili na 16m, ali opet pazi da ne staviš malo igrača da ti brani kornere. Kontre te ubijaju zato što ti bekovi odu napred previše i ostave preveliku rupu. Stavi da budu mao defanzivniji, pomoci ce. ae pa se javi, da vidimo kako izgleda.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Ima li svrhe stavljati high match preparation ako su taktiku igraci max naucili ?? Utice li to eventualno smanjenje pripreme za utakmicu negativno na "defending position" i slicno??
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Ima, pogotov ako se spremaš za važan meč pa postaviš da se uigrava nešto čime misliš da možeš da dobiješ. Povećavanjem pripreme meča vrši se proporcionalno se msanjuje vreme koje se troši na general training, tako da se može odraziti na generalni trening, ono, dugoročno, tipa ako ti mesecima stoji pripremanje meča dva dana pred tekme.
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

A individualni trening igraci rade isti dan kad i generalni jel tako??
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Uvek možeš da proveriš koliko vremena svaki igrač troši na koji trening, odeš u profil igrača, na trening i proveriš sve što te interesuje. Individualni treniing obavlja se nezavisno od generalnog.
Корисников грб
Pinki
SFM Hall Of Fame
Поруке: 3307
Придружен: 08 Нов 2011, 15:06
Место: Republika Srpska
Status: Није на вези

Порука од Pinki »

Ajde ako neko ima bilo kakav prijedlog kako da igram, tj. koju formaciju u ovoj situaciji.
Igram sa Liverpulom, imam Suareza i doveo sam Lewandowskog na polusezoni.
E sad kako da njih dvojicu uklopim, koje role i koju formaciju, nikako ne mogu. A doveo sam još Hondu i neke klince. Uglavnom ekipa je ta. Imam Staridža, Coutinha(koji je Bog), Gerard, Alena i Leivu.
Корисников грб
Jovan
Assistant Manager
Поруке: 637
Придружен: 09 Апр 2011, 13:47
Место: Beograd
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Jovan »

Nesto bez krila, 41212 uski dijamant?
Sa Suarezom i Lewandowskim moze svasta da se kombinuje, ne mozes puno da pogresis.
Корисников грб
Pinki
SFM Hall Of Fame
Поруке: 3307
Придружен: 08 Нов 2011, 15:06
Место: Republika Srpska
Status: Није на вези

Порука од Pinki »

To sam i ja kontao, 41212.
Plus evo sad gledam Thiago iz Bayerna TF, hoće za njega 22miliona, pa ako njega dovedem to ću sigurno igrati. On i Honda da mi igraju MC, Coutinho AMC a Leiva DMC.
Jedini problem je što sam od početka sezone igrao 451, sa 2cm. Pa kad sam prebacio na usko ne mogu se snaći, nisu uigrani. Razmišljam da guram Suareza AML (IF), do kraja sezone i onda se prebaciti na usku igru.

Hvala na odgovoru.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Zato mozes da uigravas 3 taktike. izguraj onu staru dok ne nauce novu pa onda promeni.
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

kako me jebe ovaj FM s taktikama to je strasno ! :S Uzmem Arsenal i gubim od West Hama , boze sacuvaj :S Jel moze neko pomoci oko taktike da pobedjujem timove poput Cardifa i West Hama sa 3 i vise razlike :P a vamo Celzi Junajted da pobedim bar 1 razlike :D :ole: :xD:
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Mogao si da okacis sliku formacije, PI i TI da vidimo sta si stavio, ovako mozemo samo da nagadjamo.
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Слика

Evo , da li da ostavim ovako ili da dodam jos nesto ,odnosno da skinem nesto ? I sta da stavim igracima koje instrukcije to me najvise zeza :S
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Odbrana je previše visoka, da vodiš neki drugi tim, primao bi 60 golova po sezoni.

Možda ne bi bilo loše da u ovoj varijanti igraš na ofsajd zamke.
Rodjak
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 27 Окт 2010, 01:41
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Rodjak »

KosWonderkid#11 пише:Image

Evo , da li da ostavim ovako ili da dodam jos nesto ,odnosno da skinem nesto ? I sta da stavim igracima koje instrukcije to me najvise zeza :S
Ovaj FM jebe bez obzira na taktiku!
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

uklonit cu onda ovo push higher up ?
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Ili push higher up sa ofsajd zamkama, ili much deeper sa balanced mentalitetom i uključenim play out of defence. Tako bih ja uradio. Uz to, logičnije je da Amr u ovakvoj postavci bude IF.
Последње учитавање од Gagi дана 01 Јан 1970, 01:00, учитано 1 пут укупно.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”