TAKTIKA - generalna diskusija

Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

A.Boghossian пише:niko. samo ti, i zbog tebe svi mi što vodimo zvezdu trpimo jer su nam bekovi na wingove podešeni.
Ma to kazi Dzajicu :nasty:
Корисников грб
A.Boghossian
Manager
Поруке: 1121
Придружен: 05 Нов 2010, 03:15
Место: Parma, Italy
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од A.Boghossian »

slaviši, slaviši...

Слика
buffon, thuram, benarrivo, sensini, cannavaro, fuser, baggio, boghossian, veron, chiesa, crespo
hamzinho
Newgen
Поруке: 30
Придружен: 18 Авг 2013, 11:02
Место: Stara Pazova
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од hamzinho »

ja sam dosao samo da opsujem izbacivanje slajdera iz igre... ovo sada lici k'o onaj mrtvi Metro interfejs na Win8... pu!
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Koliko vidim sad vise nema opcije za counter-attack sto znaci da kontra-napad zavisi od nasih taktickih postavki??
nesaceka
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 09 Нов 2010, 15:54
Место: srbija
Status: Није на вези

Порука од nesaceka »

skinuo sam taktiku sa neta,ubacio sve kako treba i kada idem na arhived tactics igrica mi se zamrzne i moram da izadjem,zna li neko u cemu je stvar? :cheers:
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Da li neko zna kako da namestim da mi igraci zamene mesta, konkretno da mi levo krilo ode desno i suprotno? Na proslom menadzeru sam isao na player instruction i tamo namestio, na ovom ne mogu da nadjem.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

ima u timskim instrukcijama pod delom shape poslednja opcija allow wide players to swap...., to bi trebalo da bude to.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Kakvo vreme došlo kad moram da tražim savete po forumima,hehe. :xD:

Uglavnom, koristim taktiku koju koristim 100 godina(sa manjim modifikacijama) i koju sam uspešno koristio na Beti. Sada kada krenem full igru, potop. Naročito bekovi, koji imaju prosek ocena između 5.0 i 5.5, nebitno od protivnika ili koji bekovi.

Uglavnom, evo taktike:

4-1-2-1-2
GK-običan
DR/DL- full back automatic
DC- oba central/defend
DMC/ Def. Mid./support
MCR - CM/support
MCL- Adv.Play/attack
AMC - Enganche/attack
STCR- poacher
STCL- Adv.forward

T. Inst. Rigid a krećem većinom sa control, pa menjam na standard ili counter.
Shouts: Shorter passing, pass into space(sada vidm da ove nije bogzna šta, menjam na more direct passing), Exploit the middle, play narrower, stick to positions.
Ako vas brine ovo da igraju uže i iskoriste sredinu, to sam dodao posle kada su me razbucavali svi, bekovi su i bez toga katastrofalno igrali.

Pl. inst.
bekovi imaju Run wide with ball
cross more often
cross from deep
mark tighter
cross aim centre

Ostali imaju nešto, ali ništa konfliktno sa bekovima, koji su mi jedini katastrofalni. Razumem ja da su ugroženiji zbog manjka krila, ali mi se to do sad nije dešavalo, čak ni na FM14 Beti.

Svaki savet dobrodošao.
hamzinho
Newgen
Поруке: 30
Придружен: 18 Авг 2013, 11:02
Место: Stara Pazova
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од hamzinho »

sve je ovo moglo da bude i sa slajderima... nemam nista protiv sto se npr. presing sveo na svega nekoliko opcija, to je moglo i da se odradi i sa slajderima.... pravda za slajdere!

ali, da ne bude sve tako crno, pozdravljam Opposition Instructions po pozicijama... (ne znam da li je bilo u FM13, koji sam preskocio)
Корисников грб
Dure_ns
First Team Coach
Поруке: 216
Придружен: 09 Мар 2012, 20:38
Место: London
Status: Није на вези

Порука од Dure_ns »

Слика

Treba mi savet za role centralnog i desnog AM,nekako su mi previse pasivni i ne ucestvuju u napadu tima,kao da ih nema na terenu,ni da prodju,ni da sutnu iz daleka,ni da proigraju ,dok kod levog to nije slucaj.Nisam nikom namestao instrukcije,podesene su samo timske.
pedja91
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 07 Нов 2013, 22:50
Место: 11
Status: Није на вези

Порука од pedja91 »

Molim za pomoc, vec dva puta me odpustaju iz Monaka :( Da li je neko igra sa monakom i da li ima neki predlog za taktiku jer meni nikako ne ide :( Preferiram 4-5-1 i 4-3-2-1 ali koju god taktiku da pokusam ne ide :( Molim za pomoc :)
Последње учитавање од pedja91 дана 08 Нов 2013, 14:54, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Shic
Newgen
Поруке: 27
Придружен: 06 Нов 2010, 14:01
Место: Belgrade
Has thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Shic »

kontam da i "pep talk" spada u neku vrstu takticke pripreme pred mec pa tako moje pitanje glasi, kojim tonom i kojim recima motivisete igrace pred mec? ocigledno je da ja u ovom serijalu imam ozbiljan poroblem sto se toga tice, na proslom sam radio sledece: "overal pep talk" - "calm" - i obicno "if we play our game..." ili "...huge underdogs...", u zavisnosti od utakmica i sta ponudi, uglavom su to bile poslednje dve stavke i nakon te price njih bar pola bude zeleno "relaxed" e a onda idem na pricu sa svakim igracem i sa "calm" tonom i pricom "i have fait in you" odnosno "pressure's off..." u zavisnosti sta ponudi, nakon nase price mahom su svi zeleni, srecni i opusteni, nekad se desi da dva, mozda, tri ostanu ravnodusni na moju pricu. Dakle to je bilo na FM13. Sada je sasvim druga prica, koja pocinje da smara, u temi "Poludim" sam ostavio slicicu gde su svi postali crveni kada sam l. milunovicu rekao da treba da bude opusten :D
nacin na koji sam ih motivisao na proslom ocigledno ne radi na ovom novom FM-u.
pa ae pomozite savetom.
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Jel moze neko da objasni sta znace tj. kako se manifestuju sledece timske instrukcije:

Go route one
Play out of defence
Run at defence

Znam otprilike ali nisam 100% siguran....
Корисников грб
mikicar
Newgen
Поруке: 26
Придружен: 26 Нов 2010, 23:43
Место: Sremska Mitrovica
Status: Није на вези

Порука од mikicar »

"Play out of defence" znaci da ti gradjenje napada krece od poslednje linije, od odbrane, dakle stoperi nece paniciti i izbijati lopte vec ce uvek pokusavati da iznesu loptu do veznih igraca. Ako imas stopere i bekove koji znaju sa loptom onda ok, u suprotnom ovo ti je mac sa dve ostrice.

"Run at defence" znaci da ce ti igraci koji imaju loptu generalno vise driblati, odnosno trcati na protivnicke igrace koji ih markiraju i pokusati da ih prolaze driblingom a ne nekom timskom igrom. Korisno ako imas driblere naravno :)

"Go route one" je ocigledno neki njihov fudbalski sleng za najdirektiniju mogucu igru kad napadas. Time naredjujes igracima da pokusaju loptu da prenesu do protivnickog gola najbrze moguce. Nisam siguran da li to znaci da ce bunariti ili igrati po zemlji. To valjda treba igrati kad juris rezultat, u suprotnom rizikujes da imas mali posed lopte.

To su moja neka shvatanja, nije zvanicno nista tako da je moguce da sam ja to pogresno razumeo ali poprilicno sam siguran da je tako.
Корисников грб
petarda
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 26 Авг 2011, 12:02
Место: Novi Sad
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од petarda »

Da li ja dobro vidim ili je sada nije moguce namestiti da igraci menjaju pozicije ( swap position )? Drugo, ne vidim nigde da podesis zonsku/man marking ? Trece ML, MR, AML i AMR ne mogu da imaju opciju " cut inside " ? Cetvrto kako da namestim playmaker-a? Koga za Target Mana, i kako da mu distribuiram lopte?

Mozda sam ja corav a ako jesam neka mi neko otvori oci :)

Poz

edit: najveci bag u igri su bekovi i krila. Prvi ocajni a drugi jebu kevu...
Последње учитавање од petarda дана 10 Нов 2013, 22:35, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

petarda пише:Da li ja dobro vidim ili je sada nije moguce namestiti da igraci menjaju pozicije ( swap position )

Imaš poslednju opciju u shapes, allow wide players to swap positions.
petarda пише:Trece ML, MR, AML i AMR ne mogu da imaju opciju " cut inside

Odeš na instrukcije za igrače i namestiš cut inside with ball, ima ta opcija. Ali ne može za sve role, što je jako glupavo napravljeno.
petarda пише:Drugo, ne vidim nigde da podesis zonsku/man marking ?
Koliko sam ja skontao, zona ili čovek se podešava isključivo sa instrukcijama, npr. stand off, hassle, tight marking i sl.
petarda пише:Cetvrto kako da namestim playmaker-a? Koga za Target Mana, i kako da mu distribuiram lopte?
nema više klasičnog nameštanje, valjda je po defaultu nameštno use playmaker ako namestiš da ti igrač ima tu rolu.Isto tako i sa target man-om. Dodavanje lopte izgleda da nije namešteno ili se kontroliše sa timskim dodavanjem(ali nije to to, kako onda reći da gruvaš napadaču loptu na glavu?!)

Bekovi su krš na svim rolama osim na cwb, to sam sve isprobao i kao cwb su se najbolje pokazali.


PS. Skontao sam da ako rola od igrača zahteva npr. IF-u je cut inside po default-u, pa ne možeš da isključiš cut inside, ali nemaš potrebu ni da uključiš. Valjda je tako, Bar se nadam. :slap:
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Loptu target man-u nabacujes na glavu sa instrukcijom float croses.....
Inace nema ni counter-attack opcija tako da kontra-napad izgleda zavisi od same taktike postavke a ne kao ranije stikliranjem....
Корисников грб
petarda
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 26 Авг 2011, 12:02
Место: Novi Sad
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од petarda »

Odeš na instrukcije za igrače i namestiš cut inside with ball, ima ta opcija. Ali ne može za sve role, što je jako glupavo napravljeno.



PS. Skontao sam da ako rola od igrača zahteva npr. IF-u je cut inside po default-u, pa ne možeš da isključiš cut inside, ali nemaš potrebu ni da uključiš. Valjda je tako, Bar se nadam. :slap:[/quote]

Imas opciju cut inside u instrukcijama ali je to moguce samo koliko vidim ako stavis da igra IF ili Wide Target Man-a. ( Znaci ako igras AML i AMR ) A te role nisu u opticaju ako igras sa ML i MR sto je nebuloza...
Корисников грб
Mental Mickey
Youth Team Coach
Поруке: 87
Придружен: 16 Сеп 2011, 11:26
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Mental Mickey »

Imam jedan problem, ne znam da li ga je neko jos iskusio, ako jeste, mozda je onda neki bag (mada je FM profesionalan i bagova skoro da uopste nema :lol: :lol: )

Vodio sam do sada Njukasl i Mehengladbah, dakle ne neke napucane timove, sastavio dobru taktiku i imao uspeha na pocetku (pobede protiv Man. Utd. Arsenala, Totenhema, Dortmunda u gostima i sl.). I onda, taman kada je pomocnik rekao da je zadovoljan taktikom i kad su je naucili, ja prebacujem treninge na defending ili team cohesion i krece katastrofa - nikoga ne mogu da dobijem i to po 5-6 meceva, cak ni nereseno. Kad i povedem, oni preokrenu.
U cemu je problem, ne razumem?
Neca
Newgen
Поруке: 30
Придружен: 20 Јул 2011, 17:03
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од Neca »

Ja ne znam kako vama ide u ovom FM serijalu, ali meni ide ocajno. Hiljadu i jednu taktiku sam isprobao i opet nema rezultata nema. Osedela mi kosa od toliko instrukcija za tim i ne ide pa to ti je. Ako nego moze da mi pomogne okacicu sliku posle pa da vidimo gde koci? Inace igram sa Zvezdom :) :cheers:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”