Sta znamo o FM14!

Sve o Football Manager-u 2014
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Sta znamo o FM14!

Порука од Karna »

Platforme:
- Windows
- MacOS
- Linux (Ubuntu 12.04 i noviji) [NOVO]

Jezici:
- Svi dosadasnji
- Grcki [NOVO]
- Brazilsko-Portugalski [NOVO]


Lige:
- 99,9% se u igri nece naci nijedna nova liga.

Novine u igri:
- Sastanci u kojima se diskutuje sta ce biti ubaceno u FM14 su zavrseni 13.3.2013, ali nista osim toga nije otkriveno javnosti.

Spekulacije:
- SI je najavio da ce nakon dorade ME-a da odradi kompletno nove taktike. Da li ce to biti vec u FM14 ili ce jos doradjivati ME ostaje da se vidi.
Последње учитавање од Karna дана 29 Мај 2013, 19:00, учитано 5 пута укупно.
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Karna пише:Novine u igri:
- Sastanci u kojima se diskutuje sta ce biti ubaceno u FM14 su zavrseni 13.3.2013, ali nista osim toga nije otkriveno javnosti.
koja je onda poenta nase teme ideje i inovacije za fm14 ako su oni vec to odlucili? ta tema je onda trebala biti mnogo ranije otvorena kod nas a ne sad nedavno...
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

markohn22 пише:koja je onda poenta nase teme ideje i inovacije za fm14 ako su oni vec to odlucili? ta tema je onda trebala biti mnogo ranije otvorena kod nas a ne sad nedavno...
Otvorena je onda kada je resaercher rekao da se otvori. Već sam video na FBu da je Karna pomenuo to da je vec sve zavrseno ali nadam se da gresi, a da je Dušan u pravu. U svakom slucaju, tema ne moze da skodi makar i za FM 15 ali znam da su se neke stvari prosle godine ubacivale i tokom testiranja, tako da ne verujem da su zatvoreni ikada za dobre ideje.
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

ok, nadam se i ja da nije vec zatvoren krug inovacija :cheers:

ps. e da Mando, imas li mozda neki uvid koliki je to broj FM13 prodat u grčkoj pa dobijaju svoj jezik? :) oni imaju 10ak miliona stanovnika, kod nas ako gledaš ovaj region koji bi mogao potpasti pod isti jezik ima nas i više, nije valjda da toliko više igraju fm od nas? :D
Последње учитавање од markohn22 дана 30 Мај 2013, 12:55, учитано 1 пут укупно.
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

ne igraju vise od nas ali izgleda da kupuju. Pitacu bas.

Prvi odgovor:
ROB SI Affiliate
3:04 PM
[Keep this message at the top of your inbox]
To: Manda Orthodox
Picture of ROB SI Affiliate

Hi Ivan,

We require a certain number of sales in a country (the number of which we don't disclose), before it's seen as financially viable to translate into a language. We achieved that number in both Greece and Brazil this year, which is why we're looking to add the additional translations.

Rob
Nece da otkriju cifru o prodaji... pa sam pitao koliko mi moramo da podignemo prodaju.
Hi Ivan,

No-one is being discriminated, it's just simple maths. The more copies are sold in a region, the more likely we'll translate into that region's language. We sold a lot of copies in Greece this year, hence the language being in next year's version.

I can't give out sales figures I'm afraid.

Rob
Последње учитавање од Orthodox дана 30 Мај 2013, 17:08, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Prodato je vise od milion FM-ova ukupno, kapiram da je negde cifra oko milion i dvesta, trista hiljada a mozda i manje. Sto znaci da ne treba neka ogromna cifra da bude prodata da bi se uveo jezik. Ne verujem da je u Grckoj prodato 100k i vise, vec kapiram da je oko 20, 30 hiljada.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Pa zar mi ne mozemo u celom regionu da prodamo toliko? :wtf: Evo ove godine ce imati prilike ljudi opet da preko nas uzmu prejeftino FM. Kako pirata nije bilo do skoro, kapiram da ga opet nece biti ni za fm 14 dugo dugo, a za sitne pare mogu da se igraju kad treba + da napravimo ovo da ih nateramo da nas uzmu u razmatranje. Kad Grcka u nikad goroj situaciji moze da uzme 20,30k mozemo i mi valjda da odradimo slicno.

Ove godine cu napraviti i za Hrvatsku i Bosnu i Crnu Goru , pa cak i za Makedoniju, tako da bi stvarno mogli da pokrijemo neku priostojnu cifru.
Trle
Manager
Поруке: 2729
Придружен: 19 Феб 2011, 23:54
Место: Bojnik
Status: Није на вези

Порука од Trle »

A koji jezik ce onda uzeti, hrvatski,srpski ili makedonski? :xD:
Корисников грб
Dure_ns
First Team Coach
Поруке: 216
Придружен: 09 Мар 2012, 20:38
Место: London
Status: Није на вези

Порука од Dure_ns »

A cek sad mi nije jasno,da li se nama broji ceo region ili samo nasa drzava? Posto ne verujem da se u celoj bivsoj Jugi prodalo manje originala nego u Grckoj.Ako se broje pojedinacno drzave trebali bi da ove godine da se organizujemo,da i mi vise dobijemo jezik.A ako se gleda recimo bivsa Jugoslavija opet bi se moglo prevesti pa da se koristi i u Srbiji,CG,BIH,pa i u Hrvatskoj,razlike u jeziku gotovo da ne postoje. :cheers:
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Ja sam danas bas pricao sa njima na tu temu i rekli su mi ovo gore sto sam citirao, da ne zele da otkrivaju broj prodatih igara jer je to poslovna tajna ali da ako se proda dovoljan broj u regionu dakle REGIONU onda postoji mogucnost tj sigurno ce uvrstiti balkanski jezik, da se tako izrazim u FM.

E sad mi smo malo specificni jer sto je dzabe i Bogu je drago, medjutim to se mogima obilo o glavu ove godine pa se nadam da ce prodaja porasti za FM 14 jer pravi igraci nece cekati opet maj sledece godine da bi igrali igru. Uz to cena je smesna za godisnji nivo...ne znam. Ako vidim da dobro ide kod nas, zaraticu s njima ne bi li uradili prevod. Znam da ce mnogi od nas igrati i dalje na Eng, medjutim ima tu i dece koja igraju a ne znaju jezik bas fit.
Корисников грб
TSG
World Class Manager
Поруке: 4557
Придружен: 11 Нов 2010, 18:47
Место: Banja Luka
Status: Није на вези

Порука од TSG »

To bi bilo jako dobro jer na taj način novi igrači FM-a bi mnogo lakše se prilagodili igri. Naravno što se tiče mene ja ću i dalje igrati na engleskom kao i većina ''starih'' igrača fm-1. :D
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

taj rad, mnogi od nas bi ostali na engleskom ali opet bi bilo fino da nas ubace :) mada nešto se spominjalo za ovaj fm kad je uveden turski jezik da na njihovoj verziji ne može da se odabere engleski, ne znam da li je to bila tačna informacija...

Mando koliki je broj prodatih fm-a bio ove godine preko našeg foruma ako nije tajna? :)
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Ma kakva tajna 236 primeraka. No opet racunam da se prodaje i u radnjama i ko zna jos gde i kako. Kad bi mi prebacili ovde 1000 znaci da ide na mnogo mnogo bolje. Imamo 17000 ljudi...cudi me da ne ode vise primeraka.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

jos sam ja prodao jedno 10 komada preko steam direktno nasim ljudima :zelenko:

kada su ubacili turski nisu mogli da stave engleski jer su turci jako dugo smarali da im ubace to i na kraju im ovi uvalili, citao sam postove na SI forumu to je bio rat tamo doticali su se i politickih tema svega

cak nisi mogao da kupis negde drugde fm i da ga aktiviras u turskoj to se na steam-u zove region locked, gde dobijes samo jedan jezik i nekada ne mozes ni da aktiviras u drugim zemljama tj aktiviras i ne radi, mada su za rusku verziju nasli kasnije bag i mogao si da aktiviras i igras na engleskom dok turci nisu to uspeli
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

pa to bi bilo glupo da nam tako uvale... :nasty:

evo šta nađoh negdje...

Код: Изаберите све

#FM13 prodat u 940,000 primeraka zaključno sa 31.3.2013 što ga čini najprodavanijim menadžerom ikada.
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Prodato je preko milion odavno. Miles je zbog toga otkrio da ce biti i na linuxu. Uslov za to je bio 1 000 000 prodaja.
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Ove godine, ljudi su prodavali jedan te isti steam key za 50 kn kod nas. Jedini uvjet je da stalno držiš steam na offline nakon instalacije, a kad izađe novi patch, onda se dogovore kad će ga tko skinuti.
Ne znam kako steam to nije otkrio ili reagirao, ali znam da je po 30-40 ljudi instaliralo na isti steam key i sve je normalno funkcioniralo...

Zbog toga je broj prodanih primjeraka bio puno manji, osim činjenice što dugo nije bilo pirata, jel...
Последње учитавање од shirajzl дана 04 Јун 2013, 23:22, учитано 1 пут укупно.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Pa to je tehnicki ne moguce jer ne dolazi nikakva IP adresa na steam account i oni ne mogu da primete da se isti account koristi istovremeno na vise mesta, dok ako je vise IP adresa u razlicito vreme online to ne mora nista da znaci.
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

salel пише:Pa to je tehnicki ne moguce jer ne dolazi nikakva IP adresa na steam account i oni ne mogu da primete da se isti account koristi istovremeno na vise mesta, dok ako je vise IP adresa u razlicito vreme online to ne mora nista da znaci.
To onda objašnjava stvar. Uglavnom, poanta je da se ta fora masovno koristila...Svaki prodani primjerak koristilo je barem 10 ljudi ovdje kod nas.
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Kod nas kolko ja kapiram po 2, 3 ljudi max... al opet ako bi se to izbeglo, bilo bi ekstra.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2014”