Zbog FM-a ste zavoleli/zamrzeli?

Sve o Football Manager-u 2014
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Zbog FM-a ste zavoleli/zamrzeli?

Порука од salel »

Слика
Igrao se Championship Manager 2001/2002 i u West Hemu su igrali neki Frank Lampard,Joe Cole i Michael Carrick.Solidni igraci za moj tim trenutno mogu da doprinesu taman ali ako ostanu jos duze mogu da budu zveri.Tada su fudbalskoj javnosti oni bili poznati samo onima koji su pravi fanatici fudbala i pratili svaki tim i svakog igraca.Posle par sezona oni su postajali glavni igraci u masineriji tima WH i svako bi bio ponosan na sebe kako je stvorio tako dobre igrace.Nakon samo par godina ova 3 igraca su postala i zveri u RL.Sva trojica su igrali za reprezentaciju Engleske i igraju za najjace klube EPL-a.

Football manager 2005/2006.Svi se secaju tada da su 2 najtrazenija spica na FM-u bila Robinho i Lukas Podolski.Tada jos klinci sa nenunih 20 godina su svojim ocenama pokazivali da imaju to nesto sto je potrebno da budes svetska klasa.Za relativno malu svotu novca ova dva igraca mogla su da zaigraju u spicu vaseg napada i da problem napadaca resite narednih 10ak sezona.Sada su to 2 opasna igraca koja bi svaki tim zeleo da ima u svom igrackom kadru.Podolski je jedan od kljucnih napadaca Nemacke reprezentacije,a Robinho je u svoj notes zapisao da je igrao za Real Madrid,Manchester City i trenutno AC Milan.

Da se vratimo mi u sadasnjost.Mnogi koji prate fudbal samo tako sto pogledaju neku utakmicu preko TV-a ne znaju koliko taletanata prsti u svetu fudbala.Ali tu smo mi fanatici FM-a.Da pitate caleta da li zna za Vaclava Kadleca, Yaya Sanogo, Darnel Situ, Ishak Belfodil, Khouma Babacar,Luis Guilherme ili Šime Vrsaljko verovatno bi znao samo 2 ili 3 igraca.Ali mi znamo sve.Sve do jednog jer vecina cini nase prve postave nakon 10 sezona.I kad prodje 10 godina mi cemo biti ponosni na sebe kada na TV-u vidimo kako Yaya Sanogo daje gol Turcima u kvalifikacijama i tim golom Francuzi prolaze na Svetsko prvenstvo.U sebi cemo govoriti ja sam ga doveo u moj srednji tim i napravio od njega zvezdu.I sada kada gledate TV uvek trazite ove igrace koje ste doveli i zeli te im najbolje u RL.

Tako da moje pitanje glasi:

Kojeg igraca ste zavoleli u RL tokom igranja FM-a jer vam je doneo zabavu, uzivanje i radost kada osvojite Ligu sampiona, a kojeg ste zamrzeli u RL jer je skrivio penal, napravio crveni u finalu Svetskog prvenstva, dao vam svaki put gol kada ste igrali protiv njega?
Последње учитавање од salel дана 23 Авг 2011, 15:16, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Joca
World Class Manager
Поруке: 4764
Придружен: 27 Окт 2010, 21:00
Место: Novi Beograd
Status: Није на вези

Порука од Joca »

Ja sam zavoleo Neymara nevidjeno zbog FM, a sada kako igra u RL jos vise ga volim...
A zamrzeo sam jedino Thiaga Silvu zbog Fantasy lige i finala kada mi je umuvao 2 komada za 5 minuta :xD: :argh:
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

ja sam npr zamrzeo Hugo Rodallegu (Wigan) jer kada igram sa ortacima FM uglavnom igramo EPL i SVAKI PUT MI LIK DA GOL!!! A zato sam zaveleo Ljajica jer mi decko objasnjava u Fiorentini i Yaya Sanogo u Zvezdi oni su me obradovali :D
Последње учитавање од salel дана 23 Авг 2011, 14:58, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
mrek
SFM Hall Of Fame
Поруке: 2668
Придружен: 13 Дец 2010, 20:32
Место: Beograd, Srbija
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од mrek »

Nijedan igrac koga sam gotivio na FM-u kao talenta nikada nije to opravdao u stvarnosti. Dok one talente koje sam gotivio u stvarnosti nikada nisu bili na odgovarajucem nivou u igrici, a uspeli su u karijeri.
Mada ima izuzetaka koji su dobro procenjeni, da ne gresim dusu. Od novijih mi pada na pamet taj Bejl, koji iako nije igrac po mom ukusu, dodatno sto ga ne smatram krilnim igracem, ali eto on je vec godinama bio zmaj u igrici i najbolji izbor na levom beku bilo koje ekipe za buducnost.
Vecina pravih talenata je postajala to tek pri prelasku u neku od jacih liga, izuzev Engleske koja je bezobrazna sa svojim procenama igraca, pre svega domacih.
Joga Bonito - Nije za svakoga
vule82 пише:Upisah se u istoriju i postah besmrtan!
Корисников грб
Olja
World Class Manager
Поруке: 3197
Придружен: 28 Окт 2010, 23:21
Место: Obrenovac
Status: Није на вези

Порука од Olja »

Prvi koga sam zavole zbog FM-a bio je Filip Lam, ko bi se setio kada. Pre pet godina valjda :fanman: Izdvojio bih još i Ardu Turana, Šarla Kaborea a najnoviji su Samba i Tim Vize :ole:

Koga sam omrznuo? Mesija bih istakao. Dok je bio klinac kad god i gde god bih ga doveo ili kada sam vodio Barselonu uvek sam se svađo s njim i tako taj animozitet preneo i u RL :xD:
I used to go missing a lot... Miss Canada, Miss United Kingdom, Miss World...
Корисников грб
Bard
SFM Hall Of Fame
Поруке: 3355
Придружен: 25 Окт 2010, 15:15
Место: Beograd
Steam: bard_whtid
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Bard »

Ja sam zagotivio Barnettu, na cm03/04 sam ga stalno dovodio iz St. Gallena, a kada je SCG u21 igrala prijateljsku protiv Svajcarske i kad sam video Barnettu, imao sam trip da samo ja znam za njega i da je decko uspeo u zivotu. Naravno, glavni igrac u BAyeru sada. :)

Od fm08, koji sam najvise i igrao, ostali su mi Wijnaldum, Torje, Buonanotte, Chris Samba...

A od klubova sam zamrzeo Valensiju, jer nisam mogao da ih pobedim bukvalmo 3-4 godine IRL, ali kad sam prokinuo, mrznja je splasla malo. :D Od igraca, Runija ne mogu da podnesem organski, uvek mi zabije gol, isto kao Palombo i Volpi ili Volpe, ne secam se sad, obojica igrali za Sampu ranije.
We will remember
Skies may fade
And stars may wane
We won't forget
We will remember
Until the skies will fall
We won't forget
We will remember
We all shall follow doom
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Kad se setim Aghahowe kosa mi se dize na glavi.

Zavoleo sam gore pomenutu ekipu iz WH-a,jer sam tad krenuo da pikam sve ovo.Najvise mrzim Crossa iz Bajerna zbog FM-a jer se mnogo nesto pominjao u prosom ili pretproslom,a zgotivio sam Luisa Jimeneza zbog FM-a i de Alessandra.

Od klubova,Real Madrid je cist produkt netrpeljivosti iz FM-a (dok nije dosao gospodin Jose :shy: ) a zavoleo sam QPR jer mi to bese prvi klub koji mi je zapao u jednom online takmicenju :ole:
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Uf, da pocnem od prvog menadzera kojeg sam igrao. Na 00/01 sam zgotivio Ronaldinha koji je tada peglao u Gremiju. Par godina kasnije, postao je zvezda svetskog fudbala. I dalje ponekad pogledam kako igra u Flamengu, bas pre neki dan dade gol iz slobodnjaka. 01/02, legendardni menadzer, najvise sam ga igrao. Trudio sam se da, kad god mogu, iz Lidsa dovedem Alana Smitha. Sjajnim partijama na igrici me odusevljavao i bas sam voleo da ga pogledam i kako igra i u RL. Kasnije ga je Ferguson iz spica prekomandovao u sredinu terena pa sam se malo smorio. Na 01/02 me toliko nervirao Totti da se to prenelo i u stvarnost. Ja sam uvek igrao sa Milanom, a on u Romi ubijao. Nikad nisam mogao da ih dobijem a on je bio glavni krivac. Na kasnijim verzijama igrice sam zgotivo malo igraca. Medju njima su Alessio Cerci, Rolando Bianchi, Oscar Cardozo i Arshavin. I danas se izlozim kad vidim utakmicu gde oni igraju. Na ovom poslednjem sam zgotivio dvojicu Argentinaca, Patricio Toranzo i Gabriel Hauche, pogledam ponekad kako igraju i mnogo bolje to deluje u igrici kad im ja komandujem. Jedini koji me na ovom FM nervira je Biabiany. Secam se da je tek izasla igrica i da je gazio u Interu ko blesav, da mi covek 2 komada, namesti jos 2. To mu necu oprostiti sve i da nekad dodje u Zvezdu i postane najbolji igrac.
Последње учитавање од mmladja дана 23 Авг 2011, 16:57, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Vul3
World Class Manager
Поруке: 3033
Придружен: 13 Апр 2011, 12:09
Место: Trst
Status: Није на вези

Порука од Vul3 »

Ubeljivo najvise sam igrao 05/06,opasno sam zgotivio arshavina,aguera,bracu beresitsky,ignjashevicha,jer sam peglao sa cska...a najjaci od svih mi je bio Osmar Ferreyra,ne znam ni gde igra on sad,al mnogo se nalozim kad cujem nesto o njemu.Messija sam zamrzeo opasno bas kao Olja jer sam ga doveo u Sportingi on se nesto posvadjao trazio da ide a ja sav budzet spiskao na njega :argh:
A od klubova sam zgotivio CSKA,a zamrzeo Rubin :D
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Osmar Ferreyra ti je u Independienteu sada, igrao je za Dnipro do skoro. Ja ga na ovom FM doveo u S. Lorenzo, dobar mi je.
Корисников грб
Vul3
World Class Manager
Поруке: 3033
Придружен: 13 Апр 2011, 12:09
Место: Trst
Status: Није на вези

Порука од Vul3 »

I da,glavni lik,zbog koga sam i poceo sa Renom je Monterubio.Mislim da se penzionisao,kako je sabijao!
Корисников грб
Keyser Söze
World Class Manager
Поруке: 3053
Придружен: 29 Апр 2011, 18:46
Место: Bogatic
Status: Није на вези

Порука од Keyser Söze »

Pre 2-3 ako ne i vise godina omiljeni mi je bio Anderson ... uvek sam cekao prvo da on predje iz gremia u porto i onda na kraju sl. sezona da ga dovedem u manchester.....a zamrzeo sam Drogbu jer kad god sam pre igrao protiv celsija on mi je donosio nesrecu.... i od skoro mi je najomrazeniji matouku (iz genka) kad sam ga doveo u ipswich kriv je bio za bar 10-12 golova....
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

У овом ФМ-у сам опасно заволео Филипа Ђуричића. :fanman:
Корисников грб
dj_alex
Newgen
Поруке: 21
Придружен: 27 Окт 2010, 10:45
Место: Sombor
Status: Није на вези

Порука од dj_alex »

Mislim da od svih igraca u Fm-u najvise sam zavoleo malog Nikone el'Maestra Jestrovica...bez obzira sto mu potencijal nije neki, ja sam ga uvek dovodio sa kojim god klubom da sam igrao i isplatilo se. Cak je u sezoni 13/14 izbacio Fabregasa iz prvog sastava u potpunosti...u Partizanu napravio haos odma u prvoj sezoni itd...uz njega tu su naravni i Walcott i braca Hazard!

A definitivno najomrazeniji Van Der Viel kojeg Man.Utd. stalno dovodi i decko me urnise, a tu je jos i pola celsijeve ekipe koju stvarno ne podnmosim ni u RL nitu u ovom virtuelnom...
Корисников грб
stoka_pvo
Manager
Поруке: 1888
Придружен: 07 Нов 2010, 16:38
Место: Jabuka, Pancevo
Status: Није на вези

Порука од stoka_pvo »

Jos od predhodnih serijala gotivim Cavenaghi-ja ponajvise, tu su jos Marquintos, Di Maria, Pogrebnjak, Torje....
Na ovom sam mnogo zgotivio T. Silvu i Robbena zbog ovih online takmicenja, a dok sam igrao offline zgotivio sam isto T.Silvu, a pored njega Torres-a, A.Sancheza, Canalesa i Pastore-a... Taj save mi je nekako ostavio prejak utisak jer sam ga igrao sa ortakom, on je bio Inter a ja Milan i odigrasmo tako 7-8 sezone...

Zamrzeh Biabianija, Snajdera i Lucia... Jednostavno su njegovi najjaci igraci, pogotovo Biabiany, decko je konstantno gazio...
Последње учитавање од stoka_pvo дана 24 Авг 2011, 01:36, учитано 1 пут укупно.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

znaci luis jimenez na fm09 najbolji igrac u zvezdi na AMC decko je sabio i alfredo padila kao ST ja nzm gde je ovaj drugi danas :(
Корисников грб
LoveR =D
Youth Team Coach
Поруке: 81
Придружен: 28 Јул 2011, 14:16
Место: Cacak
Status: Није на вези

Порука од LoveR =D »

dugo sam igrao cm 2007 i zavoleo sam mnogo igraca ali najvise joaquin-a tada je igrao u valensiji(sad u malagi) imao je ubedljivo najbolje ocene dolazio bi u svaki klub koji se takmici u ligi sampiona za nekih 8m, pored njega jos dobar je bio cavenaghi,jorda,alexis sanchez,daniel agger,salas...
Корисников грб
HoffenheimFan
Assistant Manager
Поруке: 793
Придружен: 27 Мај 2011, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од HoffenheimFan »

Zavoleo sam legendarnog Omara Brava.Zbog njega i volim Chivas,a mrzim Cristiana Ronalda decko me puni kad god igram protiv njegovog tima. :lol:
Корисников грб
voja92
Manager
Поруке: 2245
Придружен: 03 Нов 2010, 00:05
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од voja92 »

Zgotivio sam: Cavenaghi (2005), Marquinhosa (2009), Tsigalko (mislim 2001), Dede (2005), Tevez ( svaki FM ), Aguero (2007)...
Zamrzeo sam: Messi (zbog toga sto mi uvek uvali gol zbog kojeg ja ispadnem iz LS), C.Ronado (Isti razlog), Adriano ( Uvek me je busio )...
Корисников грб
Sinke
World Class Manager
Поруке: 4357
Придружен: 26 Феб 2011, 20:47
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од Sinke »

Ja sam na fm zavoleo Mobi Okolija na ovom Fm, a na fm 08 sam gotivio punoooo Miku Aartiala i Marvin angula(tako nesto)bio je najbolji desni bek na fm i igrac isto Dor malul mogao skoro na svakoj poziciji da igra i na fm 09 Marquinhos a ovako od graca mrzim torresa(otkako je presao u chelsea) i zamrzeo sam u fm napadaca ic Copenhagena jer gad god igram protiv njijh neki lik N'Doye mi da 2-3 komada
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2014”