Money aproach - Serbia

Sve o Football Manager-u 2014
Корисников грб
bergues
Newgen
Поруке: 17
Придружен: 12 Нов 2010, 19:58
Место: far away
Status: Није на вези

Money aproach - Serbia

Порука од bergues »

Elem , JSL nije Bundesliga , pa da se neke ozbiljne pare namaknu osvajanjem lige.

Kako protiče vrijeme u igrici , tako srpski klubovi koje vodite napreduju. Apetiti se povećavaju , i sada već želite da dovodite najbolje svjetske igrače.

Za to je naravno , pored uspjeha u Evropi potreban i ozbiljan novac. Pored novca od čempions lige i transfera , te uzimanja azijskih feed klubova i popularnih (pogotovo japanskih) igrača , kako još povećati budžet ? Da li još postoji nešto što vam donosi dodatnu zaradu , i osigurava vam novac u slučaju rezultatskih neuspjeha ? Nakon 5-6 sezona u našim najvećim klubovima , koliko novca trošite na wage i transfere ? Da li ste uspjeli da koračate rame uz rame sa velikanima dubokog džepa ?

Izvolite , pišite...
Последње учитавање од bergues дана 10 Мај 2014, 14:52, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Kupujem iskljucivo u kesu, prodajem iskljucivo na rate+procenti.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Ne igram puno u Srbiji, jedino sa Dolinom, ali većinom imam neke principe kojih se držim.
1. Trudim se da ne prebijam budžete(ni WB ni TB)
2. Preferiram da dovodim igrače ne free ili one koji su jeftini
3. Više para iskeširam samo za igrača za kojeg sam siguran da će mi doneti profit
4. Sa agentima se cenkam čak i za 3/4k evra na godišnjem nivou
5. Igrača prodajem samo za određenu sumu
6. Trudim se da igrače uvek prodam, barem za neke procente, umesto da odu potpuno free

To je valjda to. Nema puno filozofije. Samo se ne treba puno rasipati i to je to.
Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

To je sistem koji radi otprilike svuda pogotovu za free igrače... Dati pare za bekap igrača je čista glupost... Pokupiš šta ima u ponudi na free i na kraju sezone prodaš... Pare trošiš na igrače do 21 godine, tačnije na one kojima cena treba da raste. Mada postoji momenat kad treba prestati sa sistemom štednje...
Корисников грб
bergues
Newgen
Поруке: 17
Придружен: 12 Нов 2010, 19:58
Место: far away
Status: Није на вези

Порука од bergues »

Ja obično odlučim da igram na jedan od dva načina.

Sistem štednje , gdje uglavnom dovodim igrače na free , razvijam mlade igrače i zatim ih prodajem (nikad na rate) , i ponavljam ovo svaki transfer rok. Klub je uvijek u plusu , i konstantno svake sezone ima više i više novca.

Drugi sistem je gamble , gdje ranije dovodim kvalitetne igrače , kupujući ih na rate. U ovoj situaciji finansije se uvijek na granici , ali to kontrolišem tako što svakih par sezona preskočim prelazni rok , tj. ne kupujem nikoga za velike novce. Takođe , kada igram ovako , igrače uvijek prodajem za keš , tako da su mi finansije uvijek prividno stabilne , ali izuzetno zavise od rezulatata (jer liga šampiona donosi najviše novca) i prodaje nepotrebnih igrača.
Корисников грб
paske
World Class Manager
Поруке: 4230
Придружен: 21 Феб 2011, 23:13
Место: S.Mitrovica/Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од paske »

Drugi sistem je moj.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2014”