Footbaall Manager 2014 je sramota!!!!!

Sve o Football Manager-u 2014
vieira
Youth Team Coach
Поруке: 75
Придружен: 12 Нов 2010, 02:01
Место: Valjevo
Status: Није на вези

Footbaall Manager 2014 je sramota!!!!!

Порука од vieira »

Stvarno nema smisla ove godine sta smo dobili, obicno smece i krs od igrice, evo nije februar a vec je izaslo 5-6 peceva! I kao kupite igricu,svake godine se to potencira, ali sta dobijemo za svoje pare,dobijemo smece!
chelsea
chelsea 2
chelsea 3
gameplay 0, sudaraju se, napucavaju loptu, 1000 miliona kornera, golmanu ukljucis da dodaje loptu odbrani on frajer ispucava boli ga racku za instrukciju....sramotno.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

vieira пише:gameplay 0, sudaraju se, napucavaju loptu, 1000 miliona kornera, golmanu ukljucis da dodaje loptu odbrani on frajer ispucava boli ga racku za instrukciju
Ne želeći da ulazim u diskusiju o kvalitetu igre, imam svoje misljenje, samo me zanima kako se to meni ne dogadja sto si napisao a istu igru imamo. Desi se poneki kiks ali se kiksevi desavaju i u stvarnosti. Ove slike sto si okacio predstavljaju sta? Pokazuju da si sutirao samo dosta i da si imao posed , a CCC 1? Znaci da nesto nije ok jer nemas stopostopnihj sansi koje ugrozavaju gol direktno. Pa da si prokockao njih 7,8 onda bi mogao da kazes ovo neki bag. Korneri uredni za jednu utakmicu, ne vidim da je nesto abnormalno u odnosu na realnost.

Mislim da su zahtevi od igraca do igraca drugaciji. Jedni kukaju sto nikog ne mogu da pobede a drugi sto ne mogu da izgube, pa vise smo se svi pogubili sta je ustvari dobro, da pobedjujemo ili da gubimo? To sto vodis Chelsea ne znaci da moras da pobedjujes, pitaj Moyesa ako meni ne verujes.
vieira пише:I kao kupite igricu,svake godine se to potencira, ali sta dobijemo za svoje pare,dobijemo smece!
Ovo mogu da prokomnntarisem samo ovako: Naravno da cemo kao zvanicni forum SI-a da potenciramo na originalu, ima milion razloga za to. Ko to ne razume, sta da radim. Naravno da necemo pisati - skinite pirat skinite pirat. Zar mislis da je normalno da to radimo? Verujem da si ljut ali uvek su misljenja subjektivna i razlicita. Niko te nije puskom trerao i prisiljavao da uzmes igru , a nisi je ni uzeo sto je najgore , a pises o originalu kako mi potenciramo da se kupi. Pa ja ne znam sta je sa vama ljudi stvarno. I na kraju, nisam primetio da si sa Zvezdom igrao lose. Mozda je ipak problem u tvom losem vodjenju na kraju, a garantujem da si na taktiku, treninge, pripremu utakmice, instrukcije izgubio minut do minut i po. Ako sam pogresio izvini ali sumnjam.
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

zašto si siguran da čovek nema original?
misliš ako ne kupimo po ''najjefitinoj ceni na svetu'' da nećemo kupiti nikako? pritom fm se, već dva-tri meseca, jedino na steamu prodaje skuplje.
fala bogu imamo interneta, pa više ne moramo da kupujemo od lokalnih ''najjeftinijih''

kako god, čovek nije jedini koji ima zamerke
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

vieira пише:Stvarno nema smisla ove godine sta smo dobili, obicno smece i krs od igrice, evo nije februar a vec je izaslo 5-6 peceva! I kao kupite igricu,svake godine se to potencira, ali sta dobijemo za svoje pare,dobijemo smece!

Ovaj deo zvuči kao da smo ga mi naterali da kupi igricu od nas. A nije je uzeo ovde. Ok, druže, u svadji si sa igrom, ali šta smo ti mi tu krivi? Kriv ti je SI. Mi nismo reklamirali igru kao da je baz bagova, nismo vam obećavali savršenstvo. Mi smo obećali da, ako kupite original da nećete imati krešova, korapt sejvova i da će te zahvaljujući tome što imate original imati stalno updejtovanu igru. Takodje smo obećali i prvenstvo dobijanja nekih fajlova. I to smo i ispunili. Ako imate neki problem u igranju, taktika vam ne šljaka, ne igra vam ekipa dobro i sl. imate predvidjene teme za to i pitajte šta vas zanima. Ako imate pitanja vezana za neoriginal, tu vam ne možemo pomoći jer je politika foruma takva kakva je.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Slažem se sa Orthodoxom i Zeleom.

Koji moj je igrate kada Vam sve toliko smeta??? Imam i ja dosta problema. Ne mogu da se priviknem na novi sistem taktika (na fm 12 i 13 sam dominirao u tom segmentu), dosta nelogičnosti ima, ali.. opet igram i šta god da se dogodi više to volim da pripisujem realnosti nego Bog zna čemu sada. Jbg. čeka se februarski peč za igru mada meni kakva god da je, dobra je. :)

I da... bolje je kupiti original. :) :cheers:
vieira
Youth Team Coach
Поруке: 75
Придружен: 12 Нов 2010, 02:01
Место: Valjevo
Status: Није на вези

Порука од vieira »

Ja svoj komentar nisam ostavio bez razloga, a morao bih da pazis sta pricas, jer citajuci po ovom forumu i raznim slicnim, samo prenosim konstataciju mnogih igraca.

Слика
Слика
Слика
Слика
Drugo, ne mozes da pricas bezveze tipa, "nisam primetio da si sa Zvezdom igrao lose. Mozda je ipak problem u tvom losem vodjenju na kraju, a garantujem da si na taktiku, treninge, pripremu utakmice, instrukcije izgubio minut do minut i po. Ako sam pogresio izvini ali sumnjam."
Ako si ispratio to sto sam okacio sa Zvezdom, okacio sam samo zbog treninga i razvoja igraca, na koje trosim vise vremena nego sto igram utakmice i trazim igrace!!
Evo ti za kraj, ovo je savrseno normalno?
Слика Слика
Слика
Корисников грб
A.Boghossian
Manager
Поруке: 1121
Придружен: 05 Нов 2010, 03:15
Место: Parma, Italy
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од A.Boghossian »

b-rate, ako si napravio 30+ šuteva prema golu, valjda vidiš da nešto mora da se promeni jer ne ide, ti čekaš 40 komada i kraj meča... to nije do igre, to je do igrača. isto i ovaj liverpul iznad. debili. igra ti stativama govori - malo ti fali, promeni sitnicu. i tako šest puta, a ti se nadaš da će ući. pa neće. podigni odbranu, nabij tempo, presing, izmena, nešto uradi, nemoj gledati u monitor s nadom da ne znam šta. i ne pravite neku filozofiju sad da treba da se POSVETIŠ taktici i sranjima. gledaš i realno menjaš kako misliš da treba. nekad treba duže da primetiš šta ne valja jer me nije najsrećniji, al šta da mu radiš.

uostalom, evo ti kako se čupa ekipa:
Слика

a na prvim mečevima sam davao autogolove i mašio jedan na jedan situacije, jer je me retardiran. zbog toga mi je trebalo 10+ kola da sve ispeglam. dal treba da kažem da sam osvojio titulu i nisam izgubio meč u drugom delu sezone, a sve vreme sam igrao sa istom taktikom i istim instrukcijama? ono što ne valja u igri je prikaz onoga što si namestio. dok ne namestiš. i zato još uvek ovaj fm nije kakav bi trebao da bude, al u odnosu na 13, mnogo je igriviji u svim ostalim aspektima. btw, nisam kupio original, niti imam interes da na bilo koji način branim forum, si, ili koga već.
buffon, thuram, benarrivo, sensini, cannavaro, fuser, baggio, boghossian, veron, chiesa, crespo
Корисников грб
arseNal-serbia
Manager
Поруке: 1063
Придружен: 15 Мај 2012, 17:51
Место: Smederevo
Status: Није на вези

Порука од arseNal-serbia »

Ma ovaj FM je odlican nego ti ne znas da postavis taktiku.Kraj !
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Bogosijan objasnio. Sve mi se čini da će ovde početi nepotreba spam, uopstalom za sve ovo što je ovde rečeno nije morala da se otvara nova teme. Tako da ide lock.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Papučar пише:zašto si siguran da čovek nema original?
Zato što je pisao da je skinuo patch i da skida patcheve. Ako neko skida patch onda nema original ili ti znas nesto sto mi ne znamo. Ako je tako , baci magiju podeli je sa nama?
Papučar пише:misliš ako ne kupimo po ''najjefitinoj ceni na svetu'' da nećemo kupiti nikako? pritom fm se, već dva-tri meseca, jedino na steamu prodaje skuplje.
fala bogu imamo interneta, pa više ne moramo da kupujemo od lokalnih ''najjeftinijih''
Pre order - najjeftinija. Demantuj me?

Ko je rekao da necete kupiti nikako ako ne kupite od nas ''lokalnih''. Verujem da ti je draze ono da komsija smrdi nego ti kuca mirise. To govoris tako sto pises i citiras nasu reklamu za kupovinu FM-a. Bitno je da se kupi što se tiče nas i da se igra original. Videces da u nekim temama pomazemo i judima koji nemaju original ali politika foruma je politika foruma. I zalazemo se da Srbija ima sto vec broj prodatih originala. Tvoje teoretisanje klasično za naše podneblje - teorija zavere, lazemo narod da smo najjeftiniji ; e baš neću da kupim kod vas nego ću kod nekog drugog - itd itd nema nikakvog osnova sem onoga što si sam pročitao i tumačio kako je tebi volja.

Čoveku sam objasnio da nije jedna neuspešna karijera znak da FM ne valja i da mora da se potrudi malo više nego prethodnih godina zato što dosta više zavisi od samog igrača, a igra više nije naštellovana po defaultu - nadji taktiku, skini sa neta i ruši sve pred sobom. Znam da je to nekome uzivanje, nekome nije ali stvar je ukusa. Ono što je za nekog smeće za drugog je prefinjenost. Ono što je za nekog škrabotina, za drugog je umetnost. Prema tome, ono što si ti napisao za tebe je svrsishodno, a za mene je glupost.

Neka je tema. Nek zivi.
Последње учитавање од Orthodox дана 22 Јан 2014, 21:05, учитано 2 пута укупно.
Don Carlito
Newgen
Поруке: 26
Придружен: 28 Јан 2012, 16:36
Место: Munze
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Don Carlito »

Meni je OK,svake godine ima nekih bagova.Jedino sto su mi transferi losi.Igrac mi kosta 24 mil,oni mi daju 22,ja im trazim malo vise,npr 26, oni odbijaju.A kad ja kupujem,sigurno duplo i vise moram da platim.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

arseNal-serbia пише:Ma ovaj FM je odlican
Po cemu? :)
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Po atraktivnosti autogolova koji se postižu, Mario Gomez nije u karijeri dao tako dobar gol kao što je dao autogol kad sam igrao protiv Fiorentine :zelenko:
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
Ander
Youth Team Coach
Поруке: 195
Придружен: 01 Нов 2011, 15:20
Место: Beograd
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times
Status: Није на вези

Порука од Ander »

sa ovim silnim patchevima igra je znatno poboljsana, mada je sramota sto smo morali da cekamo par meseci da se (skoro) sve ispegla. i dalje ima bagova, odbrambeni trce ko muve bez glave, kretenski autogolovi, itd. ja jesam mracio po drugim temama da je igra mnogo losija nego pre i bilo je tesko u pocetku, ali mislim da ga ti pretera. kome se ne igra ili nume, uninstall i cao-zdravo.
fedzy
First Team Coach
Поруке: 218
Придружен: 10 Јан 2011, 02:13
Место: SKV
Status: Није на вези

Порука од fedzy »

vieira пише:
Evo ti za kraj, ovo je savrseno normalno?
Image
Mali off:
ako je ovo sa tvog sejva smanji igracima sut iz daljine.

17 suteva iz daljine je svakako previse i ne sluze nicemu, najcesce, a stvaraju utisak lose igre.
Последње учитавање од fedzy дана 23 Јан 2014, 15:52, учитано 1 пут укупно.
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Mozda je covek vratio Karlosa i Zuninja iz penzije :D
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ronin »

Ima tu svega i Vierine frustracije i gomile bagova i nasih ocekivanja pogotovu kad zadnjih par godina treba da "pljunes" par somova za nesto sto si 15 godina skidao za dzabe.
Jednostavno svima nam je tesko da budemo objektivni u smislu naseg menadzerisanja i uvek je najlakse reci "ma to je bag, znam provereno".
Opet za mnoge stvari ne mozemo biti samo mi krivi, ali bar je ovde idealno okruzenje da se nesto novo sazna i otrkije. Npr. Fedzy je lepo objasnio za 17 suteva iz daljine :winner:

Moramo nauciti da je FM vise od pukog "kliktanja" misem i kupo\prodaje poznatih igraca. Bas u tome i jeste draz, ukomponovati 11+ igraca i izvuci maximum iz njih.
Последње учитавање од Ronin дана 23 Јан 2014, 18:28, учитано 1 пут укупно.
vieira
Youth Team Coach
Поруке: 75
Придружен: 12 Нов 2010, 02:01
Место: Valjevo
Status: Није на вези

Порука од vieira »

O kakvom ti pricas skidanju taktike i teranju po default-u?
Njavise me nervira zato sto potrosim po 2h na trazenje igraca i drkanje za trening, i kad dodje utakmica koju cekam namestim sve lepo, igraju moji super dodaju se, i na primer Luiz(igram s Celzijem) vrati loptu Cehu s 40 metara, a ovaj kao se baci nesto i sudari sa stativom i 0:1 za njih, sad ja prebacim na malo ofanzivnije, ma ne vredi idu 3-4 puta 1:1 kad sutnu izadje lopta u aut, i non stop prikazuju slobodnjake s 40 metara koje ni Juninho Pernambucano u najboljim danima ne moze da ubode. Slag na tortu je sto i kad namestis golmanu da dodaje igracu odbrane, on ne jebe ni 2% nego uvek ispucava loptu.
Jedina dobra stvar je trening, igraci napreduju kao ni na jednom pre, naravno uz dobar trening. evo primer
Слика
Слика
Слика
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Druze, da ti jos jednom kazem najprostije. Verujem da je tvoj FM sramota ali ja taj FM ne igram. Verujem da puno ljudi ima slicne zamerke kao ti, verujem da mnogo ljudi nema. To je sustina. Kad govoris, govori za svoj slucaj a nije lepo da psujes serijal kompletan jer izgleda da je tvoj serijal FM 14 drugaciji od mog. Iz koga je to razloga tako, ja ne znam ali nesto ne stimuje na tom tvom posto ti se dogadja sve to sto ti se dodgadja. Meni se nije desilo ni jednom u 6 odigranih sezona da mi igrac vrati golmanu i da se golman baci d se sudari sa stativom i da padne gol, dakle nikad i ne znam kako to izgleda. Imas ovde temu za bagove pa napisi, prenecmo SIu koje bagove imas ili mozes i sam da posaljes save game njima preko SI foruma i da napomenes sta ti se sve lose desava tokom igre kako bi oni to otklonili.
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ronin »

@ vieira

Pricam o tome da za sve bagove koji nam se desavaju moramo cekati patch koji ce to resiti i da mi na to, na moju veliku zalost, ne mozemo uticati. Ali postoje stvari na koje mozemo uticati a to je promena taktike i instrukcija. Kad si vec ovde procunjaj po topicima o taktici pa vidi tudje utiske. Pitaj nekog ko igra uspesno koju taktiku\instrukcije koristi. Od sedenja i kukanja ces dobiti najmanje (tj. nista).
Na kraju, veruj mi, znam koliko nervira svaki autogol, golmanova glupava ispucavanja ili sudaranja sa stativom, kao i kad spic koji ima finising 18-20 iz 3 zicera puca 3 puta ravno u golmana. Sve ja to znam, mozes videti i moje revoltirane postove na ovom forumu, ako mi ne verujes.
Закључано

Повратак на “Football Manager 2014”