Vaše čudne navike dok igrate FM

Sve o Football Manager-u 2014
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ja sam izuzetno komplikovan kada je FM u pitanju pa tako protiv onih koji su mi česti rivali u OnLine imam nadimak Mourinho (umoriše se i prođe ih želja za igranjem pošto ja baš se fokusiram na taktiku...). Elem, evo generalno:

- Kada je srpski fudbal u pitanju, ili fudbal iz regiona, uglavnom igram sa sebi na neki način dragim timovima. To me inspiriše.
- Kada su strani klubovi u pitanju nije nužno potrebno da ja volim ili ne taj klub. Već samo da ima određeno nešto što inspiriše da igram sa njima.
- U zadnjim serijalima ne preferiram jače klubove. Iritira me igrati sa njima, ali suprotno od toga da ne volim nego jednostavno brzo mi dosadi, ja nisam za to ali podržavam osobe koje vole da igraju sa jakim klubovima.
- Ne volim da dovodim igrače koje mi preporuči skaut, retko, ali retko kada.. koristim search i sam postavljam uslove po kojima želim da mi sortira igrače i onda ja biram. Često provedem sate radeći to.
- E sad vezano za ovo gore. Volim da imam ceo tim na okupu što pre. U prvih 7 do 14 dana prelaznog roka gledam da finaliziram veliku većinu transfera. Takođe, izbegavam da dovodim igrače tokom zimske pauze. Samo ako prodam nekoga ili da ojačam konkurenciju za tim. Igrače za prvi tim ne dovodim.
- Volim da rotiram. Nešto kao SAF što je radio. Odigrao sam na FM u zadnja tri ili četiri serijala preko 10 hiljada utakmica, bukvalno NIKADA mi isti tim ne igra dve utakmice zaredom. To je neki moj ritual i od toga nikada ne odstupam. Uvek ima nešto da se menja pa ja težim ka tome. Volim da dajem šanse rezervistima i igračima iz juniorske ekipe. Kod mene važi pravilo da nema nezamenjivih pa tako.. jednom sam igrao utakmicu s Partizanom na FM 12 (FM kada sam igrao s PFC 11 sezona i uzeo LŠ), a i ako su mi oba desna beka bila povređena imao sam jednog prvotimca da igra na toj poziciji još i ako mu nije prirodna, ja ubacio jednog juniora koji ima prilično loše ocene i on odigra odlično.
- Kada je stručni štab u pitanju prvog dana takođe uradim i to da otpustim svo osoblje sa lošim ocenama, najbolje zadržim. Novo dovodim ili menjam postojeće al ne uvek odmah. Zavisi, ako neki fali u nekom segmentu odmah reagujem, ako ne onda ništa. Prioritet su igrači.
- Kada je taktički deo u pitanju uvek sam pravim taktike. Odmah na startu prvo što uradim jeste da napravim taktiku i podesim TI i PI i ono ostalo oko taktike, pa zatim to isto uradim i sa drugom taktikom. Treću ne pravim uvek. Nekako volim da guram svoje ideje i zamisli i kada mi ne ide nema veze i dalje menjam ali pokušavam na svoj način. Na FM 15 želim potpuno taktički da se usavršim.
- Volim često da pričam sa igračima o svakom problemu u ekipi, često držim sastanke itd. Ako igrač loše odigra kaznim ga i svaki put je sve strožije. Meni disciplina uvek bude na maksimum. Zarad ovog principa žrtvujem i najbolje.
- Ne volim da preplaćujem igrače. Dosta pregovaram sa agentima. Nisam škrtica, volim dobre igrače, megazvezde ako je nekad moguće ali ne po cenu da ih pretplatim i tako oštetim moj klub. To je loše poslovanje. Ovladao sam sa segmentom poslovanj na FM u zadnja dva serijala i još ću to unaprediti. Omiljeni deo mi je kada pregovaram sa agnetima/igračima.
- Kada je meč u pitanju prosečno trošim jako dosta na samu pripremu utakmicu i odigravanje iste. Dok ručno podesim za svaku utakmicu ko će da mi igra jer kao što sam rekao volim promene pa dok u utakmici podesim instrukcije na protivničke igrače, team talk... dosta prođe vremena. Inače, imam asistenta ali ga slabo koristim. Njega koristim radi reda. Dakle, ručno i sam podešavam instrukcije na protivničke igrače pred svaku utakmicu, menjam na otprilike 35 minutu ako je potrebno dodatno, oko 70 obavezno i ako je potrebno i pred sam kraj utakmice. Na team talk se takođe dosta obazirem. Ništa mi nije značajno kao to. Često u poluvrmenu volim da pohvalim nekog igrača posebno ili čak da nekog i motivišem pre utakmice. Retko to radim na kraju. Ovako radim za svaku utakmicu. Nije bitno da li igram protiv recimo Liverpula sa Čelzijem ili sa Čelzijem protiv Sautenda, Kru Aleksandrije ili šta znam i ja koga. To mi je jednostavno neka rutina koju trudim se da usavršavam od FM 12.
- Da se nadovežem na taktiku. Volim defanzivan fudbal tj zatvoren, disciplinovan taktički i da svaki igrač zna tačno šta treba da radi. Nema tu filozofije. Najdraže mi je kada sa malim timom dobijem u prvim sezonama velike utakmice zbog velikog napora koji uložim u tu utakmicu i onda mi pobeda bude još draža. Ako izgubim onda se u budućnosti fokusiram da još bolje to odradim. Inače, često menjam razne stvari tokom utakmice. Pogotovo instrukcije. Volim da se zatvaram u zadnjih 15-20 minuta. Pogotovo ako igram sa ekipom približnog kvaliteta a rezultat mi ide na ruku.
- Ostavljeno za kraj ali zato jer sam se tako setio inače mi je ovo jedno od osnovnih stvari. Idem na bukvalno SVAKU pres konferenciju. I pre i posle utakmice i kada dovodim nekog igrača... odnosi sa medijima su mi uvek maksimalni. Nisam dva serijala propustio ni jednu pres konferenciju.

Ima tu sigurno i još nego ovo je nešto osnovno što radim. Dosta toga planiram na FM 15 unaprediti.

E sada i neke drugestvari...

- Zavisno od kluba ali uglavnom slušam njegove navijačke pesme za vreme igranja s tim klubom. Ako nema baš navijačkih pesama pustim neku kvalitetnu plejlistu koja mi bude pri ruci u tom momentu ili koje se prvo setim.
- Krstim se pred svaku utakmicu, ako pobedim posle utakmice takođe ako je bitna utakmica i postižem gol koji znači isto se krstim :xD:
- Dosta se uživim kada igram menadžer. Kog golova i pobeda se to baš vidi. Često se proderem, najjače je ako to bude gluvo doba noći kada mi uglavnom svi osim braće i mene spavaju xD Ali uglavnom svaki gol i svaku pobedu slavim ko da mi život zavisi od toga.

:cheers:
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Sloba пише: - Krstim se pred svaku utakmicu, ako pobedim posle utakmice takođe ako je bitna utakmica i postižem gol koji znači isto se krstim :xD:

:cheers:
А кад изгубиш, ти опсуј Бога! Ти се њему крстиш, а он те зајебава и не да ти да победиш.
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Mladene, nemoj mi reći da si čitao sve ovo što je Slobodan napisao...
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

mmladja пише:
Sloba пише: - Krstim se pred svaku utakmicu, ako pobedim posle utakmice takođe ako je bitna utakmica i postižem gol koji znači isto se krstim :xD:

:cheers:
А кад изгубиш, ти опсуј Бога! Ти се њему крстиш, а он те зајебава и не да ти да победиш.
Ne psujem Boga, al inače psujem i to baš dosta. :D
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Tokelara пише:Mladene, nemoj mi reći da si čitao sve ovo što je Slobodan napisao...
Нажалост, јесам :argh:
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Ajde da se i mmladja konačno pojavio. :poz:
Корисников грб
Spaske944
Newgen
Поруке: 49
Придружен: 24 Нов 2013, 06:16
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Spaske944 »

1- Retko kada vrsim izmene, osim ako se neko od igraca povredi, ili je iscrpljen.
2 - Nikada u kupovima ne vodim meceve, vec dam asistentu.
3 - Volim da zapalim cigaretu tako pred neki mec, ali kada igram kod kuce.
4 - Uglavnom volim da kupujem domace igrace.
5 - Volim dok igram Fm da po internetu istrazujem mlade igrace.
6 - Balantu uvek dovodim.
7 - NIkada ne preuzimam mali klub sa malim budzetom, tj retko kada uzimam i ove osrednje klubove tipa Totenhem, Bilbao, Leverkuzen. Uglavnom ove najjace vodim. To je losa navika koju bih voleo da promenim, ali jednostavno ne umem sa malim klubovima da igram.
Корисников грб
The Rock
Assistant Manager
Поруке: 565
Придружен: 16 Јун 2011, 18:42
Место: Despotovac
Status: Није на вези

Порука од The Rock »

1. Kod mene golmani uvek nose brojeve ovim redom:
1, 12, 40, 60, 80, 90, 50, 70. Nema izuzetaka, osim kad vodim repke. Onda ide 1, 12, 23. Mnogo me iziritira kad je neki od ovih brojeva povucen iz upotrebe (kao npr. 12 u Zvezdi).

2. Broj 13 je rezervisan za beka (po mogucnosti desnog), kao i broj 4.

3. Za AMR/C/L koji su mlada nada, rezervisani su brojevi 16, 17, 20, 22, 24, 27.

4. Mladi stoper ili bek moze da ima samo brojeve 21, 31, 32 i 33, dok ne stasa i dobije neki broj rezervisan za tu poziciju (za stopere 3, 5, 6, Vidarina 15ica)

5. Mladi napadac dobija broj 30 ili neki manji broj koji nije rezervisan za druge pozicije, sve dok ne stasa za brojeve 9, 10, 11 (Ili dok se ovi brojevi ne oslobode).

:cheers:
Trle
Manager
Поруке: 2729
Придружен: 19 Феб 2011, 23:54
Место: Bojnik
Status: Није на вези

Порука од Trle »

-pred tekmu obavezno iscotam sve vesti
-omiljenog igraca iz RL obavezno dovedem ako mogu
-prijateljske vodi asistent kao i konfenrencije za novinare
-ne dovodim igraca preko 25
-free igrace nikad ne dovodim jer mi bedak kao niko ih nece i ja da ih skupljam ko poslednji :xD:
-kursor mi je uvek na ono gde je skip golova kad protivnik da go da sto pre prekinem
Корисников грб
Mare.Maki
Youth Team Coach
Поруке: 85
Придружен: 04 Сеп 2014, 18:36
Место: Vršac
Status: Није на вези

Порука од Mare.Maki »

Uglavnom se dešavalo da zapalim po 2 cigare jer se "zadubim" u igru dok sam još konzumirao iste :D
Pa ono jednu zapalim, i tokom tekme još jednu, dok ne skontam da su u pepeljari 2.

Volim da za finala LS i tako nekog većeg meča kupim pivo i kokice. I odgledam celu tekmu bukvalno.
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Skontao sam da sam opasno alergican na to da mi bilo ko iz odbrane izvodi penal, stoper, bek, svejedno. Iako ima atribut za penale 15+, radije cu staviti bilo koga iz veze, pa makar imao 11 za penalty taking. Prvo uglavnom napadaci ili neka 10tka, pa veznjaci i na kraju ovi iz odbrane, ako bas moraju.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Gymbro
Youth Team Coach
Поруке: 163
Придружен: 09 Мар 2012, 21:04
Место: Niksic/Podgorica
Status: Није на вези

Порука од Gymbro »

Odaberem klub.
Na desktopu otvorim novi folder (naziv kluba).
U tom folderu su dva nova foldera, Excel i SS.

Excel:
Za svaku sezonu poseban Excel koji izgleda kao na slici.
Слика
Ima još kolona, ne mož' sve da stane.

SS:
Za svaku sezonu novi folder sa screenshotevima svih prvotimaca + mladi igrači za koje procijenim da ima nade. Screenshot se uzima 1. avgusta, novembra, februara i maja.
Svaki screenshot igrača koji je napustio klub ide u folder Arhiva, dok u folder Razno stavljam sve moguće zanimljivosti na koje naletim.

U notes za svakog igrača upisujem sve ono što je bitno, tipa tutoring, discipline, kada, zašto, pravni lijek :zelenko:


Jebi ga, boles' ne bira.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ti si moj idol!!! I dao si mi ideju. :xD:
Корисников грб
Mihailo
First Team Coach
Поруке: 477
Придружен: 21 Јул 2013, 21:21
Место: Serbia
Status: Није на вези

Порука од Mihailo »

Predobra ideja za Excel! :D
Look, I'm not like a boss. I am the boss!
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Ma aj zajebi da se jebavam oko excel-a da bi ispisao ono sto imam u igrici...
Mozda, ali mozda ima smisda zbog neke price, mada mnogo posla za 1 igricu...
Sé un hombre
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2014”