FM 2014 - diskusija

Sve o Football Manager-u 2014
Stefan
Manager
Поруке: 1988
Придружен: 25 Окт 2010, 17:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stefan »

Jel se jos nekom desava da mu igrica sama odredjuje za koju cenu moze igrac da ode,konkretno asking price?
Evo npr. Darko Lazovic kosta 2.7 M€ i meni Almerija nudi za njega 4M€ koja sam odbio jer sam trazio 8M€ i tu se oni povuku iz pregovora. Medjutim posle par dana meni stizu 7 ponuda od 5M€, koje naravno sve odbijem,jer je cena za koju ga pustam ostala ista .Posle sam gledao njegov "profil" kad tamo pod asking price stoji 5M€ a nit sam to podesavao, nit mi ta cena odgovara.Pod staff responbilities je svuda moje ime,sem kod dovodjenja klinaca za sta je zaduzen HOYD ali to nema veze s ovim.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Dešava se to. Mislim da je to kada jednom u ponudi zahtevaš neku cenu, FM sam to stavi. Glupost.
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Meni se desavalo. Stavim 6,5m pa smanjim na 5m, posto nije bilo zainteresovanih skinem cenu i posle vidim da mu stoji asking price 6m.
Sé un hombre
mikoexclusive
First Team Coach
Поруке: 266
Придружен: 07 Апр 2013, 19:29
Место: Rudo
Status: Није на вези

Порука од mikoexclusive »

Kad smo već kod asking price, evo šta mene nervira.

Moj prvotimac vrijedi 10M. Neki klub ponudi 8 za njega, ja naravno odbijem. Podignem mu asking price na recimo 15M i onda se taj igrač buni što sam stavio visoku cijenu! Alo! Ko je ovde lud? Uobičajeno je da se igrač koji nije na TL prodaje bar za duplu vrednost.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Zavisi koji si liga, koji klub, reputacija, zemlja, bla bla bla...
mikoexclusive
First Team Coach
Поруке: 266
Придружен: 07 Апр 2013, 19:29
Место: Rudo
Status: Није на вези

Порука од mikoexclusive »

Totenhem.
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Stvar oko asking price moze da bude vezana i za sportskog direktora.

Sto se tice diskusije o povratku sa pozajmica valjda zavisi od pravila u ligi. U nekim ligama ne mozes da vratis igraca van prelaznog roka, u nekim mozes kad oces.
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Qwf7JbUI3vA[/youtube]

Pripisalo se golmanu.
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Kako je moguce da najbolji skauti u igrici, vecinom imaju samo 1 ili 2 zemlje?
Trazim sad za Manchester skaute i jedva sam nasao 2 koji vrede necemu i imaju par zemalja vise od ostalih... Strasne stvari.

Koliko tacno utice adaptability na skauta uopste?
Sé un hombre
rankevb
Youth Team Coach
Поруке: 52
Придружен: 10 Окт 2011, 06:18
Место: vb
Status: Није на вези

Порука од rankevb »

Počeo sam igru kao unempoyed sa slf reputacijom. Učitao sam 36 nacija sa oko 85 liga. Igra je počela oko 10.07.2013 a sada je 10.05.2014. E sad u čemu je problem. Aplicirao sam za posao u preko 300 klubova koji nisu imali menadžere, i to uglavnom klubovi nižih liga sa niskom reputacijom, ali i klubovi top liga i prvih liga. I do sada mi još niko nije ponudio posao. Da li je neko pokušavao ovako da igra i gradi karijeru, i da li je imao uspeha u traženju bar prvog posla. Ili je ovo u pitanju novi bug. Naravno fm je original.
Корисников грб
Jovan
Assistant Manager
Поруке: 637
Придружен: 09 Апр 2011, 13:47
Место: Beograd
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Jovan »

Radi se o bagu, masa ljudi se zali na to.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Jesi li to počeo skoro ili ranije, konkretno pre poslednjeg peča? Taj problem je poznat, i čini mi se da je rešen sa poslednjim apdejtom.
rankevb
Youth Team Coach
Поруке: 52
Придружен: 10 Окт 2011, 06:18
Место: vb
Status: Није на вези

Порука од rankevb »

Počeo sam juče. Ali primetio sam da kad udjem u početni meni pre onog izbora nacina igre da u donjem desnom uglu piše 14.2, a kad udjem u stat new carier game piše u opcijama samo 14.0.0, nema opcije da se prebaci na 14.2 Sad da li je i to neki bug ne znam. Jel treba beše da stoji opcija za prebacivanje, ili da reinstal fm. Po satranim forumima sam čitao da oni kad počinju igru na ovaj način obično dobiju posao do decemra najkasnije...
Корисников грб
Jovan
Assistant Manager
Поруке: 637
Придружен: 09 Апр 2011, 13:47
Место: Beograd
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Jovan »

Baza koja se koristi je i dalje 14.0, u patchevima do sada nije bilo promena u DB.
rankevb
Youth Team Coach
Поруке: 52
Придружен: 10 Окт 2011, 06:18
Место: vb
Status: Није на вези

Порука од rankevb »

Sad sam proveravao, tako je i meni. Znači bug, al ću da teram do januara 2015, možda se nešto desi, mada sumnjam. A jeste smešno da me ne angažuju ni klubovi iz beton liga šlj nacija. I stvarno izluđuje nesposobnost SI da naprave normalnu igrivu igricu koja donosi uživanje a ne nerviranje. Inače klikćem preko 5 sati bez odlaska na odmor i apliciram na sve što se pojavi da ne bi slučajno propustio neki klub, al ništa. Šteta a hteo sam da postanem najbolji svih vremena :)
Корисников грб
gagy142
Youth Team Coach
Поруке: 64
Придружен: 25 Јун 2011, 16:51
Место: beograd
Status: Није на вези

Порука од gagy142 »

Jedno pitanje, hocu da pocnem sa Teleoptikom pa me zanima jel moze on da udje u prvu ligu sa Partizanom zajedno ? da ne pocinjem ako ne moze ...
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Neverovatno je koliko su uspeli da ubaguju jednu igricu. Ali neverovatno. Kao da im je to bio cilj a ne da naprave igru bez bagova.
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

gagy142 пише:Jedno pitanje, hocu da pocnem sa Teleoptikom pa me zanima jel moze on da udje u prvu ligu sa Partizanom zajedno ? da ne pocinjem ako ne moze ...
ne može, kod mene je teleoptik osvojio prvu ligu i nije ušao
mada u stvarnosti bi trebao da može, to sam pročitao negde pre par godina pošto su kao uprave partizana i teleoptika različite sada
Корисников грб
ivogud
Assistant Manager
Поруке: 574
Придружен: 01 Дец 2010, 21:01
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од ivogud »

Koji je datum ulaska Srbije u EU? 1 januar 2018 ili ...
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

jul/avgust 2018
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2014”