FM 2014 - diskusija

Sve o Football Manager-u 2014
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ronin »

Nisam igrao nista do 14.1.3 update (sem malko sto sam pikao Demo) i nisam toliko isfrustriran kao vecina vas.
Ipak ono sto mi je prvo palo u oci je live transferi, tj. mogucnost da odmah dobijes odgovor na tvoju ponudu. Takodje i loan report izgleda preglednije (onaj glavni sto dobijas u vestima) a i same vesti obojene raznim bojama su poboljsanje jer mozes brzinski da preletis preko onih koje te uopste ne zanimaju u datom trenutku.
Ono sto mi se ne svidja je izmishljanje novih klauzula konkretno nadoknada za ostajanje na klupi :slap: Misliiiiim koja ti zvezda moras da budes da bi ti pored plate davao jos duple pare ni za sta. Dakle plata je ono sto dobijas za igru a opet su im uveli appearance pre par godina-sad nastavljaju sa glupostima sa unsused substitute :slap: Jedno su bonusi za golove, clean shet ili biti igrac u timu sezone itd., ali ove gluposti bas i nisu morali da uvode.
Корисников грб
fanst[E]
Manager
Поруке: 1365
Придружен: 08 Нов 2010, 15:59
Место: svud' po malo
Status: Није на вези

Порука од fanst[E] »

madness пише:
the Stig пише:Upravo mi se desilo ispadanje u trećem kolu kvalifikacija, ne plef of, za LŠ i posle tog nemilog događaja dešava se jedna krajnje zanimljiva situacija; nisam prebačen u kvalifikacije za LE, dok su sve druge ekipe uredno prebačene.
I onda se iznenada pojavljujem u žrebu za grupnu fazu :zelenko:
E da se meni ovo nekad desi. :)
Tako i meni bilo prvi put kada sam ispao od Ludogoretsa,gledam ovi igraju kvalifikacije za LE,a mene nigde nema.Znam da ako se ispadne u 2 kolu ne ides nigde,ali u trecem trebalo bi da se odigra jos jedan mec.Dvoumio sam se da krenem iz pocetka ali vidim da mi prikazuje vazan datum zreb za LE,sacekm i videh da sam u trecem sesiru,grupa na kraju PSV,BATE,M.Tel-Aviv :lol:
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Kako me nervira ovaj fazon sa sutevima na gol, unistim protivnika i oni me pobjede ili ih jedva pobjedim :nasty:

Слика
Слика

Ovo mi se svidja sto moze mec da se odgodi

Слика
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Ronin пише:Ono sto mi se ne svidja je izmishljanje novih klauzula konkretno nadoknada za ostajanje na klupi :slap:
Nije to izmisljeno, to postoji, zato je i u igri. Kod nas 99% ne, ali u svetu da.

Ne zaboravi da je SI sponzor engleskim klubovima i da od njih dobijaju informacije o takvim stvarima ili recimo kako izgleda scout report i sl. Odatle oni i uzimaju to i ubacuju u igru.
Последње учитавање од Karna дана 14 Нов 2013, 21:39, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Salabajzer
Youth Team Coach
Поруке: 62
Придружен: 09 Нов 2010, 19:26
Место: Bijeljina, RS
Klub koji vodite: Hibernian FC
Status: Није на вези

Порука од Salabajzer »

Ovo sa izborom grada rodjenja je super, samo sto meni ne znaci ama bas nista. Ja sam iz Rep. Srpske, ali naravno uzimam "nationality - Serbian", a posto ljude iz SI-ja ne zanima politicka situacija na Balkanu, naravno nije moguce odabrati grad iz R. Srpske. Nije da sam ocekivao da bude drugacije, ali mogli su to napraviti prikladnije, jer ima toliko ljudi koji igraju FM rodjenih u drugim drzavama, koji iako imaju drzavljanstvo i te drzave, jednostavno zele da im first nationality bude drzava njihovih roditelja...

Nije to neki poseban minus FM-u, samo zao mi je sto ne mogu da uzivam u ovom sjajnom detalju...

:cheers:
Nema džabe ni za babe
Корисников грб
the Stig
Youth Team Coach
Поруке: 149
Придружен: 09 Нов 2010, 23:07
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од the Stig »

Tokelara пише:
the Stig пише:Upravo mi se desilo ispadanje u trećem kolu kvalifikacija, ne plef of, za LŠ i posle tog nemilog događaja dešava se jedna krajnje zanimljiva situacija; nisam prebačen u kvalifikacije za LE, dok su sve druge ekipe uredno prebačene.
I onda se iznenada pojavljujem u žrebu za grupnu fazu :zelenko:
Koristis neke editor dodatke?
Ne, čist zadnji peč.
Последње учитавање од the Stig дана 14 Нов 2013, 23:54, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ronin »

Karna пише:
Ronin пише:Ono sto mi se ne svidja je izmishljanje novih klauzula konkretno nadoknada za ostajanje na klupi :slap:
Nije to izmisljeno, to postoji, zato je i u igri. Kod nas 99% ne, ali u svetu da.

Ne zaboravi da je SI sponzor engleskim klubovima i da od njih dobijaju informacije o takvim stvarima ili recimo kako izgleda scout report i sl. Odatle oni i uzimaju to i ubacuju u igru.
Mozda sam se lose izrazio, tj. trebao sam staviti izmishljeno pod navodnike. Naravno da znam da je ugovor pun klauzula, ali htedoh reci da se to toliko razvodnjilo da pa se islo i do osiguranja Bekamovih nogu (kasnije Mesi, C.Ronaldo i ostale zvezde) ili trazenja smestaja za porodicu igraca, te skolsku stipendiju za rodjenog brata igraca. Moze se sa tim ici u nedogled, samo sam misljenja da to malo opterecuje igru pogotovu ako igrate sa slabijim timom. Npr. na 13 sam igrao sa Gioronom i najveci problem kod potpisivanja igraca na free je bio upravo appearance fee.
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

A da bi stavio nas grad moras nacionalnost cini mi se staviti bosnian...
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

i mene nervira to, nije mnogo bitna stvar ali opet zasto mjesto rodjenja mora biti povezano sa državljanstvom? Evo ja sam rodjen u Kotoru pa imam srpsko drzavljanstvo tj. uskoro cu ga imati :D
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Ne mora naravno. To je propust SI-ja i sami su rekli da nisu obratili paznju na to a kasnije nije bilo vremena da se ubaci u igru. Verovatnop ce biti na sledecem FM-u.
rankevb
Youth Team Coach
Поруке: 52
Придружен: 10 Окт 2011, 06:18
Место: vb
Status: Није на вези

Порука од rankevb »

kad krecete save sta stavljate u profilu- sunday ligue footballer ili nesto drugo
ja uvek slf i dosta je teže
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Jeste SLF je najteze za start, ali mislim da je Automatic najbolje ili ako ne zelite da se puno zezate onda International. Ne vredi staviti SLF i voditi Mancester.
rankevb
Youth Team Coach
Поруке: 52
Придружен: 10 Окт 2011, 06:18
Место: vb
Status: Није на вези

Порука од rankevb »

pa to, ja i u fm2013 i u ovom sa slf pokusavao sa interom vise puta i uvek slabo i otkazi, a i onako im je ekipa katastrofa, dok sam jednom probao sa internacional footballer i ide bas lako. znaci sa automatik je najrealnije, da skratim uzaludne pokusaje i nerviranje ( mada sam tako na automatik igrao od 03/04 pa do fm2012, a sad mislio da malo otezam)
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Ako hoces SLF onda kreni sa nekom 3-4 ligom i uzivaces kad nesto uradis svi ce te traziti.
Bolesnik
Newgen
Поруке: 36
Придружен: 24 Окт 2010, 20:41
Место: Valjevo
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Bolesnik »

Povrede jebu kevu.
Корисников грб
urosija
Assistant Manager
Поруке: 542
Придружен: 28 Дец 2011, 22:55
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од urosija »

ja sam sebi stavio semi-profesional jer sam to stvarno i bio ali brate toliko se nerviram da je to strasno... Pravim taktiku do najsitnijih detalja, i timsku i pojedinacnu i izadjem sa Interom kuci i kresne me Sasuolo pritom jednim polu sutem naspram moji 43... Takodje ovi rezultati 5:3, 5:4 svaku drugu tekmu, mislim da su malo slabije odradili igru ponovov i svake godine su mi sve gori i gori nazalost...
Корисников грб
Salabajzer
Youth Team Coach
Поруке: 62
Придружен: 09 Нов 2010, 19:26
Место: Bijeljina, RS
Klub koji vodite: Hibernian FC
Status: Није на вези

Порука од Salabajzer »

DS_RS пише:A da bi stavio nas grad moras nacionalnost cini mi se staviti bosnian...
Znam. Samo jednostavno ne zelim da me bilo ko oslovljava bosancem...
Nema džabe ni za babe
Корисников грб
ivogud
Assistant Manager
Поруке: 574
Придружен: 01 Дец 2010, 21:01
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од ivogud »

Definitivno ako ne isprave ovo sa uzimanjem lopte i silnim uklizvanjima igra ce biti neigriva totalno, svaka tekma bez obzira na protivnika "tackles won" i meni i njima preko 80%
Sad sam igrao protiv Celja 4 play off za evropa ligu

Слика

Svako uklizavanje oteta lopta i najcesce ode u korner

Jedan njihov igrac ima tackling 7, od 9 pokusaja imao je 6 uspesnih startova

Слика

glupost teska
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Znaju za problem i rade na ispravljanju. :yesko:
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Brate to je Blaz, on je ubica :zelenko:
Jusqu'ici tout va bien…
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2014”