FM 2014 - diskusija

Sve o Football Manager-u 2014
StrikeFront
First Team Coach
Поруке: 329
Придружен: 01 Нов 2010, 15:33
Место: Vrsac
Status: Није на вези

Порука од StrikeFront »

Nakon par utakmica, tacnije 4 evo nekih mojih utisaka.

Itekako moze da se igra i nije toliko lose kao sto neki kazu, bar meni. Nije jos sve kako treba, to sigurno ali ljudi moze da se igra i to je trenutno najbitnije. Ima nekih sitnih bagova kao npr. cesto ali bas dosta puta mi se desi da mi golman ( Stojkovic,igram sa Partizanom ) ispucava lopte u aut?! Dakle, retko kad uzme loptu u ruke i da prvom igracu do sebe da tako pocnem da gradim akciju vec obicno degazira i to u aut sto nekad zna da izritira. Sto se tice odbrana i padanja dosta golova na mecevima, pa videcu jos par narednih utakmica jer za sad od 4 meca imam 3 prijateljske i 1 zvanicnu iako su sve dosle 3+. Cinjenica je da treba dosta da se radi oko taktika i treninga i posebno kod vodjenja u toku same utakmice da bi bilo sto bolje. Za sad mi je okej to, inace ja igram cele utakmice i mislim da sam jedan od retkih sto se toga tice ali uvek imam uvid sta se desava i kako da reagujem.

Dakle, pozitivno misljenje imam za sada i nadam se da ce tako ostati i da ce biti samo jos bolje. :cheers:
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

To sa golmanima je vec logovano kod njih. Mislim cak i da je sredjen taj bag ali nije uspeo u ovaj update da udje.
Корисников грб
TOMARA
Assistant Manager
Поруке: 667
Придружен: 26 Нов 2010, 00:26
Место: Stara Pazova
Status: Није на вези

Порука од TOMARA »

Meni najvise smetaju reakcije stopera i bekova, kada protivnicki igrac trci prema golu a oni se samo pomeraju u nazad dok ovaj ne sutne.... Takve lopte u 90% slucajeva zavrse u golu....
Dalje, primetio sam da moji igraci uglavnom mase ceo gol kod situacije 1 na 1 iako imaju kvalitet za rutinsku zavrsnicu... Jednom je lopta cak zavrsila u autu posle suta kod takve situacije :wtf: I jos jedna stvar... Moji krilni igraci su apsolutno neaktivni kada je odbrana i zatvaranje protivnickog napada u pitanju... Uopste ne napadaju igrace sa loptom koji lagano trckaraju oko njih... Ceste povrede od po par meseci i pogadjanje okvira gola na svakoj tekmi necu ni da spominjem... :zelenko: Ali pored svega toga ova beta je dosta bolja nego beta sa 13ice, i iskreno se nadam da ce otkloniti sve ove greske sa izlaskom full igre... :cheers:
:zvezda: FOOTBALL MANAGER MANIAC :zvezda:
Слика
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

Ono sto je meni kul sto igraci sada lakse dolaze kod mene (Radnicki Nis)...malo ko je odbio da barem pregovara a to sto nemam kintu za njih je druga stvar...ne znam kako ali sam cak i par wundera uspeo da kupim i to na free transferu! ;) Kapiram da sam napravio sasvim solidnu ekipu od igraca koje sam uspeo da sakupim (sto wundera sto PA 120+) ali dzaba mi: Kao sto rece Tomara, krila mi statiraju, bekovi kao da imaju PA-30, dao sam 2 gola u drugoj sezoni a primio 12 sa taktikom 4-2-3-1 Deep i opet mi prete ovi iz uprave (uprava napolje!)...Sto je najgore stalno mi je posed 55%+, vise od 20 udaraca na go - protivnik manje od 5...napadaci i krila Finishing, First touch od 14-17...Bruka. Teze je za igranje ali zabavno ;)

I da se ispravim malo: To sto igraci dolaze lakse je za mene idealno ali vise bag koji ja sa zadovoljstvom koristim. Rastegnem budget do bola i dovedem igraca sa free tranfera za 2500e/p i 3 dana kasnije ga prodam za 750K evra. Istog dana dovedem novog igraca za 3500e/p sledeceg ga prodam za 600K? Finansije kidam ali je mali nerealno da za 10 dana napravim profit od 10 miliona evra kupujuci i prodavajuci igrace? :)
Последње учитавање од sergavra дана 24 Окт 2013, 07:01, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
srga90
First Team Coach
Поруке: 421
Придружен: 14 Нов 2010, 00:24
Место: Bajina Bašta
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од srga90 »

TOMARA пише:Meni najvise smetaju reakcije stopera i bekova, kada protivnicki igrac trci prema golu a oni se samo pomeraju u nazad dok ovaj ne sutne.... Takve lopte u 90% slucajeva zavrse u golu....
Dalje, primetio sam da moji igraci uglavnom mase ceo gol kod situacije 1 na 1 iako imaju kvalitet za rutinsku zavrsnicu... Jednom je lopta cak zavrsila u autu posle suta kod takve situacije :wtf: I jos jedna stvar... Moji krilni igraci su apsolutno neaktivni kada je odbrana i zatvaranje protivnickog napada u pitanju... Uopste ne napadaju igrace sa loptom koji lagano trckaraju oko njih... Ceste povrede od po par meseci i pogadjanje okvira gola na svakoj tekmi necu ni da spominjem... :zelenko: Ali pored svega toga ova beta je dosta bolja nego beta sa 13ice, i iskreno se nadam da ce otkloniti sve ove greske sa izlaskom full igre... :cheers:
Slažem se sa svim navedenim, najviše i mene iritira odbrana koja samo ide u nazad i prati kretanje napadača a on se lagano ušeta u šesnesterac i šuta laganica gol. A tek špicevi, igrač koji ima Finišing 18, ide 1 na 1 i omaši za jedno 20 metara pored gola (desi se i u RL ali 1-2 puta), a ovde svaki meč.
Mnogo me nervira i činjenica da se igrači mnogo služe slabijom nogom: Ima Long Šuts 17, puca sa 20m, jača desna on puca levom, non stop...
Kada se branim, samo odbrana i eventualno zadnji vezni brane, a pozicije AMR/L/C ne znaju da se vrate nazad...
Sve što sad, hoćemo je, da budeš opet ona prava Zvezda kao nekad pre...
U nama i dalje, teče krv CRVENO-BELA što se lila za tebe!!
'Ajmo sad, glasnije, za ono zbog čega se živi zbog čega se umire!!!
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Polako ljudi, ovo je samo beta verzija igre. Svi se nadamo da ce biti pravo uzivanje igrati FM kad izadje full.
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Karna пише:
vignjoslav пише:Ne zelim da hejtujem igricu, odnnosno BETU, koju nisam probao, ali vidim da se manje vise desavaju iste stvari kao i na prethodnim izdanjima igrice. Uzimao sam originale zadnjih par godina, mislim od 2005.-e sa jednim prekidom. Meni se cini da sada trenutno ne da ne vredi kupovati igricu, vec da je jednostavno ne vredi igrati. Pregrst bagova, ogromna nerealnost koja vodi ka iritantnosti u pojedinim delovima igrice, sminkanje nekih smesnih stvari koje apsolutno ne uticu na igrivost dok bitne stvari zanemaruju i slicno ... Iznoseno je par predloga za poboljsanje igrice na nasem forumu, koji bi podigli igricu na znatno visi nivo, ali to mislim da ni nije doslo do zvanicnog foruma a ne do implementacije u igru ne daj Boze. Kratko i jednostavno, mislim da cu napraviti pauzu sa igranjem ovog serijala (i pirat i original), jer jednostavno ovakva igrica to ne zasluzuje.
To sto se predlaze na ovom forumu ne ide na njihov forum vec direktno kod njih. Kao drugo, nismo mi jedini tu. Ima jos milion drugih foruma i milion predloga na njihovom forumu i milijardu predloge koje oni cuvaju godinama unazad. A to sve je nemoguce ubaciti odjednom. PLus je logicno da vecina predloga otpadne zbog toga sto je bzvz ili mozda tehnicki neizvodljivo.

:cheers:
Iritira me to sto ne ubacuju konstruktivne predloge u igricu, vec ubacuju nekakvu sminku debilnu koja ne utice na igrivost uopste. Pa kad odigram 14 sezona sa jednim timom i ne uspem da dobijem ni jednog regena vrednog ulaska u prvi tim, dodje mi da zapalim komp. Poenta moje price je da je igra ista kao i prosle godine i kao i pretprosle, bukvalno, promene su u sminki i bazi, ostalo je sve njesra. Bagova ima milion ali mi oni toliko i ne smetaju, ali upotpunjavaju moj utisak o ovom serijalu zadnjih par godina kao jednom poluproizvodu.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Sve bagove koje vidite, tipa ti sutevi u aut, retardirane reakcije golmana, odbrane postavljajte na njihov forum da bi mogli da isprave.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Како да видимо кад ти рече да је игра одлична? :P
Корисников грб
Fon Karajan
Assistant Manager
Поруке: 812
Придружен: 15 Мај 2011, 22:36
Место: Алексинац
Status: Није на вези

Порука од Fon Karajan »

Толико је добра да и за демо треба апдејт :zelenko: :nasty:
Наочаре црне, у џепу бели цвет
јачи смо од судбине нека пуши цели свет!

Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Како да видимо кад ти рече да је игра одлична?
I odlična igra ima bagove. ;)
Корисников грб
parmantije
Newgen
Поруке: 11
Придружен: 30 Сеп 2013, 20:44
Место: Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од parmantije »

Koju težinu igre birate na početku igre, jel uzimate svi najteži level, sunday league player ili kako već, ili ipak ne? Može i neki vote pool, kakogod...
Корисников грб
srga90
First Team Coach
Поруке: 421
Придружен: 14 Нов 2010, 00:24
Место: Bajina Bašta
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од srga90 »

parmantije пише:Koju težinu igre birate na početku igre, jel uzimate svi najteži level, sunday league player ili kako već, ili ipak ne? Može i neki vote pool, kakogod...
Каква тежина? То бираш да ли си се бавио некада фудбалом и на ком нивоу.
Sve što sad, hoćemo je, da budeš opet ona prava Zvezda kao nekad pre...
U nama i dalje, teče krv CRVENO-BELA što se lila za tebe!!
'Ajmo sad, glasnije, za ono zbog čega se živi zbog čega se umire!!!
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Lakše je kada izabereš international footballer. U tom slučaju krećeš sa sjajnom reputacijom, igrači te slušaju šta god da im kažeš, samim tim je moral bolji, a često i na polusezoni dobiješ ponudu nekog velikog kluba... Glupost.
Ako izabereš SLF, onda ide teže dok ne napraviš neke rezultate. Ja to držim na automatic ako ne igram neki izazov tipa Pentagon, gde se drži SFL.
Последње учитавање од Gagi дана 24 Окт 2013, 21:51, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
srga90
First Team Coach
Поруке: 421
Придружен: 14 Нов 2010, 00:24
Место: Bajina Bašta
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од srga90 »

Па да, али су и већи захтеви ако ставиш богатију прошлост, и сваки фејл се жестоко критикује, тако да ти се све своди на крају исто, разлика је 4-5% скоро да је и нема.
Sve što sad, hoćemo je, da budeš opet ona prava Zvezda kao nekad pre...
U nama i dalje, teče krv CRVENO-BELA što se lila za tebe!!
'Ajmo sad, glasnije, za ono zbog čega se živi zbog čega se umire!!!
Корисников грб
insomniac_cro
First Team Coach
Поруке: 221
Придружен: 26 Сеп 2013, 21:55
Место: Split
Status: Није на вези

Порука од insomniac_cro »

StrikeFront пише:Nakon par utakmica, tacnije 4 evo nekih mojih utisaka.

inace ja igram cele utakmice i mislim da sam jedan od retkih sto se toga tice ali uvek imam uvid sta se desava i kako da reagujem.
:slap: :slap: :slap:
Nebi da me plačaju....
Dropbox signup (dodatnih 500 MB free)
https://db.tt/iowuLCtr
StrikeFront
First Team Coach
Поруке: 329
Придружен: 01 Нов 2010, 15:33
Место: Vrsac
Status: Није на вези

Порука од StrikeFront »

Pa dobro, svako radi kako zeli i igra kako zeli. Reakcija sa tim smajlicima ti i nije bas na mestu. Ja imam svoj izbor, ti svoj i postujem.
Корисников грб
insomniac_cro
First Team Coach
Поруке: 221
Придружен: 26 Сеп 2013, 21:55
Место: Split
Status: Није на вези

Порука од insomniac_cro »

Ma sve ok, svak ima svoje :cheers: ,
meni kažu da san lud sta gledam na extended, ali koliko vremena potrosis na igru...
FM je bolest i to svi znamo , ali kod tebe je bolest metastazirala :wtf:
Dropbox signup (dodatnih 500 MB free)
https://db.tt/iowuLCtr
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Respect za to :)
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

jel staviš i kravatu kad ide utakmica il si više za tu neku sportsku varijantu?
Последње учитавање од Papučar дана 25 Окт 2013, 02:30, учитано 1 пут укупно.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2014”