(FM14) Koga trenutno vodite?

Sve o Football Manager-u 2014
Корисников грб
akalicanin
Newgen
Поруке: 33
Придружен: 18 Авг 2012, 16:46
Место: Beograd
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од akalicanin »

TheBlues пише:
akalicanin пише:Slika Uveo Radnicki iz Nisa u LS u 2.sezoni... dolaze Bejl i Ronaldo u Nis :yesko:
Koliko save/load ti je bilo potrebno u toj misiji?
Nula.
Слика
Корисников грб
TheBlues
Manager
Поруке: 2419
Придружен: 21 Сеп 2011, 12:07
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од TheBlues »

Ja (i Gagi) krenuh sa Sasuolom. Plan mi je da sagradim ekipu pretezno od perspektivnih zabara, koji ce naravno igrati u formaciji 4-3-3 (ili ti po fm-u 4-5-1), makar me to kostalo par sezona. Sa ovim polumatoranima sam raskinuo pozajmice (Ziegler, Floro Flores..bilo ih je jos al ne mogu sad da se setim), oslobodio budzet za plate i pokupio nebrusene dijamante italijanskog fudbala (Cerri, Pugliese, Rugani, Sansone). Zaza otkupljen za smesnih 300k. Htedoh i nekog normalnog golmana al posto se ubih trazeci AML koji ce da bude IF pukoh malo vise za Nicolasa, pa mi nije ostalo dovoljno za nekog iole normalnog. Lovicu Bardija ili onog malog iz Juvea sledece sezone.

Слика

Takticki to izgleda ovako

Слика

E da, i uprava se otvorila za youth i traning facilities i wage budzet, jedino sto ne valja je malo losiji start u ligi, al to sam i ocekivao s obzirom na neiskustvo ekipe i tezak raspored
Последње учитавање од TheBlues дана 14 Апр 2014, 10:54, учитано 4 пута укупно.
"Football is simple. But the hardest thing is to play football in a simple way." Johan Cruyff
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

-
Последње учитавање од D. дана 15 Мар 2015, 10:05, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Momci, vidim da dosta vas igra sa Zabarima, pa hajde bacite mi neki predlog, koga da uzmem. Planirao sam Bresu, ali nemaju krstenog igraca. Djenova, iako ima kul istoriju, odvratan mi je klub, Juveova bicarka. Nemojte dalje od Serije B. Ili mozda neke spance, mogu i oni.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Сасуоло?
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Немој Сасуоло, Аталанту и Торино јер се већ игра са њима. Узми Болоњу, имају симпатичан стадион са оним торњем, боје су им пријатне за очи. Имају чак и историју, ако ти нешто значи. А ту су и Бјанки и Москардели :) Или Парму, то је била страшна екипица кад смо били клинци, а славе 100 година од оснивања. Са њима ће ти бити фрка на крају прве сезоне јер имају једно 50 играча који су на позајмицама или имају 50-50 уговоре. Сампдорија делује исто ок. Катанија има баш добру екипу, али су им боје гадне. Ту ти је и Верона после 100 година, па Ливорно за комунисте. Јеботе, Италија, имаш 50 клубова које можеш да водиш и да ти буде занимљиво.
Корисников грб
TheBlues
Manager
Поруке: 2419
Придружен: 21 Сеп 2011, 12:07
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од TheBlues »

Lepo ti rece mladja, Verona ako oces slabije, Sampa ili Parme vec ozbiljnije ekipe ali svakako interesantne za vodjenje... nije los ni Kaljari, mozes i Palermo mada ce ti biti smor prve sezone, prejaki su za Seriju B
Последње учитавање од TheBlues дана 14 Апр 2014, 23:53, учитано 1 пут укупно.
"Football is simple. But the hardest thing is to play football in a simple way." Johan Cruyff
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Lacio uzmi i pravi etnički čistu ekipu, kao svaki normalan čovek.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Italijani su to, nema puno grešaka. Uz sve pomenute, dodaću i Udine, tebi će se i boje svideti, a veći su izazov nego prethodnih godina. Ako ćeš u Seriju B, Empoli.


Fitipaldi, što si Kolombia oterao za mizernih 1,5M? Mogao si malo da isforsiraš neke pozajmice dok Konsilji ne stasa za višemilionsku prodaju pa da ga forsiraš kao prvog. Nema tu puno jakih golmana Italijana kada ostaneš bez njih; Bardi, Leali, onaj iz Udina i to ti je to.
Inače, sve pohvale za rezultate, odlično ti se razvija sejv.
Последње учитавање од Vladar дана 15 Апр 2014, 00:03, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Hvala vam svima na predlozima. Na kraju uzeh Bolonju. Bilo je povuci-potegni izmedju njih, Parme i Verone, nemaju vise Dijamantija, ali Moskardelji mi je previse kul lik da ga ne vodim makar jednom na ovom FM-u. Parma bi bila takodje kul, secam se Krespa, Bufona, Kanavara, onog rumuna Mutua, Verona, cak je valjda i debeli Adrijano igrao tamo ako se ne varam. Strasni su bili nekad.
Trust me, i'm the Doctor
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

Vladar пише:Fitipaldi, što si Kolombia oterao za mizernih 1,5M? Mogao si malo da isforsiraš neke pozajmice dok Konsilji ne stasa za višemilionsku prodaju pa da ga forsiraš kao prvog. Nema tu puno jakih golmana Italijana kada ostaneš bez njih; Bardi, Leali, onaj iz Udina i to ti je to.
Inače, sve pohvale za rezultate, odlično ti se razvija sejv.
Био је алав кад је плата трећег голмана у питању, а генерално не волим то. Зато сам Фрезолинија држао до краја, сад ћу пробати неког маторца за трећег, а Консиљија морам да трпим, иако има киксеве. Леали, Барди, Скуфет и Лецерини су добри, прва двојица су класа, друга двојица онако, за сад ћу пробати да лагано развијем Лецеринија, а Леали или Барди су дугорочне жеље, с обзиром на то да су и Интер и Јуве прилично јадни. Сад траже по 25 милиона за њих двојицу. Меркури има 4*, не знам колико он може да се развије, могуће да ће ми он бити трећи голман следеће сезоне, пошто Спортиелу истиче уговор, а нема намеру да преговара о новом, па морам да га уновчим некако.

Како се теби понашао Марилунго? Нема места у тиму, а има пристојне оцене, размишљам да га шаљем на позајмице целу каријеру, криво ми да га се одрекнем за 2 милиона. И онај што је у сувласништву с Јувентусом, Каис ваљда, има ли смисла трудити се да га откупим?
Корисников грб
Gymbro
Youth Team Coach
Поруке: 163
Придружен: 09 Мар 2012, 21:04
Место: Niksic/Podgorica
Status: Није на вези

Порука од Gymbro »

Možda i najčudnija sezona sa ManUTD.
Izgubim u finalu Liga kupa, u FA kupu ispadnem u 1/4 finala, u prvenstvu konstatno imam 6 do 9 bodova manje od Man City-ja, kao i dvije utakmice manje.
Kada dođe vrijeme da se rešava, imam 6 bodova manje, 2 utakmice manje (4 odnosno 6 utakmica do kraja) i bolju gol razliku...i do tada sam znao da kiksam, ali u tim zaostalim utakmicama pobijedim Liverpul u gostima 2:3, a odigram neriješeno na svom terenu sa Ridingom koji je 20. i već ispao! Odmah nakon Ridinga, igram protiv Barselone u 1/2 finalu i pobijedim 3:0.
Ali tu nije kraj ludilu, prođem na gol u gostima (4-1)...

Sad Dortmund u finalu, da se spasi sezona, mada u kakvoj su mi formi napadači, nema od toga 'ljeba.
Na svakoj utakmici imam po 4-5 CCC od kojih najčešće ne mogu ni jednu pišljivu da iskorisim, nego ga uvalim iz nekih HC.

Osakatile me povrede, a skratio roster na otprilike 25 igrača, koji su već sami po sebi mladi. Ne troše mi se ogromne pare, jebi ga, a nije da ih United nema.
Последње учитавање од Gymbro дана 15 Апр 2014, 10:31, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
TheBlues
Manager
Поруке: 2419
Придружен: 21 Сеп 2011, 12:07
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од TheBlues »

Zavrsih sezonu sa Neroverdima, totalno ludilo. Nakon slabijeg starta veci deo prvenstva proveo sam oko 10. mesta, da bih u finisu totalno pao (povrede Zaze i Berardija) i cak strepeo za opstanak, ali uz par teskih pobeda uspeo sam da ostanem u Seriji A i zavrsim na 16. mestu. Moglo je i bolje, al svejedno ne bih uspeo da doguram do Evrope. Sampa sampion :slap: , Roma (kao i ja) se izvukla u zadnjem kolu od ispadanja :xD:

Слика

Dobih 10 miliona za transfere, ali kasno jer sam pre toga vec mogao dovesti Vargasa i jos neke ubice kojima su isticali ugovori. Generalno nisam puno trosio, dosta igraca mi je izmaklo (Matic, Schelotto, Darmian, Berotalacci...itd), sve u svemu moglo je bolje. Na kraju sam popizdeo i dao 15 miliona za Balantu, isplatice se u svakom slucaju.

Слика

Uprava resila da gradi novi stadion, iako im nisam trazio... Piccioni Park bice gotov 2016-te, istog kapaciteta kao i trenutni samo moderniji.

Taktika i prvih 11 gotovo identicni, sa tim sto Cerri opasno preti da zameni Zazu u spicu.

Слика
Последње учитавање од TheBlues дана 16 Апр 2014, 00:25, учитано 1 пут укупно.
"Football is simple. But the hardest thing is to play football in a simple way." Johan Cruyff
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Od toliko gotivnih ekipa iz Italije, Sasuolo, lame :X
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Зашто забога овако одвратне екипе правите по тој Жабарији?

Морам спичит један сејв са Лациом чисто да вам покажем како то иде.
Корисников грб
TheBlues
Manager
Поруке: 2419
Придружен: 21 Сеп 2011, 12:07
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од TheBlues »

Pazi ove ponocne seratore :nasty:
"Football is simple. But the hardest thing is to play football in a simple way." Johan Cruyff
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Fitipaldi пише:Како се теби понашао Марилунго? Нема места у тиму, а има пристојне оцене, размишљам да га шаљем на позајмице целу каријеру, криво ми да га се одрекнем за 2 милиона. И онај што је у сувласништву с Јувентусом, Каис ваљда, има ли смисла трудити се да га откупим?
Ja dam ga prodao već u drugoj/trećoj sezoni. Malo je igrao, i tim nisam bo puno zadovoljan, pa sam ga posle nekih pozajmica prodao bez razmišljanja.
Kais izrasta u sasvim pristojnog špica, to sam znao i ranije, takakv je i na prethodnim fm-ovima, ali sam ga prodao, jednostavno dok saćekaš na njega već si u četvrtoj sezoji otprilike a tada su u igri mnogo veće face. Ja sam ga prodao u ligu, za par miliona, drugi strelac Lige bio prošle sezone.
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

-
Последње учитавање од D. дана 15 Мар 2015, 10:06, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Pa moraš da mu daš i neki minut u igri, makar polusezonu forsiranja ako hoćeš da ga utopiš dobro.
Inače, pozajmice su žestoko poremećene, ja sam na njima zaradio ogroman keš tokom prethodnih sezona. Sve to ne pozajmljujući top igrače, možda dvojicu-trojicu dobrih. Za njih uzmem onih standardnih 250k mesečno na koje svi pristaju, ostale dajem za po 100k mesečno, i tu imamo prilično veliki broj igrača(ceo tim rezervi, desetak iz mladog i prvog tima) tako da se nakupi love i na taj način. Samo mi se smuči kada kreće nova sezona pa dobijem vest da mi se 70 igrača vraća sa pozajmice.
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

Пристао бих да га до краја новог уговора шаљем по позајмицама од пар милиона, али нисам сигуран да би он прихватао позајмице, и сад је први пут одбио Торино, тек из другог пута је отишао, а има дупло мању плату од оне коју тражи за нови уговор.

Шта радиш са регенима? Потписујеш уговоре сам или све препоручене? Видим да из прве две сезоне имам гомилу са једном или пола звездице, нико их неће ни на позајмицу, од ове сезоне ћу вероватно доводити само 5-6 најбољих. :/
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2014”