FM 2014 - Vesti, slike i klipovi

Sve o Football Manager-u 2014
DiAbLo-666
Newgen
Поруке: 46
Придружен: 06 Сеп 2012, 21:59
Место: U kuci
Status: Није на вези

Порука од DiAbLo-666 »

Hoce li konacno ubaciti srpski jezik povecala bi se prodaja a i novi igraci bi se lakse uklopili u koncept igre.
Корисников грб
Jovan
Assistant Manager
Поруке: 637
Придружен: 09 Апр 2011, 13:47
Место: Beograd
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Jovan »

Nece, mora da se proda veliki broj originala u Srbiji da bi se to desilo, vise puta je objasnjeno.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Nema srpskog, a ni neće ga ni biti, dok prodaja ne skoči. Oni nemaju potrebe da se umiljavaju tržištu, već tržište treba da zasluži da se njegov jezik ubaci. Što znači TEK kada prodamo odredjenu cifru originala, tek tada će se ubaciti i to ne opet srpski, nego neki srpskohrvatski jezik, jer će verovatno raditi tako da objedine čitav region tj. ex yu. Iskreno, ja ga ne bih ni koristio, jer će prevod biti u najmanju ruku čudan. U engleskom postoje izrazi koje mi ne možemo prevesti sa jednom ili dve reči, pa će to odvratno izgledati.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
TOMARA
Assistant Manager
Поруке: 667
Придружен: 26 Нов 2010, 00:26
Место: Stara Pazova
Status: Није на вези

Порука од TOMARA »

Ma sta ste zapeli za taj jezik... Svaki novi menadzer ista prica... Pa na sta bi licio FM na srpskom...? Imate opciju Windows da koristite na srpskom, pa sam siguran da je 99% ljudi ne koristi... Zaista ne vidim svrhu... :slap:
:zvezda: FOOTBALL MANAGER MANIAC :zvezda:
Слика
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Ne slazem se. Srpski bi bio tu da privuce nove igrace. FM je jednostavno iz godine u godinu sve kompleksniji, i kapiram da mnogi klinci kad vide broj opcija u taktici, i plus sve to na engleskom, odustanu. Svaki "rookie" bi se mnogo, ali mnogo lakse snasao da je FM na srpskom. Trenutno, da kada neko nov krene da igra fm, mucenje je uci u stos.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Зато имају форум :)
Корисников грб
Musashi
Newgen
Поруке: 37
Придружен: 17 Апр 2013, 13:52
Место: Млечни пут
Status: Није на вези

Порука од Musashi »

Свиђају ми се први скриншотови. Направљен је напредак у погледу прегледности, што, бар мени, доста значи. Још ако меч енџин буде одрађен како треба, има игра да разбија! :yesko:
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Ja sam prvi put fm upalio 2008-me ili 9-e i nisam igrao ni par dana jer pojma nisam imao engleski, tako da sigurno da bi srpski dosta pomogao novima a kome se ne svidja ne mora da ga koristi. Ja bi ostao na engleskom, jer sam tako navikao a i lepse izgleda.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Ma nema 'leba od toga do FM 2047.

Ja bih i dalje koristio engleski jezik jer sam video kako izgleda na ruskom. Ne želim da mi pise DALJE umesto Continue. Ružno.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

neme93 пише:

Rukiji igraju FIFA menadžer dok ne nauče engleski, onda predju u pro i peglaju FM. :yesko:

Brate, ja kad sam prvi put peglao fm, uzeo betis, rezultati ok, doveo neke igrače, upao u žešći minus i otkaz dobio. Grešio sam dok nisam naučio, tako treba da se kale i današnji klinci. Ja sam tad dobro znao jezik, ali sam na nekim menadžima na soniju koristio rečnik za sve što nisam znao. Današnji klinci imaju google. Mogu da se mnogo lakše snadju nego što smo se mi snalazili.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
TSG
World Class Manager
Поруке: 4557
Придружен: 11 Нов 2010, 18:47
Место: Banja Luka
Status: Није на вези

Порука од TSG »

Plus za dosta stvari i u životu moraš da se založiš dosta da bi uradio nešto, tako i fm.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Ne kazem ja da to nama treba, i ja bih ostao na engleskom.
zele пише:
neme93 пише:

Rukiji igraju FIFA menadžer dok ne nauče engleski, onda predju u pro i peglaju FM. :yesko:

Brate, ja kad sam prvi put peglao fm, uzeo betis, rezultati ok, doveo neke igrače, upao u žešći minus i otkaz dobio. Grešio sam dok nisam naučio, tako treba da se kale i današnji klinci. Ja sam tad dobro znao jezik, ali sam na nekim menadžima na soniju koristio rečnik za sve što nisam znao. Današnji klinci imaju google. Mogu da se mnogo lakše snadju nego što smo se mi snalazili.
Ja sam prvi put igrao CM 00/01 i nisam znao gde je continue. "Igrao" sam tako nekih mesec dana sve dok ortak nije ponovo dosao kod mene da mi pokaze kako se igra nastavlja.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
TOMARA
Assistant Manager
Поруке: 667
Придружен: 26 Нов 2010, 00:26
Место: Stara Pazova
Status: Није на вези

Порука од TOMARA »

Ovo nije igra za sire narodne mase... I ne treba da bude... Znanje u ovoj igri se stice iskustvom i tako i treba da ostane... Svi smo mi poceli od nule, zar ne... Prema tome, ko nema snage i volje da nauci da igra menadzer, ni ne mora da ga igra... Znajte dobro, kada klinci koje nista u zivotu ne interesuje budu peglali novi menadzer sa lakocom, mi cemo igrati FM08, recimo... To se zove komercijalizacija... A FM upravo ide u tom pravcu, nazalost... Ja sam poceo davne 99 sa Premier Manager 99, isto na engleskom koji nisam imao pojma... Tada se prodavala pomfrit i riba na stadionu izmdju ostalog, i tako si zaradjivao kintu... Od tada, do dana danasnjeg menadzer igram u kontinuitetu... Sve serijale... Kada te nesto interesuje i kada nesto volis, onda to i naucis... Amin! :cheers:
:zvezda: FOOTBALL MANAGER MANIAC :zvezda:
Слика
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

FM je FM, Super Mario je Super Mario i zato ima samo muziku. Ko razume shvatice :cheers:
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

I mozemo da se opecemo kao Turci i napravimo treci svetski rat na forumu jer su im uvalili lepo samo turski jezik i ni jedan drugi.
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

Kakav kuratz srpskohrvatski jezik! I to ne mislim u nacionalnom ili nacionalističko-šovinističkom. Grozi mi se upotreba softvera na srpskom, koristio sam windows, i odlepio i formatirao hard MOMENTALNO, isto bi verujem bilo i da vidim fm srpskom. Plus kupovina, NE, NIKAKO NE.
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Miles Jacobson ‏@milesSI 16s

The first of my "one a week day" feature announcements - testimonials #FM14info :)
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

ja sam za to da se ubaci srpski jezik, možda ne koristim windows na srpskom ali bi fm svakako koristio

uostalom sećam se kad sam tek krenuo da igram ortak mi na velikom papiru nacrtao onaj glavni screen i za svaku ikonicu i opciju napisao šta koja znači, tako da bi definitivno srpski dosta pomogao svim novim igračima :)
Корисников грб
Boske11
Assistant Manager
Поруке: 884
Придружен: 14 Апр 2013, 10:34
Место: Sr.Mitrovica/Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Boske11 »

Slazem se sa tobom mada mi engleski ide sasvim ok :rugalica: :lol: :cheers:
You''ll Never Walk Alone
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Ma džabe pričamo o tome - neće ga biti.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2014”