Путописи

Stefan
Manager
Поруке: 1988
Придружен: 25 Окт 2010, 17:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stefan »

Matori pa u Safhauzen ti se prave jedni od najskupljih satova :)
Ti si ovde slikao Tissot koliko vidim a IWC Safhauzen satovi kostaju barem 2-3 soma evra(o originalima pricam,kopije su nesto drugo) :zelenko:

Dobra prica, samo ako bi mogao malo vise da opises Sen Galen i Lucern,posto me nesto ova fizika ne privlaci :zelenko:
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Veceras jos jedan moj putopis, ovog puta iz Nemacke.
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Трле, качи коју сличицу :) Фон Карајане, фина причица, свиђа ми се ова Технорама, мада се не бих ја зајебавао са струјом и тим експериментима, био бих само посматрач. :) Сад ће и Токелара да баци причицу, биће ово фина тема. :)
Корисников грб
Fon Karajan
Assistant Manager
Поруке: 812
Придружен: 15 Мај 2011, 22:36
Место: Алексинац
Status: Није на вези

Порука од Fon Karajan »

Stefan пише:Matori pa u Safhauzen ti se prave jedni od najskupljih satova :)
Ti si ovde slikao Tissot koliko vidim a IWC Safhauzen satovi kostaju barem 2-3 soma evra(o originalima pricam,kopije su nesto drugo) :zelenko:

Dobra prica, samo ako bi mogao malo vise da opises Sen Galen i Lucern,posto me nesto ova fizika ne privlaci :zelenko:
Хтео сам да кажем да су скупи у пм, јер сам ја брале носио у Швицу 250 франака, а један ручни сат кошта толико. Могао сам ја да ставим и Ролекс, ал није фора :noway:

Сент Галена колико се сећам је фин градић. Добио је име по монаху Галусу (толико сам скапирао од водича, причао је на енг :zelenko: ) и који је након смрти проглашен за свеца. Eво трга
Слика
Углавном се говори немачки, мада сам доста сретао и наше. Под 'наше' подразумевам са Балкана :) њихова железничка је супер свидела ми се, а колико сам чуо важна им је за тај део Швице.

Ово је један део
Слика
Поглед са оближњег брда
Слика
Jедан део града је скроз у црвеном. Немам појма шта је оно, нека врста гуме и све је прекривено њоме
Слика
Слика
Eво и железничке
Слика
Што се тиче Луцерна, сећам се да сам се шетао као луд јер је прелепо. Ту је река као и језеро. Слику језера сам поставио у претходном посту. У језеру се могу видети и лабудови (ваљда су лабудови) :zelenko:
Слика
Поред реке је стварно прелепо. Ево ту и једног дрвеног мостића.
Слика


Ово је централна станица Луцерна и Тријумфална капија (као у Паризу, мислим да се тако зове). Лоше ме служи сећање, извињавам се :slap:
Слика
П.С. Веруј и ја не волим физику, али оно је тако направљено да је немогуће да ти се не свиди. Има милион стварчица, нека би ти СИГУРНО привукла пажњу. :yesko: :cheers:
Последње учитавање од Fon Karajan дана 04 Окт 2012, 15:01, учитано 2 пута укупно.
Наочаре црне, у џепу бели цвет
јачи смо од судбине нека пуши цели свет!

Шће
Assistant Manager
Поруке: 903
Придружен: 07 Јан 2011, 18:39
Место: Београд
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Порука од Шће »

Браво за приче! Нарочито ми се свиђа ова Швица, волео бих да одем тамо, да се усерем од чоколаде чисто да бих потврдио да су "Најлепше жеље" боље. :hoho:
Следимо дух својих предака!
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Svajcarci mnogo ulazu u puteve i odrzavanje prirode. Svaki kruzni tok nije sami beton, nego il ima spomenik ili cvece lepo slozeno. Vamo kraj jezera gde sam ja, stalno ciste setaliste i dekorisu cvecem. Skroz kul narod, samo mi Srbi smo dezurni da nessto zajebemo i pokvarimo. Cak su i Albanci pitomiji od nas ovde.

Evo primera gde sam ja...

Слика
Корисников грб
Pinki
SFM Hall Of Fame
Поруке: 3307
Придружен: 08 Нов 2011, 15:06
Место: Republika Srpska
Status: Није на вези

Порука од Pinki »

Dabogda pametni bili.
Kačite slike na photobucket pa nek se slike smanjuju na neku "normalnu" veličinu.
Ovdje otvorim stranicu i učitava mi 30mb. NISTE NORMALNI
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Ма какав букет, само додај.рс :) Не знам, мени та Швица није толико интересантна, све је некако сређено, осећам да би ми после 2 дана било досадно.
Корисников грб
Fon Karajan
Assistant Manager
Поруке: 812
Придружен: 15 Мај 2011, 22:36
Место: Алексинац
Status: Није на вези

Порука од Fon Karajan »

А Токелара нас испали за причу :yesko: :nasty: :zelenko:
Наочаре црне, у џепу бели цвет
јачи смо од судбине нека пуши цели свет!

Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

A nikako da uhvatim vremena da napisem :slap: bice sutra sigurno :cheers:
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
Fon Karajan
Assistant Manager
Поруке: 812
Придружен: 15 Мај 2011, 22:36
Место: Алексинац
Status: Није на вези

Порука од Fon Karajan »

Ево док Токелара мало нађе времена за нас, ја сам ту мало да освежим тему. Пошто смо писали углавном о местима по иностранству, ево писаћу о месту близу Алексинца. Можда сте чули за Бованско језеро (по селу Бован, где се и налази). Удаљено је мислим петнаестак километара од нас и припада општини Алексинац такође.

Језеро је вештачког типа и настало је 1978. године на реци Моравици које пролази кроз Алексинац. Стиже се до њега регионалним путем за Соко Бању. Важно је за нас јер вода коју пијемо је из језера, а у врућим летњим данима нам служи да се расхладимо :)
Слика
Ево како језеро изгледа из сателита (не знам која викендица је у питању ни да ли је продата :zelenko: )
Слика
Слика
У језеру има много великих риба и језеро није истражено. Оно се налази на месту где је некада било старо село.
Слика
Од пре 3 године се на језеру одржава Бован Камп (Данци су најзаслужнији) и окупља младе из Србије, БиХ, Хрватске (мада нико још није био :zelenko: ), Македоније, Словеније... Камп траје 5 дана, имамо разне радионице и фино је. Увек је супер дружење :yesko:

Постављају се шатори, и ту смо смештени сви. Имамо главни шатор где се држе радионице.

Овако је било прве године
Слика
Камп из далека
Слика
Слика
Организован је и турнир у одбојци на песку (4 на 4)
Слика
Једне вечери организовано је дружење са КУД, странци су били одушевљени, баш им се свидело :lover: :zelenko:
Слика
Последње вечери запаљена је логорска ватра и дошли су тамбураши. Све у свему изузетно пријатно вече
Слика
Слика
Било је радионице играња :nasty: неки су уживали, а неки и нисмо :slap:
Слика
То је један од догађаја који мало активира људе у општини и проведе се лепих 5 дана на обалама Бованског језера. Камп се одржава у летњем периоду и уколико је неко заинтересован, може слободно да се пријави. Да мало упознате нашу околину :cheers:

Али и овако, ако сте у близини неки пут свратите. Није лоше место. :yesko:
Наочаре црне, у џепу бели цвет
јачи смо од судбине нека пуши цели свет!

Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Делује фино. Можда и дођем на лето, једино се цимам тога што језеро није истражено, ко зна шта се крије све у води :wtf: Има ли воз до Алексинца? Ајд ти нас подсети на овај камп једно месец дана раније, таман да се фино организујемо па да дођемо.
Корисников грб
Fon Karajan
Assistant Manager
Поруке: 812
Придружен: 15 Мај 2011, 22:36
Место: Алексинац
Status: Није на вези

Порука од Fon Karajan »

хахаха ко га јебе што није истражено, ионако неће рониш 50м дубоко :rugalica: воз? Наравно да има :yesko: шта мислиш, како бих ја путовао да нема воза? :zelenko: хоћу, не брини :cheers:
Наочаре црне, у џепу бели цвет
јачи смо од судбине нека пуши цели свет!

Корисников грб
westlife92
World Class Manager
Поруке: 3952
Придружен: 26 Мај 2011, 17:59
Место: Nis
Status: Није на вези

Порука од westlife92 »

mmladja пише:Делује фино. Можда и дођем на лето, једино се цимам тога што језеро није истражено, ко зна шта се крије све у води :wtf: Има ли воз до Алексинца? Ајд ти нас подсети на овај камп једно месец дана раније, таман да се фино организујемо па да дођемо.
Iako sam odrastao tamo zbog kafane koju moji drze, koja je na nekih 200m od ovog kampa ne secam se kad sam zadnji put usao u jezero da se kupam :D inace kruze price da kad su ronioci iz BG-a dosli nisu smeli da se spustaju dole nego su onim kamerama ili sondama kako vec snimali i videli neverovatno velike ribe, somovi poput krave :D

Mladjo svratite bicemo odlicni domacini :D
Корисников грб
Pinki
SFM Hall Of Fame
Поруке: 3307
Придружен: 08 Нов 2011, 15:06
Место: Republika Srpska
Status: Није на вези

Порука од Pinki »

Ajde da i ja malo pišem po ovoj temi.

Danas sam imao jedan divan izlet u prirodu, pa sam odlučio da zabilježim par divnih fotografija koje mogu da upotpune ovu temi i daju joj šmek kakav zaslužuje.

Lokacija, Kulaši -Republika Srpska

Код: Изаберите све

https://maps.google.com/maps?q=kula%C5%A1i+republika+srpska&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x475e77470950147f:0x4123439b469b4ee1,%D0%9A%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%88%D0%B8&gl=ba&ei=2TCNUOuIC8TcsgaKuoGYDA&ved=0CCAQ8gEwAA
Neću da dužim previše, ne želim da vas zamajavam.
Uglavnom, bio je divan dan prepun korisnim radom.

Prva slika, tu možemo da vidimo savršene rezove Huqarne motorne pile, tip 440, polu-profesionalna.
Naravno osim savršenih rezova, može se i vidjeti moje umjeće u slaganju drva. Inače slagao sam metodom "Baci pa gdje ostane".
Iza svega toga je parkirana savremena i moderna šumska prikolica marke "Tomo Vinkovci" iz drugog svjetskog rata. Lijevo od kamare savršeno nabacanih drva vidite mali prolaz, e pa tim prolazom su ta drva i donešena.

Nakon što sam odradio prvi dio posla, odlučio sam da se bacim na utovar, bilo je "rutavo" ali ipak, svojom mišićnom masom sam bez problema utovario drva u prikolicu, sjeo u traktor IMT 539 i odvukao ih do sl. destinacije, tj. moje kuće gdje će ta drva biti istovarena.

Nakon puno napinjanja traktorčeta sa punom natovrenom prikolicom stigli smo do fajnel destinejšna.
Stavio sam ponovo svoje rukavice i istovario sam drva (kao što možete vidjeti na slici ispod) u četiri pravilno raspoređene kamare.
Слика

I za kraj ću da vam pokažem glavnog radnika, turistu, mene.
Fino obučen, sa kapicom i fino očišćenim kaputom.
Слика


To je to, do sl. viđenja...
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Divi Pinkija sto pozira :ole:
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Ево сад празника, па ме занима иде ли ко где? Неко камповање, зајебанција на реци, планини, на селу? Ја ћу вероватно само 2 дана на Градац (река код Ваљева), пијанчење, глупирање и излежавање. Мада бих ишао негде даље по Србији, али ме смара да идем сам јер су сви људи с којима се дружим покретљиви као бабе кад поломе кук.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Mi smo prethodne dve godine isli na Gradac. Popnes se na prugu kod Krusikovog stadiona, i onda ides prugom nekih 2, 2 i po sata otprilike. I onda pred neki most skrenes levo, tj, popnes se na neke stene, sidjes dole, i raj te ceka. Nema sanse da ti objasnim drugacije xD
Ustvari ima. Prvi put smo nismo isli prugom. Ima neka crka na Gradcu, ne znam tacno gde:
Слика
I od te crkve, ides nizbrdo, izujes patike i predjes reku ovako xD :
Слика

Ima neki putic mali, i tu ima nekih mozda 20minuta, pola sata hodanja, i stigao si.

Ovde smo se kupali:
Слика

I jos neke slike:

Слика
Слика
Слика
Слика

Kul stvar je sto nikoga nema u blizini.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Та црква ти је код манастира Ћелије, чисто да знаш убудуће :) И зајеби пругу, ако наиђе воз мораш да се скланаш у неко жбуње, или ћеш да се поломиш или ће те појести змије :) Ја ћу ове године поново на Ливадице, мало пре Ћелија где сте ви били. Е да, купање је обавезно! :)
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Ja idem sa ekipom na kampovanje na Adu Bojanu, najjace mjesto za tako nesto u CG, jeste da pripada Ulcinju al' nema šiptara, pun k***c Beograđana vazda :D

Слика

Слика

evo da ne objasnjavam ja, ovdje je sve receno :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=srBnUiM5M5Y[/youtube]
И душа и тело, све је црно бело...
Пошаљи Одговор

Повратак на “Obrazovanje - Kultura - Umetnost”