Knjige!

Шће
Assistant Manager
Поруке: 903
Придружен: 07 Јан 2011, 18:39
Место: Београд
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Порука од Шће »

Luta пише:porucio sam "Knjigu o Milutinu" rece neko da je dobra
Видећеш да ниси погрешио, књига је одлична! :cheers:
Следимо дух својих предака!
Корисников грб
Gasttozz
First Team Coach
Поруке: 208
Придружен: 31 Дец 2011, 18:11
Место: Who cares?
Status: Није на вези

Порука од Gasttozz »

Knjiga je čovekov najbolji oduzimatelj vremena :zelenko:
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Procitah "Cujte Srbi" od Arcibalda Rajsa. Covek nas je pre 100 godina izanalizirao, i sve sto je napisao i dalje vazi. U nekim trenucima me je bilo sramota, osetio sam se kao dete koje su uhvatili u kradji. Inace, knjizica je kratka, laka za citanje, preporucujem svima. Sce, ajd baci jos koju normalnu knjigu :) Samo da nije obimna (jedva citam i ovo sto moram, pa me mrzi da davim knjigu po mesec dana) i da nije neko fantaziranje i slicne gluposti. Naravno, napisi ukratko o cemu se radi, da bih mogao da izaberem ono sto mi je najzanimljivije :)
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Strašna knjiga.
cela83
Newgen
Поруке: 13
Придружен: 25 Нов 2010, 16:15
Место: bojnik
Status: Није на вези

Порука од cela83 »

preporucio bih O VUKOVIMA I SENKAMA domaca knjiga, RED ZMAJA trilogija Aleksandar Tesic , Dejan Stojiljkovic KONSTANTINOVO RASKRSCE I CRNE NOCI I BELE ZASTAVE valjda se tako zove.
Шће
Assistant Manager
Поруке: 903
Придружен: 07 Јан 2011, 18:39
Место: Београд
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Порука од Шће »

mmladja пише:Procitah "Cujte Srbi" od Arcibalda Rajsa. Covek nas je pre 100 godina izanalizirao, i sve sto je napisao i dalje vazi. U nekim trenucima me je bilo sramota, osetio sam se kao dete koje su uhvatili u kradji. Inace, knjizica je kratka, laka za citanje, preporucujem svima. Sce, ajd baci jos koju normalnu knjigu :) Samo da nije obimna (jedva citam i ovo sto moram, pa me mrzi da davim knjigu po mesec dana) i da nije neko fantaziranje i slicne gluposti. Naravno, napisi ukratko o cemu se radi, da bih mogao da izaberem ono sto mi je najzanimljivije :)
До сада нисам прочитао тако кратку, а тако садржајну и потпуну књигу. Да је и мало памети у овој земљи, и да људи нису такви и данас како Арчибалд Рајс описује, ова књига би морала да се нађе у наставном програму, али и у свачијој кући.

Скоро сам купио "Солунци говоре", мислим да је аутор Антоније Ђурић. Није обимна, само сам је прелистао и видим да се састоји од кратких прича савременика тог доба, али и учесника. Почињем да је читам чим завршим "Дневник победа".

Врло занимљива је и "Кроз тамнички прозор" од Св. Николаја Велимировића. Довољно је да ти кажем да ју је написао као заточеник у логору Дахау у Немачкој. Ни она није обимна, има око 170-180 страна.

Ако се сетим још нечега, написаћу. :cheers:
Следимо дух својих предака!
Luta
Youth Team Coach
Поруке: 124
Придружен: 26 Окт 2010, 15:52
Место: Treviso,Italija
Status: Није на вези

Порука од Luta »

Knjiga o Milutinu :ave: :ave: :ave:

hvala Sce jos sam pod utiscima...nesto slicno kao moj pradeda (takodje solunac) ponos porodice, samo sto je on bio iz Macvanskog okruga, ali sada kristalnije razumem neke stvari.

Kazete ovo od Arcibalda nije lose? taman se za mesec dana vracam u Srbiju pa cu da je uzmem ;)
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Ma sta nije lose, odlicno je! "Knjiga o Milutinu" i "Cujte Srbi" se moraju imati. Sad cu da upalim limundo, da vidim nudi li ko za male pare :)
Sce, hvala, videcu da uzmem "Solunci govore" ili ovu Nikolajevu, ako prvu ne budu imali.
Шће
Assistant Manager
Поруке: 903
Придружен: 07 Јан 2011, 18:39
Место: Београд
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Порука од Шће »

На Лимунду можеш наћи доста добрих књига за мале паре, само редовно прати. Знам да Николаја можеш наћи и за 100 динара, ценим да нема грешке ако узмеш било коју његову књигу. Али за "Тамнички прозор" знам да је одлична!

Luta, баш ми је драго да ти се свиђа "Књига о Милутину", што рече Млађа требало би да свако има у својој библиотеци ту књигу. "Чујте Срби" се чита у једном даху, и оставља те без њега! :zelenko: (баш сам ово рекао јебачки :smeker: )
Последње учитавање од Шће дана 05 Јун 2012, 23:35, учитано 1 пут укупно.
Следимо дух својих предака!
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Шће пише:Знам да Николаја можеш наћи и за 100 динара
Da sam to saznao ranije...
U Crnoj Gori sam pre 5-6 godina kupio na ulici nekoliko knjiga vladike Nikolaja sve po 2,3 eura. I to sam tada smatrao prilično jevtinom kupovinom. Može i po Beogradu na ulicama da se iskopa neka pristojna knjižica za 100 kinti.
Шће
Assistant Manager
Поруке: 903
Придружен: 07 Јан 2011, 18:39
Место: Београд
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Порука од Шће »

Vladar пише:
Шће пише:Знам да Николаја можеш наћи и за 100 динара
Da sam to saznao ranije...
U Crnoj Gori sam pre 5-6 godina kupio na ulici nekoliko knjiga vladike Nikolaja sve po 2,3 eura. I to sam tada smatrao prilično jevtinom kupovinom. Može i po Beogradu na ulicama da se iskopa neka pristojna knjižica za 100 kinti.
Кажем ти, на Лимунду има масу добрих књига, само треба знати шта тражиш. :zelenko: Знам да сам виђао да су Николајева дела по 99 дин. али нисам их куповао јер продавци нису из БГ-а. Кад на ту цену додам поштарину испадне ми исто као да купим у књижари, знам да су до скоро биле на попусту, а издавач је, чини ми се, Геополитика. Цена им је била око 150-200 кинти.
Следимо дух својих предака!
Trle
Manager
Поруке: 2729
Придружен: 19 Феб 2011, 23:54
Место: Bojnik
Status: Није на вези

Порука од Trle »

Neka dobra avanturisticka knjiga??
Корисников грб
Fon Karajan
Assistant Manager
Поруке: 812
Придружен: 15 Мај 2011, 22:36
Место: Алексинац
Status: Није на вези

Порука од Fon Karajan »

cela83 пише:preporucio bih O VUKOVIMA I SENKAMA domaca knjiga, RED ZMAJA trilogija Aleksandar Tesic , Dejan Stojiljkovic KONSTANTINOVO RASKRSCE I CRNE NOCI I BELE ZASTAVE valjda se tako zove.
Да ли је у питању витешки Ред Змаја из 13. (15.) века? Ако јесте, мораћу да је набавим већ дуже време ме то интересује.
Наочаре црне, у џепу бели цвет
јачи смо од судбине нека пуши цели свет!

Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Jel ima neko Crvenog Zmaja ili bilo koji deo o Hanibalu Lekteru?
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Procitao Klub Samoubica, Robert Luis Stivensona, vrlo dobra prica.
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

На Дрини ћуприја, Злочин и казна, Процес.. Шта ли читати, не чита ми се ништа што мора да се чита? :zelenko: :slap:
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Neces se pokajati bilo koju od tri navedene da procitas. Ja favorizujem Zlocin i kaznu.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

sve tri su dobre, jedino proces po meni nije za uzrast srednjoskolca vec za studenta ali sta je tu je nece svi razumeti knjigu, takodje kao vladar zlocin i kazna favorit
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ne znam koliko poznajete ove sajtove, ali evo da okacim. Meni su knjige neophodne za faks(srpska knjizevnost), pa dosta uzimam odavde. Ko voli i ko moze da cita na kompu, izvolite.

Код: Изаберите све

http://www.ask.rs/ASK_sr_projekat.aspx

Код: Изаберите све

http://www.korisnaknjiga.com/elektronske-knjige
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
duhoviunama
Newgen
Поруке: 19
Придружен: 01 Авг 2011, 18:15
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од duhoviunama »

LJudi el zna neko neku knjigu o fudbalu?? ja sam procitao knjigu Fudbalska matrica bas je dobra...i el zna neko gde moze da se nadje knjiga o Ser Alexu Fergusonu ili runijeva autobiografksa knjiga i tako neke knjige??
Пошаљи Одговор

Повратак на “Obrazovanje - Kultura - Umetnost”