Knjige!

Корисников грб
paske
World Class Manager
Поруке: 4230
Придружен: 21 Феб 2011, 23:13
Место: S.Mitrovica/Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од paske »

'Tajne beogradskih depesea', gde mogu naci tu knjigu i za koje pare? Ako neko moze, ko je iz BG ili NS, da mi se raspita oko tih informacija pa da javi u inboks, zahvalan sam unapred :)
Корисников грб
Berserk
Manager
Поруке: 1289
Придружен: 25 Дец 2011, 22:04
Место: Petrovgrad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Berserk »

zele пише:Stiven Erikson u Beogradu od 4. do 6. novembra

Udruženje Sakurabana uz podršku izdavačke kuće Laguna ima veliku čast da na drugom, obnovljenom BeoKonu poželi dobrodošlicu upravo Stivenu Eriksonu, koji će kao počasni gost u Beogradu boraviti od 4. do 6. novembra. Sa Stivenom Eriksonom ćete se na BeoKonu moći družiti sva tri dana i to u sledećim terminima:

PETAK, 4. 11. 2016. Bioskopska sala Doma omladine u 20h

Prva tribina na kojoj Eriskon učestvuje fokusiraće se na njegovu ličnu spisateljsku karijeru, s posebnim osvrtom na „Malašku knjigu Palih“. Tribinu organizuju BeoKon i Laguna. Moderator tribine će biti Ivan Jovanović – prevodilac i poznavalac epske fantastike, Dejan Kuprešanin – prevodilac romana Stivena Eriksona na srpski jezik i naravno, Stiven Erikson.

SUBOTA, 5. 11. 2016. Bioskopska sala Doma omladine u 19h

Tribina sa temom: savremena epska fantastika – tendencije i trope, tribina sa Stivenom Eriksonom
Iskoristićemo prisustvo našeg počasnog gosta Stivena Eriksona da sa njim popričamo o sadašnjem stanju epske fantastike u svetu. Diskutovaćemo o njenoj evoluciji i promenama, popularnim trendovima i trenutno omiljenim tropama. Često se čuje da je savremeni fantazi žanr skrenuo u bespotrebno nasilje i preterano favorizovanje anitheroja koji su na granici negativaca, ali se postavlja pitanje koliko je grimdark nova tendencija, a koliko nešto što je oduvek postojalo, a što smo previđali. I ako je tako, šta se promenilo i zašto je sad toliko u fokusu? Imaćemo priliku da čujemo kako poznati pisac prilazi prikazivanju nasilja i mračnih tema, kao i njegovo mišljenje o njihovoj važnosti i relevantnosti.

NEDELJA, 6. 11. 2016. Hol ispred bioskopske sale Doma omladine u 15h

Stiven Erikson će od 15 do 17 časova (i po potrebi nešto duže, ako bude postojalo interesovanje) potpisivati svoje knjige i družiti se sa fanovima. Svi zainteresovani će na licu mesta, u terminu predviđenom za druženje s piscem, moći da kupe romane iz Eriksonovog serijala „Malaška knjiga Palih“.
Zele da li bi isao ?

Obozavam Eriksona!
Sir Alex Ferguson, A Knighted Champion
So Many Years the boss and we adore him
Simply The Best, United through and through
Forever we will be his Red Army
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ne znam kako i da li radim. A i nisam neki ljubitelj fantastike. Ovo sam preneo samo zato što znam da ovde ima ljudi koji to čitaju, pa reko' da obavestim narod.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Slabija godina :(

Слика
Корисников грб
atlantisbRe
Youth Team Coach
Поруке: 172
Придружен: 14 Апр 2014, 21:25
Место: Banja Luka
Status: Није на вези

Порука од atlantisbRe »

Moze neki prijedlog za dobre knjige vezane za nordijsku mitologiju ?
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

atlantisbRe пише:Moze neki prijedlog za dobre knjige vezane za nordijsku mitologiju ?
U kom smislu vezane? Hoćeš fikciju ili nešto više faktički u vezi mitologije?

Ja sam pročitao
The Saga of the Volsungs
The Saga of King Hrolf Kraki

A valja i The Saxon Stories od Bernard Cornwell iako se radnja dešava u Britaniji dosta čovek nauči o samom životu i religiji skandinavaca.
Корисников грб
atlantisbRe
Youth Team Coach
Поруке: 172
Придружен: 14 Апр 2014, 21:25
Место: Banja Luka
Status: Није на вези

Порука од atlantisbRe »

Džajo5 пише:
atlantisbRe пише:Moze neki prijedlog za dobre knjige vezane za nordijsku mitologiju ?
U kom smislu vezane? Hoćeš fikciju ili nešto više faktički u vezi mitologije?

Ja sam pročitao
The Saga of the Volsungs
The Saga of King Hrolf Kraki

A valja i The Saxon Stories od Bernard Cornwell iako se radnja dešava u Britaniji dosta čovek nauči o samom životu i religiji skandinavaca.
Vise fakticki u vezi mitologije. Hvala za ovo , druga sad to trenutno zanima a ja cu vjerovatno kasnije uzeti da citam. Ako imas jos sta da predlozis , samo pisi :cheers:
Корисников грб
Berserk
Manager
Поруке: 1289
Придружен: 25 Дец 2011, 22:04
Место: Petrovgrad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Berserk »

atlantisbRe пише:Moze neki prijedlog za dobre knjige vezane za nordijsku mitologiju ?
Imaš Tim Severin
Ovo je dobro :yesko:
Imas i u Laguni :fanman:
Последње учитавање од Berserk дана 30 Јан 2017, 10:51, учитано 1 пут укупно.
Sir Alex Ferguson, A Knighted Champion
So Many Years the boss and we adore him
Simply The Best, United through and through
Forever we will be his Red Army
Корисников грб
Bard
SFM Hall Of Fame
Поруке: 3355
Придружен: 25 Окт 2010, 15:15
Место: Beograd
Steam: bard_whtid
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Bard »

Procitaj Volsunga Saga (o Volsunzima), Voluspa (pesma), Ynglinga Saga (o Inglinzima), i 2 glavna dela - Havamal / Håvamål (Govor Visokog) i Prozna (Mladja) Edda.

Håvamål ima da se nadje pdf i na srpskom, Edda mozda na hrvatskom, ali engleski sigurno. Sage su vise biografske price o vaznim ljudima tog vremena, nisu tolika mitologija...
We will remember
Skies may fade
And stars may wane
We won't forget
We will remember
Until the skies will fall
We won't forget
We will remember
We all shall follow doom
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Još jedna slaba godina

Слика
Пошаљи Одговор

Повратак на “Obrazovanje - Kultura - Umetnost”