Knjige!

Luta
Youth Team Coach
Поруке: 124
Придружен: 26 Окт 2010, 15:52
Место: Treviso,Italija
Status: Није на вези

Knjige!

Порука од Luta »

Слика
Gledao sam u kafani i video da nemao ovu temu (po meni veoma vaznu za kafanu) ovako, kazite sta ste procitali (ne mislim na lektiru) nego nesto malo ozbiljnije, i naravno preporuke sta bi trebalo da procitamo i zasto :D

Корисников грб
Clint Eastwood
Manager
Поруке: 1183
Придружен: 13 Нов 2010, 21:38
Место: Kragujevac
Klub koji vodite: Brighton
Mood:
Status: Није на вези

Порука од Clint Eastwood »

Hemingvej,Dostojevski,Hese,Edgar Alan Po,Molijer,Dikens,Zan Pol Sartr a od domacih Andric,Bora Stankovic,Mesa Selimovic...to je nesto sto ja volim da citam i svima bih toplo preporucio Demijana od Hesea i Stranca od Kamija
Слика
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Ja obozavam James Patterson-a,i ceo taj trlier fazon :cheers:
Jusqu'ici tout va bien…
Luta
Youth Team Coach
Поруке: 124
Придружен: 26 Окт 2010, 15:52
Место: Treviso,Italija
Status: Није на вези

Порука од Luta »

paulo coelho- Alhemicar, preporucujem i sve njegove knjige jako zanimljiv pisac:)

a trenutno citam Montevieo bog te video, skroz je zanimljiva knjiga puno bolja nego film, a i radi se naravno o fudbalu :)
Корисников грб
Etxeberria
Manager
Поруке: 1226
Придружен: 29 Нов 2010, 20:02
Место: San Mames
Status: Није на вези

Порука од Etxeberria »

Dosta citam ali romane, knjige najmanje oa ni toliko, preporucujem Tragom Sunca od Alana Zerboa, putopis oko sveta.
I?
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Luta пише:paulo coelho- Alhemicar, preporucujem i sve njegove knjige jako zanimljiv pisac:)
Haha, to svaka druga klinka i pevaljka navede kao omiljenu knjigu. A taj Koeljo neki narkoman, sektas, matorci ga strpali u ludaru kad je bio klinac, mislim da cu ga preskociti :)

Ja u poslednjih par godina i nisam citao puno, moze se reci da sam jedva i nesto procitao. Poslednje sto sam citao bilo je "100 godina samoce", odlicna knjiga, a sad vec 2 meseca drzim "Stepskog vuka", al' nikako da procitam, ima da me zapale u biblioteci kad vide koliko drzim knjigu. Inace, preporucujem Orvela, "Zivotinjsku farmu" i "1984", nisu obimne knjige, a nisu ni teske.
Шће
Assistant Manager
Поруке: 903
Придружен: 07 Јан 2011, 18:39
Место: Београд
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Порука од Шће »

Браво за тему!

Пошто ми је девојка професор српског, не смем да запоставим читање. :zelenko: Углавном читам класике, и домаће и стране. Достојевски, Пушкин, Толстој, Андрић, Меша, Дучић... Од "новијих" ствари, само ако ме заинтригира тема, или на препоруку.
mmladja пише:Luta pisao/la:
paulo coelho- Alhemicar, preporucujem i sve njegove knjige jako zanimljiv pisac:)

Haha, to svaka druga klinka i pevaljka navede kao omiljenu knjigu. A taj Koeljo neki narkoman, sektas, matorci ga strpali u ludaru kad je bio klinac, mislim da cu ga preskociti :)
Вала да знаш, претерано га форсирају, а има много бољих дела анонимнијих писаца.
mmladja пише:"100 godina samoce",
Одлична књига!

У последње време сам се "наложио" на тему учешћа Срба у оба светска рата. Ако још неког занима та тема, препоручујем "Српску трилогију" од Стевана Јаковљевића, "Молитву" од Вука Драшковића (иако ми је као политичар и човек смрда, љига и вечити прелетач).

Свакако треба прочитати "Књигу о Милутину" Данка Поповића, и "Чујте Срби, чувајте се себе" од Рудолфа Арчибалда Рајса. Ове две последње бих уврстио као обавезну лектиру у нашим школама!
Следимо дух својих предака!
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Samo neozbiljna literatura se cita, srednjoskolsko vreme mi je proslo. Dakle Den Simons, Ray Brudbery, Stephen King, Clive Barker, Lovecraft i ekipa.
Nisam procitao nista osim horora, sf-a i trilera jos od srednje, kad sam se nesto gasirao sa ruskim klasicima Dostojevskim, Gogoljem, Solohovim, ali ne vodi to nikud. Samo se istripujes i prosipas pamet posvuda, sto niko ne voli. Zato i citam sranja koja mi odvuku mozak negde daleko, opustim se i uzivam.
Корисников грб
m15k3
Manager
Поруке: 2279
Придружен: 27 Нов 2010, 08:39
Место: Brcko, BiH
Status: Није на вези

Порука од m15k3 »

ako neko voli western knjige, preporucujem sve od Karl May-a
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Letos na raspustu sam procitao Rebeku od Dafne di Morije,prvo sam mislio da se radi o nekom hororu,jer sam mi je to mama preporucila ali je pomesala sa nekom drugom knjikom.No,kako god,po meni odlicna knjiga a ja slabo citam jer kad uzmem da citam neku knjigu u stanju sam ceo dan da je citam nista drugo da ne radim.
Последње учитавање од Dule93 дана 25 Нов 2011, 20:46, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Шће пише: У последње време сам се "наложио" на тему учешћа Срба у оба светска рата. Ако још неког занима та тема, препоручујем "Српску трилогију" од Стевана Јаковљевића, "Молитву" од Вука Драшковића (иако ми је као политичар и човек смрда, љига и вечити прелетач).

Свакако треба прочитати "Књигу о Милутину" Данка Поповића, и "Чујте Срби, чувајте се себе" од Рудолфа Арчибалда Рајса. Ове две последње бих уврстио као обавезну лектиру у нашим школама!
Procitah i ja "Srpsku trilogiju" pre par godina, sjajna je, imam je kuci, cale kupio ko zna kada. A planirao sam i Arcibalda Rajsa da procitam. Inace, vise mi se svidja literatura o I svetskom ratu nego o drugom. U II smaraju, jedne te iste dogadjaje su prepravljali i prekrajali po 50 puta kako je kome odgovaralo. Mada mi je onaj Nedic bio kul tip :) A Vuk Draskovic indijanac, mozda dobro pise, moj se cale lozi na njega kao pisca, ali ja kad pomislim na Draskovica i Danu, smuci mi se zivot... Blago tebi kad ti zena profesor srpskog, zamisli da predaje hemiju pa da te tera da ucis neke gluposti :xD:
Luta
Youth Team Coach
Поруке: 124
Придружен: 26 Окт 2010, 15:52
Место: Treviso,Italija
Status: Није на вези

Порука од Luta »

Ne znam ljudi me ni se Alhemicar svidja, kazu da je mozda bolji na engleskom ali ne znam :zelenko:
ja sam u zadnje vreme poceo da citam ono sto mi moji posalju tako da ne mogu ni puno da biram ali uglavnom kad pocnem citanje ako mi se svidi knjiga, procitam je za koj dan ako ne...ne procitam je :)
jel procitao neko "KALUĐER KOJI JE PRODAO SVOJ FERARI"?
Шће
Assistant Manager
Поруке: 903
Придружен: 07 Јан 2011, 18:39
Место: Београд
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Порука од Шће »

mmladja пише:
Шће пише: У последње време сам се "наложио" на тему учешћа Срба у оба светска рата. Ако још неког занима та тема, препоручујем "Српску трилогију" од Стевана Јаковљевића, "Молитву" од Вука Драшковића (иако ми је као политичар и човек смрда, љига и вечити прелетач).

Свакако треба прочитати "Књигу о Милутину" Данка Поповића, и "Чујте Срби, чувајте се себе" од Рудолфа Арчибалда Рајса. Ове две последње бих уврстио као обавезну лектиру у нашим школама!
Procitah i ja "Srpsku trilogiju" pre par godina, sjajna je, imam je kuci, cale kupio ko zna kada. A planirao sam i Arcibalda Rajsa da procitam. Inace, vise mi se svidja literatura o I svetskom ratu nego o drugom. U II smaraju, jedne te iste dogadjaje su prepravljali i prekrajali po 50 puta kako je kome odgovaralo. Mada mi je onaj Nedic bio kul tip :) A Vuk Draskovic indijanac, mozda dobro pise, moj se cale lozi na njega kao pisca, ali ja kad pomislim na Draskovica i Danu, smuci mi se zivot... Blago tebi kad ti zena profesor srpskog, zamisli da predaje hemiju pa da te tera da ucis neke gluposti :xD:
Слажем се да је литература о Првом светском рату занимљивија, па обавезно прочитај "Књигу о Милутину" ако већ ниси. Кратка, али јебитачна! :zelenko: Погађа у центар! Јадан ти ако тебе тера да учиш хемију... :xD:
Следимо дух својих предака!
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Hahaha, ne ter brate, bez zene sam :) Ja cu sad da nadjem neku kojaz na spanski pa da to naucim. Ili neku koja je advokat/sudija pa da me natera da privedem kraju fakultet, dosta je bilo majmunisanja :) Procitacu "Knjigu o Milutinu" cim nadjem vremena. :)
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Crkla nam ova tema. Ajde, menadzeri, citate li sta? :) Mogao bi mi neko preporuciti neku knjigu, ako moze nesto ozbiljnije, ne cita mi se nikakav SF, horori i neke knjizice za razbribrigu. I nemojte samo neso sto ima 1000 strana, to nikako ne mogu procitati. Sce, mogao si i ti baciti nesto :) Procitao sam "Knjigu o Milutinu" za 2 dana, odlicna je. Sve podatke o nasoj istoriji u 20. veku bi trebalo izbaciti iz udzbenika, a u program uvesti ovu knjigu. Jesi li citao jos sta od ovog Popovica, vredi li uzeti jos nesto?
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Ako te vec zanima ta prava istorija Srba. Procitaj obavezno neke knjige Jovana Deretica. Kada je napisao prvu knjigu, niko iz Srbije nije hteo da je izda. Imas i na yt, kao uvod da odslusas ovo:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KfyElc9KpXI[/youtube]
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Ma brate, meni su Deretic i cela ta ekipa kao neka sekta! Te price mi deluju bas nerealno i smesno, sta god da se desilo, Srbi su imali nekakvih udela u tome, srpsko pismo je najstarije, Isus je govorio srpskim, Aleksandar Veliki je bio Srbin, Sloveni se nisu doselili na Balkan, vec su to bili Srbi, a od njih su nastali svi drugi slovenski narodi. Kontam da svaka nacija ima slicne likove...
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

mmladja пише:Kontam da svaka nacija ima slicne likove...
Pa to :xD:
Inace, ortak moj se izlozio na to, i ja kad mi je pricao. Ali kad sam poceo da citam, pretera ga.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
Pinki
SFM Hall Of Fame
Поруке: 3307
Придружен: 08 Нов 2011, 15:06
Место: Republika Srpska
Status: Није на вези

Порука од Pinki »

Friedrich Nietzsche- ''Antikrist''. :yesko:
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Trenutno se cita "Pop Goes the Weasel" od James Pattersona :cheers:
Jusqu'ici tout va bien…
Пошаљи Одговор

Повратак на “Obrazovanje - Kultura - Umetnost”