Akademija fudbala-fudbalski trener

Корисников грб
Duka_92
First Team Coach
Поруке: 273
Придружен: 01 Нов 2010, 00:44
Место: Beograd
Status: Није на вези

Akademija fudbala-fudbalski trener

Порука од Duka_92 »

Jel ima jos neko u planu da sad u junu ovo upise, il sam samo ja u pitanju ? :cofeeman: btw od septembra se vec dodeljuju klinci iz neke skole fudbala na vodjenje, u vidu prakticne nastave, tako da eto meni menadzera u stvarnom zivotu :ole:
Ajde ajde da divljamoo, kao stoka da pijemooo, crno-bele da bodrimo, jer PARTIZAN MI VOLIMO ! nananananan !
Lucifer
Assistant Manager
Поруке: 878
Придружен: 21 Феб 2011, 23:07
Место: Kruševac
Formacija: 4-1-2-3
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Lucifer »

Pa ne znam bas .. Meni to vise lici na neku "skolicu" za bivse fudbalere, po fazonu da imaju saru a na ime ce vec naci neki posao u klubovima u kojim su igrali .. Ja sam se pre par godina razmisljao za tako nesto ali sam ipak odustao .. Iz prostog razloga likovi koji vedre i oblace na tu temu su ljudi poput Milovana Djorica koji su totalni laici u ovom poslu a smatraju se za strucnjake ..
Technique is not being able to juggle a ball 1000 times. Anyone can do that by practicing. Then go and work in the circus. Technique is passing the ball with one touch, with the right speed, at the right time, to the correct foot of your team mate.
Корисников грб
Duka_92
First Team Coach
Поруке: 273
Придружен: 01 Нов 2010, 00:44
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Duka_92 »

Upoznat sam sa slucajem "Djoric" ... al cinjenica je da ko nije kod njega prosao , trener nije postao :argh: no , bilo kako bilo, raspitacu se, informisacu se, u svakom slucaju i dalje mi je to opcija broj 1! :cheers:
Ajde ajde da divljamoo, kao stoka da pijemooo, crno-bele da bodrimo, jer PARTIZAN MI VOLIMO ! nananananan !
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Fakultet sporta i fizičke kulture-nakon toga Sportski Menadzment a uporedo sa tim Škola za fudbalske trenere..po meni je to najbolji put za postizanje nekog kvalitetnog rada iz te oblasti. :cheers: mada ne mora da znaci
Корисников грб
Duka_92
First Team Coach
Поруке: 273
Придружен: 01 Нов 2010, 00:44
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Duka_92 »

Ukoliko uspem oba jos bolje, hvala za savet u svakom slucaju :cheers: ... fudbal je cudo :fanman:
Ajde ajde da divljamoo, kao stoka da pijemooo, crno-bele da bodrimo, jer PARTIZAN MI VOLIMO ! nananananan !
Корисников грб
voja92
Manager
Поруке: 2245
Придружен: 03 Нов 2010, 00:05
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од voja92 »

Ja sam upisao Menadzment u sportu ( krenuo sam sa 6 god. u skolu ) Nije lose
Последње учитавање од voja92 дана 15 Мар 2011, 14:22, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Cveletinho
Youth Team Coach
Поруке: 177
Придружен: 02 Нов 2010, 19:01
Место: Nis
Status: Није на вези

Порука од Cveletinho »

I ja bih da pitam ako neko zna,kada zavrsim tu skolu (cini mi se da traje 3 godine),da li dobijam neku licencu ili tek treba da polazem za prvu licencu(cini mi se C licenca)?
Samo da dodam da je FA Skotske to mnogo bolje uradio nego nas savez.Oni ne uslovljavaju kandidate da moraju da imaju najmanje 6 godina profesionalnog igranja,za razliku od ovih nasih mudraca iz saveza.Trebaju samo da imaju zdravstveni list i dobru volju :ole:.Ako neko sazna nesto o tim kursevima,dobro bi bilo da to postuje ovde.
P.S. Malo smaram sa tolikim pitanjima ali da li neko zna kako da se aktiviram u trenerskom poslu.Jes da sam 94 godiste,ali me to strasno interesuje.
Viljas Boas,trener Porta,je poceo sa 17 godina da skautira za Porto.Pogledajte malo njegovu Vikipediju,ima zanimljivih stvari o njemu. :cheers:
Последње учитавање од Cveletinho дана 15 Мар 2011, 19:44, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
palace
Youth Team Coach
Поруке: 191
Придружен: 24 Окт 2010, 17:20
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Formacija: 4231
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од palace »

ako je u pitanju fax,onaj koji je na slavji topla preporuka da ne upisujete.dobar ortak mi ide tamo i kaze da je tezak kriminal!predavanja imaju u nekoj bukvalno ostavi.na indeks je cekao 4 meseca,knjige jos nije dobio :D previse je neozbiljno i ljudi su neorganizovani...topla preporuka zaobilazite u sirokom luku!bukvalno je smeh,ispiti se polazu na puskice lagano bukvalno knjigu izvucete,e sad zavisi jel ocete samo da zavrsite nesto ili da nesto naucite ako ocete da naucite ovde sigurno necete :)
Последње учитавање од palace дана 17 Мар 2011, 02:25, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Duka_92
First Team Coach
Поруке: 273
Придружен: 01 Нов 2010, 00:44
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Duka_92 »

to je privatna visa cini mi se :cheers:
Ajde ajde da divljamoo, kao stoka da pijemooo, crno-bele da bodrimo, jer PARTIZAN MI VOLIMO ! nananananan !
Корисников грб
Fon Karajan
Assistant Manager
Поруке: 812
Придружен: 15 Мај 2011, 22:36
Место: Алексинац
Status: Није на вези

Порука од Fon Karajan »

Менаџери, нашао сам на Инфостуду (сад да ли сте на то мислили или не..) смер на факсу Спортски менаџер и Тренер. Оба су струковне студије.

SMER: SPORTSKI MENADŽMENT

Ispit za upis u prvu godinu obuhvata:

Lekarski pregled i utvrđivanje psihosomatskog statusa,
Provera sklonosti za poziv menadžera, komunikativnosti, motivisanosti i iskustva u sportskoj sredini.
Test za proveru sklonosti za poziv menadžera sadrži:

AKTIVNOST BODOVI
Osobine efektivnog menadžera – sadrži ukupno 25 stavova 0-10
Liderske karakteristike i sposobnosti – sadrži ukupno 50 stavova 0-10
Sklonost preduzetništvu – sadrži ukupno 27 stavova 0-10

Тest za proveru znanja i iskustva u sportskoj sredini, motivisanosti i komunikativnosti sadrži:

AKTIVNOST BODOVI
Poznavanje i zaključivanje na osnovu činjenica o sportu i menadžmentu – esejski test, definisanje ključnih pojmova, lično iskustvo u sportskoj praksi, poznavanje prestižnog sporta 0-10
Motivisanost za studije sportskog menadžmenta – esejski test, intervju komisije sa kandidatima 0-10
Komunikativnost – ocena pisanih sastava u testovima (pismena komunikativnost, informatička pismenost, strani jezik), intervju komisije sa kandidatima (usmena komunikativnost) 0-10

Шта мислите? Нисам се распитивао о њему какав је и шта је, али занимљиво ми је да се и заврши некада у будућности..ако будем могао, наравно :zelenko:
Наочаре црне, у џепу бели цвет
јачи смо од судбине нека пуши цели свет!

Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Ja sam ozbiljno planirao da upisem akademiju fudbala ali sam se predomislio i to ostavio za posle.Ove godine cu pokusati da upadnem na Bioloski smer Ekologija pa posle toga ako me jos bude zanimalo probacu akademiju.
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Fon Karajan na kojem je to univerzitetu? meni drug studira sportski menadzment... ali to njegovo nije da budes trener, nego mozes biti menadzer igracima, sportski direktor i tako to...
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
Fon Karajan
Assistant Manager
Поруке: 812
Придружен: 15 Мај 2011, 22:36
Место: Алексинац
Status: Није на вези

Порука од Fon Karajan »

http://prijemni.infostud.com/Fakultet-s ... udije/1668

Ево га, Нови Сад ;) и шта прича како му је, како изгледа? Је л си се распитао? Мени се не чини да је лоше, можда некад..потајно се надам :yesko:
Наочаре црне, у џепу бели цвет
јачи смо од судбине нека пуши цели свет!

Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

ma nisam se ja mnogo raspitivao, nemam ja to u planu, ja studiram pravo :D nego ovo mi je super drug pa znam onako iz price, njemu super ide, al to je privatni neki univerzitet ovdje u BG... ne znam ni ja kako se zove...
И душа и тело, све је црно бело...
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Nisam bas ukapirao koja je trenerska skola kod nas na losem glasu?? Jel se radi o ovoj?? -

Код: Изаберите све

http://www.fss.org.rs/sr/coaches/skolaZaTrenere.html
(na dnu stranice ima statut skole i sl.) Ja sam mislio da se tu upisem nakon sto zavrsim fax...i koliko sam shvatio treba da imam iza sebe najmanje 6 godina aktivnog bavljenja fudbala kao senior (nebitno da li profi ili amaterski) da bi se uopste upisao tamo ???? Ako ima nekog upucenijeg ovde voleo bih da mi malo pojasni sve to...
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

I ja sam mislio isto posle faksa ali na akademiju fudbala, mislim da to nije to. To je valjda samo kurs fudbalskog saveza a na akademiji je redovno kao fakultet, predavanja i ispiti. Bolje neko upuceniji da pojasni malo.
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Mislis na ovo -

Код: Изаберите све

http://www.akademijafudbala.com/Konkurs/Konkurs.htm
???

I meni ovo deluje kao bolje resenje ali sta znam....
Корисников грб
SoneKragujevac
Assistant Manager
Поруке: 577
Придружен: 22 Феб 2015, 01:25
Место: Kragujevac
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Порука од SoneKragujevac »

Cao momci,ja sam sad srednjoskolac jos uvek i ono razmisljao sam da podnesem prijavu da budem sudija ( da sudim ovim klincima malim) ,a i dobija se lova tako da ono :)..Sto da ne ? Usput,ono treniram fudbal ali razmisljao sam da upisem DIF,ali da cujem neka vasa iskustva..
Vidim da ste 2011 diskutovali o tome :)
"Koliko sam samo puta u FM16 rekao na Pep Talku : Aggresive/Push Forward,tvrdim da me ovi igraci muceni dozive kao Limenog"
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Ono, na tebi je, ono znas.
Корисников грб
100Dzointa
Manager
Поруке: 2729
Придружен: 04 Мај 2011, 14:57
Место: Subotica
Formacija: 4-2-3-1, 4-3-3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од 100Dzointa »

Batali travu i loptu. Predji na vutru i balone. Ne jebe vise ta fudbalerska prica kod devojaka, mlad si, kreni na vreme u pravom smeru.
Pravda za 2D!
Пошаљи Одговор

Повратак на “Obrazovanje - Kultura - Umetnost”