Paradox Interactive

Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

Brate grafička je tu problem... skini crusader kings ili EU II...
Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

shirajzl пише:Da se nadovežem na Androsita, Paradoxove igre su odlične, ali nisu za svakog, pazite. Svaka njihova igra zahtjeva malo informiranja, čitanja njihovih foruma, ponekog manuala...sve kako bi pohvatao osnove mehanike igre.
E, ali jednom kad znaš što radiš, nema bolje igre. :gunman: Toliko detalja, realizma, mogućnosti...a sve u realnom povijesnom okviru. Gdje ćeš bolje...
Dobro, ja sam možda subjektivan s obzirom da kao profesor povijesti volim sve ovakve povijesne igre...ali svakako probajte. :cheers:
Slažem se da njihove igre nisu za svakog jer nemaju dinamiku, sem Mount and Bladea. Potrebno je dosta strpljenja i dosta ponavljanja da bi naučili kako igra funkcioniše. Ali kad uhvatite konce sa jednom igrom nećete imati problem sa ostalim.
Корисников грб
The Rock
Assistant Manager
Поруке: 565
Придружен: 16 Јун 2011, 18:42
Место: Despotovac
Status: Није на вези

Порука од The Rock »

Nakon citanja ove teme skinuo sam Crusader Kings II jutros i mogu da kazem da sam odusevljen... Do malopre sam je igrao... Malo mi se ne svidja sto je sve komplikovano i nabacano, ali opsti utisak je odlican... :yesko:
Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

Pazi normalno je da je nabacano jer ima mali milion opcija, ima par bagova videćeš. Ne znam dal su to ispravili ali u jednom momentu dolaze mongoli i svi potpadaju pod tvoju komandu što je malo glupo ali nadam se da je izašao patch da to ispravi...
Корисников грб
Sinke
World Class Manager
Поруке: 4357
Придружен: 26 Феб 2011, 20:47
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од Sinke »

Androsito пише:Brate grafička je tu problem... skini crusader kings ili EU II...
A sta mislis,EU II ce da mi radi,i kakav je taj Mount & Blade,svi pricaju o njemu :D
Корисников грб
The Rock
Assistant Manager
Поруке: 565
Придружен: 16 Јун 2011, 18:42
Место: Despotovac
Status: Није на вези

Порука од The Rock »

Androsito пише:Pazi normalno je da je nabacano jer ima mali milion opcija, ima par bagova videćeš. Ne znam dal su to ispravili ali u jednom momentu dolaze mongoli i svi potpadaju pod tvoju komandu što je malo glupo ali nadam se da je izašao patch da to ispravi...
Nisam jos stigao dotle, ali mi hitno treba odgovor na jedno pitanje...
Kako se dobija Cassus belli? :D
Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

The Rock пише:
Androsito пише:Pazi normalno je da je nabacano jer ima mali milion opcija, ima par bagova videćeš. Ne znam dal su to ispravili ali u jednom momentu dolaze mongoli i svi potpadaju pod tvoju komandu što je malo glupo ali nadam se da je izašao patch da to ispravi...
Nisam jos stigao dotle, ali mi hitno treba odgovor na jedno pitanje...
Kako se dobija Cassus belli? :D
Uf nisam igrao neko vreme tako da se ne sećam baš najbolje ali ja mislim da jedino možeš da dobiješ casus belli preko nasledstava ili random eventova... Titule i claimovi ti odobravaju casus belli
Корисников грб
The Rock
Assistant Manager
Поруке: 565
Придружен: 16 Јун 2011, 18:42
Место: Despotovac
Status: Није на вези

Порука од The Rock »

Pronasao sam to nekako... :D

Super mi ide, malopre sam se udao za Urosa Nejakog i radjam cerke k'o nenormalan... :ole:
Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

Sinisa Pro1 пише:
Androsito пише:Brate grafička je tu problem... skini crusader kings ili EU II...
A sta mislis,EU II ce da mi radi,i kakav je taj Mount & Blade,svi pricaju o njemu :D
EU II hoće imao sam i ja kršinu na kojoj nije hteo EU III pa sam igrao EU II. Što se tiče Mount and Bladea veruj mi nećeš da se razočaraš :)
Корисников грб
Sinke
World Class Manager
Поруке: 4357
Придружен: 26 Феб 2011, 20:47
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од Sinke »

Ajde videcu,zanimljive su meni ove istorijske igre,e sad odoh alo u off,sta mislis o igrici Medieval II Total War,mozda i nju skinem,igrao sam je kao klinac iako nista nisam razumeo,a vidim imaju sad razni modvi za nju,deluje mi zanimljivo :yesko:
I da sta mislis,hoce da mi radi mount & blade?
Последње учитавање од Sinke дана 13 Мај 2012, 23:26, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

Mount and Blade ja mislim da hoće, nisam siguran.

@TheRock sa kim igraš tj sa kojom dinastijom?
Корисников грб
The Rock
Assistant Manager
Поруке: 565
Придружен: 16 Јун 2011, 18:42
Место: Despotovac
Status: Није на вези

Порука од The Rock »

Poceo sam kao Count Vladislav of Hum, knez pod Dusanom Silnim, ali ziveo kratko covek, dobio sam samo cerku koja je maloletna preuzela presto, pa sam delio picku okolo da dobijem muskog naslednika... :ole:
Imam 7 cerki i 1 sina... Uspeo sam da namaknem Duklju, Dyrrachion, Vidin i Zetu preko ucene od Dusana jer nema covek zlata... :fanman:

Ostavio sam sinu da vlada Humom dok ne umrem, pa cu valjda da nastavim kao on nakon toga... :gunman:
Корисников грб
Sinke
World Class Manager
Поруке: 4357
Придружен: 26 Феб 2011, 20:47
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од Sinke »

Jel moze neko da mi da normalan link za Mount & Blade i dodatak u kom ima Srbija,ceo dan se ubih da sve namestim i opet nista :slap:
Корисников грб
Sinke
World Class Manager
Поруке: 4357
Придружен: 26 Феб 2011, 20:47
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од Sinke »

Ajde ljudi ko igra ovo nek mi pomogne,vec dva dana se ko budala cimam da igram normalno Mount & blade warband,Native mi se ne svijda,i sknuo sam dodatak Europa 1200 ali na sve nacine sam pokusao da ga pokrenem,medjutim uvek izadje neki crash,problem ili sta vec,najdalje u ocitavanju igre sam dogurao do Loading Data,i onda mi zadje Runtime Error,a sad ni Native ne mogu da pokrenem :slap:
Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

Ja iskreno nisam skidao taj dodatak, igrao sam klasičan warband... Moguće je da je do mod-a nešto
Корисников грб
Vul3
World Class Manager
Поруке: 3033
Придружен: 13 Апр 2011, 12:09
Место: Trst
Status: Није на вези

Порука од Vul3 »

Mozete li mi preporuciti neku igricu gde mogu voditi novovekovnu Srbiju?
Корисников грб
The Rock
Assistant Manager
Поруке: 565
Придружен: 16 Јун 2011, 18:42
Место: Despotovac
Status: Није на вези

Порука од The Rock »

Vul3 пише:Mozete li mi preporuciti neku igricu gde mogu voditi novovekovnu Srbiju?
Off topic, jer nije Paradoxova, ali mogu da ti preporucim Rulers of Nations: Geo-political simulation... Imas sve - od izbora za premijera, do ratova i medjunarodnih organizacija (Un, EU, CEFTA, UNESCO, itd...)
Корисников грб
Vul3
World Class Manager
Поруке: 3033
Придружен: 13 Апр 2011, 12:09
Место: Trst
Status: Није на вези

Порука од Vul3 »

Znam da je off,ali vidim da se ovde lepo diskusuje o strategijama :D
Vise sam mislio na pocetak 20. veka
Корисников грб
MilosM
Assistant Manager
Поруке: 600
Придружен: 10 Нов 2010, 01:19
Место: Zrenjanin
Status: Није на вези

Порука од MilosM »

Vul3 пише:Znam da je off,ali vidim da se ovde lepo diskusuje o strategijama :D
Vise sam mislio na pocetak 20. veka
Pocetak 20 veka imas Darkest Hour, to je ustvari mod koji je kao Hearts of Iron 2, takodje Victoria 2 zahvata prvih 36 godina 20 veka a Hearts of Iron mozes da igras sa Jugoslavijom.

Inace igram sve Paradoxove igre, i fantasticne su ali i veome kompleksne, teske za pocetnike.Takodje Mount & Blade ne razvija Paradox, oni samo izdaju igru.Ako neko hoce da igra nesto od tih strateskih igara online nek se javi na PM.
Слика
Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

Početkom oktobra izlazi novi hack and slash. War of Roses. Nazivaju ga CS-om srednjeg veka...
Пошаљи Одговор

Повратак на “Igre”