Opšta diskusija [SFM Kladionica]

Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ljudi, kiba i ja smo dogovorili tiket i ja sam ga tamo postavio, jel to to? Ili treba svako da odigra svoje i svako da postavi svoj tip? I koja je fora da svako odigra svoj tiket, ako smo u timovima? Možemo da odigramo suprotno i tako pogodimo sve mečeve.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Da bi svako mogao da pokaze svoje znanje i samim tim uzmete vise bodova. Npr ne slazete se oko nekog tipa jedan ce odigrati jedno a drugi drugo. Tu je vas problem sto cete vi uzeti 1 ili 0 a neko ce uzeti 2 boda. Meni ovako izgleda bolje nego da ja vijam svog clana i da diskutujem sta da odigramo npr ja i FTD smo se odma kontrirali na prvoj utakmici :D

I vidim da vecina nije shvatila da moze da odigra vise tipova na jedan mec. Znaci pored prelaza moze i fix a moze i tacan rezultat sve dok niste prekoracili ogranicenje koliko ko moze da odigra.

I da ne vidim smisao da se ovo igra dalje ako se vise od pola tiketa ne odigra. za sada su samo 3 od 8 timova odigrali tipove. Pusticu posle ovoga jos 1 kolo ako bude slicna situacija nista od ovoga.
Последње учитавање од salel дана 14 Дец 2013, 12:36, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Ja ne znam jesam li ja mamuran ili sam jednostavno pglu pa ne mogu da skapiram uopste ovo sa timovima i bodovima, nista mi nije jasno.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

TIM1 ima bodova koliko CLAN1 + CLAN2 imaju. Ne znam kako drugacije da objasnim :D
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Dobro, to je jasno, samo onda smo mogli i da podelimo timove a da zbrajamo bodove iz ovog obicnog tipovanja, sto inace svi igraju. Samo se na kraju saberu moji i bodovi drugog clana ekipe i to je to. Mada svejedno, taj de nek ide, to mogu da svarim.

Ova pravila su mi konfuzna. Ne znam da li si ih ti pisao ili kopirao odnekud, ali dosta toga mi je nejasno. Ne bih znao ni odakle da pocnem a i nisam sasvim priseban, mozda zato i ne kontam. ALi, na primer:
salel пише:- Za pogodjen prelaz se dobija 5 poena. Svaki igrac sme da odigra 3 prelaza na tiketu. Ukoliko se odigraju svih 6 prelaza oni ne smeju biti isti.
Sta ovo znaci? Zasto ne smeju biti isti prelazi?

I da, kada odigram kombinaciju, obracunava mi se sve sto sam odigrao: tipa siti - arsenal odigram 2, 2-2 i tr 0:2, i ukoliko pogodim racunaju mi se svi bodovi, i za tip i za prelaz i za tacan rezultat?
Ako je tako, sta me sprecava da odigram kombincaije na svakom paru?
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Mislim da ako je već timsko takmičenje da je bolje da nastupamo kao tim, jeste da ne možeš nekad da se dogovoriš sa nekim, ali rad u timu znači nekad i kompromis, neko nekad popusti, veruješ u prosudjivanje svog saigrača i sl.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Sta ovo znaci? Zasto ne smeju biti isti prelazi?

-Tu sam imao ideju da se odigra sto vise prelaza kako bi bar po meni bilo zanimljivije da se pokusa pogoditi 6 meceva i da svaki tim u dogovoru ili ne odluci kojih 6 meceva ce to biti, a ne da se odigraju samo 3 prelaza. Meni je barem tako zanimljivije jer ipak se ne igra u pare, ali ako je vama bolje da se odigra svako po 3x2 onda cemo promeniti.

I da, kada odigram kombinaciju, obracunava mi se sve sto sam odigrao: tipa siti - arsenal odigram 2, 2-2 i tr 0:2, i ukoliko pogodim racunaju mi se svi bodovi, i za tip i za prelaz i za tacan rezultat?

- Da obracunavaju se svi bodovi.

Ako je tako, sta me sprecava da odigram kombincaije na svakom paru?

-Sprecava te to sto smes da odigras 3 prelaza i 2 tacna rezultata pa ti biras za koji par ces iskoristiti ove tipove.

@zele to ti mozes i dalje vama se ne brani da napisete 2 ista tiketa i duplirace vam se bodovi onda, sto je opet jedan vid taktike ici na duplo bodova ili probati na rizik sa 1 ili 0. Sa izuzetkom TR i prelaza. Ovako je samo otvorena opcija da neko ako ne moze da se slozi odigra ono sto on zeli.
Последње учитавање од salel дана 14 Дец 2013, 13:17, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Kako je strpljiv Salel, ja bih mene napusio na keca, u fazonu ko me jebe kad sam imbecil.
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

ja tek sad vidim ovo, ajde ostavi ovo kao probno kolo pa da od iduceg pocnemo ozbiljno, vidis da mnogi nisu stigli da odigraju... :)
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
foloW
Manager
Поруке: 1578
Придружен: 22 Јун 2013, 11:48
Место: Valjevo
Status: Није на вези

Порука од foloW »

Kad ce biti tabela h2h?
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Ovo ce biti probno kolo jer kao sto kaze marko mnogi nisu odigrali i nisu shvatili da mogu da rade kombinacije. Steta ubo sam tacan rezultat za hull.
Корисников грб
Flow
Assistant Manager
Поруке: 844
Придружен: 24 Окт 2010, 20:03
Место: Niš
Status: Није на вези

Порука од Flow »

Ćuti pa je probno...
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Nevera, pogodio sam 10 ishoda, kud ne odigrah tiket... :slap:
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
FTD
Manager
Поруке: 2182
Придружен: 28 Апр 2011, 15:48
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од FTD »

Ja sam pogodio 2 tacna rezultata i 2 prelaza, a da sam to isto i uplatio naravno da ne bi doslo.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

FTD пише:uplatio naravno da ne bi doslo.

Jednom sam ortaku izdiktirao 9-10 prelaza i on mi se smejao i mrzelo nas da odemo da uplatimo, jer smo bili odvaljni, bila neka žurka, sutra kupimo žurnal i izvalimo da je sve došlo. Da sam odigrao, ne bi pogodio ništa. Tako to biva.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
FTD
Manager
Поруке: 2182
Придружен: 28 Апр 2011, 15:48
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од FTD »

zele пише:Tako to biva.
FTD
Manager
Поруке: 2182
Придружен: 28 Апр 2011, 15:48
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од FTD »

Sta bi sa onim 2 na 2 ?
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Zato sto su ljudi bili zbunjeni i pola njih nije ni igralo odlucio sam da ukinem.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Izvinjavam se sto ovaj vikend nisam nista posetio zaboravio sam skroz zbog ispita. Sutra cu uraditi update tabele.
Корисников грб
foloW
Manager
Поруке: 1578
Придружен: 22 Јун 2013, 11:48
Место: Valjevo
Status: Није на вези

Порука од foloW »

Kad ce tabela?
Пошаљи Одговор

Повратак на “SFM Kladionica”