Vasa istorija sa FM fransizom

thug
Youth Team Coach
Поруке: 83
Придружен: 12 Јан 2011, 17:45
Место: Kikinda
Klub koji vodite: Newcastle United
Formacija: 4-2-3-1
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Vasa istorija sa FM fransizom

Порука од thug »

Pozdrav ljudi, posto je meni uskoro tj fm 24, 20 godina igranja ove igrice, interesuje me vasa istorija sa njim? Ja sam poceo davne 2003 sa tadasnjom CM 03-04 verzijom, posle koje su se Sports Interactive i Eidos razisli i nastala fransiza Football manager. Drug kojime je zarazio ovom groznicom igra jos duze. Secam se Babangide kojeg si mogao dovesti za saku klikera, lucio-a iz leverzguzena za 12m, sa njima dvojicom plus jezgro koje je tada bilo u klubu, moj voljeni Newcastle je bio nepobediv. :) Kada bih precackao stari racunar, ocistio ga od godina naslaganja prasine po raznim supama i tavanu, verujem da jos uvek cuva neke sejvove te verzije. Do duse imao sam par godina pauze kada nisam igrao studije/probijanje kroz pocetne stepenike zaposlenja, ali ljubav nikad nije mogla nestati. Ne mogu opisati osecaj gledanja utakmice pl na tvu i komentara da sam ja menadzer to bi izgledalo ovako, onda sednes za racunar i provedes celo popodne i noc dokazivanju da Newcastle moze da osvoji titulu, ili da uzmes Blyth Spartance (najjaci grb u fudbalu) i dovedes ih u pl. Tako nesto ne moze da se vidi u drugim igrama. I onda me zena pita kako mi ne dojadi? A kako da dojadi kada mozes da ubacis lokalni klub koji se takmici u ligama koje ne postoje u fm-u i osvojis ligu sampiona posle 15tak godina? Malo me je bio dokumentarac o igri smorio, kao i mogucnos da vidis koliko sati provedes u igrici, sto me baci u depru, ali onda pobebdis man utd sa plymouth-om i sve se vrati u normalu :) Ili ako nedostaje motiva, dodjes na forum procitas neku temu iz menadzerskih prica i pocnes sa 9 ligom engleske :) Toliko o mojoj prici sa FM-om :) Koja je vasa?
KOBAC011
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 24 Окт 2012, 17:58
Место: Serbia
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Vasa istorija sa FM fransizom

Порука од KOBAC011 »

Moja priča kreće 2007, kad sam u radnji naleteo na FM 2005. Kao "grobar" preuzeo sam tadašnji (Vermezov) Partizan, i to je do dana današnjeg jedini vodeći klub kojim sam ja menažerisao (stigao do četvrfinala Lige šampiona, gde smo ispali od Arsenala, pobeda 1:0 kod kuće, poraz 2:0 u Londonu). U svim ostalim slučajevima, uvek mi je bilo draže da uzmem neki manji klub, i da se borim sa njihovim mukama - Javor umalo nisam uveo u Evropu, Sijenu sam spasio od ispadanja, Blackpool takođe, Burnley uveo u Premier ligu, itd... ... nikad Real, nikad Barselona, nikad Bajern. Ne znam zašto, možda zbog straha od neuspeha. Šta vi mislite?
Djap Stam
Newgen
Поруке: 10
Придружен: 22 Апр 2019, 19:41
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Vasa istorija sa FM fransizom

Порука од Djap Stam »

Pozdrav ljudi,

Ja igram od CM94/95 dakle dominaciju Fergusonovog Man Utda je brekinu Blackburn sa Shearerom is Suttonom u napadu,
Jedna od najboljih ekipa za vođenje je bila Crewe Aleksandra sa Neilom Lenonnom, Dannyem Murphyem i Steveom Macaulieyem, Roya Carolla si dovodio za sitne pare iz Hull Citia sa Robertom Dewhurstom, Roberto Martinez MC u Wiganu koji je tadašnja Divizja 3.

Kada se pojavio FM igram našu ligu. Najveći uspesi su Kup Uefa sa Vojvodinom sa ekipom Kačar, Despotović, Cilinšek i uz par belorusa imaš ekipu koju veliki klubovi čerupaju za ozbiljne pare, u tom trenutku mali Katai,Gačinovič,Medojević,Brkić su tek sila koja dolazi. I nekada veliki OFK Beograd sa Terzom mađijom(Ivanović,Tošić,Divić,Rađenović) ali najdalji domet prva knockout faza u Kupu UEFA . I danas sam kupio FM23(popust od 12usd :lol: ) Dakle sledeći FM mi je punih 30 godina uz FM.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Vasa istorija sa FM fransizom

Порука од Orthodox »

Prebacio bih ovu temu u Menadžersku sobu ako se slažete, biće vidljivija tamo?
Samo pre toga da istestiram dozvole foruma.
Lord Gimli
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 13 Нов 2016, 19:53
Место: Novi Sad
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: Vasa istorija sa FM fransizom

Порука од Lord Gimli »

Mislim da sam prvi kontakt imao sam CM 97/98 a ozbilno poceo da igram(sa kupovinom kompa) CM 00/01 Evo vec sad ce cetvrt veka kako igram ovu bozansku igru. Od klubova koje sam vodio tada su bili, naravno uvek Inter Milan a od engleza New Castle. Inter zbog Ronalda, a Castle zbog Shearera. Volim taktike sa dva napadaca 3-5-2 omiljena ili 4-4-2. Nesto nikada nisam bio ljubitelj taktike sa jednim napadacem. CM01/02 to je najigriviji manager koji sam igrao i koji i dan danas igram. U CM 01/02 sam imao save sa interom 120+ sezona, ali zbog gutitka hdd-a otisao save u nepovrat. uhhh jbt mator sam :D
Vlax
Newgen
Поруке: 2
Придружен: 03 Нов 2023, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Re: Vasa istorija sa FM fransizom

Порука од Vlax »

Pozdrav svima,
možda nećete verovati ali prvi put sam video ovu igru davne davne 1993 i 94 godine, CM 93/94, i odmah se zaljubio
ako si imao 8 MB rama mogao si da igraš jednu ligu a ako si imao 16 MB, onda si mogao da igraš više liga, mislim da ih je ukupno bilo 8. Sećam se da sam išao kod komšije da pozajmim njegovih 8 MB rama samo da vidim kako to izgleda na par sati, za 30 godina sam igrao skoro svaki . Možda 5 nisam instalirao , u vremenu kada su deca bila mala a životni problemi veliki. Evo i sada već par godina kupujem svake godine na steamu, i igram koliko to obaveze dozvoljavaju, poslednjih godina odigram bukvalno 2 sejva i to je to . Na žalost klinci mi se nisu naložili na sport ,pa tako ni na FM tako da uglavnom igram noću kada svi kući spavaju....
Toliko od mene za prvo javljanje
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: Vasa istorija sa FM fransizom

Порука од dark warrior™ »

Mene je jedan drug zarazio u 2008me i od tad redovno sam igrao ali sve manje i manje jer su obaveze sve vece i vece
Корисников грб
Pinky007
Youth Team Coach
Поруке: 127
Придружен: 29 Окт 2010, 21:49
Formacija: 4-3-3
Has thanked: 32 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Re: Vasa istorija sa FM fransizom

Порука од Pinky007 »

Ne mogu da se sjetim da li sam poceo sa FM 2007 ili 2008 ali bilo je bas davno. Poceo sa bratom, ubrzo presisao i njega i nikad nisam prestao da igram, nikad nisam preskocio novi serijal. Jedina igrica koju sam nastavio da igram, i imam osjecaj da cu je igrati i sa 50. Nenormalna ljubav na prvi pogled, hiljade i hiljade sati i neprespavanih noci, nekoliko slomljenih kompjutera. Osnovna, srednja skola, fakultet, evo sad dok sam zaposlen, uvijek se nadje vremena, naucio sam ljude oko sebe da je to tako i da me ne diraju kad se upali FM.
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM24 Menadžerska soba / Manager stories”