Forum-Komentari?

Opšte informacije o forumu i mesto gde se možete predstaviti zajednici, informisati o nama , pohvaliti nas ili nas kritikovati.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

Sredice Ortodox to ;)
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

I ja imam taj problem (inače koristim pretraživač Vivaldi) ali samo odbijem kada hoće da ga preuzme samo što vremenom dosadi pošto ume nekada često da izleće, a nekada ga nema danima pa odjednom iskoči da preuzme.
Последње учитавање од Sloba дана 12 Феб 2018, 20:56, учитано 1 пут укупно.
aca delija
Assistant Manager
Поруке: 603
Придружен: 14 Мај 2014, 20:00
Место: radicevic
Been thanked: 6 times
Status: Није на вези

Порука од aca delija »

Sloba пише:I ja imam taj problem (inače koristim pretraživač Vivaldi) ali samo odbijem kada hoće da ga preuzme samo što vremenom dosadi pošto ume nekada često da izleće, a nekada ga nema danima pa odjednom iskoči da preuzme.
imeni isto slobo careeee SF SN
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

Orthodox пише:Sredili smo sta smo mogli. Radimo na novoj platformi.
Jel u pitanju forum ili eshop?
Novu forum platformu najavljujes duze nego sto Vucic najavljuje bolji zivot
Vec vam je riknula i nba fantasy tema, koja je bila najaktivnija u poslednjih par godina
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Forum.
Mogu ja da ga uzmem odmah sad ali treba to neko da instalira i treba neko da održava. Nije problem u platformi, a ni u politici koju nećemo ovde, nego u ljudima. Hoćeš da se uključiš ili da kritikuješ sa distance? To ti je odgovor na pitanje koje si postavio.
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Jackint »

Ali zašto onda najavljivati nešto kad su vrlo male šanse, ili čak i ne postoje, da se to ostvari?
IN ARSENE WE TRUST!!!
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

upravo to.
Briga me za to da i ce biti nova platforma, ali glupo je da obmanjujes ljude da kupovinom originala pomazu rad ovog foruma a niste u stanju da promenite pozadinu na kojoj stoji nekad fm16 a nekad fm15. Pored toga, cesto se spominje upravo ta nova platforma.
I to se vec radi godinama.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Naravno da se nradi vec godinama. Dok je ovaj forum mogao da se azurira i apdejtuje, radio je odlicno. Jedne godine je cak bilo i glasanje unutar tima o promeni platforme i tada je izglasano da ne menjamo zbog prepoznatljivosti i navike. Onda je najavljena platforma i desila se zabrana uvoza FM-a na Balkan. U tom trenutku sam licno ja podigao kredit i zaduzio sebe i svoju porodicu, potrosio mnogo love da bih svima isporucio igru. To ti je kao kad odes u turisticku agenciju i uplatis more. A onda se uslovi promene i kazu ti ispred autobusa "evo lova, nema mora". Ja sam mogao da vratim novac i da me bas briga, pa da ljudi juregde hoce ili da ostanem od reči i da svima obezbedim ono sto sam obecao. To sam i uradio. Al to je moa privatna stvar, naravno.

Nakon toga je krenula stagnacija foruma. Ne oprativno i funkcionalno nego u ljudima. Odlazili su ljudi koji su doprinosili jer su mogli, a nije bilo ljudi ni motiva da ih neko zameni. Eto, vidis, to isada se desava. Ja sam vuko koliko sam mogao 8 godina i vise nego sto sam mogao. placao sam sve zivo od hostinga 20€, do odrzavanja, licenci, zastite, do omogucavanja ljudima iz tima da zbog doprinosa forumu dobiju FM za 1500 dinara, ja dplacivao svake godine skoro itd. Onda je doslo do zamora materijala i kod mene kao sto vidis. I radno i finansijski i motivaciono.

Kupovinom orginala naravno da pomazu rad ovog foruma jer forum i dalje kosta 15€ svakog meseca sto je neciji racun za mobilni telefon. Onda sam podelio brdo nekih poklona, ulozio u reklamu, a kao sto vidis, nisam pumpao cene po preporuci FM-a na 6 i 7000 dinara kako je to u maloprodajama nego sam se trudio da vremenom ostanem korektan i ucinim dostupan FM svima, a da u isto vreme zadrzim mir u svojoj kuci i namirim kredit onako kako sa jedino mogao. Uz sve to, skupljao sam onoliko koliko sam bio u mogucnost da bih uzeo novu platformu, a uz sve to, ljudi su odustajali od foruma. Kao sto ste videli, pre izvesnog vremena i oni koji su tu bili duze vremena su odustali i tu smo gde jesmo.

Ako ce platforma resiti problem ljudi, a nece, kao sto rekoh, uzecu je sutra. No ona ne da nije problem, nego je posredna stvar totalno. Kad sam predlagao da neko sa vise motiva i zelje, vremena i svega preuzme forum, niko se nije javio. Znas sto? Boli kita svakoga da se cima onako i onoliko koliko sam se ja cimao svih ovih godina kada je ovo zivelo kako je zivelo. I plus, zabole vecinu da finansiraju bilo sta od cega nemaju interes ili imaju neki minimalni.

I sad ti vi meni recite, da li bi vi dali 500-600-700 i vise evra za platformu, novu modernu, sve uredno sa llicencom , a da znate da maltene sve morate sami i da nema interesovanja? Plus sto to neko mora da prebaci i instalira. Decko koji zna trazi 300€ da konvertuje ovaj forum na 3ku, pa na novui platformu. Hoce neko od vas da to odradi ili da pomogne da napravimo to?

I da rezimiram. Nije nismo u stanju, nego nisam u stanju. Jer nema ko drugi. Ovaj forum odrzava covek koji se zove evil. Ja znam FM tj znao sam FM i znao sam da radim na sadrzaju, grafici, tekstovima, animiranju itd. O forumima ne znam nista. Ja čekam struku da to uradi, a struka vise nije dostupna ko nekad. Ono sto sam mogao sam, uradio sam.

Još jednom, ako sam bio dovoljno jasan, mogu da pitam. Ima li nekoga ko je spreman da ozvimo ovo? ako ima i ako zeli, neka kaze. Eto i mene da dam sve od sebe. Ima li?
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

Ja sam tu Ordox koliko znam i mogu da radim grafiku nije problem ;) a za aktivnost foruma morace da se svi clanovi aktiviraju ne samo nekolicu :svakako:
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Слика
Ctrl + F5 za novi izgled foruma. Sređujemo i tamni da osvežimo.

Da li neko zna da prebaci ovaj forum na phpBB3, pa na VB5? Ukoliko neko zna neka mi se javi na PP. Treba da se konvertuje i da se sačuva baza i korisnici kada se prebaci na 3 pa na novi forum. Ukoliko niko ne zna, da li ej pametno da uporedo sa ovim podignem VB5 connect pa da vremenom polako pređemo tamo? Ovde je najveći problem što nema novih ažuriranja i ne možemo da popravimo YT klipove da budu vidljivi. Na glavnom sajtu phpBB-a niko nam nije odgovorio na pitanje o tome i eventualnoj popravci vec 6 i jače meseci. Digli ruke.
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

i dalje govno daunloduje swf fajlove

obrisi mi nalog pls

zahvaljujem
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Ima li neko da zna to da sredi jer Evil dobio posao u inostranstvu i nema vremena za tehničku podršku? Ja sam pokušavao da pronađem nešto o tome na internetu ali nisam uspeo. Zna li neko kako se rešava to?
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Forum-Komentari?

Порука од Orthodox »

Kako vam se čini novi forum?

Imahte u vidu da nam sredi estetsko sredjivanje foruma ali javite utiske :cheers:
Lucifer
Assistant Manager
Поруке: 878
Придружен: 21 Феб 2011, 23:07
Место: Kruševac
Formacija: 4-1-2-3
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: Forum-Komentari?

Порука од Lucifer »

Baza skina je ok, malo sam pregledao po menilepse izgleda sivo-crvena kombinacija nego narandzasta. Ne znam da l' si je snimio, ma da to je stvar ukusa. Za ovo da profil u postu bude na desnoj strani isto nisam siguran, nekako mi je to arapski. Navikli smo na levu, dobro bi bilo ako bi to moglo da se promeni, al izgleda da je skin takav. Ja licno preferiram vise "strech" skinove bez ovog prostora sa strane, jeste da moze neka fina pozadina na ove ukoricene, ali su ovi drugi pregledniji. Ostalo manje vise ok, nista drugo nisam zapazio. Kapiram da ce da sredite ove nagomilane podforume ..
Technique is not being able to juggle a ball 1000 times. Anyone can do that by practicing. Then go and work in the circus. Technique is passing the ball with one touch, with the right speed, at the right time, to the correct foot of your team mate.
Корисников грб
Dr. Moo
Assistant Manager
Поруке: 766
Придружен: 30 Мај 2012, 19:49
Место: Beograd
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Re: Forum-Komentari?

Порука од Dr. Moo »

Da li trenutno ima mogucnosti za promenu skina? Bilo je reci da ce biti nekoliko verzija ili dve, nisam siguran.
'Za mene su zene zakon. Obozavam rupe u zakonu!' - Per Mertesacker
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Forum-Komentari?

Порука од Orthodox »

lvzifer пише: 15 Окт 2018, 21:24 Baza skina je ok, malo sam pregledao po menilepse izgleda sivo-crvena kombinacija nego narandzasta. Ne znam da l' si je snimio, ma da to je stvar ukusa. Za ovo da profil u postu bude na desnoj strani isto nisam siguran, nekako mi je to arapski. Navikli smo na levu, dobro bi bilo ako bi to moglo da se promeni, al izgleda da je skin takav. Ja licno preferiram vise "strech" skinove bez ovog prostora sa strane, jeste da moze neka fina pozadina na ove ukoricene, ali su ovi drugi pregledniji. Ostalo manje vise ok, nista drugo nisam zapazio. Kapiram da ce da sredite ove nagomilane podforume ..
Da.

Sutra ćemo instalirati ekstenzije koje omogućavaju da se profil korisnika pomeri na levu stranu umesto na desnu. Jeste teško da se navikne čovek ali meni evo posle par dana ovde nije toliko strasno. Ima sad rada na sitnicama da bi ga nasminkali ali koliko vidim , forum leti kao orao i navigacija je duplo laksa. Sve je brze i fluidnije i lakse za rukovanje korisnicima.

Što se tiče praznine, to je graficka sminka. Izbor skina moze svako da resi za sebe. Ima u opciji nekoliko boja, a ubacicemo jos neki tamni skin. Ide se na profil pa u korisnicki panel pa pod opcijom "Stil" promeni se skin kako kome odgovara.

Da. Sredicemo i podforume. Ono sto znam sam, to cu uraditi. ono sto ne znam uradice momci koji su radili i na konverziji.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: Forum-Komentari?

Порука од Gagi »

Ne može da se smanji podforum - stariji serijali npr. Previše stvari tu ima, ne mogu da ga killujem kao na pržemu. I čudno je što su avatari sa desne strane. Tema je ok, font mi se sviđa.
Корисников грб
Dr. Moo
Assistant Manager
Поруке: 766
Придружен: 30 Мај 2012, 19:49
Место: Beograd
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Re: Forum-Komentari?

Порука од Dr. Moo »

Nema opcije Stil u korisnickom panelu.
'Za mene su zene zakon. Obozavam rupe u zakonu!' - Per Mertesacker
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Forum-Komentari?

Порука од Orthodox »

Gagi пише: 15 Окт 2018, 21:45 Ne može da se smanji podforum - stariji serijali npr. Previše stvari tu ima, ne mogu da ga killujem kao na pržemu. I čudno je što su avatari sa desne strane. Tema je ok, font mi se sviđa.
Da. Taj mod za kolaps kategorije tj minimiziranje, instaliraćemo sutra ili kasnije.
Polako, sad je sve novo i za mene. Skupljamo informacije jednu po jednu sta treba srediti. Dajte sve sugestije.

@Dr.Moo , sad ću pitati čoveka gde je to nestalo. Vidim sad i ja to. Biće ako nije trenutno dozvolio.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Re: Forum-Komentari?

Порука од Gagi »

:kuronja:

Samo sam hteo da ga vidim na ovom skinu.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Kancelarija / Office”