AFC Ajax - The sons of the Gods

salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

AFC Ajax - The sons of the Gods

Порука од salel »

Amsterdamsche Football Club Ajax NV
Слика
FK Ajаks (hol. Amsterdamsche Football Club Ajax) je holаndski profesionаlni fudbаlski klub iz Amsterdаmа. Osnovаn je 18. mаrtа 1900. Predstаvljаju nаjtrofejniji tim iz Holаndije. Kup šаmpionа/Ligu šаmpionа su osvаjаli 4 putа, а po jednom su bili pobednici Kupа pobedmikа kupovа i Kupа UEFA. Rаngirаn je kаo šesti u listi FIFA nаjboljih klubovа 20. vekа.Prvenstvo Holandije su osvajali 29 puta a kup Holandije 18.Igraju na Amsterdam Areni od 1996.godine.Poslednji evropski trofej dosao je 1995.godine kada je u finalu sa 1-0 pobedjen Milan a poslednji put su ligu osvojili 2004.godine ali i bez obzira na ovaj post i dalje su najtrofejniji holandski klub.Ajax ima ako ne i najpoznatiju omladinsku fudbalsku skolu na svetu.

Izazov koji Serbian FM postavlja je sledeci:

-Da u roku od 3 sezone osvojite Eredivisie i da u roku od 6 sezona (znaci 3 sezone vise) osvojite Ligu sampiona.
-Uslov koji postavljamo je da u svakom mecu u prvoj postavi u ligi mora da igra makar 1 igrac iz Ajaxove skole tj omladinac ,a da u Ligi sampiona u sastavu budu njih 2.

Da li ste spremni da vratite ovog giganta na krov Evrope?

Ukoliko ste kadri da prihvatite ovaj izazov,očekujemo vas u ovoj temi sa izveštajima,reportažama i komentarima.Ukoliko neko ispuni zadatak koji se očekuje,dovoljnoj e samo da pošalje ''save'' fajl nekom od administratora foruma na uvid,a svi koji učestvuju mogu diskutovati u ovoj temi i isključivo o ovom izazovu.

Nema ograničenja u broju učesnika u izazovu...prvi koji ispuni zadatak poneće titulu na forumu :winner:

VRATITE OVAJ KLUB TAMO ODAKLE JE POTEKAO I GDE JE DUGO BIO I POSTANITE BOG AMSTERDAMA.

Vaš Serbian FM™
Последње учитавање од salel дана 18 Апр 2011, 18:35, учитано 3 пута укупно.
Корисников грб
Joca
World Class Manager
Поруке: 4764
Придружен: 27 Окт 2010, 21:00
Место: Novi Beograd
Status: Није на вези

Порука од Joca »

jel mora da igra bas omladinac ili neki igrac koji je sada u prvom timu a izasao je i ajaxove skole ?
Корисников грб
voja92
Manager
Поруке: 2245
Придружен: 03 Нов 2010, 00:05
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од voja92 »

A i nekako je bolje 1 u LS a 2 u ligi
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

omladinac...
gledaj vojo nisi me razumeo znaci u ligi u prvih 11 mora da bude 1 igrac a kada igras LS ne mora ali moraju 2 da budu rezerve makar
Корисников грб
admir-22
First Team Coach
Поруке: 481
Придружен: 24 Окт 2010, 14:21
Место: Tuzla
Status: Није на вези

Порука од admir-22 »

Ovo je pregotivan izazov :cheers:
vule82
First Team Coach
Поруке: 296
Придружен: 24 Окт 2010, 21:59
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од vule82 »

Ajde malo pojasnjenje ako moze, ja sad uzmem npr nekog u19 igraca iz ajaksove skole i prekomandujem ga u prvi tim i on mora da igra svaku utakmicu u prvih 11 u prvenstvu, e sad ajax ima npr Bonevacia koji ima 18 godina u prvom je timu, nije do sada nastupao za prvi tim, a nema ni timova za koje je prethodno nastupao, tako da je verovatno iz Ajaksove skole. Da li se on onda racuna kao omladinac tj igrac koji moze da se koristi kao taj jedan ili sta? I sledece sezone jel ja moram drugog omladinca da forsiram ili moze ovaj iz prve... :argh:
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

vule82 пише:Ajde malo pojasnjenje ako moze, ja sad uzmem npr nekog u19 igraca iz ajaksove skole i prekomandujem ga u prvi tim i on mora da igra svaku utakmicu u prvih 11 u prvenstvu, e sad ajax ima npr Bonevacia koji ima 18 godina u prvom je timu, nije do sada nastupao za prvi tim, a nema ni timova za koje je prethodno nastupao, tako da je verovatno iz Ajaksove skole. Da li se on onda racuna kao omladinac tj igrac koji moze da se koristi kao taj jedan ili sta? I sledece sezone jel ja moram drugog omladinca da forsiram ili moze ovaj iz prve... :argh:
moze taj Bonevacia da se racuna kao omladinac...a sledece sezone moze taj 1 isti da se forsira za ligu samo eto sumnjam da ce ti on moci sve utakmice igrati tako da bolje imas jos jednog :) tako da moze Bonevacia da se racuna kao taj 1
vule82
First Team Coach
Поруке: 296
Придружен: 24 Окт 2010, 21:59
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од vule82 »

Cool :) Hvala :ole:
Корисников грб
Taske97
Manager
Поруке: 1028
Придружен: 28 Феб 2011, 17:51
Место: Параћин
Status: Није на вези

Порука од Taske97 »

Imas Van Der Wiela koj ti je iz Ajaxove skole a najbolji ti je bek u timu :D
Stefan
Manager
Поруке: 1988
Придружен: 25 Окт 2010, 17:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stefan »

ali ti on nije omladinac....
vule82
First Team Coach
Поруке: 296
Придружен: 24 Окт 2010, 21:59
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од vule82 »

I jos jedno glupo pitanje :) A sta ako mi se taj omladinac povredi ili dobije crveni a poceo je utakmicu, na klupi nemam drugog omladinca da ga zameni, jel moze bilo koji drugi igrac da ga zameni ili mora omladinac ?
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

moze bilo koji drugi
Корисников грб
Ivan 96
Assistant Manager
Поруке: 757
Придружен: 27 Окт 2010, 08:44
Место: Begaljica
Status: Није на вези

Порука од Ivan 96 »

Ovo nije mnogo tezak izazov,ja sam u prvoj sezoni bio 1. u ligi i stigao do 1/4 finala lige sampiona.Samo sto mi nije igrao omladinac u svakoj.
vule82
First Team Coach
Поруке: 296
Придружен: 24 Окт 2010, 21:59
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од vule82 »

Pa posto nije mnogo tezak kao sto kazes :)

Game Status
Слика

LS
Слика


:winner:
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

svaka cast ostavi samo save :cheers:
Корисников грб
voja92
Manager
Поруке: 2245
Придружен: 03 Нов 2010, 00:05
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од voja92 »

Sta god da pocnem Vule zavrsi pre mene :nasty: i onda nema motivacije za dalje igranje
Последње учитавање од voja92 дана 05 Мај 2011, 13:04, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Разумем те у потпуности.. :argh: :slap:
vule82
First Team Coach
Поруке: 296
Придружен: 24 Окт 2010, 21:59
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од vule82 »

Ostavio sam E!!! save :)
Корисников грб
E!!!
Manager
Поруке: 2244
Придружен: 25 Окт 2010, 11:14
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од E!!! »

Sve ti je ok sa sejvom,cestitke :ole:
vule82
First Team Coach
Поруке: 296
Придружен: 24 Окт 2010, 21:59
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од vule82 »

Hvala :)
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM 11”